Foto-tag - 2023

Wspólnie razem..
Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3751
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Foto-tag - 2023

Post autor: crimson »

Śląskie
IMG_20231107_111914.jpg
IMG_20231107_111914.jpg (1.2 MiB) Przejrzano 963 razy


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3751
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Foto-tag - 2023

Post autor: crimson »

Nowe ze Śląska:
FT_Śląskie.jpg
FT_Śląskie.jpg (615.16 KiB) Przejrzano 937 razy
Ocena: 5.88235%


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
trombel
A+B
Posty: 581
Rejestracja: 30 gru 2020, 21:09
Lokalizacja: KOS

Re: Foto-tag - 2023

Post autor: trombel »

crimson pisze:
07 lis 2023, 11:19
Śląskie

IMG_20231107_111914.jpg
Brawo ;)


Suzuki DL650A L2 Metallic Fox Orange

Awatar użytkownika
trombel
A+B
Posty: 581
Rejestracja: 30 gru 2020, 21:09
Lokalizacja: KOS

Re: Foto-tag - 2023

Post autor: trombel »

@Luchow będzie jakieś podsumowanie? Zawsze lubiłem poczytać te Twoje statystyki ;)


Suzuki DL650A L2 Metallic Fox Orange

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Foto-tag - 2023

Post autor: Luchow »

Tak, jest w planach, ale na razie mam taki zapieprz w początku roku, że nie mam kiedy tego spisać...
Ocena: 5.88235%


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Foto-tag - 2023

Post autor: Luchow »

Tym razem z pewnym poślizgiem, ale ilość białego za oknem rozleniwia i sprawia, że uruchomienie nowego sezonu Fototagów wydaje się mało pilne. Ale jako że - co bardzo miłe - zostałem wywołany do tablicy, zebrałem się w sobie aby przygotować:

PODSUMOWANIE FOTOTAGOWEGO ROKU 2023

Nie wiem jakie są odczucia pozostałych uczestników co do minionego roku, ja odniosłem wrażenie, że lato było niezbyt ciepłe i bardzo mokre (przynajmniej tu na południu), a i końcówka roku (październik-listopad) była znacznie mniej przyjazna pogodowo niż w latach poprzednich. Może to było też przyczyną wyraźnie mniejszego ruchu wśród fototagowiczów, a może następuje powoli zmęczenie materiału... Tak czy inaczej, w minionym roku rozwiązane zostały zaledwie 124 zagadki... Ale to nie znaczy że było nudno!

W poszukiwaniach wzięło udział 30 zadających i 29 odgadujących. Ponownie kilka osób ubyło z tego grona... Chyba będę musiał powziąć kroki marketingowe i raz na czas zgłaszać ruchy fototagowe w mchacie, może w ten sposób trafią do nas nowi gracze.

Historę miejsc odnalezionych w 2023 roku można jak zawsze znaleźć na mojej mapie Tutaj.


Lista wyróżnionych za sezon 2023 prezentuje się następująco:

Najdłuższe oczekiwanie na odnalezienie:
3. Widok na most na Noteci spod baszty w Santoku - droga do niego zajęła @Centrino 257 dni.
2. Pałac Jabłonowskich w Kocku - w jego progach zawitał @skibol83 po 307 dniach od zadania zagadki.
1. Poidełko "Karpie" w Szczecinku - na odwiedziny czekało 332 dni. Długo, ale w zeszłym roku byłoby to dopiero 3 miejsce. A złowił je w końcu @SimOn! style="font-weight:bold">Najszybciej rozwiązane:
3. Punkt celny Rybnik-Stodoły - @KroQ odprawił go już po 7 godzinach 44 minutach.
2. Pałac w Pustkowiu Żurawskim - @August odwiedził go 7 godzin i 5 minut po opublikowaniu zadania.
1. Hostel Terminal w Katowicach, do którego @f_ranek dojechał już po 5 godzinach i 29 minutach.

Najbardziej aktywne województwo - stawka jest tu dosyć wyrównana, w gronie najaktywniejszych witamy tym razem Pyrlandię:
3. Wielkopolskie - 15 rozwiązań
2. Pomorskie - 19 rozwiązań
1. Małopolskie - 20 rozwiązań

Najbardziej wyluzowane województwo - tu trochę zaskoczenia, bo wydawałoby się, że w tak centralne wojewódzwo każdy powinien mieć blisko, a tymczasem zadanego przez @f_ranek mostu przez cały rok nie odwiedził nikt...
3. Podlaskie - 2 rozwiązania
2. Lubuskie i zachodniopomorskie - po 1 rozwiązaniu
1. Łódzkie - ZERO

Najwięcej rozwiązanych zagadek:
3. @SimOn!- 11 tagów - ponownie na podium, ponownie na tym samym stopniu. A brakło niewiele!
2. @trombel - 13 tagów - w tym takie, przy których jedynie drapałem się po głowie, nie wiedząc nawet jak zacząć szukanie. Dobra robota!
1. @Quarius - cicha woda, jakoś nawet nie zauważyłem kiedy uzbierał 14 tagów. Gratulacje!

Szybki start sezonu:
1 stycznia 2023 był absurdalnie wręcz ciepły. Rodzinnie byliśmy wtedy na rowerach i wracając do domu spodziewałem się zalewu rozwiązań... Tak wprawdzie nie było, ale tym bardziej słowa uznania dla @Piter7011 który pojechał do starej kotłowni w Witaszyczkach w pierwszy dzień roku. Już wiadomo, że w 2024 się to nie powtórzyło :)

Ostatni gasi światło:
Tym razem ostatni moto-foto-wyjazd roku na forum zaliczył @crimson jadąc do Zakładu Uzdatniania Wody w Goczałkowicach 7 listopada.


Wyróżnienia organizatora będą tym razem bardzo skromne, bo przyznam, że brak wolnego czasu bardzo dawał mi się w minionym roku we znaki i nie zrobiłem sobie notatek do tychże w trakcie sezonu, a teraz już niewiele pamiętam... Natomiast chciałbym przynajmniej wspomnieć o:
- @warzyfko - konsekwentnie wrzucający bardzo ładne kompozycyjnie i kolorystycznie zdjęcia, dzięki czemu nawet mało w sumie ciekawe miejsca wyglądają na super atrakcję turystyczną;
- @trombel - jak już napisałem wyżej, wielokrotnie potrafącego odnaleźć miejsca, których ja nijak nie byłem w stanie namierzyć;
- @Quarius - za wiele ciekawych murali do których nas zaprowadził.

I jeszcze malutka tegoroczna nowość - Najpopularniejsze kategorie:
Wprawdzie napotykam wiele trudności z rozsądnym kategoryzowaniem miejsc które odwiedzacie, wiele wymyka się bowiem klasyfikacji. Niemniej czołówka listy jest w miarę jednoznaczna. I tak:
3. Trzecim najpopularniejszym tematem fototagów były różnego rodzaju pojazdy - czołgi, samoloty, statki itp. pojawiając się 13 razy;
2. Na drugim miejscu najchętniej odwiedzanych miejsc znalazły się zamki i pałace - 14 sztuk;
1. Najczęściej obiektem Waszych zdjęć bywały w tym roku wszelkiego rodzaju pomniki - 20 miejsc.


Gratulacje dla wszystkich biorących udział w zabawie oraz serdeczne pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów, którzy tylko przeglądają ten wątek. Zachęcam do przyłączenia się do zabawy!

Przed chwilą otwarłem nowy wątek na 2024, gdzie przeniesiemy zabawę wraz z pierwszym rozwiązaniem tego roku, a tymczasem życzę Wam wszystkim, aby ten rok był nieco spokojniejszy, aby pogoda i rodziny zawsze sprzyjały waszym planom wyjazdowym, żeby paliwo było tanie a drogi kręte. Wielu udanych motokilometrów, wspaniałych widoków i przeżyć na wyprawach bliskich i dalekich, oraz do zobaczenia w ciekawych miejscach (fototagów oczywiście!).
Ocena: 70.58824%


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1240
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Foto-tag - 2023

Post autor: SimOn! »

Jupii znów na pudle!

@Luchow dzięki piękne za prowadzenie tej zabawy bez Twojej pracy wszystko by padło

Szanownym rywalom dziękuję za rywalizację bo dzięki Wam zawsze coś ciekawego się zobaczy a paliwo zamieni się w "odstresowywacz"
Ocena: 5.88235%


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
pepperss
A2
Posty: 260
Rejestracja: 18 sty 2020, 14:12
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Foto-tag - 2023

Post autor: pepperss »

@Luchow Jak zawsze pełna profeska z Twojej strony. Wszystko starannie skatalogowane i zredagowane. Dobrego roku Tobie życzę ✋



Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3751
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Foto-tag - 2023

Post autor: crimson »

@Luchow dzięki za Twoją pracę - dzięki temu zabawa wiele zyskuje.


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
KroQ
A
Posty: 473
Rejestracja: 16 lip 2020, 05:57
Lokalizacja: R@dlin

Re: Foto-tag - 2023

Post autor: KroQ »

@Luchow Jak zwykle profesjonalne podsumowanie roku.
Tym razem udało się też znaleźć w podsumowaniu, miło. Kilka mi uciekło, ale przecież zabawy z FT i tak miałem sporo - a o to chyba chodzi ;) :D


DL 650 UEL0 :roll: @ll Foto-tag: 17

Awatar użytkownika
trombel
A+B
Posty: 581
Rejestracja: 30 gru 2020, 21:09
Lokalizacja: KOS

Re: Foto-tag - 2023

Post autor: trombel »

Chapeau bas @Luchow za ogrom pracy jaki wkładasz w prowadzenie tej zabawy. Kolejny rok z rzędu konkretna i dobra robota. Mnie osobiście cieszy kolejny rok z rzędu na pudle. Z racji wykonywanych zajęć i niewielkiej dyspozycyjności czasowej niestety nie mogę sobie pozwolić na wakacje w siodle. Z wypiekami na twarzy oglądam zdjęcia i czytam relacje z zagranicznych wojaży kolegów i koleżanek, którzy na dwóch kółkach przemierzają Europę od północy na południe czy ze wschodu na zachód (znajdę czas na upragnione Bałkany chyba dopiero na emeryturze...). Dlatego przynajmniej ta zabawa w jakimś stopniu rekompensuje powyższe i mobilizuje do wskoczenia na motka i zaliczenia jakiejś zagadki, która jest do ogarnięcia w kilka godzin popołudniem. Do tego człowiek odnajduje kupę ciekawych miejsc, które są wokół przysłowiowego komina, a o których istnieniu bez tej zabawy pewnie by się nigdy nie dowiedział. Dlatego jeszcze raz wielkie propsy dla prowadzącego za rzetelne podsumowanie, statystyki i trzymanie ręki na pulsie by wszystko grało i buczało, i piona dla samych współuczestników, dzięki którym ta zabawa się kręci.

Na koniec dodam, że fototagi w roku 2024r. będę musiał raczej odpuścić z powodu faktu powiększenia się mojej rodzinki. Tak więc ten sezon będzie bidny no bo dzidzia będzie na pierwszym miejscu. Choć kto tam wie.... ;)
Ocena: 11.76471%


Suzuki DL650A L2 Metallic Fox Orange

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4513
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Foto-tag - 2023

Post autor: Centrino »

No Pany ale zostałem wyróżniony :)
Normalnie wydrukuję i w ramkę chyba oprawię bo jako pierwszy zostałem wspomniany :)

@Luchow dzięki za podsumowanie. Jak zwykle FULL profeska !!!


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Quarius
A2
Posty: 191
Rejestracja: 14 kwie 2017, 14:12
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Foto-tag - 2023

Post autor: Quarius »

@Luchow Wielki szacunek za tak dokładne podsumowanie (z resztą jak i co roku)! To naprawdę musi wymagać sporo czasu, żeby każdy tag sobie odpowiednio zanotować a później jeszcze to jakoś zebrać :)


Suzuki DL 650 AL6 V-Strom

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4451
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Foto-tag - 2023

Post autor: lukas76 »

@Luchow dzięki za cały włożony trud, bez Ciebie nie byloby foto tagów. Dla większej motywacji może przewidzimy jakąś nagrodę? 😉
@trombel gratuluję dzieciaka, mam nadzieję że na zlot pojedziesz, bo co z naszym hymnem " Górnicza hutnicza orkiestra dęta" 🤣
Ocena: 5.88235%


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
trombel
A+B
Posty: 581
Rejestracja: 30 gru 2020, 21:09
Lokalizacja: KOS

Re: Foto-tag - 2023

Post autor: trombel »

lukas76 pisze:
14 sty 2024, 10:14
@trombel gratuluję dzieciaka, mam nadzieję że na zlot pojedziesz, bo co z naszym hymnem " Górnicza hutnicza orkiestra dęta" 🤣
Dzięki ;) co do zlotu to w tym roku może być ciężko. Przynajmniej z tym wiosenno-letnim na Mazurach. Poczekam na coś na południu kraju. Może na jesieni? ;)
P.S. A hymn to pasowałoby aby na każdym zlocie był inny. Choć raz czy dwa można zawsze zaśpiewać 'orkiestrę' :lol:
Ocena: 5.88235%


Suzuki DL650A L2 Metallic Fox Orange

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3079
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Foto-tag - 2023

Post autor: staszek_s »

Przyłączam się do podziękowań i gratulacji, jak zwykle świetne podsumowanie i dobra motywacja na następny rok. Dzięki!


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Foto-tag - 2023

Post autor: Luchow »

Dziękuję wszystkim za powyższe miłe słowa, i niniejszym oficjalnie zamykam sezon 2023, a @Centrino proszę o zamknięcie tego wątku.

Dalszy ciąg - tutaj: Foto-Tag 2024


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Zablokowany

Wróć do „Spotkania i zloty”