Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4515
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: Centrino »

Ja wożę tylko zestaw do kołkowania oraz staram się nie zapominać telefonu. Do tego assistance.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1275
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: MrWaski »

Nie chcę do wymiany żarówki wzywać kowala z assistance...
Tak więc co najmniej imbusy 4 i 5 mm do odkręcenia plastików trza chyba mieć. Letkie som. ;)


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1564
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: PiotrEm »

Pany, żeby odkręcić/przykręcić tylną ośkę, trzeba pokonać ~100 Nm, to przy kluczach pokładowych, które mają długość na oko 15 cm oznacza przyłożenie do kluczy po obu stronach po ~700 N (70 kg) w przeciwnych kierunkach kręcenia (a kontrować trzeba, Japońce nie wpadli na to, żeby z jednej strony ośka na odcinku w wahaczu miała kanciasty przekrój). Sądzę, że przydałyby się Wam jakieś dwie rurki przedłużające dźwignię tych kluczy, na jedną można by zaadoptować rurę kierownicy (sklepać młotkiem koniec, żeby wlazł na klucz, tylko nie prawy, bo się rollgaz zepsuje), mam jeszcze taki pomysł, żeby rurę kierownicy przeciąć na środku i połączyć jak gmole givi (może nie będzie dzwonić) - dźwignie będą krótsze, ale odpadnie problem transportowania drugiej rury.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Venom
A2
Posty: 185
Rejestracja: 17 paź 2021, 23:05
Lokalizacja: Mogielnica

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: Venom »

PiotrEm pisze:
11 sty 2023, 22:04
Pany, żeby odkręcić/przykręcić tylną ośkę, trzeba pokonać ~100 Nm, to przy kluczach pokładowych, które mają długość na oko 15 cm oznacza przyłożenie do kluczy po obu stronach po ~700 N (70 kg) w przeciwnych kierunkach kręcenia (a kontrować trzeba, Japońce nie wpadli na to, żeby z jednej strony ośka na odcinku w wahaczu miała kanciasty przekrój). Sądzę, że przydałyby się Wam jakieś dwie rurki przedłużające dźwignię tych kluczy, na jedną można by zaadoptować rurę kierownicy (sklepać młotkiem koniec, żeby wlazł na klucz, tylko nie prawy, bo się rollgaz zepsuje), mam jeszcze taki pomysł, żeby rurę kierownicy przeciąć na środku i połączyć jak gmole givi (może nie będzie dzwonić) - dźwignie będą krótsze, ale odpadnie problem transportowania drugiej rury.
Nie wiem, nie znam się, więc się wypowiem 😎
Daje mi to niezłym druciarstwem i proszeniem się o kłopoty na własne życzenie… ale róbta co chceta 🍻


Romet ADV 125 FI PRO -> DL650 AK8 Czarny Mat :twisted:

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2463
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: Smerfciamajda »

Na stałe trytytki i zestaw do naprawy opon oraz mam

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Szczególnie ten kątowy uchwyt to geniusz zła.

Na wyprawy „duct tape” obowiązkowo.



Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1275
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: MrWaski »

Gdzie w DL-u są torxy? ;)


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2463
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: Smerfciamajda »

W nawigacji


W motocyklu nie ma ale zestaw posiada wiec jest i tyle. To małe pudełko, trochę więcej niż papierosy.



Awatar użytkownika
Venom
A2
Posty: 185
Rejestracja: 17 paź 2021, 23:05
Lokalizacja: Mogielnica

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: Venom »

MrWaski pisze:
11 sty 2023, 23:07
Gdzie w DL-u są torxy? ;)
W moim już są... trzymające plastiki z boku baku... :P
Jak próbowałem je odkręcić w zeszłym roku, po zakupie motocykla, żeby zdjąć bak i poszperać pod nim, to musiałem użyć torxów...
Poprzedni właściciel/jego mechanik chyba dawno nie odkręcali śrub i nie szło inaczej jak torxami ich odkręcić... ;)
Więc mogę śmiało stwierdzić, że jest to jedyny... model DLa ze śrubami na torxy w PL :P


Romet ADV 125 FI PRO -> DL650 AK8 Czarny Mat :twisted:

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1275
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: MrWaski »

Dobra. To wymieni ktoś klucze płasko-oczkowe i nasadowe jakie trza wozić?
Niby wiem, ale może jest jakiś nietypowy 12 lub 14. W chińczykach takie mają. Oszczędzają na metalu i robią ciut mniejsze łby niż cały świat. W skali półtoramiliardowej populacji, oszczędności mogą być niemałe...
Ostatnio zmieniony 12 sty 2023, 09:01 przez MrWaski, łącznie zmieniany 2 razy.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3344
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: Lord »

Ja wożę klucze w Kibel rurze większość nasadowych, imbusy i jakieś dwa małe płaskie, również te pozwalające odkręcić przednie koło, duży imbus jak i tylnie nasadki z przedłużką. Żeby było śmieszniej to raczej przydają się te klucze innym mi rzadko kiedy. W każdym razie jeżdżą ze mną cały czas.


DL650A L8

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1275
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: MrWaski »

Może ja zacznę od tych które zauważyłem, a które są niezbędne do wożenia.
płasko-oczkowe: 8, 10, 13
nasadowy do świec: 16 - w sumie na wuj go wozić?


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3344
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: Lord »

Ten klucz który jest w zestawie startowym producenta (do świec) rurkowy gięty jest na tyle uniwersalny ze wystarcza
Ocena: 5.88235%


DL650A L8

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: pyra »

Nie należy lekceważyć kluczy płaskich zastępując je nasadowymi. Np lusterka nie dokręcisz.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3344
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: Lord »

Tak, ale tu tez z pomocą przychodzi uniwersalny tool od biedy


DL650A L8

Awatar użytkownika
toooomelo
A
Posty: 435
Rejestracja: 28 wrz 2020, 21:52
Lokalizacja: Luboń k.Poznania

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: toooomelo »

MrWaski pisze:
11 sty 2023, 21:53
Tak więc co najmniej imbusy 4 i 5 mm
Imbusiki jak najbardziej. Jakiś malutki zestaw mam też.
MrWaski pisze:
11 sty 2023, 21:33
dwa klucze - 22 i 24. Oj, ciężki to balast...
To te dwa płaskie klucze. W zestawie serwisowym (u mnie do FZS600) nie zajmują wiele miejsca.
Załączniki
Opera Zrzut ekranu_2023-01-12_113232_www.google.pl.png
Opera Zrzut ekranu_2023-01-12_113232_www.google.pl.png (237.71 KiB) Przejrzano 837 razy
Klucze Serwisowe.png
Klucze Serwisowe.png (1.31 MiB) Przejrzano 841 razy
Ocena: 5.88235%


Viśniówka -> Mexicana -> Silverka
Obrazek

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1275
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: MrWaski »

Okazuje się, że podobnie jak w kitajskich motórach, mój Suzuki też ma głównie łby 12 i 14. Za to łba 13 nie znalazłem...
W zestawie jaki dostałem były:10, 12, 14, 17 i śrubokręt. Imbusy chyba też, ale tego nie pamietam. Na pewno nie było klucza do świec.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1287
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: biblo »

Metodą prób i błędów zgromadziłem sobie - a w zasadzie ograniczyłem ;) - zestaw zabieranych narzędzi do absolutnego minimum 8-)
Zabieram ze sobą w zasadzie podstawowe narzędzia, potrzebne głównie do zdjęcia kół gdyby trzeba było je podwieźć do wulkanizatora, do tego jeszcze wkrętak krzyżowy/płaski, mały klucz nastawny, multi-toola (mam takiego z wymiennymi bitami), trytytki, kawałek drutu, taśmę McGayvera i takie cóś ;)

Obrazek

Więcej nie ma sensu, bo nie ma potrzeby... 8-) Motocykl jest regularnie serwisowany, zadbany, nie jeżdżę po krzakach, do tego mam "bogaty" Assistance. I przez ostatnie przeszło 100 kkm, poza jedną gumą na Białorusi i czyszczeniem gdzieś na parkingu na Lofotach styków przycisku rozrusznika w DL-u (bo mi światła gasły) nie miałem żadnych problemów na wyjazdach... :)

Zabieram też ze sobą bezpieczniki, mały kompresor, zestaw do łatania opon + 4-6 naboi (2 to za mało), wentyle, no i przede wszystkim KLAMKI - hamulca i sprzęgła. Jedna niefortunna parkingówka i złamana klamka może bardzo popsuć wyprawę lub zakończyć ją przed czasem :roll:

Co innego wyjazdy w bardziej "egzotyczne" miejsca, jak Rosja, Białoruś, Mongolia, Gruzja, czy Maroko...
W takim wypadku w ramach ekipy robiliśmy bogatą listę narzędzi (młotek, pilnik, śruby, więcej kluczy, jakieś specyficzne narzędzia,itd.) i ustalaliśmy, co kto zabiera, żeby gabaryty i waga rozkładały się mniej-więcej po równo, no i żeby nie okazało się, że mamy 3 młotki, a żadnego klucza do kół :twisted:


P.S. Od zeszłego sezonu wożę za to ze sobą powerbanka z funkcją rozruchu pojazdu - o takiego:

Obrazek

Wzięło się to stąd, że kumplowi rozładował się przez noc akumulator, w GS-ie no i nie dało się go odpalić na pych, a kabli nikt nie miał... Na szczęście Zozas z Zozas Rooms Kastraki, Meteory, Grecja (polecam!) zadzwonił po kumpla, który podjechał na skuterku, wyciągnął coś takiego z kieszeni, odpalił nasze moto, zainkasował 10€ i mogliśmy jechać dalej :D Do tej pory nie miałem potzeby odpalać swojego motocykla w ten sposób, ale z VW Polo mojej żony poradził sobie wyśmienicie! Polecam 8-)
Ostatnio zmieniony 12 sty 2023, 13:42 przez biblo, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2463
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: Smerfciamajda »

Ja się zastanawiam na narzędziowką.

Tuba nie pasuje i nie mam jak przykręcić.
Narzedziowka typu GS pewnie lepiej ale nie kupię bez przymiarki.

Zastanawiam się nad uchwytem bidonowym i torba typu rowerowego.
Na pewno łatwiej to gdzieś umocować do stelaża niż kibelrure a pojemnościowo wystarczy.

Żeby nie zgubić zawsze można dodatkowym paskiem spiąć całość

Obrazek



Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1275
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: MrWaski »

biblo pisze:
12 sty 2023, 13:38
Od zeszłego sezonu wożę za to ze sobą powerbanka z funkcją rozruchu pojazdu
Powerbanka 20000 mAh z funkcją rozruchu też wożę od kilku sezonów. Auta już tym odpalałem i była to bułka z masłem. Super spisuje się też na zadupiu jako ładowarka do wszystkiego. Chińszczyzna, więc te 20 Ah należy traktować z przymrużeniem oka...


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1564
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Narzędzia do DL650 jakie wozicie.

Post autor: PiotrEm »

Jak narzędzia, to i pasta bhp do umycia rąk (ja mam akurat kontenerek po kliszy fotograficznej).

A z narządzi elektrycznych miałem taki woltomierz (miałem kiedyś przepalony regulator napięcia w skuterze i zanim to naprawiłem musiałem monitorować na bieżąco stan akumulatora, bo poniżej 11V przestawały działać kierunkowskazy, a poniżej 10V nie odpalał, akumulator i paliwo wyczerpywały się równo, po każdym tankowaniu ładowałem aku i tak jeździłem z miesiąc :-)).

Na liście akcesoriów elektrycznych mam jeszcze latarkę czołówkę.
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (139.38 KiB) Przejrzano 809 razy


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne do Vstrom-a”