Jakie opony ? 70% asfalt Heidenau K60 scout czy Metzeler Tourance

Wszystkie tematy związane z ogumieniem i kołami. Testy, opinie, uwagi, ostrzeżenia.
Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Jakie opony ? 70% asfalt Heidenau K60 scout czy Metzeler Tourance

Post autor: Struna »

Ja sporo kompletów metzelewrów tourance zjeździłem, również w terenie, nawet dosyć ciężkim i w takich warunkach ta opona nie robi, no ale w zasadzie ona nie jest na takie warunki, więc nie ma co się dziwić. Najbardziej brakuje bocznego trzymania, no ale to ma taką rzeźbę, że po prostu go mieć nie może. Miśki ADV będą lepsze w terenie a na asfalcie również bez zarzutu - tylko cena...


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
bolekO
A2
Posty: 105
Rejestracja: 26 paź 2021, 19:55
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Jakie opony ? 70% asfalt Heidenau K60 scout czy Metzeler Tourance

Post autor: bolekO »

Za tył wołają 611,- a 744,- może upoluję je w jakiejś lepszej cenie. Tragedii chyba nie ma bo na 3 sezony (a może i więcej) powinny starczyć, 5 tyś rocznie. Co fachowcy na to ?
Lukas76 wiem wiem już co bym mial brać, no ale co Ty o tych Miśkach masz do powiedzenia-warto przepłacać ?



Awatar użytkownika
bolekO
A2
Posty: 105
Rejestracja: 26 paź 2021, 19:55
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Jakie opony ? 70% asfalt Heidenau K60 scout czy Metzeler Tourance

Post autor: bolekO »

By były tylko jedne to by nie było problemu, a tu łooo ! jedne lepsze od drugich...



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Jakie opony ? 70% asfalt Heidenau K60 scout czy Metzeler Tourance

Post autor: Struna »

Jak CI mają 3 sezony wytrzymać, to spoko - u mnie schodzą częściej i zostałem z metzelerami, bo są po prostu tańsze ;)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
bolekO
A2
Posty: 105
Rejestracja: 26 paź 2021, 19:55
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Jakie opony ? 70% asfalt Heidenau K60 scout czy Metzeler Tourance

Post autor: bolekO »

No Kolego chyba zostanę też przy Metzelerach , 5 stówek w kieszeni :shock: - drogą nie chodzi :D
Najważniejsza jest trzeźwość umysłu :D
Dzięki wszystkim że mnie odpowiednio nakierowaliście na dobry tor.... :lol:
Ostatnio zmieniony 21 sty 2023, 17:23 przez bolekO, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1232
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Jakie opony ? 70% asfalt Heidenau K60 scout czy Metzeler Tourance

Post autor: MrWaski »

A co sądzicie o Brixtonach Battlax Adventure A40? Mnie fabryka takie dała i nie wiem, czy to dobrze, czy nie za bałdzo?


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

delirium
A+B+C
Posty: 1180
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: Jakie opony ? 70% asfalt Heidenau K60 scout czy Metzeler Tourance

Post autor: delirium »

MrWaski pisze:
21 sty 2023, 16:27
A co sądzicie o Brixtonach Battlax Adventure A40? Mnie fabryka takie dała i nie wiem, czy to dobrze, czy nie za bałdzo?
a co nie czujesz jak jeździsz czy jest dobrze czy nie???
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie opony ? 70% asfalt Heidenau K60 scout czy Metzeler Tourance

Post autor: PiotrEm »

Ja o fabrycznych batlaxach A40 wiem tyle, że na asfalcie są ciche i się na nich nie ślizgałem (bo nie miałem okazji albo nie jeżdżę po bandzie na drogach publicznych), a na szuter są słabsze niż anakee adv, po założeniu tych drugich różnicę poczułem od razu. Poza tym naczytałem się, że anakee "świetnie kleją na mokrym", więc poprawiają mi komfort psychiczny, mimo że jeszcze nie sprawdzałem (a może sprawdzałem nieświadomie, i dlatego że kleją, to nie zauważyłem, w każdym razie obojczyka drugi raz nie chciałbym połamać). Wracając jeszcze do szutrów - często można je spotkać na lewoskręcie na wioskach na środku skrzyżowania (kamyczki), i po to mi były ankee'ny, żeby się takimi sytuacjami mniej stresować. :-)


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1232
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Jakie opony ? 70% asfalt Heidenau K60 scout czy Metzeler Tourance

Post autor: MrWaski »

delirium pisze:
21 sty 2023, 18:10
a co nie czujesz jak jeździsz czy jest dobrze czy nie???
Nie mam porównania. To pierwsze moje opony na motórze większej pojemności niż 125. Jest nieźle. Niestety, ABS, trakcja i małe doświadczenie nie pozwalają poczuć więcej. :mrgreen:


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

delirium
A+B+C
Posty: 1180
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: Jakie opony ? 70% asfalt Heidenau K60 scout czy Metzeler Tourance

Post autor: delirium »

MrWaski pisze:
21 sty 2023, 19:22
delirium pisze:
21 sty 2023, 18:10
a co nie czujesz jak jeździsz czy jest dobrze czy nie???
Nie mam porównania. To pierwsze moje opony na motórze większej pojemności niż 125. Jest nieźle. Niestety, ABS, trakcja i małe doświadczenie nie pozwalają poczuć więcej. :mrgreen:
na suchym ujdą w tłumie jak nie cisniesz za bardzo ale na mokrym asfalcie i białych liniach bardzo kiepskie, uciekły mi kilka razy na deszczu.
Jak nabierzesz doświadczenia i pewności zmienić je trzeba koniecznie. Ja wczesniej sprzedałem moto :)
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1232
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Jakie opony ? 70% asfalt Heidenau K60 scout czy Metzeler Tourance

Post autor: MrWaski »

Raz jechałem na nich cały dzień w momentami dużym deszczu i dało radę. Znaczy, nie zauważyłem jakichś uślizgów. Jechałem ostrożnie, może dlatego, ale stówa na ekspresówce nie schodziła.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

delirium
A+B+C
Posty: 1180
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: Jakie opony ? 70% asfalt Heidenau K60 scout czy Metzeler Tourance

Post autor: delirium »

bo jechałeś prosto...



Awatar użytkownika
Bip
A2
Posty: 178
Rejestracja: 27 paź 2020, 02:50
Lokalizacja: WPI

Re: Jakie opony ? 70% asfalt Heidenau K60 scout czy Metzeler Tourance

Post autor: Bip »

MrWaski pisze:
21 sty 2023, 16:27
A co sądzicie o Brixtonach Battlax Adventure A40? Mnie fabryka takie dała i nie wiem, czy to dobrze, czy nie za bałdzo?
Dla mnie ok na tym samym modelu moto, co Twój. Z tym, że z asfaltu zjeżdżam tylko jak muszę - dojazd na kemping lub krótki dojazd do ciekawego miejsca. Zwykła polna lub leśna droga bez piachu i błota da się przejechać. W koleiny po deszczu lub koleiny piaszczyste bym się nie pchał. Zrobiłem na nich 21 tys km, przód ma już 2-3 mm, tył 6-8 mm. W tym sezonie przed latem wymienię przód.


DL650XAM0

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jakie opony ? 70% asfalt Heidenau K60 scout czy Metzeler Tourance

Post autor: Lord »

lukas76 pisze:
20 sty 2023, 20:41
Jeździłem i na tych i na tych. K60 kiepskie na mokrym asfalcie, w terenie przód srednio, tył tylko na piasku,szutrze.Na trawie, błocie dramat.Metzelery na asfalt super, w terenie przód średni lubi sie uslizgnac w zakrecie, tył na szuter ok, kazda inna nawierzchnia dramat. Z tych dwóch przy 70-30 nie wybralbym zadnych. Weź pod uwagę inne opony np Karoo 3, super na asfalcie chociaż szybko sie zużywają, w terenie przyjemnie. Albo vos od razu 50-50. Zależy też jaki to ma być teren
no nie zgodzę sie dramat na mokrym, w terenie nie na asfalcie bo tam kleją to mają Miski ADV, K60 Scout w porównaniu do ADV zdecydowanie poprawa ładniej gryzą nawet na mokrej trawie, o dziwo piach głębszy tez lepiej się prowadza niż ADV a to akurat nie dziwne. Potem już zostaje tylko 50/50 ale te na asfalcie to juz 15 tys i pewnie do wymiany. Obecnie tam gdzie wjeżdżam na k60 na ADV już bym leżał nie raz takie jest moje skromne zdanie.


DL650A L8

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Jakie opony ? 70% asfalt Heidenau K60 scout czy Metzeler Tourance

Post autor: Oskar »

Tkc 70 continnental tył
Lub Tkc 70 continnental Rock też tył
Na przód jest tylko jedna do tego modelu obydwie takie same na tył są dwie do wyboru
Przód jlwystepuje w sprzedaży z mniejszym indeksem prędkości 54 T ale już ich nie produkują takiego meila doslem od Helmuta.
Polecam kupować z tym powyżej 200 km. 54 H właśnie. objezdzam i coraz bardziej mi się podobają recenzje może na jesień

Polecam.. Do ciężkich enduro na kardan jak i Afryka czy v strom 1050. Świat się nie kończy na michalkach..


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
motostopem
A2
Posty: 194
Rejestracja: 06 gru 2022, 09:03

Re: Jakie opony ? 70% asfalt Heidenau K60 scout czy Metzeler Tourance

Post autor: motostopem »

A czy są jakieś opony szosowe, które w lekkim suchym piachu na polnej drodze od razu nie wpadają(grząsną) i nie szarpią kierownicą?


Najczęściej w roli głównej DL650 :arrow:
https://www.youtube.com/channel/UCpp6Ux ... irmation=1

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Jakie opony ? 70% asfalt Heidenau K60 scout czy Metzeler Tourance

Post autor: Oskar »

motostopem pisze:
04 kwie 2023, 21:33
A czy są jakieś opony szosowe, które w lekkim suchym piachu na polnej drodze od razu nie wpadają(grząsną) i nie szarpią kierownicą?
Sa.boing 737 widziałem. Miał takie.


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
bolekO
A2
Posty: 105
Rejestracja: 26 paź 2021, 19:55
Lokalizacja: Okolice Bydgoszczy

Re: Jakie opony ? 70% asfalt Heidenau K60 scout czy Metzeler Tourance

Post autor: bolekO »

Kurka wodna,
Po wielu przemyśleniach i ....takich tam dylematach kupiłem na razie tylko na tył K60 scouta ale teraz chciałbym coś lepszego niż k60 scout na przód. Co sądzicie o K60 rangerach ?
Naprawdę dzięki wszystkim za porady i sorki że do końca nie posłuchałem co nie których no ale... mocno przewertowałem neta i tak wyszło że to dla mnie będzie dobry wybór. Tylko co na przód będzie lepsze w tym segmencie 70/30 pasujące do tego tyłu k60 scout co już mam w garażu ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i opony”