Szybka ankieta

Wszystkie tematy związane z ogumieniem i kołami. Testy, opinie, uwagi, ostrzeżenia.
Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szybka ankieta

Post autor: PiotrEm »

Lord pisze:
07 mar 2023, 19:14
Max1904 pisze:
06 mar 2023, 19:17
Hej
proszę doradźcie osoby które miały do czynienia z tymi oponami ......... co kupić

1. Pirelli Angel GT za 1000 - dobra cena
2. Miski Anake Adventure za 1350 podobno wyją
3. Pirelli Scorpion Trial 2 za 1200 komuś wpadały w szime
4. Wasz typ

jazda asfalt 90% wiem że już było .... fajnie jakby przejechały 20 tyś km
2. Miski Anake Adventure za 1350 podobno wyją - nie podobno tylko wyją trzeba się przyzwyczaić mocniej na złożeniach ciszej na prostej

Ale za to 30 tys da sie na nich zerobic i kleja na mokrym suchym jak dzikie w terenie tak 10%-15 lepsze od innych drogowych, lepsze prowadzneie przodu nie wężykuje na szutrach i miekkim
Przy czym przez złożenie rozumiemy lekki przechył na łuku autostrady, bo na winklach nie lata się aż tak szybko, więc jest cicho. Wycie przypomina rozpędzoną krajzegę, zaczyna się powyżej 100 kmh.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Szybka ankieta

Post autor: Ciok »

Najlepsze są IBM-y. Na każdą droge


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Szybka ankieta

Post autor: prebenny »

PiotrEm pisze:
07 mar 2023, 19:49
Wycie przypomina rozpędzoną krajzegę, zaczyna się powyżej 100 kmh.
Nie przesadzaj. Co najwyżej szumiące łożysko a miałem anakee adv w rozmiarach 19 i 21" więc nie sądzę żeby tu była jakaś różnica.


null

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 528
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Szybka ankieta

Post autor: Colto »

Jeżeli zależy Ci na dobrej oponie, gdzie 90% czasu jazdy to asfalt i 10% szuter, to brałbym oponę szosową o super parametrach. Ja tak zrobiłem.
Po zakupie nowego moto w 2019 roku, przejechałem na fabrycznych Battlax 3000 km i stwierdziłem, że to nie moja bajka. Zmieniłem na Micheliny Road 5 Trial i przelatałem na nich do dzisiaj 21,5 tys km. Zrobie jeszcze około 2-3 tysięcy.
Jazda po szutrze też jest na nich możliwa, choć nie są jakieś mega w tym środowisku, ale to tylko 10% jazdy - można się przemęczyć.
Resaumując - lepiej mieć 90% czasu podczas jazdy ekstra oponę, która jest cicha, świetnie klei, na zakrętach w deszczu jedziesz jak po suchym, niż meczyć się z głośną czy słabą oponą na mokrym.

W tym sezonie przed wyjazdem do Gruzji, zmieniam na Micheliny Road 6. Moim zdaniem Michelin robi top opony szosowe, które mają świetne parametry i nie znikają w oczach, a te 10% szutrów też się na nich obleci (to tylko 2150 km po szutrze i aż 19350 km po asfalcie).


Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1553
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Szybka ankieta

Post autor: PiotrEm »

prebenny pisze:
08 mar 2023, 01:11
PiotrEm pisze:
07 mar 2023, 19:49
Wycie przypomina rozpędzoną krajzegę, zaczyna się powyżej 100 kmh.
Nie przesadzaj. Co najwyżej szumiące łożysko a miałem anakee adv w rozmiarach 19 i 21" więc nie sądzę żeby tu była jakaś różnica.
Nie przesadzam, wyją i już. Mam je, 18 Mm przebiegu i jeszcze trochę powyją, a łożyska są dobre. Swoją drogą, posłuchałbym już tego ich "śpiewu", a tu ciągle zima :-)


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4450
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Szybka ankieta

Post autor: lukas76 »

Ja tylko chcę zwrócić uwagę że 10 % to relatywnie dużo po szutrach. Przyy 10 tyś to tysiak po szutrach, ile w zeszłym sezonie przejechałeś po szutrach? ;)


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1281
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Szybka ankieta

Post autor: biblo »

Colto pisze:
08 mar 2023, 08:07
W tym sezonie przed wyjazdem do Gruzji, zmieniam na Micheliny Road 6. Moim zdaniem Michelin robi top opony szosowe, które mają świetne parametry i nie znikają w oczach, a te 10% szutrów też się na nich obleci
Gruzja jest krajem, w którym do bardzo wielu miejsc można dojechać właśnie szutrami lub mocno zniszczonymi drogami, ze sporą ilościa błota jak popada... Pomijam już te kultowe miejsca jako Omalo lub Użguli. Wydaje mi się, że na taką eskapadę to kiepskie opony wybierasz...


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 528
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Szybka ankieta

Post autor: Colto »

Jade asfaltem do i po Gruzji, mam do przejechania podczas całej drogi (7300 km) tylko 8 km szutrami, więc nie planuje innych opon niż Michelin Road 6.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4450
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Szybka ankieta

Post autor: lukas76 »

biblo pisze:
08 mar 2023, 09:16
Colto pisze:
08 mar 2023, 08:07
W tym sezonie przed wyjazdem do Gruzji, zmieniam na Micheliny Road 6. Moim zdaniem Michelin robi top opony szosowe, które mają świetne parametry i nie znikają w oczach, a te 10% szutrów też się na nich obleci
Gruzja jest krajem, w którym do bardzo wielu miejsc można dojechać właśnie szutrami lub mocno zniszczonymi drogami, ze sporą ilościa błota jak popada... Pomijam już te kultowe miejsca jako Omalo lub Użguli. Wydaje mi się, że na taką eskapadę to kiepskie opony wybierasz...
Taka opona raz że nie ma żadnej trakcji poza asfaltem to jeszcze jest narażona na uszkodzenia. Na taką Gruzję to już bym wybrał opony 50/50 najmniej 30/70


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 528
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Szybka ankieta

Post autor: Colto »

Panowie bez stresu, nie jeżdże poza asfaltem - unikam szutrów. Staram się także nie jezdzić autostradami.
W Gruzji planuje odwiedzić tylko Batumi, w Tibilisi już byłem.Obrazek

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1281
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Szybka ankieta

Post autor: biblo »

Colto pisze:
08 mar 2023, 09:36
Panowie bez stresu, nie jeżdże poza asfaltem - unikam szutrów. Staram się także nie jezdzić autostradami.
W Gruzji planuje odwiedzić tylko Batumi, w Tibilisi już byłem.
:shock: Palnujesz przejechać 6-7 tys. km i dojechać tylko do Batumi??? :shock: Nie rozumiem, ale OK... bez stresu ;)


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 528
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Szybka ankieta

Post autor: Colto »

Ograniczeń związanych z urlopem, nie da się przeskoczyć.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Destylant
A1
Posty: 53
Rejestracja: 24 lip 2021, 19:23

Re: Szybka ankieta

Post autor: Destylant »

Czytam wasze posty o oponach szosowych i nie wiem czemu narzekają niektórzy na orginalne Batlaksy.Przecierz to supe.r opona szosowa Machnolem nią 18 tys. i ne jeżdze na kwadratowo trzyma super i ze 20 tysia conajmiej wytrzyma tyl.Moim zdaniem mokro czy nie to dobra opona na asfalt..



Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 528
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Szybka ankieta

Post autor: Colto »

Źle napisałem, miałem Battle Wing BW 502 z tyłu i BW 501 z przodu. Na takich odebrałem z salonu, nie polubiliśmy się bardzo.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4510
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Szybka ankieta

Post autor: Centrino »

Zależy które Battlaxy. Te co były dawane wcześniej nie były za dobre. Ja miałem w 1050 nowsza wersję i te dawały radę. Jednak skończyły się przy 19tyś.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Szybka ankieta

Post autor: prebenny »

W Tigerze 900 na jeździe testowej miałem fabryczne battlaxy - minimalny deszczyk a muśnięcie tylnego hamulca powodowało jazdę bokiem i wariacje ABSu. W DL650 fabryczne TrailWingi poniżej 20 stopni nie trzymały się w ogóle i niczego.

Mi życie miłe więc jak tylko widzę na opone napis 'Bridgestone' pierwsze co robię - zmieniam opony.


null

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1259
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Szybka ankieta

Post autor: MrWaski »

Chyba przestanę czytać ten wątek, bo efekt placebo spowoduje że zacznę się ślizgać na moich Battlaxach A40... ;) Dotąd trzymały nieźle.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
Max1904
AM
Posty: 10
Rejestracja: 03 lut 2023, 08:39

Re: Szybka ankieta

Post autor: Max1904 »

Poczytałem i zamówiłem opony do zaznajmionej hurtowni……. Micheliny anake adventure i Metzelery tourance ….różnica w cenie znaczna…… biorę do ręki …tył Metzelera jest o polowe cięższy od Michelinek sprawdzam DOTY - świeże … gdzie produkcja Metz napis prawie niewidoczny świece telefonem jest Made in China a Miski Spain…. miski lżejsze wyraźnie bierze magazynier faktycznie…Metz tył jakby kwadratowy guma w ręce bardzo twarda nie polecam…. Dla mnie Metz odpada bo to nie jest opona w teren na 3 tys km ale ma się kleić kiedy ona się zagrzeje na necie jest dużo opinii o chińskich metzelerach i Zw są śliskie guma twarda może kiedyś było inaczej
Żebym miał pełnie wiedzy dla porównania zamowilem miski road 6 trochę droższe od adventure ale wszyscy się rozpływają na ich temat ….nie są to pierwsze opony które kupuje do moto … pisze bo może komuś się przyda to info pewne jest ze trzeba sprawdzać przed zakupem bo pewnie Metz z dojczland jest całkiem inny pozdr



Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4450
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Szybka ankieta

Post autor: lukas76 »

Metzelery miałem made in germany i z tego co wiem fabryka jest w Niemczech Breuberg im Odenwald, produkowane są tam razem z Pirelli oczywiście chodzi o tourence i (next i next2)


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Max1904
AM
Posty: 10
Rejestracja: 03 lut 2023, 08:39

Re: Szybka ankieta

Post autor: Max1904 »

Tu jest zdjęcie napisu trzeba długo szukać Lukas76 spoko dzięki za wsparcie pewnie gdyby jakość była inna od tego co miałem w ręce to bym kupił
Załączniki
FDEEACFC-7E6A-407D-8839-1076A381EE65.jpeg
FDEEACFC-7E6A-407D-8839-1076A381EE65.jpeg (681.84 KiB) Przejrzano 699 razy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i opony”