Interkom Sena SRL Mesh dedykowany do Shoei GT Air 2

Awatar użytkownika
gollum
A1
Posty: 24
Rejestracja: 26 mar 2023, 14:16

Interkom Sena SRL Mesh dedykowany do Shoei GT Air 2

Post autor: gollum »

Kask mam zamówiony i chcę do niego interkom. Dedykowany Sena SRL Mesh jest superowy bo wszystko pasuje, klik klik, nic nie wystaje i nic nie dynda i w ogóle git majonez.

Ale.

W necie ten interkom ma fatalne, dramatyczne opinie. Trochę się dziwię bo jakoś trudno mi uwierzyć że Shoei się podpisuje pod badziewiem. Może to jakieś pierwsze wersje były takie ujowe a potem poprawili i wszystko hula teraz?

Czy ktoś miał z tym do czynienia?



Graffy
A2
Posty: 209
Rejestracja: 06 gru 2018, 09:33
Lokalizacja: Poznań (okolice)

Re: Interkom Sena SRL Mesh dedykowany do Shoei GT Air 2

Post autor: Graffy »

Posiadam, przed zakupem czytałem te opinie.
Świadomie przepłaciłem tylko ze względu na to, że chowa się w obrębie skorupy kasku.
Do rozmów jeszcze OK ale do słuchania muzy tragedia.
Nie jeździłem do tej pory w dużych grupach, tylko +1 interkom więc w kwestii mesh-a się nie wypowiem.
Montaż fatalny, bałem się że pourywam te delikatne kabelki.
Wygląda tak, jakby po zaprojektowaniu skorupy Shoei stwierdził, że zrobią zintegrowany interkom.
No i Sena dokleiła im go do kasku...
Za te kwoty jakie trzeba zapłacić - skandal, pod tym względem Schuberth bije ich na głowę.
Ech, gdyby tylko moja głowa pasowała do Schubertha...


DL650 AK7

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3344
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom Sena SRL Mesh dedykowany do Shoei GT Air 2

Post autor: Lord »

Ja pomimo ze łeb w końcu pasuje do Shubertha dalej nie mam przekonania do Senny, nawet poszedłem dalej ponieważ moje cardo już 3 lata hula wiec bateria może mieć bliżej niż dalej do swojego końca, wszedł Cardo EDGE, zanim wersje Custom zastąpią subskrypcja wszystkie inne pozostałe wersje :). Z cardo nie ma niespodzianek Mesh działa jak trzeba dzwięk JBL jest spoko, obsługa intuicyjna parowanie to jest max 40s nowego ridera za to to lubię :)


DL650A L8

Awatar użytkownika
gollum
A1
Posty: 24
Rejestracja: 26 mar 2023, 14:16

Re: Interkom Sena SRL Mesh dedykowany do Shoei GT Air 2

Post autor: gollum »

Panowie, dzięki za odzew. Być może dzięki Wam uda mi się nie wydać 1800 peelenów na jakiś badziew.
Graffy pisze:
30 mar 2023, 08:25
.........
Do rozmów jeszcze OK ale do słuchania muzy tragedia.
........
Graffy, powiedz mi, Ty masz trzecią generację czyli Sena SRL Mesh? Bo wcześniej były Sena SRL i Sena SRL 2 i to właśnie one mają te fatalne opinie. O trzeciej generacji żadnych opinii nie znalazłem dlatego Twoja jest cenna jeśli masz właśnie ją. Wizualnie się nie różnią ale obie pierwsze generacje były w pudełkach z białymi akcentami. Natomiast trzecia generacja jest w pudełku jednolicie czarnym. Trzecia generacja ma niby głośniki Harman Kardon więc trochę się dziwię że taki badziew. Jeśli masz trzecią to odpuszczam bo za tyle kasy nie będę się wkurzał.

W takim razie co byście doradzali? U mnie jest sytuacja taka że jestem zielony bo nigdy interkomu nie używałem. Zawsze jeździłem samotnie. W tym sezonie moja dziewczyna robi prawko, kupiła moto więc będę chciał jej pilnować bo fajna jest, szkoda by było.

Może ktoś podpowie co teraz jest najlepsze, może nie być wcale najtańsze. Jak już kupuję drogi kask to niech wszystko działa jak należy. Myślałem o Senie 30K ale teraz to już sam nie wiem.

Co radzicie? Będę wdzięczny za podpowiedź



Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1323
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Interkom Sena SRL Mesh dedykowany do Shoei GT Air 2

Post autor: Oskar »

Cardo pactalk. i nieszukja nic innego w sklepie forumowym u Centrino zgłoś się da na pewno atrakcyjna cenę.ja mam pierwsza generację juz 4 lata i jestem Bardzo zadowolony jak będę zmieniał na pewno będzie tasama stajnia..
Ocena: 5.88235%


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Interkom Sena SRL Mesh dedykowany do Shoei GT Air 2

Post autor: MrWaski »

Żeby ten mesh działał, domyślam się, że wszyscy muszą mieć interkomy z meshem.
A zatem jeszcze za wcześnie dla mnie na taki wypas. ;)


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
gollum
A1
Posty: 24
Rejestracja: 26 mar 2023, 14:16

Re: Interkom Sena SRL Mesh dedykowany do Shoei GT Air 2

Post autor: gollum »

Oskar pisze:
30 mar 2023, 19:40
Cardo pactalk. i nieszukja nic innego w sklepie forumowym u Centrino zgłoś się da na pewno atrakcyjna cenę.ja mam pierwsza generację juz 4 lata i jestem Bardzo zadowolony jak będę zmieniał na pewno będzie tasama stajnia..
Już chciałem tak zrobić ale znowu Cardo mi napisało że do Sharka mojej dziewczyny to na luzie ale do Shoeia to już na wsuwce nie da rady i będzie trzeba montować na przylepcu jakimś. I jakoś mnie to cholera nie przekonuje. Kask za 3 tysiące, interkom za nie wiem ile, około 1500 pewnie i trzeba to ze sobą polepić plastrem w efekcie. Jakoś mi to nie brzmi mądrze...

Już głupszy jestem niż byłem na początku.



Graffy
A2
Posty: 209
Rejestracja: 06 gru 2018, 09:33
Lokalizacja: Poznań (okolice)

Re: Interkom Sena SRL Mesh dedykowany do Shoei GT Air 2

Post autor: Graffy »

gollum pisze:
30 mar 2023, 12:10
Panowie, dzięki za odzew. Być może dzięki Wam uda mi się nie wydać 1800 peelenów na jakiś badziew.
Graffy pisze:
30 mar 2023, 08:25
.........
Do rozmów jeszcze OK ale do słuchania muzy tragedia.
........
Graffy, powiedz mi, Ty masz trzecią generację czyli Sena SRL Mesh? Bo wcześniej były Sena SRL i Sena SRL 2 i to właśnie one mają te fatalne opinie. O trzeciej generacji żadnych opinii nie znalazłem dlatego Twoja jest cenna jeśli masz właśnie ją. Wizualnie się nie różnią ale obie pierwsze generacje były w pudełkach z białymi akcentami. Natomiast trzecia generacja jest w pudełku jednolicie czarnym. Trzecia generacja ma niby głośniki Harman Kardon więc trochę się dziwię że taki badziew. Jeśli masz trzecią to odpuszczam bo za tyle kasy nie będę się wkurzał.

W takim razie co byście doradzali? U mnie jest sytuacja taka że jestem zielony bo nigdy interkomu nie używałem. Zawsze jeździłem samotnie. W tym sezonie moja dziewczyna robi prawko, kupiła moto więc będę chciał jej pilnować bo fajna jest, szkoda by było.

Może ktoś podpowie co teraz jest najlepsze, może nie być wcale najtańsze. Jak już kupuję drogi kask to niech wszystko działa jak należy. Myślałem o Senie 30K ale teraz to już sam nie wiem.

Co radzicie? Będę wdzięczny za podpowiedź
Z tego co ja wiem to SRL był dedykowany do kasku GT AIR I i nie pasuje do GT AIR II
SRL 2 jest dedykowany do GT AIR II i nie słyszałem, żeby zrobili jakąś nowszą wersję.
Moją opinie opieram na kasku Shoei GT AIR II i zestawie Sena SRL 2.

Faktycznie teraz jak wspomniałeś o tym pudełku, sprawdziłem i Sena zrobiła nową wersję!
W momencie gdy ja kupowałem swój zestaw w zeszłym roku, dostępny był tylko Sena SRL2.
Także moją opinię możesz pominąć.

Moja rada, kup przez internet.
Przetestuj bez montowania w kasku i jak nie pasuje to odeślij.


DL650 AK7

Awatar użytkownika
gollum
A1
Posty: 24
Rejestracja: 26 mar 2023, 14:16

Re: Interkom Sena SRL Mesh dedykowany do Shoei GT Air 2

Post autor: gollum »

Graffy pisze:
31 mar 2023, 15:45

Moja rada, kup przez internet.
Przetestuj bez montowania w kasku i jak nie pasuje to odeślij.
Ot, mądrego to i miło posłuchać!

Dzięki Graffy, tak zrobię 👋



Awatar użytkownika
motostopem
A2
Posty: 211
Rejestracja: 06 gru 2022, 09:03

Re: Interkom Sena SRL Mesh dedykowany do Shoei GT Air 2

Post autor: motostopem »

Tak, ogólnie na SRL2 bardzo narzekali, ale SRL Mesh ponoć już lepiej.

Niestety dopóki producenci nie dogadają się i nie zrobią wspólnego standardu zwykłego i mesha to trzeba kierować się główne tym co mają nasi motoprzyjaciele, żeby w ogóle możliwość rozmowy była :)

Ale nie ma co ukrywać, według mnie zintegrowane interkomy w kaski to przyszłość i będą mocno forsowane przez producentów kasków.


Najczęściej w roli głównej DL650 :arrow:
https://www.youtube.com/channel/UCpp6Ux ... irmation=1

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3344
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom Sena SRL Mesh dedykowany do Shoei GT Air 2

Post autor: Lord »

gollum pisze:
31 mar 2023, 10:47
Oskar pisze:
30 mar 2023, 19:40
Cardo pactalk. i nieszukja nic innego w sklepie forumowym u Centrino zgłoś się da na pewno atrakcyjna cenę.ja mam pierwsza generację juz 4 lata i jestem Bardzo zadowolony jak będę zmieniał na pewno będzie tasama stajnia..
Już chciałem tak zrobić ale znowu Cardo mi napisało że do Sharka mojej dziewczyny to na luzie ale do Shoeia to już na wsuwce nie da rady i będzie trzeba montować na przylepcu jakimś. I jakoś mnie to cholera nie przekonuje. Kask za 3 tysiące, interkom za nie wiem ile, około 1500 pewnie i trzeba to ze sobą polepić plastrem w efekcie. Jakoś mi to nie brzmi mądrze...

Już głupszy jestem niż byłem na początku.
Możesz kleić, możesz klipsa użyć na rancie kasku. Obydwie metody są na tyle trwałe że nigdy przez 3 lata nawet mm kleju nie odszedł od kasku, ogólnie oderwanie tego od kasku jest z użyciem co najmniej ipy i dużej siły, sam nie odpadnie uwierz mi :)


DL650A L8

Awatar użytkownika
gollum
A1
Posty: 24
Rejestracja: 26 mar 2023, 14:16

Re: Interkom Sena SRL Mesh dedykowany do Shoei GT Air 2

Post autor: gollum »

Dzięki chłopaki, bardzo pomogliście



elMundi
AM
Posty: 3
Rejestracja: 24 maja 2023, 17:58

Re: Interkom Sena SRL Mesh dedykowany do Shoei GT Air 2

Post autor: elMundi »

Witam, i na jaki zakup interkomu się zdecydowałeś, mam podobny dylemat. Kask Shoei neotec II, SLR mesh idealnie pasuje do kasku. W sklepie jak już podjąłem decyzje, gość do mnie proszę się zastanowić i wypalił że zdecydowanie lepszy jest Cardo egde. No i się wstrzymałem z zakupem.



Awatar użytkownika
motostopem
A2
Posty: 211
Rejestracja: 06 gru 2022, 09:03

Re: Interkom Sena SRL Mesh dedykowany do Shoei GT Air 2

Post autor: motostopem »

Pytanie co to znaczy lepszy... W tej półce cenowej to chyba chodzi głównie o to jakich masz towarzyszy podróży, żeby się nie wkurzać, że nie można się łączyć


Najczęściej w roli głównej DL650 :arrow:
https://www.youtube.com/channel/UCpp6Ux ... irmation=1

elMundi
AM
Posty: 3
Rejestracja: 24 maja 2023, 17:58

Re: Interkom Sena SRL Mesh dedykowany do Shoei GT Air 2

Post autor: elMundi »

Z reguły jeżdżę solo. Ale chyba jednak zostanie dedykowany sena slr mesh, przyłożyłem do kasku cardo i w ogóle nie pasuje do otwieranej szczęki.



elMundi
AM
Posty: 3
Rejestracja: 24 maja 2023, 17:58

Re: Interkom Sena SRL Mesh dedykowany do Shoei GT Air 2

Post autor: elMundi »

Z reguły jeżdżę solo. Ale chyba jednak zostanie dedykowany sena slr mesh, przyłożyłem do kasku cardo i w ogóle nie pasuje do otwieranej szczęki.



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3344
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Interkom Sena SRL Mesh dedykowany do Shoei GT Air 2

Post autor: Lord »

Pasuje nie pasuje kwestia gustu :)
Załączniki
348901911_1677301329388783_20012899387586005_n.jpg
348901911_1677301329388783_20012899387586005_n.jpg (421.74 KiB) Przejrzano 1307 razy
349426584_244529368164119_3032773875709477842_n.jpg
349426584_244529368164119_3032773875709477842_n.jpg (417.17 KiB) Przejrzano 1307 razy


DL650A L8

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”