Płukanka do silnika...?

Oleje, płyny eksploatacyjne, smarowanie i mycia - opinie, testy, uwagi, ostrzeżenia.
reactor
A1
Posty: 82
Rejestracja: 30 sie 2018, 00:40
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Płukanka do silnika...?

Post autor: reactor »

Czyli jednak dobrze, że napisałem temat... Bo pomysł był zalania silnik płukanką STP do samochodów (zapomniałem o mokrym sprzęgle). To wiec jakie konkretne płukanki zastosować? I czy ma to sens, jeśli średni co 2k przebiegu (i co dwa lata) wymieniam olej. Zlewam czysty i wlewam czysty...


O cokolwiek bym nie pytał na forum to dotyczy Suzuki DL650 K5 niebieski (Lak. YC2) 8-)

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Płukanka do silnika...?

Post autor: prebenny »

Płukanki w oleju zawsze coś zostanie ale o ile się nie mylę ona powinna z czasem wyparować także tym bym się szczególnie nie martwił.

Fakt, że w aucie olej zmieniam co 10 kkm i po 40 tys (od nowości) zrobiłem teraz płukankę i dolałem cerateca od Liqui Moly i faktycznie silnik chodzi zauważalnie ciszej (zawsze tak jest po zmianie oleju ale wcześniej nie chodził aż tak cicho żebym nie słyszał różnicy czy jadę 100 czy 120 - a teraz nie słyszę).

Tylko dalej - w motocyklach trzeba uważać na mokre sprzęgło.


null

Awatar użytkownika
motostopem
A2
Posty: 211
Rejestracja: 06 gru 2022, 09:03

Re: Płukanka do silnika...?

Post autor: motostopem »

reactor pisze:
09 kwie 2023, 20:19
Czyli jednak dobrze, że napisałem temat... Bo pomysł był zalania silnik płukanką STP do samochodów (zapomniałem o mokrym sprzęgle). To wiec jakie konkretne płukanki zastosować? I czy ma to sens, jeśli średni co 2k przebiegu (i co dwa lata) wymieniam olej. Zlewam czysty i wlewam czysty...
Ja stosowałem już nie raz, szczególnie przy wymianie oleju na inny po zakupie motocykli. Ponoć można nawet raz na jakiś czas 2-3 sezony wypłukać mimo stosowania tego samego oleju i to przyniesie korzyści.

U mnie zawsze Liqui Moly


Najczęściej w roli głównej DL650 :arrow:
https://www.youtube.com/channel/UCpp6Ux ... irmation=1

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oleje, chemia”