Suzuki Moto Szkoła 2023

Wszystko o technice jazdy i jej braku.
Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Suzuki Moto Szkoła 2023

Post autor: prebenny »

Nie wiem jak teraz ale w 2017 na moto szkole było hamowanie awaryjne i było też hamowanie na łuku.
Chyba, że od tego czasu 'inflacja' i 'downsizing' programu wszedł w życie :P


null

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1563
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Suzuki Moto Szkoła 2023

Post autor: PiotrEm »

Kulik organizuje też "Manewry miejskie". Polecam. Największym olśnieniem dla mnie był szybki przejazd slalomu z użyciem tylnego hamulca (wiem, to jest teraz na egzaminie, ale ja zdawałem 1988 na WSK 125 i była tylko jedna ósemka do zrobienia).


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
KroQ
A
Posty: 473
Rejestracja: 16 lip 2020, 05:57
Lokalizacja: R@dlin

Re: Suzuki Moto Szkoła 2023

Post autor: KroQ »

prebenny pisze:
19 maja 2023, 09:54
Nie wiem jak teraz ale w 2017 na moto szkole było hamowanie awaryjne i było też hamowanie na łuku.
Chyba, że od tego czasu 'inflacja' i 'downsizing' programu wszedł w życie :P
W zeszłym roku nie było.
Było - praca wzrokiem, pozycja, praca gazem, tor jazdy, free jazda pod okiem instruktorów


DL 650 UEL0 :roll: @ll Foto-tag: 17

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Suzuki Moto Szkoła 2023

Post autor: prebenny »

To w sumie faktycznie kiepsko. Jeszcze za 500 jak teraz się wycenili to bym raczej nie pojechał.


null

Awatar użytkownika
motostopem
A2
Posty: 211
Rejestracja: 06 gru 2022, 09:03

Re: Suzuki Moto Szkoła 2023

Post autor: motostopem »

KroQ pisze:
21 maja 2023, 14:28
prebenny pisze:
19 maja 2023, 09:54
Nie wiem jak teraz ale w 2017 na moto szkole było hamowanie awaryjne i było też hamowanie na łuku.
Chyba, że od tego czasu 'inflacja' i 'downsizing' programu wszedł w życie :P
W zeszłym roku nie było.
Było - praca wzrokiem, pozycja, praca gazem, tor jazdy, free jazda pod okiem instruktorów
potwierdzam.


Najczęściej w roli głównej DL650 :arrow:
https://www.youtube.com/channel/UCpp6Ux ... irmation=1

Awatar użytkownika
Remol71
A+B
Posty: 662
Rejestracja: 04 paź 2016, 15:24

Re: Suzuki Moto Szkoła 2023

Post autor: Remol71 »

Jak trenować winkle z podjazdem stromym na jedynce w deszczu ?


1050 XT

delirium
A+B+C
Posty: 1217
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: Suzuki Moto Szkoła 2023

Post autor: delirium »

Remol71 pisze:
04 cze 2023, 21:08
Jak trenować winkle z podjazdem stromym na jedynce w deszczu ?
na podjeździe stromym na jedynce w deszczu.



Awatar użytkownika
kubaGD23
AM
Posty: 5
Rejestracja: 05 mar 2023, 16:22

Re: Suzuki Moto Szkoła 2023

Post autor: kubaGD23 »

PiotrEm pisze:
16 maja 2023, 23:27
Nie było też zdjęcia grupowego na zakończenie.
Ja wyjazd na tor połączyłem z długim weekendem. W piątek krajoznawczo Warszawa-Tczew*), w sobotę SMS i może transfer nad morze, w niedzielę powrót do chaty.

Zaklepałem tam przyzwoitą kwaterę 2-os. Solo płacę 130, za duet 190. Bez śniadania. Jak ktoś chce, to może się dokwaterować, byle nie chrapał głośniej niż ja :-) @Lord, Ty już umiesz? Może towarzysko wyskoczysz?
No teraz już wiem kto jest PiotrEm 🙂 Bardzo miło było Cię poznać.

Nie wiem czy na każdym torze w danym roku program szkolenia SMS jest taki sam. Natomiast tym razem trafiłem do grupy zaawansowanej i tu było opóźnianie hamowania + hamowanie w zakręcie ( za wiele tego nie udało mi się wykonać) dodanie tylnego hamulca w zakręcie ( dobra rada dla DLów), zacieśnianie nitki toru oraz praca nad prawidłową pozycją, a właściwie jej ciągłą zmianą do prawidłowego wejścia w zakręt.
Nie był to mały wydatek, ale z pewnością w moim przypadku było warto. Myślę również, że tam każdy znajdzie coś dla siebie bo instruktorzy bardzo chętnie odpowiadali po każdej sesji na pytania. Nie mówiąc o tym jak zaczepiali w parkingu i dawali konkretne rady danemu uczestnikowi.



Awatar użytkownika
metalmanheh
A2
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2022, 21:27

Re: Suzuki Moto Szkoła 2023

Post autor: metalmanheh »

Dla zainteresowanych:

JC Group ma uruchomic/wrocic do szkolen podstawowych na placu, łącznie z awaryjnym hamowaniem itd.
Janusz mowil zeby zerkac na ich stronę www+fb bo cos niedlugo tam się pojawi.


Suzuki V-Strom DL650 XT '21 & BMW R1200R '18

Awatar użytkownika
motostopem
A2
Posty: 211
Rejestracja: 06 gru 2022, 09:03

Re: Suzuki Moto Szkoła 2023

Post autor: motostopem »

I własnie wrzucili https://jcgroup.com.pl/tor-jastrzab-szk ... -27-08-23/

trochę okroili chyba ilość szkoleń, tylko 3 dostępne...


Najczęściej w roli głównej DL650 :arrow:
https://www.youtube.com/channel/UCpp6Ux ... irmation=1

Awatar użytkownika
zwierzak
A1
Posty: 75
Rejestracja: 10 sie 2021, 16:03
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Suzuki Moto Szkoła 2023

Post autor: zwierzak »

Kto oprócz mnie będzie w sobotę 22 lipca na Torze Łódź?


Marcin (zwierzak)
----------------------
Szary DL1000 2016

rasik
A+B
Posty: 906
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Suzuki Moto Szkoła 2023

Post autor: rasik »

zwierzak pisze:Kto oprócz mnie będzie w sobotę 22 lipca na Torze Łódź?
Ja planuję.

Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

tomek_211
A1
Posty: 33
Rejestracja: 05 paź 2016, 07:22

Re: Suzuki Moto Szkoła 2023

Post autor: tomek_211 »

Czy ktoś może dostał zaproszenie i planuje być na Track Day Suzuki na Torze Łódź we wrześniu?



haqqax
A2
Posty: 231
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Re: Suzuki Moto Szkoła 2023

Post autor: haqqax »

kubaGD23 pisze:
11 cze 2023, 18:57
Nie był to mały wydatek, ale z pewnością w moim przypadku było warto.
Nie wiem czy nie napisze tu czegoś oczywistego, ale ludzie z Warszawy mogą skorzystać z indywidualnych lekcji jazdy w Pro-Motorze. Działa to tak, że idzie sie najpierw na kilkugodzinny wyklad, potem na 1-2 zajecia gdzie jeden instruktor obserwuje jak 2 osoby wykonuja podstawowe cwiczenia, a potem sie chodzi na indywidualne lekcje - ty i instruktor, podczas ktorych instruktor caly czas na ciebie krzyczy - patrz tutaj, rece luzno, opusc piety, patrz tutaj, gdzie ty jedziesz, patrz tutaj, gazu, no czemu ty tam jedziesz, rece luzno,... Ostrzegam, po godzinie juz mozg wymieka od tego, jesli myslicie, ze dobrze jezdzicie, to tam pewnie zmienicie zdanie. Ja tam juz wole nie byc jedynym studentem na placu, ciezko mi zniesc sytuację gdy uwaga instruktora jest skierowana tylko na mnie :) Na koniec lekcji dostajecie rozpisane indywidualne ćwiczenia do wykonania przed kolejna lekcją. Do samodzielnych ćwiczen potrzebujecie stoper w telefonie, pachołki, placyk. Plan ćwiczenia to co robić, jak robić, ile minut robić, jakie przerwy między seriami robić.

Lekcja kosztuje z tego co pamietam mniej więcej tyle co zajecia na kursie prawa jazdy, poziom startowy i koncowy kursanta jest dowolny, z tego co slyszalem przejscie przez wszystkie cwiczenia zajmuje ok 3 lat. Zapisujecie sie na kolejna sesje kiedy chcecie, tyle ze trzeba wykonac prace domowa przed nastepna sesja zachowując reżim odpoczynku (np. nie wolno zrobic jednego dnia cwiczen rozpisanych na dwie sesje albo robic wiecej cwiczen niz macie zadane na dany dzien). Instruktor ma mega doświadczenie, ale chodzą o nim opinie w necie, że jest gburem itp. Ja nie potwierdzam, z tego co zaobserwowałem, pilnuje się żeby za bardzo nie urazić ego kursanta. Ale wierzę, że jak się oswoi z kursantem to może mu się coś wyrwać w chwili szczerości :) Szczególnie, jeśli sami o sobie myślicie, że jesteście zajebiści :) Ja mialem latwiej, bo mam krytyczne zdanie o swoich umiejetnosciach motocyklowych, wiec instruktor staral sie to niwelowac pochwalami i unikal krytykowania moich dokonan, ale widzialem po krotkich komentarzach ze ogarniecie pierwszego cwiczenia zajelo mi dwa razy wiecej niz powinno, a szczerze to chyba wcale mi sie dobrze nie udało i sprobowal czegos innego...

Ja bylem tylko na dwoch czy trzech lekcjach, bo sie akurat wyprowadzilem z Warszawy i nie chce mi sie dojezdzac na lekcje, ale sa kursanci ktorzy przyjeżdżają na lekcje z daleka. Ja bym polecal jesli macie czas, kase i chec by sie uczyc. Atmosfera na placu jest raczej wojskowa, dużo ćwiczeń, intensywnie, jasne zasady co i jak wolno robić, czego nie wolno.

Przed nauka w tej szkole myslalem ze pojde na kurs, naucze sie a potem juz tylko bede jezdzil. A w szkole sie okazalo, ze to praca bez konca, nauka jazdy motocyklem nigdy sie nie konczy, jak się nauczysz jednej rzeczy to sie pojawia 5 nowych, im wiecej się uczysz tym wiecej braków u siebie zauważasz... U innych też zauważasz, ale bledy innych cie nie ruszaja, za to własne braki bolą :)
Ocena: 11.76471%


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

Awatar użytkownika
metalmanheh
A2
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2022, 21:27

Re: Suzuki Moto Szkoła 2023

Post autor: metalmanheh »

@haqqax - dzieki za info
Ocena: 5.88235%


Suzuki V-Strom DL650 XT '21 & BMW R1200R '18

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1563
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Suzuki Moto Szkoła 2023

Post autor: PiotrEm »

@haqqax, dzięki.
O Promotorze to gdzieś w necie wyczytałem opinię/pochwałę, że któryś tam instruktor robi taki manewr, że jedzie na plecaka, łapie cię za łokcie i wykonuje skręt. I albo się wywalisz, albo zesr.. Oczywiście, że z instruktorem się nie wywalisz, więc pozostaje druga opcja. :-)
I miałem się do nich wybrać, tylko jakoś tak schodziło. Przemyślę.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

haqqax
A2
Posty: 231
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Re: Suzuki Moto Szkoła 2023

Post autor: haqqax »

E, ze bez ostrzezenia? Nie widzialem takich akcji. Ale rzeczywiscie jesli czegos nie jarzysz, to instruktor bierze cie jako plecak i robi demo, moze tez Ci pomoc poczuc jak masz cos robic, ale na pewno nie znienacka i raczej cie nie zestresuje ponad miare. Mysle ze chodzilo o pokazanie, ze sie da, ze moto ma odpowiednia przyczepnosc i zeby ten kursant mogl poczuc roznice i nabrac zaufania do motocykla.

Warto powiedziec ze kurs na prawko i te indywidualne lekcje to sa zupelnie rozne sprawy. Na kursie na prawko maja program na kazdy dzien zajec, odbebniasz program, dostajesz podpis i idziesz na egzamin. Na kursie na prawko kryteria sa takie jak na egzaminie - wykonac cwiczenie, zmiescic sie miedzy liniami, zmiescic sie w czasie, nie przewrócić sie na moto - koniec wymagan.

Na kursie indywidualnym jest inaczej - celowo duzo miejsca, na poczatku technicznie "latwe" cwiczenia, ale trudność polega na czymś innym - masz jechac poprawnie - rowno gaz, poprawna pozycja, wzrok tam gdzie trzeba, luzno rece, stopy ustawione jak nalezy, kolana tam gdzie maja byc, tylek tam gdzie ma byc, tulow wychylony wg wzorca, glowa ustawiona wg instrukcji, tor jazdy rowny, rownowaga idealna, umiejetnosc obracania glowa bez naruszania stabilnosci moto i wplywania na tor jazdy. Tyle widzialem, nie wiem co jest dalej, ale zgaduje ze to samo tylko szybciej, z uzyciem hamulca i przy wiekszych zlozeniach, na róznych rodzajach zakrętów i przy nieidealnych warunkach (np. żwir na drodze).


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

rasik
A+B
Posty: 906
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Suzuki Moto Szkoła 2023

Post autor: rasik »

Udało się
Jak dla mnie było warto.
@zwierzak miło było spotkać face2face

Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka

Ocena: 5.88235%


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
zwierzak
A1
Posty: 75
Rejestracja: 10 sie 2021, 16:03
Lokalizacja: Łódź/Warszawa

Re: Suzuki Moto Szkoła 2023

Post autor: zwierzak »

Ja również dziękuję. Do następnego!


Marcin (zwierzak)
----------------------
Szary DL1000 2016

ODPOWIEDZ

Wróć do „Technika jazdy”