Żywotność opon

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
starcraft
A+B
Posty: 512
Rejestracja: 20 lut 2017, 14:05

Żywotność opon

Post autor: starcraft »

Cześć,
Szukałem tematu gdzie dzielimy się informacjami o przebiegach na danych oponach i nie znalazłem.
Przy rosnących cenach opon zacząłem się zastanawiać co złego robię że tak małe przebiegi osiągam na danym komplecie.
Ostatnie komplety Michelin Pilot road 4 i 5, dwa ostatnie komplety Pirelli scorpion trail2 nie dobijam nawet do 7 tyś. Dzisiaj kolejny komplet odebrany.
Tył jak zwykle spalony i mocno wyząbkowany a przód może na tysiąc km jeszcze mógłby być.
To samo zobaczyłem w hondzie syna.
Przebieg 6 tyś i 3/4 opon nie ma a zaraz wyjazd na korsyke i około 5 tyś pęknie.
Uprzedzam od razy pytania o ciśnienie, sprawdzane i pilnowane regularnie.

Czy Wy też tak macie ???
Czytam czasami że ktoś robi 20 tyś na przedniej i 15 tyś na tylnej - JAKIM CUDEM ?????



Online
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4456
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Żywotność opon

Post autor: lukas76 »

Ja na swoich Dunlopach tez niecale 8 tys, opona kwadrat z tylu i wyzabkowana, przod jako taki. Przy czestych przelotach autostradowych i z duzym obciążeniem nie ma innej opony która da dobrą przyczepnosc i dlugie przebiegi


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
drrobi
A1
Posty: 55
Rejestracja: 27 maja 2022, 20:56

Re: Żywotność opon

Post autor: drrobi »

Witaj,
nie wiem co jest grane, ale rzeczywiście ja na ostatnie pilerce przód zrobiłem 15 tys, i w zasadzie nie widziałem duzego zuzycia i z nią sprzedałem moto bez problemu, metzen ponad 15.
Coś jest nie tak.

Oczywiscie jak to na grupie, zawsze mozna ci udzielić kilku ojcowskich rad, zwolnij bo tak zapier.... tal, żee nawet syn za toba nie wyrabia i obaj zuzywacie nadmiernie opony. :mrgreen:
Ocena: 5.88235%


CLR125->Varadero125->DL650-> :D DL1050XT + 8-) HD 883

Xj6
A+B
Posty: 524
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: Żywotność opon

Post autor: Xj6 »

drrobi pisze:
15 maja 2023, 14:19
Witaj,
nie wiem co jest grane, ale rzeczywiście ja na ostatnie pilerce przód zrobiłem 15 tys, i w zasadzie nie widziałem duzego zuzycia i z nią sprzedałem moto bez problemu, metzen ponad 15.
Coś jest nie tak.

Oczywiscie jak to na grupie, zawsze mozna ci udzielić kilku ojcowskich rad, zwolnij bo tak zapier.... tal, żee nawet syn za toba nie wyrabia i obaj zuzywacie nadmiernie opony. :mrgreen:
Yamaha XJ6, dwa komplety poszły każdy pi 23 tys km, przy czym ten drugi jeszcze miał sporo do znacznika, ale wymieniłem, bo jechałem w Alpy, a tam potrzebowałem dobrych opon. 7-8 tys to nie kumam. Jak wy jeździcie? Słyszałem, że na Hayce to norma, ale nie w innych zwyklastych moto.


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Awatar użytkownika
pbird
A2
Posty: 287
Rejestracja: 16 sty 2019, 11:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Żywotność opon

Post autor: pbird »

Przez ostatnie 3 sezony na Pilot Road 4 i 5 nie udało mi się zrobić więcej niż 11 tys. km. Na słabszej Hondzie NC750 udawało się zrobić maksymalnie 12 tys. Czyli co sezon to zmiana.



Awatar użytkownika
starcraft
A+B
Posty: 512
Rejestracja: 20 lut 2017, 14:05

Re: Żywotność opon

Post autor: starcraft »

Powoli raczej nie jeździmy i na pewno opony mocniej się zużywają ale nie powinny tak szybko



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3045
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Żywotność opon

Post autor: gorghu »

Michelin Anakee Adventure - 24 tyś km na komplecie. Mięcha jeszcze było ale trochę mocno się już wyząbkowały.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Żywotność opon

Post autor: prebenny »

Anakee Adventure na Tigerze 900 przód ponad 20 tys km bez problemu. Tył wytrzymał 16-17 tys i się już kończył.


null

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4515
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Żywotność opon

Post autor: Centrino »

Na OEMowych Battlaxach zrobiłem 19500km. Jeszcze by z tysiaka zrobiły ale złapałem z tyłu gumę, którą zakołkowałem więc postanowiłem już wymienić.
Zobaczymy ile na Scorpionach zrobię.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3045
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Żywotność opon

Post autor: gorghu »

Na Scorpionach zrobisz mniej bo to bardziej miękka guma i mieszanka, przez co też szybciej znika.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
metalmanheh
A2
Posty: 198
Rejestracja: 18 sty 2022, 21:27

Re: Żywotność opon

Post autor: metalmanheh »

Na Battlaxach zakładanych fabrycznie 17K i teoretycznie jeszcze by sie dalo ale juz byly troche kwadratowe, ale to przez 10 dni (3,5k) we dwie osoby plus mandzur przy 30C po ,Slowacji i Węgrzech bo przed wyjazdem byly jeszcze ok. Zalozylem teraz Pirelli Angel GT, zobaczymy na ile wystarcza ale liczę sie z wymiana co sezon, chyba ze drastycznie zmniejsze częstotliwość jazdy i co za tym idzie dystans.

5-6k to b maly przebieg wg mnie ale w sumie co ja tam wiem.


Suzuki V-Strom DL650 XT '21 & BMW R1200R '18

Awatar użytkownika
pepperss
A2
Posty: 262
Rejestracja: 18 sty 2020, 14:12
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Żywotność opon

Post autor: pepperss »

W moim przypadku było to tak, że na oryginalnych bridgestone battlax adventure a40, przejechałem 14 tys., z czego przód bardziej wydawał się zużyty a tył kwadratowy się zrobił. Teraz scorpiony docieram. Nie sądzę, że dłużej wytrzymają. A żyłki rajdowca nie mam.



Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 532
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Żywotność opon

Post autor: Colto »

Pilot Road 5 Trail, V-Strom 1000 z 2019 roku, aktualny przebieg 22 tys km na tych Pilotach. Opony na wykonczeniu (przód i tył) - jescze z 1 tys km zrobię.
Na wyjazd do Turcji i Gruzji zakładam nowy komplet Pilot Road 6.
Jeżeli wytrzymają tyle samo lub ciut więcej (o czym wspomina Michelin w swoich materiałach marketingowych), to będę mega zadowolony.

Być może kluczem jest częste kontrolowanie ciśnienia w oponach (przód pompuje 36 psi, tyl 42 psi).
Sprawdzam wartość (na zimnych oponach) przed każdym wyjazdem poza Warszawę.

Dodatkowo motocykl jest przechowywany w ciepłym garażu (byż może guma się mnie starzeje???) - nie wiem jakie to moze mieć znaczenie.
W okresie postoju zimowego co 2-3 tygodnie obracam przednie koło aby moto nie opierało się na oponie w jednym miejscu (tyl wisi w powietrzu, mam centralkę).



Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Ocena: 5.88235%


Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Awatar użytkownika
starcraft
A+B
Posty: 512
Rejestracja: 20 lut 2017, 14:05

Re: Żywotność opon

Post autor: starcraft »

22 tyś na pilotach ?????
Ja w tym przebiegu 3 komplety zjeżdżałem



Online
Awatar użytkownika
Tomek 69
A+B
Posty: 550
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Żywotność opon

Post autor: Tomek 69 »

Moje Michelin Road 3 Trial również 22000 przód już trochę wyząbkowany na asfalcie jeszcze daje radę na szutsze już sobie nie radzi, tył jeszcze całkiem spoko ale zmienię obie bo dot 2016 tylko nie wiem jeszcze na co michaśki trochę przy drogie.


Romet, Ogar, CZ 175, Suzuki Bandit 400 i obecnie od maja 2018 V-strom Dl 650 k 5 czarny

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3045
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Żywotność opon

Post autor: gorghu »

bo ty Krzyś to zapier**lasz po winklach to co się dziwisz ze opony ci znikają :lol:


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1564
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Żywotność opon

Post autor: PiotrEm »

Wrzucajcie tu zdjęcia opon, które wyrzucacie, żebym nie przegapił, kiedy mam swoje anakeny zmienić (20 tys. nawinęły).
Głębokość bieżnika i DOT są oczywiste, kwadratową oponę jestem w stanie sobie wygooglać/wyobrazić, ale wyząbkowanej nie znalazłem.
Dzięki z góry


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3045
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Żywotność opon

Post autor: gorghu »

@PiotrEm mówisz i masz ;) Tylna opona. Po lewej stara po prawej dla porównania nowa. Przedniej nie mam.
anakee.jpg
anakee.jpg (633.58 KiB) Przejrzano 699 razy
Tak jak pisałem, obie opony (przednia i tylna) zrobiły 24 tyś km.
Ocena: 5.88235%


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1564
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Żywotność opon

Post autor: PiotrEm »

gorghu pisze:
15 maja 2023, 16:00
trochę mocno się już wyząbkowały.
Nie wiem, na co patrzeć, chodzi o te podcięcia?
Idę zaraz swoje obejrzeć, ale takiego platfusa na środku jeszcze nie mam.
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (480.68 KiB) Przejrzano 679 razy


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3045
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Żywotność opon

Post autor: gorghu »

@PiotrEm na przedniej było to bardziej widoczne, ale mniej więcej to wyzabkowanie to jest to co wskazałes.

Te opony dobiły włoskie rozgrzane asfalty (lipiec i temperatury rzędzie 40 stopni w powietrzu). Gdyby nie to to spokojnie bym jeszcze z 3 tys zrobił. Na tych może wokół komina zrobiłbym z tysiaka jeszcze ale jechałem do Zwiesel i na Bałkany to założyłem już nowe.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”