Ogłoszenie duszpasterskie

Chciałem poinformaować, że znalazł się chętny i chętna, któremu pomoże kolejny chętny w organizacji jesiennego zlotu.

Termin i miejsce zlotu zostanie ogłoszone na zlocie w Skokach Dużych


*Tak naprawdę termin zlotu jest już na forum ale znaleźć nie jest tak łatwo :)

Przygasające światła pozycyjne

Czyli o wszystkim co związane jest z elektryką
logolo
A1
Posty: 24
Rejestracja: 08 maja 2022, 07:52

Przygasające światła pozycyjne

Post autor: logolo »

Cześć.
Zauważyłem że przy właczonych kierunkowskazach swiatlo pozycyje z tyłu przygasa (w rytm kierunkowskazów) . Tak jakby napięcie spadało. Efekt jest delikatny jednak zauwazalny. Macie może pomysł co to może być i jak się zabrać za naprawę ?
Dodam, że akumulator jest nowy.

Z góry dzięki za wskazówki.


Suzuki DL V-Strom 650; 2010r.

Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1654
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: Przygasające światła pozycyjne

Post autor: f_ranek »

Ale na włączonym silniku? Bo na wyłączonym u mnie jest ten sam efekt. Na włączonym nie wiem, nigdy nie sprawdzałem.
Widzisz, 2x 21 W to około 3,5 A natężenia, to napięcie na aku ma prawo trochę spaść.


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C+D
Posty: 2016
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przygasające światła pozycyjne

Post autor: PiotrEm »

U mnie też (silnik na chodzie). Już miałem się martwić (a później olać), ale któryś mechanik (nie wiem, czy nie sam M. Szrama) poradził mi olać to od razu.


DL650XAM020 w kolorze YVB na Au-felgach

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C+D
Posty: 2421
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Przygasające światła pozycyjne

Post autor: biblo »

Przyczyną może być kiepska masa i/lub ogólnie "garażowa" jakość wiązek elektrycznych V-Stroma... Faktycznie najlepiej to olać... :twisted:


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Bo przecież najważniejsze są widoki... 8-)

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C+D
Posty: 2016
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przygasające światła pozycyjne

Post autor: PiotrEm »

Na garażową jakość nic nie poradzisz (wykluczam wymianę na GS-a).
Motocykl mam nowy, garażowany, zimowany w suchym pomieszczeniu o dodatniej temperaturze - stąd wnioskuję, że ten typ tak ma.
Pytanie, czy przygasa nieznacznie, bardzo, czy wręcz prawie gaśnie.


DL650XAM020 w kolorze YVB na Au-felgach

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C+D
Posty: 2421
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Przygasające światła pozycyjne

Post autor: biblo »

PiotrEm pisze:
17 maja 2023, 00:32
(wykluczam wymianę na GS-a)
:lol: :lol: :lol:

Może tu jest pies pogrzebany :twisted: GS ma lepsze wiązki i to cała tajemnica sukcesu :mrgreen:


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Bo przecież najważniejsze są widoki... 8-)

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C+D
Posty: 2016
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przygasające światła pozycyjne

Post autor: PiotrEm »

Ale można by przeprowadzić badanie, czy to jest faktycznie ficzer fabryczny.
Właściciele w miarę nowych 650-tek (po 2017) - wpisujcie się!


DL650XAM020 w kolorze YVB na Au-felgach

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1585
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Przygasające światła pozycyjne

Post autor: MrWaski »

No ja mam świeżynkę XAM2 i nic mi nie przygasa.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek
SP8WAS KO10aa

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5431
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Przygasające światła pozycyjne

Post autor: Struna »

Tam to chyba masz już LED-y, więc pobór prądu znikomy, to i nie przygasa.


DL 650 AK7, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1585
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Przygasające światła pozycyjne

Post autor: MrWaski »

Ledy to mam tylko tylną pozycję i stop. Reszta to żarówy.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek
SP8WAS KO10aa

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5431
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Przygasające światła pozycyjne

Post autor: Struna »

To nie zawsze idzie zauważyć, czasem widać na podświetleniu zegarów, że jak kierunki włączysz, to delikatnie ciemnieje podświetlenie jak się żarówki zapalą.


DL 650 AK7, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
pepperss
A
Posty: 324
Rejestracja: 18 sty 2020, 14:12
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Przygasające światła pozycyjne

Post autor: pepperss »

PiotrEm pisze:
17 maja 2023, 08:16
Ale można by przeprowadzić badanie, czy to jest faktycznie ficzer fabryczny.
Właściciele w miarę nowych 650-tek (po 2017) - wpisujcie się!
Mój sprzęt rocznik 2020. Na wyłączonym silniku i włączonym kierunkowskazie widać bardzo delikatne przygasanie światła pozycyjnego, ledowego. Tak jak @Struna napisał. Widać również przygasanie, ciemnienie podświetlenia zegarów. Wskania napiecia akumulatora 11.6V i powoli wartość spada.
Nie sprawdzałem opisywanego zjawiska podczas pracy silnika. Do sprawdzenia.
Ocena: 5.88235%



logolo
A1
Posty: 24
Rejestracja: 08 maja 2022, 07:52

Re: Przygasające światła pozycyjne

Post autor: logolo »

U mnie się to dzieje oczywiście na włączonym silniku. Jakby to się działo tylko na wyłączonym w ogóle bym sobie tym głowy nie zawracał. Czy przygasające bardzo czy nie? Trudno ocenić. Mnie to zaczęło denerwować ale dla kogoś taki efekt może nie być problem. Postaram się w przyszłym tygodniu jakiś filmik nakręcić to sami ocenicie.


Suzuki DL V-Strom 650; 2010r.

logolo
A1
Posty: 24
Rejestracja: 08 maja 2022, 07:52

Re: Przygasające światła pozycyjne

Post autor: logolo »



Suzuki DL V-Strom 650; 2010r.

logolo
A1
Posty: 24
Rejestracja: 08 maja 2022, 07:52

Re: Przygasające światła pozycyjne

Post autor: logolo »

Powyżej filmik jak przygasa swiatlo pozycyjne przy właczonym kierunkowskazie. Tak jak napisałem trochę mnie to denerwuje. Ciekawy jestem czy Waszym zdaniem wyolbrzymiam problem. Macie podobnie, czy może u Was efekt jest mniejszy?


Suzuki DL V-Strom 650; 2010r.

Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1654
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: Przygasające światła pozycyjne

Post autor: f_ranek »

U mnie prawie tego nie widać. To już bardziej widoczne jest na świetle pozycyjnym z przodu. A na zegarach wcale.


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C+D
Posty: 2421
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Przygasające światła pozycyjne

Post autor: biblo »

@logolo możesz spróbować wymienić żarowki w kierunkach na LED-owe, które mają mniejszy pobór prądu. Wówczas jest szansa, że nie będzie takiego przygasania światła pozycyjnego...


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Bo przecież najważniejsze są widoki... 8-)

Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1654
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: Przygasające światła pozycyjne

Post autor: f_ranek »

To i przy okazji przerywacz, bo będzie migał jak szalony.


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C+D
Posty: 2421
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Przygasające światła pozycyjne

Post autor: biblo »

f_ranek pisze:
23 maja 2023, 22:40
To i przy okazji przerywacz, bo będzie migał jak szalony.
No tak... ;)


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Bo przecież najważniejsze są widoki... 8-)

Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C+D
Posty: 2016
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przygasające światła pozycyjne

Post autor: PiotrEm »

Obejrzałem u mnie i wygląda to tak samo jak na filmie: na awaryjnych lepiej widać, zarówno tylne jak i pozycyjne przednie (silnik pracuje).


DL650XAM020 w kolorze YVB na Au-felgach

ODPOWIEDZ

Wróć do „Warsztat elektryczny”