Alternatywne zasilanie kamerki

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Alternatywne zasilanie kamerki

Post autor: prebenny »

Baterie zabija temperatura - i tu tak jak piszesz szybkie ładowania jest 'ograniczone' do pewnego momentu.
Ja bym się bardziej martwił o bezprzewodowe ładowanie - one potrafią konkretnie rozgrzać telefon.


null

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Alternatywne zasilanie kamerki

Post autor: biblo »

Ale obecnie maksymalne ładowanie bezprzewodowe, to chyba 15 watów :geek: Myślę, że duża bardziej i to bez kontroli rozgrzewają się całe smartfony umieszczone na uchwytach przy kierownicy moto lub przyklejonych do szyby nad deską rozdzielczą w samochodzie...

Ja mam takie auto, że uchwyt magnetyczny z ładowarką indukcyjną jest przyklejony do środkowej, pionowej konsoli i nie wystaje ponad deskę rozdzielczą, tak więc jest osłonięty od bezpośrednich promieni słonecznych. A trochę wyżej, tuż za nim jest kratka nawiewu powietrza, tak więc telefon jest od tyłu chłodzony 8-)

Ale fakt, temperatury trzeba pilnować, i w telefonach, i szczególnie w laptopach, bo tam większość otworów wentylacyjnych jest od spodu, który czasem bywa przysłonięty...


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Alternatywne zasilanie kamerki

Post autor: MrWaski »

biblo pisze:
23 lip 2023, 13:15
Tak się nie dzieje – jak wspomnieliśmy, szybkie ładowanie „odłącza się” po dostarczeniu 70% energii.
To 70% w moim Samsungu nie jest granicą że się przełącza na wolne. Sprawdziłem. Używam do tego aplikacji DevCheck albo miernika USB pokazującego napięcie i prąd (i jeszcze kilka rzeczy: moc, pojemność, czas ładowania). Poza tym, zawsze jak ładowałem PD, to organoleptycznie czułem że się bardzo grzeje. Przy wolnym ładowaniu jest zimna.
Dodam jeszcze, że aby wydłużyć żywotność baterii, wyłączyłem ładowanie powyżej 85%. W smarkfonie Samsunga jest taka opcja. W nowych notebookach jest też opcja, że nie zacznie ładować jeśli nie spadnie poniżej pewnej wartości i nie ładuje powyżej drugiej ustawionej wartości. Ja sobie ustawiłem 60-85%. Jeśli używam na zasilaniu z zasilacza, to dopóki nie spadnie poniżej 60% nie rozpocznie ładowania. Dzięki temu ładuje bardzo rzadko, nawet raz na 2-3 tygodnie, bo cały czas pracuję na zasilaczu, a z baterii sporadycznie. Zmniejsza to drastycznie ilość cykli ładowania. Używam tej opcji od 4 lat i bateria jest jak nowa, cały czas naładowana w przedziale 60-85%. Polecam poszukać tego ustawienia w BIOS.
Ostatnio zmieniony 23 lip 2023, 16:32 przez MrWaski, łącznie zmieniany 1 raz.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Alternatywne zasilanie kamerki

Post autor: MrWaski »

biblo pisze:
23 lip 2023, 15:36
AMyślę, że duża bardziej i to bez kontroli rozgrzewają się całe smartfony umieszczone na uchwytach przy kierownicy moto lub przyklejonych do szyby nad deską rozdzielczą w samochodzie...
Mam na szybie i jak włączę nadmuch klimy na szybę, to telefon jest zimny, O3wiście używam w aucie wolnego ładowania.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Alternatywne zasilanie kamerki

Post autor: biblo »

MrWaski pisze:
23 lip 2023, 16:29
W nowych notebookach jest też opcja, że nie zacznie ładować jeśli nie spadnie poniżej pewnej wartości i nie ładuje powyżej drugiej ustawionej wartości. Ja sobie ustawiłem 60-85%. Jeśli używam na zasilaniu z zasilacza, to dopóki nie spadnie poniżej 60% nie rozpocznie ładowania. Dzięki temu ładuje bardzo rzadko, nawet raz na 2-3 tygodnie, bo cały czas pracuję na zasilaczu, a z baterii sporadycznie. Zmniejsza to drastycznie ilość cykli ładowania. Używam tej opcji od 4 lat i bateria jest jak nowa, cały czas naładowana w przedziale 60-85%. Polecam poszukać tego ustawienia w BIOS.
W laptopach Asus, które mają "centrum dowodzenia", tj. aplikację MyAsus, w zakładce "Dostosowywanie/Zasilanie i wydajność" można ustawić trzy tryby ładowania akumulatora: do pełnej pojemności, do 80% i do 60%. Jako, że ja używam laptopa głównie jako desktop replacement, to ustawiłem tę osatnią opcję. Jak gdzieś wyjeżdżam, to zwiększam do 80 lub 100%... W telefonie też ustawiłem próg ładowania na 85% 8-)


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Alternatywne zasilanie kamerki

Post autor: MrWaski »

Mam taką teorię spiskową, że producenci dopiero teraz "wynaleźli" tę opcję, bo jest deficyt pierwiastków ziem rzadkich, spowodowany "ekologiczną" ideologią rozwoju jedynie słusznych elektryków... :D

Ale nie drążmy tego.
skibol83 pisze:
23 lip 2023, 12:28
Ej ej no :lol: :D ale powiedzcie mi w końcu można ladowac kamerkę z zapalniczki czy nie :mrgreen: :mrgreen: jak ja podepnę pod zapalniczkę to będzie działać czy nie 8-)
@skibol83, kup dowolną ładowarkę USB do gniazda zapalniczki i dowolny kabel i nic się nie bój. Ma działać. Sprawdź tylko w instrukcji GoPro, czy tym wejściem USB w kamerce można ładować.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
pbird
A2
Posty: 287
Rejestracja: 16 sty 2019, 11:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Alternatywne zasilanie kamerki

Post autor: pbird »

Gopro 8 na pewno.

Wysłane z Tapatalka




Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1201
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: Alternatywne zasilanie kamerki

Post autor: f_ranek »

Ale OP ma MediaMod do GoPro, i o to się rozchodzi.

Poza tym, jak ma zamiar mieć podłączone GoPro do zasialania przez 95% czasu, to ono i tak tylko doładuje baterie, a dalej będzie działało na zasilaniu zewnątrznym. Więc moim zdaniem od nawet QC czy PD grzać się jakoś bardzo nie powinno.


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
major25
A1
Posty: 85
Rejestracja: 18 sie 2022, 11:04
Lokalizacja: Northampton, UK

Re: Alternatywne zasilanie kamerki

Post autor: major25 »

U mnie jest to rozwiazane bardzo prosto... dodatkowe gniazdo ladowania na dwa porty USB. Kabla wystarcza zeby ladowac kamere zamontowana na kasku i przy lewym lusterku. Mocy wystarczajaco jest zeby utrzymywac 100% naladowania GoPro10
Załączniki
20230728_040304.jpg
20230728_040304.jpg (1.1 MiB) Przejrzano 280 razy
20230728_040214.jpg
20230728_040214.jpg (1.83 MiB) Przejrzano 280 razy


Suzuki V-Strom 650 2012
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Interkomy, Nawigacje, Kamery”