BMW R1300 GS - pierwsze wrażenia

Miejsce do pogaduszek i dzielenia się doświadczeniem o motocyklach innych niż V-Strom.
Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2462
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: BMW R1300 GS - pierwsze wrażenia

Post autor: Smerfciamajda »

Jak miałem Skody nowe to wiedzieli o fakapach np z kontrolerem wentylacji a niczego nie wymieniali i nie robili akcji serwisowych. Mieli w dupie klientów.

BMW robi akcje a foliarze robią z tego aferę w internetach. Więcej komentarzy nie trzeba.



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3079
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: BMW R1300 GS - pierwsze wrażenia

Post autor: staszek_s »

Suzuki wymieniało alternatory w niezawodnych i tłuczonych od kilkunastu lat dl’ach 650. Ikona niezawodności Toyota wzywała na akcje serwisową chyba 19 tys aut w samej Polsce. Ale jak niedobrzy Niemcy wzywają to jest be, niektórzy mają uczulenie na te markę. Rzeczywiście szkoda strzępić język.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2462
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: BMW R1300 GS - pierwsze wrażenia

Post autor: Smerfciamajda »

Staszek, to jest inny przypadek, nie uczulenia na markę. Dziwię się że dajecie się z Łukaszem podpuścić.



Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4451
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: BMW R1300 GS - pierwsze wrażenia

Post autor: lukas76 »

Smerfciamajda pisze:
01 mar 2024, 19:30
Staszek, to jest inny przypadek, nie uczulenia na markę. Dziwię się że dajecie się z Łukaszem podpuścić. Obrazek
Ta dyskusja się przewija przez cały internet, wyobraź sobie że do tego stopnia że są ludzie którzy rejestrują się na forach marki aby ją hejtować, chociaż nigdy w życiu nawet nie siedzieli na tym motocyklu, chory świat.


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
matt28
A2
Posty: 272
Rejestracja: 27 sie 2018, 21:50

Re: BMW R1300 GS - pierwsze wrażenia

Post autor: matt28 »

lukas76 pisze:
01 mar 2024, 19:56
Ta dyskusja się przewija przez cały internet, wyobraź sobie że do tego stopnia że są ludzie którzy rejestrują się na forach marki aby ją hejtować, chociaż nigdy w życiu nawet nie siedzieli na tym motocyklu, chory świat.
Przypomina mi to dyskusje na temat Iphona 10 lat temu.
Były nawet strony poświęcone jego wadom.
Minęło kilka lat, i mało kto się tym przejmuje, każdy przywiązany jest do swojej ulubione marki.
Myślę że podobnie będzie z BMW, do około 2014 - 15 roku był to motor jak każdy inny, potem BMW nadało mu charakteru "premium".
Bogate snoby epatują się sprzętem za ciężkie pieniądze, często nie pozdrawiając użytkowników innych marek, a cierpią na tym zwykli użytkownicy, którzy w pełni korzystają z zalet, bądź co bądź bardzo dobrego sprzętu.
Myślę, że gdyby BMW pozostało przy wizerunku wszechstronnego, uniwersalnego sprzętu, bez całej tej dodatkowej marketingowej otoczki, dyskusji by nie było.
Ocena: 11.76471%


Old, grumpy man na DL-u 800

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4451
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: BMW R1300 GS - pierwsze wrażenia

Post autor: lukas76 »

Pamiętam jak pierwszy raz w życiu wyjechałem do Niemiec, było to w 95 roku w niemieckiej telewizji i w kolorowych gazetach często były reklamy BMW (motocykli) juz wtedy mi się taki marzył ale to było nie osiagalne. Kurczę to ma być zarzut (marketing)... Niech się uczą a nie krytykują i zazdroszczą ;)


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

addamlca
A
Posty: 397
Rejestracja: 21 maja 2019, 18:26

Re: BMW R1300 GS - pierwsze wrażenia

Post autor: addamlca »

Gdzie sa sprzety z tamtych lat...:)
www.youtube.com/watch?v=Do-fGTmvuZc
Ocena: 5.88235%


Litr jest jak Media Markt-nie dla idiotow.

delirium
A+B+C
Posty: 1217
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: BMW R1300 GS - pierwsze wrażenia

Post autor: delirium »

stare dobre czasy, szkoda ze już nie wrócą 8-)
A-Brief-History-of-the-BMW-R80-GS-24.jpg
A-Brief-History-of-the-BMW-R80-GS-24.jpg (445.82 KiB) Przejrzano 187 razy



Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4451
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: BMW R1300 GS - pierwsze wrażenia

Post autor: lukas76 »

Ocena: 5.88235%


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: BMW R1300 GS - pierwsze wrażenia

Post autor: biblo »

matt28 pisze:
01 mar 2024, 21:10
Myślę że podobnie będzie z BMW, do około 2014 - 15 roku był to motor jak każdy inny, potem BMW nadało mu charakteru "premium".
Bogate snoby epatują się sprzętem za ciężkie pieniądze, często nie pozdrawiając użytkowników innych marek, a cierpią na tym zwykli użytkownicy, którzy w pełni korzystają z zalet, bądź co bądź bardzo dobrego sprzętu.
Myślę, że gdyby BMW pozostało przy wizerunku wszechstronnego, uniwersalnego sprzętu, bez całej tej dodatkowej marketingowej otoczki, dyskusji by nie było.
Karwa, następny, który pierdoli jakieś bzdury... Chłopie, przeczytaj co za idiotyzmy napisałeś... :evil: :roll:


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
matt28
A2
Posty: 272
Rejestracja: 27 sie 2018, 21:50

Re: BMW R1300 GS - pierwsze wrażenia

Post autor: matt28 »

biblo pisze:
02 mar 2024, 01:41
matt28 pisze:
01 mar 2024, 21:10
Myślę że podobnie będzie z BMW, do około 2014 - 15 roku był to motor jak każdy inny, potem BMW nadało mu charakteru "premium".
Bogate snoby epatują się sprzętem za ciężkie pieniądze, często nie pozdrawiając użytkowników innych marek, a cierpią na tym zwykli użytkownicy, którzy w pełni korzystają z zalet, bądź co bądź bardzo dobrego sprzętu.
Myślę, że gdyby BMW pozostało przy wizerunku wszechstronnego, uniwersalnego sprzętu, bez całej tej dodatkowej marketingowej otoczki, dyskusji by nie było.
Karwa, następny, który pierdoli jakieś bzdury... Chłopie, przeczytaj co za idiotyzmy napisałeś... :evil: :roll:
To jest forum na którym każdy ma prawo wyrażać swoją opinię.
Twoim prawem jest się z tymi opiniami nie zgadzać, również w wulgarny sposób.


Old, grumpy man na DL-u 800

addamlca
A
Posty: 397
Rejestracja: 21 maja 2019, 18:26

Re: BMW R1300 GS - pierwsze wrażenia

Post autor: addamlca »

Moze to ostatni GS wylacznie spalinowy...
7 lat temu Bmw 01.04 wypuscilo taki zart;

www.press.bmwgroup.com/global/article/d ... anguage=en

Tylko czy to byl zart czy probny balon jak zareaguje srodowisko...?
GS1300 jest spalinowy.Ale nadchodzi euro 7 dla ciezarowek;

truck.intercars.com.pl/pl/aktualnosci/aktualnosci/pierwsze-ciezarowki-z-norma-euro-7-od-poczatku-2028-roku/

Za nimi pojda osobowki i...motocykle dostano euro 6.

Przypadkiem Kawasaki wlasnie wprowadza juz teraz pierwsze hybrydy?
Jak na sprzet z silnikem 450cm jest drogo bo 60-70 tys.
Ale w przypadku takiego GSa dodatkowe 20-30tys zl na zamozniejszej bylo nie bylo klienteli takiego wrazenia nie zrobi...Rowniez dodatkowe 10-20kg masy.Za to zrobi z np.200nm jakie dostarczy silnik elektryczny zamontowany w przednim kole :o I bedzie pierwszy ADV z napedem na oba kola-wszak w terenie to znaczenie ma ;)
Przypadkiem telelever stosowany przez niemcow bedzie jak znalazl.Elektronika tak z luboscia w GSie stosowana zrobi reszte.
I akurat za 5 lat nalezalo by wprowadzic...1350 :D



;


Litr jest jak Media Markt-nie dla idiotow.

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1637
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: BMW R1300 GS - pierwsze wrażenia

Post autor: prebenny »

A ja akurat jestem ciekawy tej hybrydy Kawasaki - chociaż moim zdaniem skopali, że wrzucili tam 450cc silnik zamiast 650.


null

fart1
A2
Posty: 140
Rejestracja: 18 paź 2018, 21:57

Re: BMW R1300 GS - pierwsze wrażenia

Post autor: fart1 »

Z uwagi na fakt że stary Gs 1250 zmienił właściciela przy niecałych 130kkm jest następca GS 1300 ale zdążył się popsuć przed odbiorem wymienili mu wadliwy przekaźnik. Jak trochę pojeżdżę to dam znać co to za maszyna. Ale że BMW nie jest idealne a serwisy co raz gorsze pod koniec roku 23 trafił do minie zamiennik/koło ratunkowe w postaci crf1100 na razie z hondy jestem bardzo zadowolony oprócz spalania.
Załączniki
20231113_104306.jpg
20231113_104306.jpg (1.66 MiB) Przejrzano 122 razy
430327182_1078840696677473_5630946083080193827_n.jpg
430327182_1078840696677473_5630946083080193827_n.jpg (310.45 KiB) Przejrzano 122 razy



Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4451
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: BMW R1300 GS - pierwsze wrażenia

Post autor: lukas76 »

🤣🤣🤣🤣🤣🤣


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Remol71
A+B
Posty: 662
Rejestracja: 04 paź 2016, 15:24

Re: BMW R1300 GS - pierwsze wrażenia

Post autor: Remol71 »

Zdejmijcie te zdjęcie. Nie idźcie tą drogą :shock:


1050 XT

fart1
A2
Posty: 140
Rejestracja: 18 paź 2018, 21:57

Re: BMW R1300 GS - pierwsze wrażenia

Post autor: fart1 »

No nie to przecież naturalne miejsce BMW GS :D



Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4451
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: BMW R1300 GS - pierwsze wrażenia

Post autor: lukas76 »

Nie popsuł się tylko sie spalił


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: BMW R1300 GS - pierwsze wrażenia

Post autor: biblo »

matt28 pisze:
02 mar 2024, 06:49
biblo pisze:
02 mar 2024, 01:41
matt28 pisze:
01 mar 2024, 21:10
Myślę że podobnie będzie z BMW, do około 2014 - 15 roku był to motor jak każdy inny, potem BMW nadało mu charakteru "premium".
Bogate snoby epatują się sprzętem za ciężkie pieniądze, często nie pozdrawiając użytkowników innych marek, a cierpią na tym zwykli użytkownicy, którzy w pełni korzystają z zalet, bądź co bądź bardzo dobrego sprzętu.
Myślę, że gdyby BMW pozostało przy wizerunku wszechstronnego, uniwersalnego sprzętu, bez całej tej dodatkowej marketingowej otoczki, dyskusji by nie było.
Karwa, następny, który pierdoli jakieś bzdury... Chłopie, przeczytaj co za idiotyzmy napisałeś... :evil: :roll:
To jest forum na którym każdy ma prawo wyrażać swoją opinię.
Twoim prawem jest się z tymi opiniami nie zgadzać, również w wulgarny sposób.
No to jedziemy :twisted:

bzdura #1 - BMW od bardzo dawna - dużo dalej niż 2014-15 roku - jest marką premium i za takie uchodzą też ich produkty... Proponuję poczytać co to jest marka/produkt premium, m.in. o 8P

bzdura #2 - bogate snoby?!? Tylko bogate snoby? A może niektórzy są bogaci i nie są snobami, albo są snobami, ale niekoniecznie są bogaci??? A może nie są bogaci i nie są snobami? Czemu obrażasz ludzi, nawet z tego forum? :roll:

bzdura #3 - epatują SIĘ? :roll: O ile znam to pojęcie, to epatowanie działa na zewnątrz, a nie do wewnątrz :?

bzdura #4 - często nie pozdrawiają? Liczysz ich na drodze? Boli Cię dusza z tego powodu? To może skorzystaj z pomocy specjalisty... A jaki to ma związek z jakością lub akcjami serwisowymi? :roll:

bzdura #5 - zwykli użytkownicy cierpią przez bogatych snobów, którzy nie pozdrawiają się na drodze?!? Koniecznie poszukaj specjalisty...

bzdura #6 - czyli ten sprzęt jest jednak dobry i ma zalety :o Niesamowite! Czyli ich właściciele - te bogate snoby - @Iżu, czyli również Ty :twisted: - co się nie pozdrawiają na drodze to samo zło! Zdecydowanie poszukaj specjalisty...

bzdura #7 - produkt BMW, czyli wspominany tutaj R1200/1250/1300 GS to produkt premium, podobnie jak wspomniany przez Ciebie ajfon. I nierozerwalnie z nim związana jest "marketingowa otoczka". Ale glówną i podstawową różnicą między marką/produktem premium, a marką/produktem nie-premium jest to, że to takie firmy jak BMW, Apple i jeszcze parę innych są motorem zmian i kreatorem zupełnie nowych produktów lub trendów... To właśnie BMW wymyśliło taki rodzaj motocykli - a inni tylko ich naśladują... To Apple wymyśliło "telefon od nowa" i wprowadza do niego zupełnie nowe rozwiązania, technologie, funkcje, itd. - a inni tylko ich naśladują... Owszem, w obu przypadkach Ci inni potrafią dodać od siebie "coś", ale nie są wizjonerami i nie kreują nowego spojrzenia na produkt, jego cechy, a szerzej nie zmieniaja naszego życia...

A to, że coś się psuje... No cóż, zmiany zachodzą bardzo szybko, całe dzisiejsze życie jest szybkie, a nowe produkty/technologie/funkcje wchodzą coraz częściej i faktycznie często ich użytkownicy są testerami... To już nie są czasy, gdy jeden model auta był nieprzerwanie produkowany przez 5, czy 10 lat...
Ważne jest natomiast odpowiednie traktowanie swoich klientów i nie chowanie głowy w piasek - tu akurat beemka staje na wysokości zadania - prowadzi akcje serwisowe i to nie tylko dlatego, że wymagają tego jakieś UOKiK-i, ale również w trosce o swój wizerunek i zadowolenie klientów... Na tym też polega bycie premium... :roll:

@matt28 Moim zdaniem, to wpisy i opnie takie, jak ta Twoja są wyrazem jakiegoś zaburzenia, zazdrości, kompleksów, i dorabiania do tego durnowatych teorii :lol: A wszystko przebił mój dawny znajomy, również posiadacz Triumpha, wyznawca podobnych teorii, który twierdził że - największą zaletą Tigera jest to, że nie jest GS-em... :roll: :twisted:

P.S. Kiedyś zmieniłem V-Stroma na Tigera, bo w moich własnych testach pokonał on GS-a - aż sam w to nie wierzyłem... Po kolejnych kilku latach znów wziąłem GS-a na testy i uznałem że teraz kupiłbym jednak GS-a. Ale znów po jakimś czasie kupiłem sobie dodatkowo skuter i teraz mam dwa jednoślady: Tigera i Hondę Forza. I z tym pewnie zostanę, bo każdy z nich zapewnia mi inną frajdę... I mam w życi jakie logo jest na baku :twisted:
Ostatnio zmieniony 02 mar 2024, 12:44 przez biblo, łącznie zmieniany 1 raz.
Ocena: 5.88235%


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4451
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: BMW R1300 GS - pierwsze wrażenia

Post autor: lukas76 »

Co.do machania, to teraz nawet częściej macham,.moja misja to odczarowanie zlych opini o jeźdźcach na bmw 🤣


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle niesłuszne (czyli nie V-strom)”