Voge 900 ds chiński konkurent gs900?

Miejsce do pogaduszek i dzielenia się doświadczeniem o motocyklach innych niż V-Strom.
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Voge 900 ds chiński konkurent gs900?

Post autor: biblo »

Być może Volvo jest nadal traktowane, jako marka europejska... A że faktycznym właścicielem są Chińczycy, to już inna bajka 8-)

Na ich stronie można przeczytać:

Od 1927 r. nasza globalna siedziba znajduje się niezmiennie w Göteborgu w Szwecji. Nasza główna amerykańska siedziba znajduje się w Mahwah w stanie New Jersey; nasza siedziba APAC znajduje się w Szanghaju.


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Voge 900 ds chiński konkurent gs900?

Post autor: MrWaski »

A gdzie Mercedes? :lol:
W motórach brakuje mi Rometa i Bartona. Junak zdaje się że też jest z Chin... ;)


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Voge 900 ds chiński konkurent gs900?

Post autor: biblo »

Panowie, czytać - lub patrzeć - ze zrozumieniem ;) :lol:

Tam wcześniej były chińskie marki jednośladów i samochodów, które można spotkać na ulicach, głównie w Chinach, ale też na innych rynkach - i jak widać, jest ich sporo. A oglądając np. filmy na YT można zauważyć, że nie jest to już "chińska tandeta" 8-)

Osobną kwestią jest to, że te same koncerny mogą produkować pojazdy na zamówienie, które na jakichś egzotycznych - z chińskiego puntu widzenia ;) rynkach występują jako Romety lub Junaki :lol:

Osobną kwestią jest to, że te same koncerny mogą produkować pojazdy dla innych firm - dla BMW, czy tak jak Foxconn wytwarza ajfony dla Apple...

Osobną kwestią jest to, że niektóre "stare i uznane" firmy należą obecnie do Chińczyków - jak wspomniane wcześniej Volvo, czy Nokia, czy Motorola (ta od telefonów), czy Thinkpad (kiedyś komputery IBM). Największy niemiecki producent robotów (Kuka) został wykupiony przez Chińczyków, podobnie jak 25% udziałów w hamburskim porcie...

Zmiany, zmiany, zmiany :twisted:


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
Remol71
A+B
Posty: 662
Rejestracja: 04 paź 2016, 15:24

Re: Voge 900 ds chiński konkurent gs900?

Post autor: Remol71 »

Następne pokolenie facetów w rurkach będzie zapierdalać u Chińczyków za miskę ryżu, tylko dlatego że ich dziadkowie i ojcowie byli zbyt chciwi i krótkowzroczni. Chińczycy planują na kilkadziesiąt lat do przodu i są cierpliwi. Tę wojnę już przegraliśmy.


1050 XT

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Voge 900 ds chiński konkurent gs900?

Post autor: biblo »

Chińczycy są faktycznie dalekowzroczni i cierpliwi, w końcu ich cywilizacja ma ok. 5 tysiecy lat :roll:

Obecnie są fabryką świata, ale czy to się utrzyma, to zobaczymy bo mają potężne problemy gospodarcze i demograficzne... Natomiast nie są innowacyjni i to jednak "biali" ludzie ;) kreują rozwój świata 8-)
Ocena: 5.88235%


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Voge 900 ds chiński konkurent gs900?

Post autor: MrWaski »

biblo pisze:
18 gru 2023, 16:08
Osobną kwestią jest to, że te same koncerny mogą produkować pojazdy na zamówienie, które na jakichś egzotycznych - z chińskiego puntu widzenia ;) rynkach występują jako Romety lub Junaki :lol:
Koncern Romet całość produkcji ma w Chinach. Na naszym egzotycznym rynku takie od wielu lat są, a raczej były, sprzedawane. Sam mam takiego. Mój R125 to kopia Hondy. Produkowany w latach 2015-2016. Dziś części do niego już praktycznie nie ma.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Voge 900 ds chiński konkurent gs900?

Post autor: biblo »

No to chyba mamy kolejnego gracza z Chin 8-)

Obrazek

Obrazek



Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3751
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Voge 900 ds chiński konkurent gs900?

Post autor: crimson »

łooo, kiedyś był taki slogan "Xiaomi jest lepsze" :)


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Voge 900 ds chiński konkurent gs900?

Post autor: biblo »

Tylko patrzeć, jak Apple stworzy swój samochód :lol:


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

addamlca
A
Posty: 397
Rejestracja: 21 maja 2019, 18:26

Re: Voge 900 ds chiński konkurent gs900?

Post autor: addamlca »

To co tam w Chinach mniej mnie interesuje.Tylko kto bedzie to Kove sprzedawal i swiadczyl uslugi serwisowe.Czy Kove zapewni w UE centralny magazyn czesci zeby na nie czekac na nie tygodniami z Chin.
Przeciez nawet posiadacze Triumpha na to narzekaja.
Importer,jego wiarygodnosc,serwis gwarancyjny i pogwarancyjny czasem wazniejszy niz jakosc samego sprzetu.

W tej cenie to Kove 800 moze byc hitem pod warunkiem jw.Ponoc 3 ich moto dojechaly w srodku stawki do mety Dakaru.
Poki co jak dla mnie z chinczykow w PL wiarygodny serwisowo jest tylko Benelli.Zeby bylo smieszniej to jak potlumaczylem sobie chinskie strony to tam Benelli sa uwazanie za sprzety...gorszej jakosci.


Litr jest jak Media Markt-nie dla idiotow.

addamlca
A
Posty: 397
Rejestracja: 21 maja 2019, 18:26

Re: Voge 900 ds chiński konkurent gs900?

Post autor: addamlca »

www.youtube.com/watch?v=kVBO9PQn9Vc&t=486s
W salonie Motorlandu w Legnicy maja takiego jednego-juz sprzedany.Mloda dziewczyna malo wiedziala na temat sprzetu.Siedzenie regulacji brak.Serwis z wymiana oleju co 10tys km.Kola bezdetkowe.
Czas chyba przestac sie nabijac w chinoli.Zwlaszcza przy tej relacji ceny do wyposazenia.Wszak to klon Bmw kosztujacego z tym wyposazeniem 50% wiecej.
www.voge.pl/modele/900-dsx


Litr jest jak Media Markt-nie dla idiotow.

powolny
A1
Posty: 50
Rejestracja: 20 gru 2023, 15:00

Re: Voge 900 ds chiński konkurent gs900?

Post autor: powolny »

W tej samej fabryce co wspomniane Voge są montowane silniki do motocykli bmw bodajże do 1000ccm ( te mniejsze) . U mnie w stajni stoją dwa Chińczyki (125 już nie liczę) i dwie japonie . Na 250ccm chińskich objechałem dużą część Europy ,a znajomi (w sumie ) byli na kitajcach już prawie wszędzie . Nie wiem czy to jest dobre ,bo jednak Chiny nie są demokracją ,ale qrna kto tak na serio jest ?? Wszędzie kasa się liczy i pon buczek piniondz . Co do jakości tych "paści" jak niektórzy mówią jako długoletni użytkownik mam dobre zdanie ,ale trzeba się troszkę znać bo usterki są w szczegółach . https://photos.app.goo.gl/U7WbZtvrxvznhUob6 , https://photos.app.goo.gl/nssMfRjnUbuHQCfd8 ,https://photos.app.goo.gl/hYHskXimc9htD87J8 , https://photos.app.goo.gl/GjXNTq7AWX66p7526 itp. Oprócz tego mam też ich dwa zestawy pływające https://photos.app.goo.gl/21xNpejkgsQGMAZ97 , https://photos.app.goo.gl/Dif62gFkpv8jZQRy6


Show Must Go On

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle niesłuszne (czyli nie V-strom)”