Zestaw do czyszczenia i konserwacji motocykla - Motorcycle Essentials MUC-OFF - czy to działa ?

Oleje, płyny eksploatacyjne, smarowanie i mycia - opinie, testy, uwagi, ostrzeżenia.
Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2255
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Zestaw do czyszczenia i konserwacji motocykla - Motorcycle Essentials MUC-OFF - czy to działa ?

Post autor: Iżu »

Cześć, zapraszam na krótki filmik w którym testuję zestaw do czyszczenia i konserwacji motocykla - Motorcycle Essentials MUC-OFF - który kosztuje - 179 zł.

https://defender.net.pl/product-pol-821 ... _kQAvD_BwE

Wracając ze zlotu w deszczu ubrudziłem motocykl, a więc nadarzyła się okazja by przetestować nabyte kilka miesięcy wcześniej środki.

Zapraszam do dyskusji na ten temat, nie ukrywam że wcześniej używałem tradycyjnej metody czyli:

* spłukiwanie myjką ciśnieniową z piachu całego motocykla po zabezpieczeniu przełączników i stacyjki workami
* używając szamponu z woskiem i gąbki myłem motocykl w górnych partiach często ją płucząc
* następnie spłukiwałem górną część motocykla
* później za pomocą szczotki i także szamponu z woskiem myłem niższe partie motocykla w tym silnik, zawieszenie czy koła także często płucząc szczotkę
* po umyciu spłukiwałem resztę czystą wodą
* po wysuszeniu używając czystych szmatek dokładnie osuszałem wszelkie powierzchnie i zakamarki
* na koniec używając chusteczek do kokpitu czyściłem nimi wszelkie elementy z tworzywa, dzięki czemu nie matowiały na słońcu
* woskiem Sonax Xtreme pokrywałem elementy lakierowane i polerowane plastiki, natomiast szybę po umyciu pokrywałem preparatem "AutoLand Niewidzialna wycieraczka", który znacznie ułatwia usuwania zabrudzeń w tym robali, poza tym że oczywiście poprawia widoczność podczas jazdy w deszczu,

Z preparatów MUC-OFF jakie używałem w tym teście najlepsze wrażenia zrobił "Mottorcycle Protectant" natomiast "Motorcycle Cleaner" jakoś mnie nie zachwycił i szczerze mówiąc nie wydałbym już tych prawie 180 zł. na możliwość pięciokrotnego umycia i zakonserwowania motocykla tą chemią.
Jestem bardzo ciekaw Waszych przemyśleń na ten temat, pewnie są jakieś lepsze środki a może i sporo tańsze ?

Miłego oglądania 8-)



Iżu

delirium
A+B+C
Posty: 1217
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: Zestaw do czyszczenia i konserwacji motocykla - Motorcycle Essentials MUC-OFF - czy to działa ?

Post autor: delirium »

a nie taniej wiadro wody i płyn do mycia naczyń?



Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Zestaw do czyszczenia i konserwacji motocykla - Motorcycle Essentials MUC-OFF - czy to działa ?

Post autor: biblo »

Ja znalazłem ten zestaw za 133 zł :mrgreen: https://www.tradeinn.com/motardinn/pl/m ... lsrc=aw.ds
Ostatnio zmieniony 21 paź 2023, 08:12 przez biblo, łącznie zmieniany 3 razy.


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
matt28
A2
Posty: 272
Rejestracja: 27 sie 2018, 21:50

Re: Zestaw do czyszczenia i konserwacji motocykla - Motorcycle Essentials MUC-OFF - czy to działa ?

Post autor: matt28 »

Używam Muc-Off od 10 lat (W UK był dostępny wcześniej niż w Polsce), przywiozłem sobie do Polski 5 litrowy koncentrat. Nie jest to jakiś specjalny środek, ot, myje motocykl i nic poza tym. Cena na pewno nie jest adekwatna to jego właściwości. Czekam aż się zużyje i raczej już go nie kupię.
Na pewno lepszy jest Monkey Juice - https://www.tru-tension.com/product/mon ... e-cycling/.
Do zabezpieczania umytego moto używam ACF50, lekko podgrzanego w garnku z ciepłą wodą - https://helimot.pl/pl/p/ACF-50-antykoro ... m-946ml/43


Old, grumpy man na DL-u 800

delirium
A+B+C
Posty: 1217
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: Zestaw do czyszczenia i konserwacji motocykla - Motorcycle Essentials MUC-OFF - czy to działa ?

Post autor: delirium »

swoją droga takie na siłę promowanie swojego kanału i produktów od swoich sponsorów jest troche nie na miejscu



Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Zestaw do czyszczenia i konserwacji motocykla - Motorcycle Essentials MUC-OFF - czy to działa ?

Post autor: biblo »

delirium pisze:
21 paź 2023, 08:58
swoją droga takie na siłę promowanie swojego kanału i produktów od swoich sponsorów jest troche nie na miejscu
A tu - zapewne wyjątkowo ;) zgodzę się z kolegą... 8-)


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Zestaw do czyszczenia i konserwacji motocykla - Motorcycle Essentials MUC-OFF - czy to działa ?

Post autor: MrWaski »

Częste mycie skraca życie ;)
Dziś z racji pogody też wypucowałem Ziutka. Woda i delikatny szampon samochodowy. Potem osuszająca przejażdżka wokół komina (u nas świeciło słońce) i na koniec konserwacja wszystkiego, głównie olejem silikonowym - felgi, szprychy, plastiki, gumy, wydech, silnik itd. Do łańcucha S100.

PS
Płyn do mycia naczyń jest bardzo agresywny. Nie używam.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2255
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zestaw do czyszczenia i konserwacji motocykla - Motorcycle Essentials MUC-OFF - czy to działa ?

Post autor: Iżu »

delirium pisze:
21 paź 2023, 08:58
swoją droga takie na siłę promowanie swojego kanału i produktów od swoich sponsorów jest troche nie na miejscu
Tak oczywiście.. naprawdę świetne lokowanie produktu gdzie pod koniec filmu mówię o jego mizernej skuteczności jednego z preparatów i wysokiej cenie za ten komplet :lol:
Weź się chłopie ogarnij i napisz choć jeden merytoryczny i nienapastliwy post, na jakiej podstawie twierdzisz że mam sponsorów ?
Od samego początku mój kanał YT jest niezależny od kogokolwiek, właśnie dzięki tej niezależności moje materiały cenią widzowie, więc odpuść sobie takie kalumnie bo jak nic przypominasz mi dziennikarzynę z TVP Info 8-)


Iżu

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Zestaw do czyszczenia i konserwacji motocykla - Motorcycle Essentials MUC-OFF - czy to działa ?

Post autor: biblo »

Iżu pisze:
21 paź 2023, 18:47
delirium pisze:
21 paź 2023, 08:58
swoją droga takie na siłę promowanie swojego kanału i produktów od swoich sponsorów jest troche nie na miejscu
Tak oczywiście.. naprawdę świetne lokowanie produktu gdzie pod koniec filmu mówię o jego mizernej skuteczności jednego z preparatów i wysokiej cenie za ten komplet :lol:
Weź się chłopie ogarnij i napisz choć jeden merytoryczny i nienapastliwy post, na jakiej podstawie twierdzisz że mam sponsorów ?
Od samego początku mój kanał YT jest niezależny od kogokolwiek, właśnie dzięki tej niezależności moje materiały cenią widzowie, więc odpuść sobie takie kalumnie bo jak nic przypominasz mi dziennikarzynę z TVP Info 8-)
@Iżu Jak ktoś dotrwał do końca "recenzji", to może usłyszał Twoją opinię... Ale na wstępie podajesz za to link do konkretnego sklepu z wysoką ceną i stąd takie skojarzenia. Wystarczyło podać link do opisu produktu na stronie producenta i każdy chętny sam by sobie znalazł, gdzie można go kupić. Ja to zrobiłem i w 30 sekund znalazłem sklep z ceną o 26% (!) niższą...

Tak więc z "obiektywnością" tego materiału jest tak sobie, a Twoja powyższa agresywna reakcja jest już poniżej krytyki :oops: :roll:


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

delirium
A+B+C
Posty: 1217
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: Zestaw do czyszczenia i konserwacji motocykla - Motorcycle Essentials MUC-OFF - czy to działa ?

Post autor: delirium »

ło jezu, @Iżu ile ty masz lat kolego....firma dajaca produkt do pokazania/używania wcale nie zmusza cie do jego chwalenie jakbys chciał wiedziec.
Od samego poczatku wklejasz tu te swoje wypociny gdzie popadnie tak naprawde nie majac nic do powiedzenia od sibie.
A kanał to masz mizerny wiec nie podskakuj tu :lol:

następny dzieciak do ignorowanych. 8-)



Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2255
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zestaw do czyszczenia i konserwacji motocykla - Motorcycle Essentials MUC-OFF - czy to działa ?

Post autor: Iżu »

delirium pisze:
21 paź 2023, 19:27
ło jezu, @Iżu ile ty masz lat kolego....firma dajaca produkt do pokazania/używania wcale nie zmusza cie do jego chwalenie jakbys chciał wiedziec.
Od samego poczatku wklejasz tu te swoje wypociny gdzie popadnie tak naprawde nie majac nic do powiedzenia od sibie.
A kanał to masz mizerny wiec nie podskakuj tu :lol:
następny dzieciak do ignorowanych. 8-)
W takim razie nie katuj się oglądaniem moich filmów :D
Jako naczelny pieniacz forum piszący takie teksty:

"zawsze mnie zastanawiało dlaczego te polskie fora motocyklowe są tak strasznie lewackie i podatne na propagandę...
:roll:"

wyrobiłeś sobie "markę" PiSiorskiego Trolla :lol:
Jedź do tej swojej ukochanej Rosji Putina i nie wracaj, nie będziemy tęskić 8-)
Ocena: 11.76471%


Iżu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Oleje, chemia”