Halogeny

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: Halogeny

Post autor: Xj6 »

Pizzaro; pisze:
09 lis 2023, 21:34
Dorzucę swoje 3 grosze. Kupiłem na Ali halogeny jak w temacie, dokupiłem też wiązkę z przekaźnikiem, podłączyłem jak na schematach pokazywali czyli zasilanie z aku a przekaźnik pod stacyjkę. Fajnie działało, ale do czasu. Po jakiejś trasie ok 100 km padł bezpiecznik 30A. było z tego niezłe zamieszanie, ale to inna historia. Na drodze poodpinałem wszystko, wymieniłem bezpiecznik i pojechałem dalej. Zauważalnym było, że światło fabryczne świeciło znacznie mocniej, niż w momencie gdy używałem halogenów. Zapewne zrobiłem jakiś błąd w podpięciu ( nie wiem jaki), ale generalnie plułem sobie w brodę, że chciałem przyoszczędzić i kupiłem podróbki a nie Givi.
Otóż to. A ja kupiłem puigi, zamontowałem i 8000 km bez jakiejkolwiek usterki.


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3079
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Halogeny

Post autor: staszek_s »

Pizzaro; pisze:
09 lis 2023, 21:34
Dorzucę swoje 3 grosze. Kupiłem na Ali halogeny jak w temacie, dokupiłem też wiązkę z przekaźnikiem, podłączyłem jak na schematach pokazywali czyli zasilanie z aku a przekaźnik pod stacyjkę. Fajnie działało, ale do czasu. Po jakiejś trasie ok 100 km padł bezpiecznik 30A.i.
jak podepniesz poprawnie z przekaźnikiem to cały prąd roboczy idzie bezpośrednio z akumulatora przez osobny bezpiecznik i nie ma to żadnego wpływu na obciążenie instalacji motocykla. Te oryginalne reflektorki za 2 koła też można źle podłączyć chyba że się kupi taki zestaw plug and play ale to wtedy jest bez przekaźnika.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
KroQ
A
Posty: 473
Rejestracja: 16 lip 2020, 05:57
Lokalizacja: R@dlin

Re: Halogeny

Post autor: KroQ »

U mnie leżą by "Ali" ( z przekaźnikiem ) i czekają na montaż. Może się doczekają (bo w sumie zastanawiam się nad systemem montażu z cosmo. Zastanawia mnie też czy w DL 650 też będzie wtyczka dedykowana.
Tak sobie żyje w nieświadomości, a halogeny nabierają rocznika niczym wino 😆

Edit:
Wtyczki zamówiłem. Może się przydadzą - nie majątek :D
ps powoli się zbieram do roboty, dziś trasa w podwójnej, a spania było jak na lekarstwo. Bedzie "ciekawie" :D:D


DL 650 UEL0 :roll: @ll Foto-tag: 17

Awatar użytkownika
pbird
A2
Posty: 287
Rejestracja: 16 sty 2019, 11:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Halogeny

Post autor: pbird »


Pizzaro; pisze: [...] Po jakiejś trasie ok 100 km padł bezpiecznik 30A. było z tego niezłe zamieszanie, ale to inna historia.
Włożenie przez Chińczyków w tym miejscu "bezpiecznika" 30A to jest jakieś nieporozumienie. Jego wartość powinna wynosić 5 - 6 amperów. Przy 30 amperach to te przewody same się prostują i zaczyna na nich skwierczeć izolacja.

Wysłane z Tapatalka




Awatar użytkownika
metalmanheh
A2
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2022, 21:27

Re: Halogeny

Post autor: metalmanheh »

Xj6 pisze:
09 lis 2023, 21:49
Pizzaro; pisze:
09 lis 2023, 21:34
Dorzucę swoje 3 grosze. Kupiłem na Ali halogeny jak w temacie, dokupiłem też wiązkę z przekaźnikiem, podłączyłem jak na schematach pokazywali czyli zasilanie z aku a przekaźnik pod stacyjkę. Fajnie działało, ale do czasu. Po jakiejś trasie ok 100 km padł bezpiecznik 30A. było z tego niezłe zamieszanie, ale to inna historia. Na drodze poodpinałem wszystko, wymieniłem bezpiecznik i pojechałem dalej. Zauważalnym było, że światło fabryczne świeciło znacznie mocniej, niż w momencie gdy używałem halogenów. Zapewne zrobiłem jakiś błąd w podpięciu ( nie wiem jaki), ale generalnie plułem sobie w brodę, że chciałem przyoszczędzić i kupiłem podróbki a nie Givi.
Otóż to. A ja kupiłem puigi, zamontowałem i 8000 km bez jakiejkolwiek usterki.
Pełna zgoda, ja już 25k z PUIG nawinąłem i wszystko działa jak trzeba.


Suzuki V-Strom DL650 XT '21 & BMW R1200R '18

Waldic
A1
Posty: 58
Rejestracja: 13 sie 2021, 21:45
Lokalizacja: Elbląg

Re: Halogeny

Post autor: Waldic »

Dobry Mikołaj przyniósł mi w prezencie lampy PUIG :). W wiązce jest bezpiecznik 30A. Czy to nie przesada? IMO góra 10A by starczyło, nawet 5A (40W).
Wymienialiście ten fabryczny?


DL650A 2018

Online
Awatar użytkownika
andrus75
A+B
Posty: 657
Rejestracja: 19 cze 2018, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Halogeny

Post autor: andrus75 »

Czyli bezpiecznik w puig jest taki sam jak w Chińczykach (o ile dobrze pamiętam). Ja wymieniłem na 7,5A

Wysłane z mojego moto g 5G plus przy użyciu Tapatalka



DL650 AK7

Pablo8118
AM
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2023, 21:43
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Halogeny

Post autor: Pablo8118 »

Koledzy, pomożecie podjąć decyzję?
Przymierzam się doz założenia halogenów, lecz wszystkie mają barwę zimną a w motocyklu są żarówki (barwa ciepła) i takie połączenie osobiście mi się niezbyt podoba. Żarówek do sztormiaka o barwie około 6000 k nie znalazłem aby wymienić poza philipsami które są kolorystycznie zbliżone ale bardzo wyżyłowane +200% co skutkuje wypalaniem lustra w lampie. W moim drugim moto zmieniłem żarówki na LED i barwa jest OK, tylko że nie ma tam skupienia światła. W nocy widać gorzej niż na żarówce co rzadko się jeździ natomiast w dzień jestem naprawdę widoczny.
Jak można rozwiązać ten problem w v-stromie. Moto to V-strom 650 z 2014r.



Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Halogeny

Post autor: MrWaski »

Legalnie nie da się.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”