Halogeny

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Robert.BB
A1
Posty: 24
Rejestracja: 22 lis 2022, 21:21

Halogeny

Post autor: Robert.BB »

Witam myślę o zamontowaniu dodatkowych halogenów jeszcze nie wiem czy przeciwmgielnych czy drogowych
Proszę poradzicie jeśli macie z tym doświadczenie może polecieć jakieś konkretne z homologacja nie chce żeby policja zabrała mi dowód rejestracyjny



Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Halogeny

Post autor: MrWaski »

Drogowe nie mogą być trzy. Może być jedno albo dwa. Tak stanowi Dziennik Ustaw.

Zakładaj przeciwmgłowe z nabitą homologacją. Kitajce potrafią to zrobić... ;) W razie czego nie znam się, takie kupiłem, nie pamiętam gdzie. Ledowe 40W świecą bardzo jasno. Musisz je tylko tak ustawić by nie raziły. Żaden policjant ani diagnosta nie przyczepi się do tego. Można je używać podczas mgły i na oznakowanych zakrętach i serpentynach. W pozostałych miejscach grozi co najwyżej mandacik, ale dowodu nie mogą zabrać.

Jak jak się boisz to szukaj legalnych. Na alledrogo mają w 99% te kitajskie, w sklepach motocyklowych też.
Całkiem legalne kupisz w ASO. Suzuki ma takie za... 2000 zł. :mrgreen:

PS
Te "homologowane" mogą zrobić problem jak będzie wypadek i wejdzie prokurator z biegłymi. Muszą jednak udowodnić że światła były powodem wypadku.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2023, 19:11 przez MrWaski, łącznie zmieniany 1 raz.
Ocena: 5.88235%


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
metalmanheh
A2
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2022, 21:27

Re: Halogeny

Post autor: metalmanheh »

Duzo osob kupuje Puig'i bo sa sprawdzone 8 cena choc niemala to tez nie powala, ale oczywiście można chyba to samo beznapisu puig dostać na ali taniej.
Ja mam w obydwu moto halogeny Puig i jestem bardzo zadowolony. Moze wymienie wlaczniki które hmm sa troche DIY 🤣

Jezdze na nich prawie non stop odkąd zauwazylem bo puszki mnie częściej zauwazaja. Policja nigdy noe zwrocila mi uwagi przy kontroli, ale bede sie bronil brzpieczenstwom na drodze.

Polecam😎


Suzuki V-Strom DL650 XT '21 & BMW R1200R '18

Robert.BB
A1
Posty: 24
Rejestracja: 22 lis 2022, 21:21

Re: Halogeny

Post autor: Robert.BB »

W temacie halogenów jak myślicie podłączyć do gniazda zapalniczki pod fotelem działa tylko gdy zapłon jest włączony nie bardzo potrafię grzebać w instalacji



Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Halogeny

Post autor: MrWaski »

Mam takie same Puig ale z Chin. Nabita homologacja F3 PL E9. Zrobine 1:1 tak samo. Ja nawet nie wiem, czy nie zjechały z tej samej taśmy... ;)
Załączniki
20231021_185436 m.jpg
20231021_185436 m.jpg (17.32 KiB) Przejrzano 853 razy
Ocena: 5.88235%


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
andrus75
A+B
Posty: 657
Rejestracja: 19 cze 2018, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Halogeny

Post autor: andrus75 »

Dokładnie. Mam te same z ali. Włącznik, wiązki, wszystko wygląda dokładnie tak samo. Używam trzeci rok i złego słowa nie powiem

Wysłane z mojego moto g 5G plus przy użyciu Tapatalka



DL650 AK7

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Halogeny

Post autor: MrWaski »

Robert.BB pisze:
21 paź 2023, 19:13
W temacie halogenów jak myślicie podłączyć do gniazda zapalniczki pod fotelem działa tylko gdy zapłon jest włączony nie bardzo potrafię grzebać w instalacji
Nawet nie próbuj. Zapalniczka ma bezpiecznik 3 A, a halogeny pociągną ponad 5 A.
V-Stromy mają dedykowane gniazdo po lewej stronie pod bakiem zabezpieczone bezpiecznikiem 15 A (SIGNAL). Nie wiem czy wszystkie roczniki. W ASO podpinają tam grzanetki i halogeny. Byłem w ASO i mi pokazali po "znajomości" ;)
Nowe V-Stromy używają tych wtyczek: https://pl.aliexpress.com/item/33008788 ... pt=glo2pol
Ostatnio zmieniony 21 paź 2023, 19:39 przez MrWaski, łącznie zmieniany 1 raz.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Halogeny

Post autor: biblo »

MrWaski pisze:
21 paź 2023, 19:34
Nawet nie próbuj. Zapalniczka ma bezpiecznik 3 A, a halogeny pociągną ponad 5 A.
LED-owe halogeny mają taki pobór?!? :shock: 5Ax12V to daje 60 watów, po 30 na stronę. A 30 watowy LED to chyba odpowiednik 200 watowej żarówki tradycyjnej... No chyba, że piszecie o nie-LED-ach... ;)


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Halogeny

Post autor: MrWaski »

Tak. Te ledy mają 40 W i pociągną zawsze 40W jak podasz więcej niż 8 V. Mierzyłem osobiście.
Tu to opisałem: post129704.html#p129704

PS
Z tym "ponad" mój siwy łeb przesadził... se zapomniałem dokładne wartości jakie pomierzyłem.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
Remol71
A+B
Posty: 662
Rejestracja: 04 paź 2016, 15:24

Re: Halogeny

Post autor: Remol71 »

Robert.BB pisze:
21 paź 2023, 18:23
...myślę o zamontowaniu dodatkowych halogenów jeszcze nie wiem czy przeciwmgielnych czy drogowych
Proszę poradzicie...
Skoro nie wiesz jeszcze jakich, to może ich po prostu nie potrzebujesz ?


1050 XT

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4513
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Halogeny

Post autor: Centrino »

Polecam te Puig.
Jak coś to w dlmoto.pl mają i może udałoby się zrobić dobrą cenę.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Online
Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: Halogeny

Post autor: Xj6 »

Robert.BB pisze:
21 paź 2023, 18:23
Witam myślę o zamontowaniu dodatkowych halogenów jeszcze nie wiem czy przeciwmgielnych czy drogowych
Proszę poradzicie jeśli macie z tym doświadczenie może polecieć jakieś konkretne z homologacja nie chce żeby policja zabrała mi dowód rejestracyjny
Kolego, tak jak piszą inni...
https://moto-akcesoria.pl/refl-i-wklady ... 3oQAvD_BwE

Takie puigi. Kup z jakiegolowiek sklepu, to u góry to tylko żebyś wydział o kt chodzi. Są super. Mocne, 20 W, mnóstwo ludzi je ma. Nie słychać narzekać na trwałość.
Podłączasz pod aku bezpośrednio, a dodatkowo, jeden cienki kabelek do jakiegoś kabla z plusem po stacyjcke. Służy to jako impuls do przekaznika halogenów i wtedy ona działają tylko jak jest stacyjka włączona. Uwaga!!! Zdarza się że chińskie podróbki nie mają tego kabelka do przekaźnika, więc trudniej wtedy podlaczyc światła tak, żeby były po stacyjce. Musisz znaleźć w instalce wtedy źródło zasilania po stacyjce, kt wytrzyma obciążenie halogenów
Ocena: 5.88235%


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Awatar użytkownika
andrus75
A+B
Posty: 657
Rejestracja: 19 cze 2018, 22:04
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Halogeny

Post autor: andrus75 »

W moich chińskich jest dokładnie tak samo. Ale to oczywiście Twoja decyzja

Wysłane z mojego moto g 5G plus przy użyciu Tapatalka

Ocena: 5.88235%


DL650 AK7

darekkaw
A2
Posty: 109
Rejestracja: 04 paź 2016, 16:20
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Re: Halogeny

Post autor: darekkaw »



Darek
DL 650 A1
DE 800
tel.501256082

Awatar użytkownika
pbird
A2
Posty: 287
Rejestracja: 16 sty 2019, 11:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Halogeny

Post autor: pbird »

MrWaski pisze:Tak. Te ledy mają 40 W i pociągną zawsze 40W jak podasz więcej niż 8 V. Mierzyłem osobiście.
Tu to opisałem: post129704.html#p129704

PS
Z tym "ponad" mój siwy łeb przesadził... se zapomniałem dokładne wartości jakie pomierzyłem.
Tu mam zdjęcia z testów. A jak ktoś ma fantazję, to może zmienić włącznik na inny.

https://a.aliexpress.com/_mrf6E7Q

Nie wiem na ile jest szczelny. Ale się dowiem. Obrazek

ObrazekObrazek

Wysłane z Tapatalka





Waldic
A1
Posty: 58
Rejestracja: 13 sie 2021, 21:45
Lokalizacja: Elbląg

Re: Halogeny

Post autor: Waldic »

MrWaski pisze:
21 paź 2023, 19:34
V-Stromy mają dedykowane gniazdo po lewej stronie pod bakiem zabezpieczone bezpiecznikiem 15 A (SIGNAL). Nie wiem czy wszystkie roczniki. W ASO podpinają tam grzanetki i halogeny. Byłem w ASO i mi pokazali po "znajomości" ;)
Nowe V-Stromy używają tych wtyczek: https://pl.aliexpress.com/item/33008788 ... pt=glo2pol
Czy pod to gniazdo podpinasz zasilanie halogenów, czy tylko sterowanie przekaźnika? Wtyczka motocykla jest męska czy żeńska?
Jak juz jesteśmy przy elektryce, to podpowiedzcie proszę, gdzie podpiąć ładowanie TomToma?


DL650A 2018

Online
Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: Halogeny

Post autor: Xj6 »

Waldic pisze:
31 paź 2023, 18:21
MrWaski pisze:
21 paź 2023, 19:34
V-Stromy mają dedykowane gniazdo po lewej stronie pod bakiem zabezpieczone bezpiecznikiem 15 A (SIGNAL). Nie wiem czy wszystkie roczniki. W ASO podpinają tam grzanetki i halogeny. Byłem w ASO i mi pokazali po "znajomości" ;)
Nowe V-Stromy używają tych wtyczek: https://pl.aliexpress.com/item/33008788 ... pt=glo2pol
Czy pod to gniazdo podpinasz zasilanie halogenów, czy tylko sterowanie przekaźnika? Wtyczka motocykla jest męska czy żeńska?
Jak juz jesteśmy przy elektryce, to podpowiedzcie proszę, gdzie podpiąć ładowanie TomToma?
Męska. Żeńskie właśnie mi przyszły z Chin. U nas praktycznie nie można ich kupić. Pod to gniazdo podpina się halogeny i grzanetki, bo do tego to gniazdo jest. Ja halogeny podłączyłem pod aku bezpośrednio, a tylko plus do przekaźnika wziąłem skądkolwiek. Teraz pod dedykowane gniazdo podłącze tylko grzanetki, żeby je mieć po stacyjce.

Ja ładowanie tomtoma podciągnąłem sobie od tylnego gniazda "zapalniczki", kt mam oryginalnie w 1050XT. I jest zasilanie po stacyjce. Stąd też wziąłem plus do przekaźnika halogenów, co sobie właśnie przypomniałem.


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Halogeny

Post autor: MrWaski »

Waldic pisze:
31 paź 2023, 18:21
Czy pod to gniazdo podpinasz zasilanie halogenów, czy tylko sterowanie przekaźnika? Wtyczka motocykla jest męska czy żeńska?
Jak juz jesteśmy przy elektryce, to podpowiedzcie proszę, gdzie podpiąć ładowanie TomToma?
Ta w motorze, to jest wtyczka ŻEŃSKA, zaślepiona fabrycznie męską zaślepką. Musi być żeńska, bo tam jest 12V i zgodnie z zasadą stosowaną w elektryce, nie może być żaden męski pin pod napięciem na wierzchu. Bez względu jak to brzmi... :lol:
W tych wtyczkach żeńska obudowa jest mniejsza i sprawia wrażenie męskiej - tak to zrobili. O płci decyduje metalowa wsuwka... ;)
.
meska-zenska.jpg
meska-zenska.jpg (14.95 KiB) Przejrzano 552 razy
.
Pod to gniazdo wpinam zasilanie halogenów bez dodatkowego przekaźnika. Tyle stacyjka ma wytrzymać. Sprawdziłem na schemacie i doświadczalnie - żaden przekaźnik motocykla nie steruje tym gniazdem. Jest to dyskusyjne, ale w ASO też tak podpinają wszystkie opcjonalne dodatki. Można tam równolegle podpiąć kilka urządzeń - halogeny, grzanetki, ładowanie telefonów. Należy tylko policzyć, by sumarycznie nie przekroczyły 15 A. Halogeny mają mniej niż 4 A poboru, grzanetki 4 A też raczej nie przekroczą. Telefony i nawigacje w 2 A się mieszczą.
Takie rozwiązanie nie ingeruje w fabryczną instalacją i jest zabezpieczone fabrycznym bezpiecznikiem 15 A (SIGNAL). Bezpiecznik dodany przez kitajców do halogenów wywaliłem.
Ten przekaźnik w wiązce halogenów należy zostawić - on zabezpiecza badziewiasty włącznik halogenów przed iskrzeniem (micro switch).

Jak się chce mieć pewność że styki stacyjki nie będą się wypalały, można oczywiście dać dodatkowy przekaźnik sterowany z tego gniazda i podpięty bezpośrednio do akumulatora. Ot, trochę więcej kablologii.
Osobiście będę to tak przerabiał zimową porą, bo dojdzie dodatkowe podgrzewanie kanapy i fabryczny bezpiecznik 15 A mógłby być zagrożony. W tym układzie trzeba o3wiście dać dodatkowy bezpiecznik w pobliżu kabla idącego od plusa akumulatora i ten odcinek kabla dobrze zabezpieczyć przed ewentualnym zwarciem.
Ocena: 11.76471%


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Waldic
A1
Posty: 58
Rejestracja: 13 sie 2021, 21:45
Lokalizacja: Elbląg

Re: Halogeny

Post autor: Waldic »

MrWaski pisze:
01 lis 2023, 05:36
Jak się chce mieć pewność że styki stacyjki nie będą się wypalały, można oczywiście dać dodatkowy przekaźnik sterowany z tego gniazda i podpięty bezpośrednio do akumulatora. Ot, trochę więcej kablologii.
Dzięki za info. Wtyczki u majfriendów zamówione :). Halogeny podepnę chyba bezpośrednio do aku, a z tego gniazda wezme sterowanie przekaźnika i zasilanie nawigacji.


DL650A 2018

Pizzaro;
AM
Posty: 7
Rejestracja: 08 mar 2023, 19:19

Re: Halogeny

Post autor: Pizzaro; »

Dorzucę swoje 3 grosze. Kupiłem na Ali halogeny jak w temacie, dokupiłem też wiązkę z przekaźnikiem, podłączyłem jak na schematach pokazywali czyli zasilanie z aku a przekaźnik pod stacyjkę. Fajnie działało, ale do czasu. Po jakiejś trasie ok 100 km padł bezpiecznik 30A. było z tego niezłe zamieszanie, ale to inna historia. Na drodze poodpinałem wszystko, wymieniłem bezpiecznik i pojechałem dalej. Zauważalnym było, że światło fabryczne świeciło znacznie mocniej, niż w momencie gdy używałem halogenów. Zapewne zrobiłem jakiś błąd w podpięciu ( nie wiem jaki), ale generalnie plułem sobie w brodę, że chciałem przyoszczędzić i kupiłem podróbki a nie Givi.
Ocena: 5.88235%



ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”