Schuberth pytania

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: Schuberth pytania

Post autor: Xj6 »

motostopem pisze:
27 sty 2024, 19:22
Xj6 pisze:
24 sty 2024, 13:07
Takie pytanie: schuberth s3 a shark spartan carbon.
Czy ktoś miał te kaski? Ma porównanie który leszy, poręczniejszy?
Miałem sharka spartana GT a teraz schuberta S3.
Co do schubertha to przeklejam z yt moje komentarze:
"U mnie kask na głowie przejechał ponad 3 tysiące kilometrów w tydzień. Mam kilka odczuć. Otarcia na Wylocie/wlocie powietrza - 2 kaski dostałem wysyłkowo z takimi samymi otarciami - sklep odpisał mi, że według nich jest to zbyt małe pudełko przez co tamte krawędzie ociera, a mają kilka sztuk takich kasków z otarciami na magazynie. Największy minus dla mnie to blenda - krótka i jasna, byle jakie słońce oślepia, już nie daj boże jechać po górskich serpentynach pod górkę kiedy zachodzące słońce daje wprost na twarz - JEST TO NIEBEZPIECZNE! Kolega C5 ma identyczne zdanie i zakupił właśnie taką przyciemnianą szybę + pinlocka. Druga rzecz dość dziwna w kasku w tym budżecie to patrząc pod światła/słońce widzę swoje odbicie + dziwne załamania światła i rozszczepienia... mowa o zwykłej oryginalnej szybie z oryginalnie założonym pinlockiem. Co do wypinania wyściółki - mi przy zakładaniu odpada tylna część wyściółki i podejrzewam, że podczas jazdy piny na których jest mocowana uwierają w tył głowy. Co do bycia cichym to potwierdzam - zupełnie inna bajka niż moje poprzednie kaski HJC i Shark, a ponadto jezdziłem po kilka - kilkanaście godzin i brak bólu szyi, gdzie w poprzednich po pierwszym dniu miałem bóle. Co do SC2 - ja jestem zadowolony chociaż jest lekkie opóźnienie przy meshu i bywały momenty, że stojąc obok kolegi, który mówił nie słyszałem go, a dopiero jak zaczęliśmy jechać to komunikacja zaczynała działać, ale mam wrażenie, że jest jakiś problem w sofcie, bo najczęściej problemy z brakiem komunikacji był podczas dłuższej ciszy i albo ucinało pierwsze słowo albo pierwszego zdania nie było słychać"

Na pewno jest ciszej niż w hjc i sharku z tym, że tam miałem uniwersalne interkomy, tutaj jest oryginalny, ale uważam, że to nie jest główna przyczyna :)
Dzięki za rzeczową odp. Też skłaniam się w kierunku shark spartan gt pro. Mierzyłem i lepiej otula głowę. Będzie cichszy od spartan podstawowego.
Shark przez te blender i notorycznie wypinajaca się wysiolke odpada. Jest dość drogi, a w tej cenie to nie powinno mieć miejsca. Musiałbym od razu wymienić blender na mocniejszą, bo mam wrażliwe oczy i ciągle jeżdżę z opuszczoną blenda.


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Awatar użytkownika
motostopem
A2
Posty: 211
Rejestracja: 06 gru 2022, 09:03

Re: Schuberth pytania

Post autor: motostopem »

Wypinająca się wyściółka to może mój problem głowy albo mojego egzemplarza więc bym nie skreślał, ale niestety blenda pozostawia wiele do życzenia i to jest największy kłopot, można dorzucić przyciemniany wizjer wtedy jest ok. Ja również mam wrażliwy wzrok i miałem kilka sytuacji gdzie nic nie widziałem, jechałem na ślepo - czy to na zjazdach z autostrady, czy na alpejskich serpentynach... Ogólnie Schubertha S3 można za 1200zł zakupić więc to jest akceptowalna kasa za ten kask - bo ogólnie jest dobry :) Ogólnie będę wysyłał na reklamacje i zobaczymy jak mnie potraktują. Jakbyś miał pytania to śmiało. Sharka też dobrze wspominam.


Najczęściej w roli głównej DL650 :arrow:
https://www.youtube.com/channel/UCpp6Ux ... irmation=1

Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: Schuberth pytania

Post autor: Xj6 »

motostopem pisze:
28 sty 2024, 10:03
Wypinająca się wyściółka to może mój problem głowy albo mojego egzemplarza więc bym nie skreślał, ale niestety blenda pozostawia wiele do życzenia i to jest największy kłopot, można dorzucić przyciemniany wizjer wtedy jest ok. Ja również mam wrażliwy wzrok i miałem kilka sytuacji gdzie nic nie widziałem, jechałem na ślepo - czy to na zjazdach z autostrady, czy na alpejskich serpentynach... Ogólnie Schubertha S3 można za 1200zł zakupić więc to jest akceptowalna kasa za ten kask - bo ogólnie jest dobry :) Ogólnie będę wysyłał na reklamacje i zobaczymy jak mnie potraktują. Jakbyś miał pytania to śmiało. Sharka też dobrze wspominam.
Ta wypinająca się wyściółka w s3 to nie tylko Twój problem, tylko norma. Na youdupie ogl test czy może czytałem, już nie pamiętam, gdzie kilka osób o tym mówiło. Coś jest źle zaprojektowane.


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”