Schuberth pytania

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Schuberth pytania

Post autor: Xj6 »

Szukam nowego kasku. Słyszałem, że Schuberthy są ciche. Ma ktoś kask tej firmy? Co możecie powiedzieć. Ja szukam integrala, więc raczej model S3. Ewentualnie jaki inny kask polecacie,który uważacie za cichy?


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3344
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Schuberth pytania

Post autor: Lord »

Schubert e3 ma szanse być cichszym od E2, który mam. Niestety nie pobił on u mnie ani Shoei ani Arai'a, ale tak naprawdę jak chcecie sprawdzić czy kask jest cichy powinniście sprawdzić go na Nakedzie. Bo każda szyba robi inne turbulencje i zaburza tak naprawdę strumień wiatru i potem to szumi i nagle się okazuje ze na nakedzie jest ciszej niz na turystyku


DL650A L8

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Schuberth pytania

Post autor: MrWaski »

Ja sprawdzałem na stojaka... ;)


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
Arturm
A2
Posty: 156
Rejestracja: 28 mar 2017, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Schuberth pytania

Post autor: Arturm »

Jak to jeden ze sprzedawców mówił: "Nie ma cichych kasków. Są albo bardzo głośne albo mniej." Wiele zależy od ksztaltu głowy, od subiektywnych odczuć, wymagań, oraz tak jak Lord napisał rodzaju motocykla. Nie wiem jak "S3", ale "S2" były bardzo dopasowane, ciasne przy szyi. Ciężko się wkładało, ale przez to często był określany jako cichy.
Dobre sklepy przed zakupem umożliwiają krótszą lub dłuższą przejażdżkę, aby pomóc dokonać wyboru.


Romet Ogar205>Simson SR50,
pożyczane WSK125,Jawa350,Honda SLR650..:]
V-Strom 650 AL2 -->>> V-Strom 1050XT

Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: Schuberth pytania

Post autor: Xj6 »

Dzięki, ja i tak zawsze jeżdżę w zatyczkach, ale skoro już kupuje kask za około 2 rys to czemu miałbym wybrać na chybil trafi, być może najgłośniejszy.. zawsze te dwa decybele mniej lepsze niż więcej. Stąd pytanie. Może ktoś jeszcze coś?


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Schuberth pytania

Post autor: biblo »

Jak mieszkasz gdzieś w zachodniej Polsce lub masz ochotę na wycieczkę np. do Berlina, to tam w niektórych sklepach Louisa są "kabiny aerodynamiczne", w których można przetestować na sobie wybrane kaski... 8-)

Tak, czy inaczej, faktyczną cichość ;) kasku, jak i jego wentylację, sprawdzisz dopiero na swoim motocyklu z konkretną szybą/owiewką/deflektorem...
Ludzie czasem się ekscytują parametrami lub ilością otworów wentylacyjnych, a potem się okazuje jak to opisał @Lord, że hałas pochodzi od turbulencji wywołanych szybą i zawirowań powietrza wokół szyi i ramion. A w kasku jest gorąco, bo przez np. jakiegoś AirFlowa jesteś całkowicie osłonięty od jakiegokolwiek nawiewu...

Dlatego moim zdaniem, cichy kask jest wskazany do nakeda, sporta lub moto z symboliczną szybką, a jak masz turystyka z czymś większym przed sobą, to już nie ma to takiego znaczenia... I w takim wypadku lepszy jest szczękowiec, w którym możesz jechać z podniesioną szczęką 8-) Szczególnie, że jak piszesz i tak jeździsz w zatyczkach ;)

No, ale to jest moja opinia :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 20 lis 2023, 11:56 przez biblo, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3344
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Schuberth pytania

Post autor: Lord »

Poszukaj dobrze w sklepach u przedstawicieli powinny być testowe kaski w Warszawie np w Motocholikach Schuberty testowe na pewno są. Bierzesz na cały dzień i masz wszystkie odpowiedzi na tacy zgodnie z tym jak ty będziesz to odbierać.


DL650A L8

Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: Schuberth pytania

Post autor: Xj6 »

Takie pytanie: schuberth s3 a shark spartan carbon.
Czy ktoś miał te kaski? Ma porównanie który leszy, poręczniejszy?


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Yarecki71
A2
Posty: 156
Rejestracja: 08 lut 2022, 21:26
Lokalizacja: Ostrzeszów

Re: Schuberth pytania

Post autor: Yarecki71 »

Tutaj raczej sama renoma Schubertha i widoczna różnica w cenie pokazuje lepszego,ja akurat nie mam wątpliwości ale wybór jest Twój.



Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: Schuberth pytania

Post autor: Xj6 »

Yarecki71 pisze:
24 sty 2024, 18:03
Tutaj raczej sama renoma Schubertha i widoczna różnica w cenie pokazuje lepszego,ja akurat nie mam wątpliwości ale wybór jest Twój.
Aha... cena czyni cuda


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Awatar użytkownika
Remol71
A+B
Posty: 662
Rejestracja: 04 paź 2016, 15:24

Re: Schuberth pytania

Post autor: Remol71 »

Jak komuś za głośno na motocyklu to proponuję korki do uszu 3M ear soft :D
Jest tu trochę schizy. W jednym wątku szukasz cichego kasku, a w drugim głośnego tłumika :D


1050 XT

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Schuberth pytania

Post autor: biblo »

Remol71 pisze:
25 sty 2024, 18:10
Jest tu trochę schizy. W jednym wątku szukasz cichego kasku, a w drugim głośnego tłumika :D
:lol: :lol: :lol:


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4451
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Schuberth pytania

Post autor: lukas76 »

:lol: 🙃🤣


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Online
Waldic
A1
Posty: 58
Rejestracja: 13 sie 2021, 21:45
Lokalizacja: Elbląg

Re: Schuberth pytania

Post autor: Waldic »

Remol71 pisze:
25 sty 2024, 18:10
Jest tu trochę schizy. W jednym wątku szukasz cichego kasku, a w drugim głośnego tłumika :D
Ale to właśnie jest logiczne :D


DL650A 2018

Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: Schuberth pytania

Post autor: Xj6 »

Remol71 pisze:
25 sty 2024, 18:10
Jak komuś za głośno na motocyklu to proponuję korki do uszu 3M ear soft :D
Jest tu trochę schizy. W jednym wątku szukasz cichego kasku, a w drugim głośnego tłumika :D
Nie. Nie głośnego, tylko innego. Przeciez wyraźnie to tam napisałem. Ma mieć inny dźwięk, np. bardziej basowy, co nie znaczy głośny. Jakbym chciał kupić głośny, to bym nie pytał, tylko kupił Dominatora i by było po sprawie. Pisalem o tłumiku, że zależy mi też na wyglądzie, żeby takiej szafki na buty z jednego boku nie wozić. Dźwięk moto ma być fajny dla mnie na postoju. I dla postronnych w czasie gdy jadę.
Jeśli chodzi o kask... tak, na być jak najcichszy, a mimo to, szanując swój słuch i tak jeżdżę w korkach Alpine. Przecież wiemy, że niektóre kaski są głośne "z urzędu". Dlatego pytam, bo takiego nie chce.


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1284
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Schuberth pytania

Post autor: biblo »

Xj6 pisze:
25 sty 2024, 20:58
Dźwięk moto ma być fajny dla mnie na postoju. I dla postronnych w czasie gdy jadę.
Postronni, to - z całym szacunkiem - mają w doopie dźwięk Twojego tłumika... :twisted:


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: Schuberth pytania

Post autor: Xj6 »

Dokładnie tak. Mają bez przeproszenia głęboko w d...e mój tłumik z jego dźwiękiem. Dlatego szukam czegoś ciekawego w brzmieniu, a nie ryczącego jak przekroczę 3 tys obrotow.


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Awatar użytkownika
Remol71
A+B
Posty: 662
Rejestracja: 04 paź 2016, 15:24

Re: Schuberth pytania

Post autor: Remol71 »

Akurat oryginalny tłumik 1050 XT ma niezły dźwięk a nie irytuje sąsiadów.


1050 XT

Awatar użytkownika
motostopem
A2
Posty: 211
Rejestracja: 06 gru 2022, 09:03

Re: Schuberth pytania

Post autor: motostopem »

Xj6 pisze:
24 sty 2024, 13:07
Takie pytanie: schuberth s3 a shark spartan carbon.
Czy ktoś miał te kaski? Ma porównanie który leszy, poręczniejszy?
Miałem sharka spartana GT a teraz schuberta S3.
Co do schubertha to przeklejam z yt moje komentarze:
"U mnie kask na głowie przejechał ponad 3 tysiące kilometrów w tydzień. Mam kilka odczuć. Otarcia na Wylocie/wlocie powietrza - 2 kaski dostałem wysyłkowo z takimi samymi otarciami - sklep odpisał mi, że według nich jest to zbyt małe pudełko przez co tamte krawędzie ociera, a mają kilka sztuk takich kasków z otarciami na magazynie. Największy minus dla mnie to blenda - krótka i jasna, byle jakie słońce oślepia, już nie daj boże jechać po górskich serpentynach pod górkę kiedy zachodzące słońce daje wprost na twarz - JEST TO NIEBEZPIECZNE! Kolega C5 ma identyczne zdanie i zakupił właśnie taką przyciemnianą szybę + pinlocka. Druga rzecz dość dziwna w kasku w tym budżecie to patrząc pod światła/słońce widzę swoje odbicie + dziwne załamania światła i rozszczepienia... mowa o zwykłej oryginalnej szybie z oryginalnie założonym pinlockiem. Co do wypinania wyściółki - mi przy zakładaniu odpada tylna część wyściółki i podejrzewam, że podczas jazdy piny na których jest mocowana uwierają w tył głowy. Co do bycia cichym to potwierdzam - zupełnie inna bajka niż moje poprzednie kaski HJC i Shark, a ponadto jezdziłem po kilka - kilkanaście godzin i brak bólu szyi, gdzie w poprzednich po pierwszym dniu miałem bóle. Co do SC2 - ja jestem zadowolony chociaż jest lekkie opóźnienie przy meshu i bywały momenty, że stojąc obok kolegi, który mówił nie słyszałem go, a dopiero jak zaczęliśmy jechać to komunikacja zaczynała działać, ale mam wrażenie, że jest jakiś problem w sofcie, bo najczęściej problemy z brakiem komunikacji był podczas dłuższej ciszy i albo ucinało pierwsze słowo albo pierwszego zdania nie było słychać"

Na pewno jest ciszej niż w hjc i sharku z tym, że tam miałem uniwersalne interkomy, tutaj jest oryginalny, ale uważam, że to nie jest główna przyczyna :)


Najczęściej w roli głównej DL650 :arrow:
https://www.youtube.com/channel/UCpp6Ux ... irmation=1

Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: Schuberth pytania

Post autor: Xj6 »

Remol71 pisze:
26 sty 2024, 10:39
Akurat oryginalny tłumik 1050 XT ma niezły dźwięk a nie irytuje sąsiadów.
Odczep się człowieku od mojego tłumika i tyle. Marudzisz jak stara baba z telewizji. Po coś te tłumiki akcesoryjne robią. Ludzie montują i jeżdżą.
Chcesz to jeźdz z tym klunkrem oryginalnym, ja sobie kupię ładny, zgrabny i pasujący do tego moto tłumik z przyjemnym dźwiękiem, bo tak chce.
Ostatnio zmieniony 28 sty 2024, 09:01 przez Xj6, łącznie zmieniany 1 raz.


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”