XI Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska Kruklanki TRASY

Wspólnie razem..
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4451
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

XI Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska Kruklanki TRASY

Post autor: lukas76 »

Kolega @Waldic zaproponował nam 3 trasy na nasz zlot, koledzy z tamtych stron proszę o weryfikację i może dyskusję
https://pl.mapy.cz/zakladni?planovani-t ... 81235&z=10
https://pl.mapy.cz/zakladni?planovani-t ... 22688&z=10
Trasa szutrowo asfaltowa https://pl.mapy.cz/zakladni?dim=658e844 ... 935798&z=9


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Waldic
A1
Posty: 58
Rejestracja: 13 sie 2021, 21:45
Lokalizacja: Elbląg

Re: XI Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska Kruklanki TRASY

Post autor: Waldic »

Trochę objaśnienia.
Nie jest to mój teren, ale często tam bywałem. Rowerem i motocyklem. Poznałem wiele fajnych miejsc w okolicy. Zaznaczyłem je na mapie i połączyłem kropki :). Część z nich przejechałem osobiście :) . Propozycje są przygotowane raczej pod kątem turystyczno-krajoznawczym jak stricte motocyklowym. Trasy wymagają dopracowania, najlepiej przez kogoś lepiej znającego te tereny z siodła motocykla.
Co do atrakcji do zobaczenia, to moje propozycje:
Trasa 1: Kwatera Himmlera w Pozedrzu, port Sztynort, bunkry Mamerki, śluzy Leśniewo, Park miniatur Parcz, Gierłoż, zamek Kętrzyn, Św. Lipka, Reszel, zamek Ryn, Giżycko, Twierdza Boyen.
Trasa 2: Kruklanki zwalony most, muzeum motoryzacji Biała Olecka, Turtul siedziba Suwalskiego Parku, trochę zakrętów i górek w SPK, Smolniki, Trójstyk Wisztyniec, mosty w Stańczykach, mosty w Kiepojciach, Gołdap tężnie, Rapa piramida, Banie Mazurskie kartacze :).
Trasa 3: Giżycko, trochę szutrów nad Śniardwami, prom Wierzno, Mikołajki, Mrągowo, Św. Lipka, Reszel.
Miejsc wartych zobaczenia jest sporo i na pewno wymagają one selekcji, bo nie da się wszystkiego zobaczyć jednego dnia.
Traktujcie to jako wstępną propozycję i zaproszenie do dyskusji.
Ocena: 11.76471%


DL650A 2018

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1331
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: XI Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska Kruklanki TRASY

Post autor: bojaco »

Patrząc na miejsca, które są na poszczególnych trasach, to obstawiam nr 2. Każde z miejsc, które leżą przy tych trasach zasługuje na odpowiednią ilość czasu. Możne je objechać i obejrzeć z drogi ale zwiedzić w jeden dzień, nie widzę tego. Trasa nr 2 to taki kompromis będzie. Oczywiście jeżeli ktoś będzie miał czas to polecam wszystkie z nich.
Ocena: 5.88235%


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Online
Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3043
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: XI Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska Kruklanki TRASY

Post autor: gorghu »

Dlatego trzeba pojechać na przedzlot i potem zostać na pozlot ;)
Będzie wtedy czas żeby te trasy sobie rozłożyć i pozwiedzać.

Oczywiście warunek konieczny: FSAA pozwoli na mniejszą ilość alkoholu tak aby na drugi dzień móc jeździć :lol: :lol:
Ocena: 11.76471%


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Waldic
A1
Posty: 58
Rejestracja: 13 sie 2021, 21:45
Lokalizacja: Elbląg

Re: XI Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska Kruklanki TRASY

Post autor: Waldic »

bojaco pisze:
31 gru 2023, 14:21
Patrząc na miejsca, które są na poszczególnych trasach, to obstawiam nr 2. Każde z miejsc, które leżą przy tych trasach zasługuje na odpowiednią ilość czasu. Możne je objechać i obejrzeć z drogi ale zwiedzić w jeden dzień, nie widzę tego. Trasa nr 2 to taki kompromis będzie. Oczywiście jeżeli ktoś będzie miał czas to polecam wszystkie z nich.
Dokładnie jak piszesz, wszystkiego nie da rady, coś trzeba wywalić. Pokazałem tylko możliwości jakie są w okolicy. Przy tej ilości motocykli, które się pojawią na zlocie, to nie widzę tego, aby wszyscy jechali jedną trasą, ale może się mylę :) , nie mam doświadczeń.
Trasa nr 2 wydaje mi się najbardziej "motocyklowa" poza tym.
W każdym razie trzeba to przedyskutować. Może pojawią się inne propozycje, jeszcze jest troche czasu. Przedzlotowcy i pozlotowcy będą mogli objechać wszystko, a nawet więcej :)
Ocena: 5.88235%


DL650A 2018

Online
Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3043
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: XI Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska Kruklanki TRASY

Post autor: gorghu »

Nie mylisz się. Musi pojechać minimum ze 3 grupy żeby to jakoś miało ręce i nogi. A te 200 km to i tak cały dzień się będzie jechać a nie tak jak pokazuje 4 godziny.
Ocena: 5.88235%


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Waldic
A1
Posty: 58
Rejestracja: 13 sie 2021, 21:45
Lokalizacja: Elbląg

Re: XI Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska Kruklanki TRASY

Post autor: Waldic »

No właśnie. Więc bierzemy nożyczki i tniemy :)


DL650A 2018

Online
Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3043
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: XI Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska Kruklanki TRASY

Post autor: gorghu »

Im liczniejsza grupa tym wolniej jedzie, a każdy postój się wydłuża. Nawet na głupie "sikanie" przy licznej grupie to postój zamienia się z 5 minut do pół godziny. A jak chcesz jeszcze gdzieś postój zrobić na jedzenie to jak nie jesteś ugadany z knajpą to nagle ponad godzina się robi. tak więc taka trasa 200 km gdzie mapa pokazuje 4 godziny to jest taki max dla licznej grupy.
Ocena: 5.88235%


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Waldic
A1
Posty: 58
Rejestracja: 13 sie 2021, 21:45
Lokalizacja: Elbląg

Re: XI Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska Kruklanki TRASY

Post autor: Waldic »

gorghu pisze:
31 gru 2023, 15:37
Im liczniejsza grupa tym wolniej jedzie, a każdy postój się wydłuża. Nawet na głupie "sikanie" przy licznej grupie to postój zamienia się z 5 minut do pół godziny. A jak chcesz jeszcze gdzieś postój zrobić na jedzenie to jak nie jesteś ugadany z knajpą to nagle ponad godzina się robi. tak więc taka trasa 200 km gdzie mapa pokazuje 4 godziny to jest taki max dla licznej grupy.
Masz rację, przerabiałem to przy większych grupach rowerowych. Pewnie sensownie będzie zejść do góra 180 km i tylko paru atrakcji po drodze. W nowym roku troche przytnę i wrzucę nową propozycję.


DL650A 2018

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4451
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: XI Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska Kruklanki TRASY

Post autor: lukas76 »

Myślę że 200 jest optymalnie, normalnie robiliśmy zdecydowanie ponad 200 z jednym punktem lub dwoma do zwiedzania i jednym popasem. Taką trasę zrobi się w 5 max 6 godzin
@waldeman ile u Ciebie było 260 270 i trzy kraje, i 3 miejsca do zwiedzania plus popas


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Waldic
A1
Posty: 58
Rejestracja: 13 sie 2021, 21:45
Lokalizacja: Elbląg

Re: XI Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska Kruklanki TRASY

Post autor: Waldic »

To po noworocznym, wstępnym odchudzaniu:
1. https://pl.mapy.cz/s/focajumeme
Po drodze:
Sztynort 30 min,
Mamerki 1h,
Śluzy Leśniewo 40 min
Gierłoż tylko z siodła, to jest ponad 2h zwiedzania, dla chętnych na pozlocie,
Św Lipka 40 min,
Reszel 1,5 h, popas
Ryn z siodła, Giżycko, most obrotowy 30 min.
Twierdza Boyen na pozlot lub przedzlot.
Giżycko jest na końcu więc można coś dołożyć jak będzie czas.
2. https://pl.mapy.cz/s/kosolorura
Po drodze :
Muzeum motoryzacji Biała Olecka 1h https://muzeum.bialaolecka.pl/ 1h
Krótki popas na północnym krańcu najgłębszego jeziora w Polsce 30 min
Trójstyk granic Wisztyniec 40 min
Mosty Stańczyki 1h
Mosty Kiepojcie 40 min
Banie Mazurskie popas 1 h Kartacze :) - można zamówić wcześniej. Chyba najlepsze miejsce na kartacze w tej części Polski. Pozostałe to Gołdap i Kruklanki.
Piramida w Rapie
3. https://pl.mapy.cz/s/bozobupala
Po drodze:
Trochę szutrów nad Śniardwami.
Szeroki Ostrów 30 min
Wejsuny, Wierzba prom - tu prośba do bywalców: Odcinek od promu do Mikołajek to szuter, jechałem tam rowerem i autem, było bez problemu, ale czy ktoś jechał motocyklem i potwierdzi, że się da? Nie wiem czy piachu nie ma. Jeżeli się nie da, to trzeba przez Ruciane od Wejsun. Wtedy popas w Rucianem.
Mikołajki popas 1,5 h
Św Lipka 40 min
Reszel 1h
Giżycko, most obrotowy 30 min.
Twierdza Boyen na pozlot lub przedzlot.
Giżycko jest na końcu więc można coś dołożyć jak będzie czas.

Odchudzanie póki co było minimalne, raczej ograniczenie po atrakcjach. Zerknijcie na to, nie mam doświadczeń w jeździe grupowej motocyklem. Prowadziłem tylko grupy rowerowe.
Ocena: 5.88235%


DL650A 2018

Awatar użytkownika
waldeman
A2
Posty: 245
Rejestracja: 07 lis 2016, 16:15
Lokalizacja: Bogatynia

Re: XI Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska Kruklanki TRASY

Post autor: waldeman »

lukas76 pisze:
31 gru 2023, 17:51
Myślę że 200 jest optymalnie, normalnie robiliśmy zdecydowanie ponad 200 z jednym punktem lub dwoma do zwiedzania i jednym popasem. Taką trasę zrobi się w 5 max 6 godzin
@waldeman ile u Ciebie było 260 270 i trzy kraje, i 3 miejsca do zwiedzania plus popas
Z doświadczenia wiem , że im dłuższa trasa , tym mniejsza i bardziej doświadczona powinna być grupa . O pewnej " dyscyplinie " i trzymaniu się rozkładu jazdy , nawet nie wspominam . Duża grupa zawsze generuje opóźnienie startu , wolniejszy przejazd , więcej sytuacji nie przewidzianych na trasie . Kto pamięta trasę Emiliana na zlocie w Zawoi , gdzie przejazd 2 km przez granicę Polsko - Słowacką zajął nam 2,5 godziny , ten wie o czym mówię . U mnie trasy miały napięty czas przejazdu jak baranie jaja , ale inaczej się nie dało . Restauracja umówiona na daną godzinę , atrakcje które musiały być odwiedzone , no i przejazd kilkudziesięciu maszyn w jednej kolumnie, tu " rozkład jazdy " musiał być pilnowany na maxa. A i tak kilka osób zostało w piekielnych dołach :D Do tego ważni są blokujący . U mnie Szpileczki robiły super robotę poganiając maruderów i czekając na spóźnialskich.
Ocena: 11.76471%


Mniejszość Niemiecka 3

Waldic
A1
Posty: 58
Rejestracja: 13 sie 2021, 21:45
Lokalizacja: Elbląg

Re: XI Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska Kruklanki TRASY

Post autor: Waldic »

Ile mamy tak w ogóle mamy czasu na te trasy? Wyjazd o godz.? Powrót o godz.?
200 km to 4 h czystej jazdy licząc średnio. Ile zostaje czasu na atrakcje?


DL650A 2018

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4451
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: XI Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska Kruklanki TRASY

Post autor: lukas76 »

Waldic pisze:
08 sty 2024, 21:25
Ile mamy tak w ogóle mamy czasu na te trasy? Wyjazd o godz.? Powrót o godz.?
200 km to 4 h czystej jazdy licząc średnio. Ile zostaje czasu na atrakcje?
Wyjazdy ok 10 powrót to 16 czyli ok 6 godzin. 200 km zrobisz spokojnie w 3 i pół godziny 4 to takie max. Popas trzeba liczyć na 1 godzinę, powiedzmy że zostaje czas na dwie atrakcje.


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Waldic
A1
Posty: 58
Rejestracja: 13 sie 2021, 21:45
Lokalizacja: Elbląg

Re: XI Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska Kruklanki TRASY

Post autor: Waldic »

Trochę pociąłem, aby zmieścić się w 6 - 6,5 h.

1. https://pl.mapy.cz/s/bekumeranu (historyczna)
153 km - 2,5 do 3 h jazdy
Mamerki 1h,
Śluzy Leśniewo 40 min
Reszel 1 h, popas w zależności od czasu możliwość wydłużenia.
Św Lipka 30 min,
2. https://pl.mapy.cz/s/hosukecapu (krajoznawcza)
203 km
Krótki popas na północnym krańcu najgłębszego jeziora w Polsce 15 min
Trójstyk granic Wisztyniec 30 min
Mosty Stańczyki 40 min
Mosty Kiepojcie 30 min
Banie Mazurskie popas 1 h Kartacze :) - można zamówić wcześniej. Chyba najlepsze miejsce na kartacze w tej części Polski. Pozostałe to Gołdap i Kruklanki.
Piramida w Rapie dla chętnych w zależności od czasu (dla tych co szybko zjedzą kartacze :) )
3. https://pl.mapy.cz/s/lafazuhuza (szutry nad Śniardwami)
155 km
Szeroki Ostrów 30 min
Wejsuny, Wierzba prom - tu prośba do bywalców: Odcinek od promu do Mikołajek to szuter, jechałem tam rowerem i autem, było bez problemu, ale czy ktoś jechał motocyklem i potwierdzi, że się da? Nie wiem czy piachu nie ma. Jeżeli się nie da, to trzeba przez Ruciane od Wejsun. Wtedy popas w Rucianem.
Mikołajki popas 1,5 h
Giżycko, most obrotowy 30 min.
Giżycko jest na końcu więc można coś dołożyć jak będzie czas.

Cały czas czekam, aż ktoś wrzuci swoje propozycje :)
Ocena: 5.88235%


DL650A 2018

Awatar użytkownika
chrzanek
AM
Posty: 4
Rejestracja: 08 maja 2020, 10:35
Lokalizacja: Warszawa

Re: XI Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska Kruklanki TRASY

Post autor: chrzanek »

Waldic pisze:
09 sty 2024, 17:41

3. https://pl.mapy.cz/s/lafazuhuza (szutry nad Śniardwami)
155 km
Szeroki Ostrów 30 min
Wejsuny, Wierzba prom - tu prośba do bywalców: Odcinek od promu do Mikołajek to szuter, jechałem tam rowerem i autem, było bez problemu, ale czy ktoś jechał motocyklem i potwierdzi, że się da? Nie wiem czy piachu nie ma. Jeżeli się nie da, to trzeba przez Ruciane od Wejsun. Wtedy popas w Rucianem.
Powiedzmy że w ubiegłym sezonie byłem tam bywalcem :)
Jak ekipa przetrwa dojazd na szeroki Ostrów (od Zdor jest fragment bardziej piaszczysty niz szutrowy) to od promu w Wierzbie do Mikołajek też sobie poradzi.
Widoki z promu warte obejrzenia - nie namawiam ale płyniecie z motocyklem promem pośrod żaglówek mnie zawsze jara :)
Jeżeli ekipa ambitna i nie będzie nikogo na Bridgestonach Batlaxach :D to po Szerokim Ostrowiu można pojechać przez Karwik i Niedźwiedzi róg. Od Niedzwiedziego do Wejsun jest już kulturalny asfalcik ;)
Jak popas ma być w Rucianym to po przepłynięciu promem można odbić w lewo do Iznoty (szutrem) i dalej przez Wygryny do Rucianego (od Iznoty elegancki nówka funkiel asfalcik aż do DW 610 (jak jechałem w sierpniu to kończyli kłaść) a dalej to jak stryjenka uważa :)


Kawasaki KLV 1000 06r. -> Suzuki DL 1000 19r.

Waldic
A1
Posty: 58
Rejestracja: 13 sie 2021, 21:45
Lokalizacja: Elbląg

Re: XI Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska Kruklanki TRASY

Post autor: Waldic »

chrzanek pisze:
10 sty 2024, 13:30
Jak ekipa przetrwa dojazd na szeroki Ostrów (od Zdor jest fragment bardziej piaszczysty niz szutrowy) to od promu w Wierzbie do Mikołajek też sobie poradzi.
Widoki z promu warte obejrzenia - nie namawiam ale płyniecie z motocyklem promem pośrod żaglówek mnie zawsze jara :)
Jeżeli ekipa ambitna i nie będzie nikogo na Bridgestonach Batlaxach :D to po Szerokim Ostrowiu można pojechać przez Karwik i Niedźwiedzi róg. Od Niedzwiedziego do Wejsun jest już kulturalny asfalcik ;)
Dzięki za uwagi. W 2022 byłem na Szerokim Ostrowie i jechałem z Karwiku do Niedźwiedziego Rogu na Pirelli Scorpion Trail i raczej nie było z tym problemu. Fakt przy samym Ostrowie jest piach, można ewentualnie to miejsce pominąć. Z Karwiku jest całkiem spoko szutrówka, moim zdaniem do przejechania na każdych oponach. Najbardziej boję się odcinka od promu do Mikołajek, tam motocyklem nie jechałem.
Trasa 3 jest dla miłośników szutrów, więc zakładam, że uczestnicy wiedzą co robią :)
Tak na marginesie polecam objechanie Śniardw dookoła, świetna trasa, czy to motocyklem czy rowerem.
Na Szerokim Ostrowie
Na Szerokim Ostrowie
IMG_35671.jpg (323.15 KiB) Przejrzano 700 razy


DL650A 2018

Rajder
AM
Posty: 6
Rejestracja: 23 maja 2021, 16:28

Re: XI Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska Kruklanki TRASY

Post autor: Rajder »

Witam Ja jak cos na pewno jadę na trasę najbardziej uterenowioną czyli 3,pozdrawiam.
Ocena: 5.88235%



Waldic
A1
Posty: 58
Rejestracja: 13 sie 2021, 21:45
Lokalizacja: Elbląg

Re: XI Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska Kruklanki TRASY

Post autor: Waldic »

Rajder pisze:
10 sty 2024, 18:49
Witam Ja jak cos na pewno jadę na trasę najbardziej uterenowioną czyli 3,pozdrawiam.
Z tym "uterenowieniem" to bym nie przesadzał :D . Możesz być zawiedziony.
@Rajder a może dodasz coś do przebiegu tras? Bywałeś tam :)
JA dla grupy motocyklowej pierwszy raz planuje i zapewne nie uniknąłem potknięć.


DL650A 2018

Rajder
AM
Posty: 6
Rejestracja: 23 maja 2021, 16:28

Re: XI Zlot Forum Suzuki V-Strom Polska Kruklanki TRASY

Post autor: Rajder »

W okolicy giźycka sa trasy szutrowe i lesne na cały dzien jazdy ale nie umie na mapie pokazac,pamietam wzrokowo jak na miejsu bede.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Spotkania i zloty”