Road 6, Scorpion Trail III, Tourance Next 2

Wszystkie tematy związane z ogumieniem i kołami. Testy, opinie, uwagi, ostrzeżenia.
Fryderyk
A1
Posty: 55
Rejestracja: 05 paź 2016, 01:26
Lokalizacja: Warszawa

Road 6, Scorpion Trail III, Tourance Next 2

Post autor: Fryderyk »

Cześć

Muszę zmienić opony w DL650 XT z 16 roku. Dotychczas jeździłem na Pirelli Scorpion Trail II i byłem z nich zadowolony. Z asfaltu zjeżdżam rzadko, a jeśli już, to na jakąś szutrową drogę, bez piachu, błota czy prawdziwego off-roadu. Na tę chwilę waham się między trzema wskazanymi w temacie modelami. Ceny podobne. Chętnie poczytam Wasze opinie, podpowiedzi w tym zakresie.

Kiedyś widywałem sporo testów opon wszelakich, teraz albo jest ich jakoś mniej, albo słabo szukam 😞 Wszędzie tylko materiały producenta, z których wynika że to jest jedyna słuszna opona na świecie...



Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 528
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Road 6, Scorpion Trail III, Tourance Next 2

Post autor: Colto »

Mam 1000 z 2019 roku, zjeździłem 1 komplet Michelin Road 5, teraz jeżdże na Road 6. Przebieg na pierwszych 25 tys km, na Road 6 mam zrobione 12 tys km i wyglada, że przekroczę 25 tys km (zrobie więcej).
Jazda na nich to bajka, kleją jak wściekłe. W Turcji jadąc przez góry w ulewnym deszczu przez 230 km (temperatura spadła do 15 stopni), nie miałem problemu ze składaniem się w zakrętach.
Cena z górnej pólki; ja oceniam te opony 10/10 na asfalt.
Szutry i jazdę w offie, omijam szerokim łukiem, opona typowo asfaltowa.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka




Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Fryderyk
A1
Posty: 55
Rejestracja: 05 paź 2016, 01:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: Road 6, Scorpion Trail III, Tourance Next 2

Post autor: Fryderyk »

Przyczepność na mokrym jest bardzo dla mnie istotna. Scorpion Trail II były bardzo dobre od tym względem, w trójkach podobno to poprawili jeszcze. O Roadach słyszałem dużo dobrego w tym aspekcie...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Koła i opony”