Nolan N120-1 i intercom Nolan Ncom B902rL

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Awatar użytkownika
piemur
A1
Posty: 20
Rejestracja: 10 gru 2022, 20:19
Lokalizacja: Szczecin i południowa Norwegia

Nolan N120-1 i intercom Nolan Ncom B902rL

Post autor: piemur »

Witam serdecznie.
Z powodu konieczności jazdy w okularach lubię szczękowce :) do tej pory jeżdżę w Skorpionie Exo-tech i zachwycił mnie ten właśnie system flip, gdzie szczęka nie sterczy jak u rycerza, ale jest z tyłu.
Ostatnio wpadł mi w oczy Nolan N120-1 właśnie w tej technologii.
Czy ktoś z Was już może go posiada i jeździ? ciekawy jestem komfortu.
I drugie pytanie o intercom dedykowany nolana. jak jest z jego jakością rozmów i słuchania muzyki oraz z parowaniem z innymi markami.
Wersja, która mnie interesuje to Ncom B902RL z dodatkowym światłem stopu montowanym w specjalnie do tego przystosowaną wnękę, działa to na zasadzie akcelerometru?
Pozdrawiem
Marek


Jestem ciekawy co jest za tamtym wzgórzem.
Junak 125 S: Piaggio MP3 400 LT: Suzuki V-strom 650

Online
Awatar użytkownika
Tomek 69
A+B
Posty: 549
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Nolan N120-1 i intercom Nolan Ncom B902rL

Post autor: Tomek 69 »

Tu filmik jak się montuje ten N com

Ocena: 5.88235%


Romet, Ogar, CZ 175, Suzuki Bandit 400 i obecnie od maja 2018 V-strom Dl 650 k 5 czarny

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2462
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Nolan N120-1 i intercom Nolan Ncom B902rL

Post autor: Smerfciamajda »

Ja mam B901R wspólnie ze Smerfetką

1. Parowanie z telefonem i nawi - bardzo dobrze działa i dobrze słychać

2. Rozmowy pomiędzy N-Com bardzo dobrze - swobodnie rozmawiam ze Smerfetką

3. Rozmowy z innymi - miałem raz przez BT z jakimś chińczykiem i tak średnio to było. Nie mogę obiektywnie stwierdzić.

4. Słuchanie muzyki, radia, książki - działa ale mnie kompletnie nie podchodzi na motocyklu. To jest inna jazda niż samochodem. Ciągłe skupienie na drodze nie pozwala się wsłuchać w to co gra w uszach. Mnie tylko przeszkadza.

5. Integracja z kaskiem - to jest bardzo fajne, interkom nie jest cegłą przyklejoną do skorupy.

6. Bateria - cały dzień bez ładowania na popychanie pierdół z plecaczkiem - bardzo dobrze trzyma.

Generalnie w całym podsumowaniu moje największe oczekiwania co do interkomu Nolana to pkt 1,2, 5 i 6 i tu się sprawdził na medal. Reszta jest mi zbędna więc nawet niska ocena tych parametrów mnie nie zniechęca.

Jak masz jakiegoś stałego ridera z którym latasz to kupcie interkomy tej samej firmy. Wtedy nie będzie problemu komunikacyjnego. Sporadyczne połączenia z okazjonalnymi kumplami do jazdy są nieistotne.
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
piemur
A1
Posty: 20
Rejestracja: 10 gru 2022, 20:19
Lokalizacja: Szczecin i południowa Norwegia

Re: Nolan N120-1 i intercom Nolan Ncom B902rL

Post autor: piemur »

Tomek 69 pisze:
17 mar 2024, 20:02
Tu filmik jak się montuje ten N com

Kask miałem na głowie w sklepie, potem zacząłem drążyć temat interkomu i właśnie ten film mnie przekonuje, ta integracja z kaskiem, miodzio! w sumie dość nowa konstrukcja :) na moje kolory musze czekać 6 - 8 tygodni...
Ciekaw jestem czy ktoś już jeździ w nim


Jestem ciekawy co jest za tamtym wzgórzem.
Junak 125 S: Piaggio MP3 400 LT: Suzuki V-strom 650

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2462
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Nolan N120-1 i intercom Nolan Ncom B902rL

Post autor: Smerfciamajda »

Generalnie o Nolanach ja mam dobre zdanie ale jest subiektywne.

Miałem N105Absolute, oddałem bratu bo przesadziłem z rozmiarem, ale generalnie bardzo wygodny, trwały i z dobrą wentylacją.

Teraz mam N70-2x a Smerfetka N40-4GT z obu jesteśmy zadowoleni. Może nie są to najlżejsze kaski na rynku ale jakościowo bardzo dobre. Dostępne części zamienne i ta integracja z interkomem.
Bardzo sobie chwalę możliwość wypięcia szczęki w upalne dni choć boję się owadów. Raz już mnie pszczoła urządliła pod okiem. Nie polecam.
Ocena: 5.88235%



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”