HJC i71 jak długo kask może się "układać"

To wszystko co poza ubraniem ochrania nasze zdrowie.
Desty
AM
Posty: 8
Rejestracja: 23 sie 2023, 09:54

HJC i71 jak długo kask może się "układać"

Post autor: Desty »

Cześć, chciałem się podpytać czy jeszcze jest szansa na to, że mój HJC się ułoży, czy już powinienem szukać innego kasku.
Kask posiadam od nowości obecnie zrobiłem w nim jakoś 1000km i przy zakładaniu jest OK przez pierwszą godzinę jazdy też super ale później zaczynam odczuwać ucisk na różnych obszarach głowy (czasami z tyłu, czasami nad uszami), nigdy nie czułem uwierania w okolicach skroni. Kiedy zdejmę kask i odczekam chwilę mogę znowu wygodnie jakiś czas go użytkować. Przepraszam za banalne pytanie ale to mój pierwszy kask i nie wiem jak długo może się "układać" lub czy już powinienem szukać zamiennika.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1287
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: HJC i71 jak długo kask może się "układać"

Post autor: biblo »

Szukaj zamiennika :roll:
Ewentualnie, jeśli jesteś w stanie dokładnie zlokalizować te miejsca, które uciskają, to możesz spróbować delikatnie ugnieść wewnętrzną piankę ("styropian") łyżką do zupy - tą obiadową, nie chochlą ;) Sukcesów nie wróżę, więc może lepiej go sprzedać bez takiego eksperymentowania, a kupić rozmiar większy lub inny kask...

Kiedyś miałem podobnie i to też z kaskiem HJC, tyle że sygnowanym przez Harleya ;) Dałem się przekonać sprzedawcy, że się ułoży, a okazało się, że jazda była męką... :(


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
MarcinS
A2
Posty: 160
Rejestracja: 15 kwie 2020, 17:14
Lokalizacja: WPI

Re: HJC i71 jak długo kask może się "układać"

Post autor: MarcinS »

Miałem to samo z Nolanem - po max godzinie miałem ucisk na głowie w różnych miejscach. Tak silny, że trzeba było zjechać na pobocze i zdjąć kask na parę minut. Zamieniłem na Shoei, który okazał się być znacznie lepiej dopasowany i teraz mogę kasku nie zdejmować cały dzień.


GSX650-F '08 (2008 do 2009)
VStrom 650XT '17 (2017 - obecnie)

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4455
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: HJC i71 jak długo kask może się "układać"

Post autor: lukas76 »

Niedopasowany, możesz spróbować odbarczyć w tych miejscach gdzie uciska. Nagrzac opalarką np łyżkę (w rekawiczkach) i po wyjeciu wyściółki ugniesc w tych miejscach styropian


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Desty
AM
Posty: 8
Rejestracja: 23 sie 2023, 09:54

Re: HJC i71 jak długo kask może się "układać"

Post autor: Desty »

Dzięki spróbowałem jak pisaliście lekko go odbarczyć taką samą poradę otrzymałem w sklepie gdzie go kupiłem czas pojeździć i sprawdzić.
Jeszcze raz dzięki za odzew.



Xj6
A+B
Posty: 523
Rejestracja: 29 paź 2022, 12:23

Re: HJC i71 jak długo kask może się "układać"

Post autor: Xj6 »

Ciężko dobrać kask. Czasem bywa tak, że w sklepie nawet lazac godzinę nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy po dłuższym użytkowaniu kask będzie dobrze leżał.


Kawasaki ER5, Yamaha XJ6, Suzuki V-Strom 1050XT

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1287
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: HJC i71 jak długo kask może się "układać"

Post autor: biblo »

Xj6 pisze:
09 kwie 2024, 21:33
Ciężko dobrać kask. Czasem bywa tak, że w sklepie nawet lazac godzinę nie jesteśmy w stanie sprawdzić czy po dłuższym użytkowaniu kask będzie dobrze leżał.
Oj, chyba nie do końca 8-) Ja miałem złe doświadczenie ze wspomnianym kaskiem Harleya (HJC), ale on od początku mi nie leżał, ale sprzedawca - a raczej sprzedawczyni :D przekonywała mnie usilnie, że się ułoży... A że była to ostatnia sztuka i nie było większego rozmiaru, to jej uwierzyłem...

Potem, jak kupowałem Schubertha, Shoeia, czy nawet Nolana, to już nie miałem takiej wtopy. Może dlatego, że sprzedawali mi je faceci :lol:
Schuberth C3 był dla mnie OK, ale potem mierzyłem C4 i on mi nie pasował, dlatego przesiadłem się na Shoeia.

Ważne jest też, żeby zmierzyć sobie obwód głowy i dobierać kask wg "tabeli rozmiarów" skorupy określonej przez producenta. Wkładki boczne/policzkowe można z reguły wymienić na cieńsze lub grubsze.


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

delirium
A+B+C
Posty: 1217
Rejestracja: 16 sie 2021, 20:46

Re: HJC i71 jak długo kask może się "układać"

Post autor: delirium »

zależy od łba...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Kaski, Buty, Rękawice”