Dźwignia zmiany biegów

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Kajwyd
AM
Posty: 4
Rejestracja: 21 sie 2023, 16:33

Dźwignia zmiany biegów

Post autor: Kajwyd »

Witam
Mam pytanie odnośnie przedłużanych dźwigni biegów w dl 650 2004-2010 mianowicie jaram się na zakup butów sidi adventure 2 , ale po przymiarkę butów nie mogę włożyć stopy pod dźwignie aby zmienić biegi w górę , nie pomogła również regulacja dźwigni i myśle o jakiej akcesoryjnej dźwigni - dłuższej niż oryginalna , ma ktoś jakiś pomysł , czy to rozwiązanie załatwi problem ? Może ktoś miał podobne dylematy i zna rozwiązanie ? Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5296
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Dźwignia zmiany biegów

Post autor: Struna »

na Ali są dostępne są dźwignie akcesoryjne z regulowaną długością - aczkolwiek, pojeździj kilka dni i może się okazać, że będzie ona zbędna.


DL 650 AK7, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Kajwyd
AM
Posty: 4
Rejestracja: 21 sie 2023, 16:33

Re: Dźwignia zmiany biegów

Post autor: Kajwyd »

Widziałem te na Ali , ale w opisie jest ze do rocznika 2016 wzwyż wiec obawiam się czy będzie pasować



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5296
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Dźwignia zmiany biegów

Post autor: Struna »

Głowy nie dam, ale jestem prawie pewien, że widziałem na starszym modelu właśnie tą z Ali opisywaną jako do nowszych i siadła bez problemu.


DL 650 AK7, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
MarcinS
A2
Posty: 162
Rejestracja: 15 kwie 2020, 17:14
Lokalizacja: WPI

Re: Dźwignia zmiany biegów

Post autor: MarcinS »

Kajwyd pisze:Witam
Mam pytanie odnośnie przedłużanych dźwigni biegów w dl 650 2004-2010 mianowicie jaram się na zakup butów sidi adventure 2 , ale po przymiarkę butów nie mogę włożyć stopy pod dźwignie aby zmienić biegi w górę , nie pomogła również regulacja dźwigni i myśle o jakiej akcesoryjnej dźwigni - dłuższej niż oryginalna , ma ktoś jakiś pomysł , czy to rozwiązanie załatwi problem ? Może ktoś miał podobne dylematy i zna rozwiązanie ? Pozdrawiam
Miałem to samo. Po zakupie Sidi ADV byłem załamany. Po 3 jazdach było ok, buty straciły te początkową sztywność i zmiana biegów od tego czasu jest już bezproblemowa.


GSX650-F '08 (2008 do 2009)
VStrom 650XT '17 (2017 - obecnie)

metalmanheh
A2
Posty: 219
Rejestracja: 18 sty 2022, 21:27

Re: Dźwignia zmiany biegów

Post autor: metalmanheh »

Tak jak napisal kolega Marcin, te buty po kilku jazdach sie ułożą I bedzie ok. Poprostu idz pojezdzic.



Kajwyd
AM
Posty: 4
Rejestracja: 21 sie 2023, 16:33

Re: Dźwignia zmiany biegów

Post autor: Kajwyd »

Liczę ze tak będzie , wiec pozostaje mi jechać i kupić te buciory



Waldic
A2
Posty: 107
Rejestracja: 13 sie 2021, 21:45
Lokalizacja: Elbląg

Re: Dźwignia zmiany biegów

Post autor: Waldic »

Mam SIDI w sporym rozmiarze 47 (jeżeli kupujesz online, bierz numer większe niż normalnie nosisz). Też mialem obawy, ale w moim 2018 regulacja dała radę. Tak jak piszą koledzy, do tych butów trzeba przywyknąć :)
Ocena: 5.88235%


DL650A 2018

Kajwyd
AM
Posty: 4
Rejestracja: 21 sie 2023, 16:33

Re: Dźwignia zmiany biegów

Post autor: Kajwyd »

Rozmiar mam już dopasowany przymierzałem z 4 razy ale za każdym razem usiadłem na moto i rezygnowałem z zakupu 🥹 ze względu na dźwignie ,dlatego myśle o tej dźwigni z Ali z tym ze nie jestem pewien czy przypasuje bo w opisie jest napisane ze od 2016 tak jak pisałem wyżej - na moje dźwignia wyglada identycznie jak do mojego 2010r chyba zaryzykuje i zakupie najpierw dźwignie za 200 zł a potem buty za 1400 w razie co nie będzie płaczu



metalmanheh
A2
Posty: 219
Rejestracja: 18 sty 2022, 21:27

Re: Dźwignia zmiany biegów

Post autor: metalmanheh »

Zrobisz jak uwazasz ale zwroc uwage ze wszyscy ktorzy sie tu wypowiedzieli I posiadaja te buty (ja tez mam w rozmiarze 47) nie maja problemow z dzwignia bo buty sie ulozyly po kilku jazdach. Finalnie twoja kasa twoja sprawa 😉

Poszukaj promocji na fc-moto I innych stronach zagranicznych bo czesto da sie trafic nawet 200zl taniej choc troche trzeba poklikać i poczytać.

Powodzenia!



Graffy
A2
Posty: 215
Rejestracja: 06 gru 2018, 09:33
Lokalizacja: Poznań (okolice)

Re: Dźwignia zmiany biegów

Post autor: Graffy »

Potwierdzam, regulacja i po kilku wyjazdach nie ma problemu ze zmianą biegów.
SIDI 47 + DL650 2006/7


DL650 AK7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”