Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: czarny_gawron »

Przejezrzalismy akurta jak jeszcze ruch był wstrzymany. Wyglądało to jak uderzenie w bok auta. Moto leżało centralnie na wysokości drogi podporządkowanej, tak jakby zostało zatrzymane w momencie..
Masakra!


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

Tags:

Awatar użytkownika
morhot
A2
Posty: 235
Rejestracja: 18 lut 2019, 13:12
Lokalizacja: Myślenice

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: morhot »

Też widziałem...
Śmiga się tamtędy nieraz ostro, bo to jest wyjście z paru fajnych winkli. Ale jest tam kawał, na której wszystko dobrze widać. Kobita musiała być mocno zaskoczona, że coś może przemieszczać się szybciej niż jej astra...
W każdym razie uważam, że WSZYSTKIE przełączki na zakopiance powinny zostać zlikwidowane! W zeszłym roku 3 km dalej w stronę Myślenic na identycznej przełączce też zginął motocyklista.


armatura -> sportowy turystyk -> adventure -> sport + adventure -> adventure :-)
Kawasaki -> Triumph -> Suzuki -> Honda + Triumph -> KTM + Husqvarna

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2456
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Smerfciamajda »

Bo to jest latanie dziury w asfalcie głównem!

Swiat to widział żeby na dwupasmowej drodze byly przejazdy kolizyjne w poprzek drogi. To może było ok na ekspresówkach za czasów syrenek czy maluchów. Teraz nie.

Taka sama sytuacja na trasie Katowice Ustroń. Niby ograniczenia ale wszyscy walą dobrze ponad stówkę a co 200m przejazd i traktor albo miejscowa Pani.

Drogi mamy z ubieglej epoki, samochody i motocykle nowoczesne ale niestety rozumy to niektórzy mają chyba jeszcze po małpie.

Wczoraj u mnie w Brzegu, ulica przez miasto pomiędzy kamienicami, podwójna ciągła i przejścia dla pieszych. Ograniczenie do 40 bo zakręty, żywopłoty i kupa ludzi. Ale znalazl sie debil co nie wytrzymał jak wszyscy stali na przejsciu, cyk lewy i wyprzedził trzech łamiąc wszystkie możliwe przepisy. Aż se to nagrałem i w pierwszej chwili chciałem zgłosić, tak mnie wkur....
Odpuściłem bo nie chce mi sie po sądach biegać.
Może jednak trzeba bylo to wysłać.
Straciłby prawo jazdy na 100%
Ocena: 5.88235%



rasik
A+B
Posty: 906
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: rasik »

Smerfciamajda pisze:Bo to jest latanie dziury w asfalcie głównem!

Swiat to widział żeby na dwupasmowej drodze byly przejazdy kolizyjne w poprzek drogi. To może było ok na ekspresówkach za czasów syrenek czy maluchów. Teraz nie.

Taka sama sytuacja na trasie Katowice Ustroń. Niby ograniczenia ale wszyscy walą dobrze ponad stówkę a co 200m przejazd i traktor albo miejscowa Pani.

Drogi mamy z ubieglej epoki, samochody i motocykle nowoczesne ale niestety rozumy to niektórzy mają chyba jeszcze po małpie.

Wczoraj u mnie w Brzegu, ulica przez miasto pomiędzy kamienicami, podwójna ciągła i przejścia dla pieszych. Ograniczenie do 40 bo zakręty, żywopłoty i kupa ludzi. Ale znalazl sie debil co nie wytrzymał jak wszyscy stali na przejsciu, cyk lewy i wyprzedził trzech łamiąc wszystkie możliwe przepisy. Aż se to nagrałem i w pierwszej chwili chciałem zgłosić, tak mnie wkur....
Odpuściłem bo nie chce mi sie po sądach biegać.
Może jednak trzeba bylo to wysłać.
Straciłby prawo jazdy na 100%
Puść do StopCham lub PolskieDrogi...

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2456
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Smerfciamajda »

Poza publikacją w sieci nic wiecej z tym nie zrobią.
A koleś jak trafi na ten film to będzie się kumplom chwalił ze to on.



rasik
A+B
Posty: 906
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: rasik »

Smerfciamajda pisze:Poza publikacją w sieci nic wiecej z tym nie zrobią.
A koleś jak trafi na ten film to będzie się kumplom chwalił ze to on.
Jest opcja film na komendę mailem lub do programu na TVP info szkoła przetrwania.
Tam Gajdur jako ITD parę razy wszczął procedurę i jak jeszcze był poprzedni rzecznik niebieskich to też wszczynal.


Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

behemoth
A2
Posty: 232
Rejestracja: 11 mar 2020, 22:18

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: behemoth »

@rasik jak wyślesz na komendę na dedykowaną skrzynkę stop agresji drogowej, to dostajesz po kilku tygodniach wezwanie na komendę, celem złożenia zeznań. Na tym sprawa się przeważnie kończy.
Tak przynajmniej było, jak wysłałem film z gościem, który zawracał sobie radośnie na 3 pasmowej drodze przez pas zieleni...



Awatar użytkownika
czarny_gawron
A
Posty: 363
Rejestracja: 24 wrz 2018, 16:52
Lokalizacja: Kraków

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: czarny_gawron »

Smerfciamajda pisze:Bo to jest latanie dziury w asfalcie głównem!

Swiat to widział żeby na dwupasmowej drodze byly przejazdy kolizyjne w poprzek drogi. To może było ok na ekspresówkach za czasów syrenek czy maluchów. Teraz nie.

Taka sama sytuacja na trasie Katowice Ustroń. Niby ograniczenia ale wszyscy walą dobrze ponad stówkę a co 200m przejazd i traktor albo miejscowa Pani.

Drogi mamy z ubieglej epoki, samochody i motocykle nowoczesne ale niestety rozumy to niektórzy mają chyba jeszcze po małpie.

Wczoraj u mnie w Brzegu, ulica przez miasto pomiędzy kamienicami, podwójna ciągła i przejścia dla pieszych. Ograniczenie do 40 bo zakręty, żywopłoty i kupa ludzi. Ale znalazl sie debil co nie wytrzymał jak wszyscy stali na przejsciu, cyk lewy i wyprzedził trzech łamiąc wszystkie możliwe przepisy. Aż se to nagrałem i w pierwszej chwili chciałem zgłosić, tak mnie wkur....
Odpuściłem bo nie chce mi sie po sądach biegać.
Może jednak trzeba bylo to wysłać.
Straciłby prawo jazdy na 100%
Identyczne przemyślenia miałem wczoraj. Powinni zaorać wszystkie skrzyżowania na zakopiance, zwykła agrafka 200m dalej zmniejszy ryzyko. Niestety odcinek Krk-Myślenice to ruletka.
Ale jak to u nas bywa, postawi się znak czarny punkt, wstawi ograniczenie, fotopstryczka, plus bmw z video i będzie pana zadowolony. A "my" w tym czasie i za tą kasę pierdykniemy se lotnisko... "W Radomiu"... ;)


"To był koń na białym rycerzu, na białym rycerzu był koń... "
DL 650 '12

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 528
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Colto »

Nie wiem czy było, ale warto obejrzeć.



Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
Ocena: 11.76471%


Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Pizzaro
A1
Posty: 26
Rejestracja: 22 sie 2019, 19:31

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Pizzaro »

Good job Colto . give me more.



Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Old Donkey »

cuda się zdarzają



Pizzaro
A1
Posty: 26
Rejestracja: 22 sie 2019, 19:31

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Pizzaro »

https://www.tvp.info/48724864/w-warszaw ... m-osobowym
Macie jakieś bliższe informacje? mnie zaciekawiło, że motocykl Suzuki! oraz że na zdjęciu widać dwie zapasowe opony (?) oraz buty (wysokie). Hmm, czyżby to był jakiś podróżnik?.
BTW ostatno w radiu Kraków usłyszałem statyskyki śmiertelności w wypadkach drogowych. 1. kierowca lub jego pasażer osobówki, 2. Pieszy, 3. rowerzysta, 4. kierowca motocykla.Przyszło mi na myśl, że potencjalnie zaliczam się do wszystkich tych kategori.



Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2255
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Iżu »

Kolejna tragedia na drodze..motocyklista uderzył w drzewo jadąc nocą, leżał tam i konał.. dopiero nad ranem ktoś go dostrzegł koło drogi (*)

https://gp24.pl/motocyklista-zginal-zar ... 1-15053344

Dlatego takie systemy jak SOS w BMW powinien mieć każdy szanujący się producent motocykli.
Gdy czujniki wykryją przeciążenia i to że maszyna leży operator systemu dzwoni do motocykla, jeśli kierowca nie odpowie to od razu w miejsce współrzędnych przekazanych przez system motocykla wysyłane są służby ratownicze.


Iżu

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: kaloryferarz »

A nie prościej wyciąć w pierniki te wszystkie drzewa przy drogach? Przecież on się rozpieprzył o drzewo.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Lord »

Pizzaro pisze:https://www.tvp.info/48724864/w-warszaw ... m-osobowym
Macie jakieś bliższe informacje? mnie zaciekawiło, że motocykl Suzuki! oraz że na zdjęciu widać dwie zapasowe opony (?) oraz buty (wysokie). Hmm, czyżby to był jakiś podróżnik?.
BTW ostatno w radiu Kraków usłyszałem statyskyki śmiertelności w wypadkach drogowych. 1. kierowca lub jego pasażer osobówki, 2. Pieszy, 3. rowerzysta, 4. kierowca motocykla.Przyszło mi na myśl, że potencjalnie zaliczam się do wszystkich tych kategori.
Zdjęcie jest z dupy wypadek był z udziałem skutera Suzuki
Ocena: 5.88235%


DL650A L8

rcs1
A2
Posty: 279
Rejestracja: 03 lis 2018, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: rcs1 »

kaloryferarz pisze:A nie prościej wyciąć w pierniki te wszystkie drzewa przy drogach? Przecież on się rozpieprzył o drzewo.
Przecież to nie z powodu drzewa zdarzył się wypadek...


Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: kaloryferarz »

Nie? :) A z jakiego?


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

rcs1
A2
Posty: 279
Rejestracja: 03 lis 2018, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: rcs1 »

kaloryferarz pisze:Nie? :) A z jakiego?
Nadmierna prędkość, łyse opony (widać na zdjęciach), słaba widoczność (noc).


Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: kaloryferarz »

Czyli twierdzisz, że gdyby tego konkretnego drzewa tam nie było, to i tak by zginął ten kierowca w tym konkretnym miejscu? LOL


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 752
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Luchow »

Jeśli wyleciał z drogi przy 140 km/h... tak, myślę że szansa że zginąłby i tak jest całkiem spora.
Ocena: 11.76471%


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”