Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Smerfciamajda »

Wczorajszy wieczor u mnie w mieście.

http://brzeg24.pl/slider/185590-smierte ... 31c2ZKRAM0



Tags:

Awatar użytkownika
pbird
A2
Posty: 285
Rejestracja: 16 sty 2019, 11:35
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: pbird »

Ten artykuł to mistrzostwo świata. Tytuł, trzy akapity i nadal nie wiemy co się stało, nie ma także nic na temat przypuszczalnej przyczyny. Za kilka razy napisano o reanimacji. Swoją drogą w takim gęstym ruchu takie rzeczy robić... Oby się chłopak wylizał.



Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: staszek_s »

Ciok pisze:
11 lip 2021, 19:25
Co ma jazda na jednym kole ? tyle, co na dwóch albo na trzech, albo bez majtek.
Kierowca auta nie upewniwszy się, czy ma wolny pas, wymusił pierwszeństwo i doprowadził do katastrofy.
Takich wypadków jest mnóstwo, sam byłem świadkiem jednego. Każda jazda z szybkością znacznie większą od sznura pojazdów na sąsiednim pasie drogi jest ryzykowna, czy jadą w tym samym kierunku (na dwupasmówce) czy w przeciwnym - jak tu. Tam się może masa rzeczy zdarzyć i czasu na hamowanie zabraknie. Może wyskoczyć jakiś pieszy, niechby i naćpany czy pijany, co z tego. Może ktoś kogoś wpuścić z boku, może ktoś skręcić nagle w lewo. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej zwolnić trochę manetkę, pociskać można jak się wyjedzie na wolną przestrzeń.
Ocena: 5.88235%


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Smerfciamajda »

pbird pisze:Ten artykuł to mistrzostwo świata. Tytuł, trzy akapity i nadal nie wiemy co się stało, nie ma także nic na temat przypuszczalnej przyczyny. Za kilka razy napisano o reanimacji. Swoją drogą w takim gęstym ruchu takie rzeczy robić... Oby się chłopak wylizał.
Artykuł napisany w trakcie trwania reanimacji.
Chłopak nie żyje.

Na razie nie wiadomo co się stało ale chyba uderzył motocyklem w samochód skręcający na parking, przeleciał nad nim i uderzył w samochód stojący w zatoce.

To jest ścisłe centrum miasta, dojazd do skrzyżowania ze światłami, trudno wyrokować cokolwiek ale tam sie szybko nie jeździ.

Obrazek



Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Ciok »

staszek_s pisze:
12 lip 2021, 08:53
Ciok pisze:
11 lip 2021, 19:25
Co ma jazda na jednym kole ? tyle, co na dwóch albo na trzech, albo bez majtek.
Kierowca auta nie upewniwszy się, czy ma wolny pas, wymusił pierwszeństwo i doprowadził do katastrofy.
Takich wypadków jest mnóstwo, sam byłem świadkiem jednego. Każda jazda z szybkością znacznie większą od sznura pojazdów na sąsiednim pasie drogi jest ryzykowna, czy jadą w tym samym kierunku (na dwupasmówce) czy w przeciwnym - jak tu. Tam się może masa rzeczy zdarzyć i czasu na hamowanie zabraknie. Może wyskoczyć jakiś pieszy, niechby i naćpany czy pijany, co z tego. Może ktoś kogoś wpuścić z boku, może ktoś skręcić nagle w lewo. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej zwolnić trochę manetkę, pociskać można jak się wyjedzie na wolną przestrzeń.
Dobrze piszesz. Wina to wina, a rozsądek trzeba mieć, bo kto będzie pisał.
Niestety jazda motocyklem wymaga myślenia, bo idiotów w puszkach nie brakuje, a dla nas żadna pociecha, że mamy rację.


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: rasik »

Jest taki tekst który jeżdżąc na 200 mam z tyłu głowy "tu leży ten co miał pierwszeństwo" ...

Wysłane z mojego SM-M215F przy użyciu Tapatalka

Ocena: 5.88235%


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Iżu »

Jestem ciekaw co sądzicie o nadchodzących zmianach, w tym podwyższeniu kwot za mandaty itd. ? :shock:

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news- ... rp_state=1


Iżu

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Smerfciamajda »

Bardzo dobrze, skończy się kozakowanie.
Mnie sie marzy żeby za używanie telefonu w czasie jazdy było z min 5tys bez dyskusji.



Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1545
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: PiotrEm »

Popieram. Prowadzenie pojazdów to nie obowiązek, tylko przywilej, sama nazwa na to wskazuje: Prawo Jazdy.
I chciałbym, żeby policja egzekwowała przepisowe oświetlenie rowerzystów, bo jak mi taki pojawia się i oślepia i zaraz znika, to mi go ciężko zlokalizować.


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Smerfciamajda »

Martwy przepis to również telefon w reku pieszego. A 500zl podobno to kosztuje.



kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: kaloryferarz »

Nikogo się w Polsce (prócz przedsiębiorców) tak dobrze nie doi, jak kierowców. Ja jestem przeciwnikiem podnoszenia kar za wykroczenia drogowe. Skutki wypadków mogą być osądzane osobno i do tego już przepisy istnieją. A dawanie mandatu za 90 km/h przy ogranieniu do 50 km/h to jakaś totalna głupota. Pomijam okolice szkół czy niebezpieczne skrzyżowania. Z jednej strony nie możesz se zbudować samodzielnie pojazdu i go zarejestrować, bo nie stać cię na zrobienie homologacji, a z drugiej strony wszystkie te super bezpieczne pojazdy mają jeździć 50 km/h. Przecież to jakaś choroba głowy.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Old Donkey »

Dla mnie te dobre nowe zmiany ;) związane z motoryzacją (mandaty, faworyzowanie pieszych, wymogi eko co do silników) to są małe kroki przygotowujące do wielkiego resetu 2030 po którym nic nie będziemy posiadać i będziemy szczęśliwi a posiadanie prywatnego pojazdu nie będzie opłacać i nie będzie nawet modne.

Będziemy się przemieszczać samochodami autonomicznymi i pojedziemy tam i nie dalej gdzie ich właściciel pozwoli. Jak niewolnicy, zadowoleni niewolnicy w maskach na twarzach :(

Nie chodzi o kasę i dojenie kierowców lecz o całkowite przejęcie kontroli nad społeczeństwem. Rządy doją cię z kasy nie dlatego że jej potrzebują (bo zawsze mogą dodrukować lub pożyczyć od Eskimosów) tylko po to byś ty miał mniej i łatwiej cię było podporządkować.



Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2420
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Smerfciamajda »

No kurde, aż se to wydrukuję i wieczorem z kumplami w barze przy kielichu zacytuję…
Ocena: 11.76471%



Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Old Donkey »

Parę lat temu nikt by nie uwierzył że zdrowi ludzie na co dzień będą chodzić w maskach na twarzy.

A tu no proszę :)
I jeszcze cześć wierzy że to dla ich dobra.



rcs1
A2
Posty: 279
Rejestracja: 03 lis 2018, 19:12
Lokalizacja: Otwock

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: rcs1 »

Iżu pisze:
13 lip 2021, 23:17
Jestem ciekaw co sądzicie o nadchodzących zmianach, w tym podwyższeniu kwot za mandaty itd. ? :shock:

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news- ... rp_state=1
Zgodnie z informacją GUS główne przyczyny zgonów w 2020 r. to: układ krążenia, nowotwory, przyczyny niedokładnie określone. W każdej z tych kategorii było po kilkadziesiąt tysięcy zgonów. W wypadkach rocznie ginie ok. 2,5 tys. osób - o każdą z nich za dużo, jednak to o rząd wielkości mniej.

Więc co sądzę o nadchodzących zmianach? Sądzę, że jest dużo łatwiej zaostrzyć kary dla kierowców (choć co do zasady jestem za), niż wprowadzić profilaktykę i prawdziwe leczenie. A ponadto profilaktyka i leczenie kosztuje, podczas gdy zwiększenie kar dla kierowców to czysty zysk.

Źródło danych:
https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ ... ,10,1.html
Ocena: 5.88235%


Andrzej
Honda CBF500 > Yamaha XJ6 Diversion F > DL650A C7

leoncjo
AM
Posty: 3
Rejestracja: 09 mar 2019, 13:07

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: leoncjo »

Ciok pisze:
12 lip 2021, 09:46
staszek_s pisze:
12 lip 2021, 08:53
Ciok pisze:
11 lip 2021, 19:25
Co ma jazda na jednym kole ? tyle, co na dwóch albo na trzech, albo bez majtek.
Kierowca auta nie upewniwszy się, czy ma wolny pas, wymusił pierwszeństwo i doprowadził do katastrofy.
Takich wypadków jest mnóstwo, sam byłem świadkiem jednego. Każda jazda z szybkością znacznie większą od sznura pojazdów na sąsiednim pasie drogi jest ryzykowna, czy jadą w tym samym kierunku (na dwupasmówce) czy w przeciwnym - jak tu. Tam się może masa rzeczy zdarzyć i czasu na hamowanie zabraknie. Może wyskoczyć jakiś pieszy, niechby i naćpany czy pijany, co z tego. Może ktoś kogoś wpuścić z boku, może ktoś skręcić nagle w lewo. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej zwolnić trochę manetkę, pociskać można jak się wyjedzie na wolną przestrzeń.
Dobrze piszesz. Wina to wina, a rozsądek trzeba mieć, bo kto będzie pisał.
Niestety jazda motocyklem wymaga myślenia, bo idiotów w puszkach nie brakuje, a dla nas żadna pociecha, że mamy rację.
oj ma duzo..jak by jechali normalnie to by prawdopodobnie ominą ten samochód a na jednym kole nie ma szans...a pozatym co z tego ze sie upewni ze ma wolny pas..jak wyjedzajac na wolny pas zaraz wjedzie taki szaleniec? kolo domu tez mam podobna prostą...szkoła ograniczenie do 40...a rekordziści chwalą sie ze do 190 dociągnęli...potem słyszę czy to nie ja tak szaleje na moto i ogólne traktowanie motocyklistów określeniem jako dawców..
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
Ciok
A+B
Posty: 836
Rejestracja: 23 sie 2018, 22:45
Lokalizacja: WPR
Kontakt:

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Ciok »

leoncjo pisze:
20 lip 2021, 08:55
Ciok pisze:
12 lip 2021, 09:46
staszek_s pisze:
12 lip 2021, 08:53

Takich wypadków jest mnóstwo, sam byłem świadkiem jednego. Każda jazda z szybkością znacznie większą od sznura pojazdów na sąsiednim pasie drogi jest ryzykowna, czy jadą w tym samym kierunku (na dwupasmówce) czy w przeciwnym - jak tu. Tam się może masa rzeczy zdarzyć i czasu na hamowanie zabraknie. Może wyskoczyć jakiś pieszy, niechby i naćpany czy pijany, co z tego. Może ktoś kogoś wpuścić z boku, może ktoś skręcić nagle w lewo. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej zwolnić trochę manetkę, pociskać można jak się wyjedzie na wolną przestrzeń.
Dobrze piszesz. Wina to wina, a rozsądek trzeba mieć, bo kto będzie pisał.
Niestety jazda motocyklem wymaga myślenia, bo idiotów w puszkach nie brakuje, a dla nas żadna pociecha, że mamy rację.
oj ma duzo..jak by jechali normalnie to by prawdopodobnie ominą ten samochód a na jednym kole nie ma szans...a pozatym co z tego ze sie upewni ze ma wolny pas..jak wyjedzajac na wolny pas zaraz wjedzie taki szaleniec? kolo domu tez mam podobna prostą...szkoła ograniczenie do 40...a rekordziści chwalą sie ze do 190 dociągnęli...potem słyszę czy to nie ja tak szaleje na moto i ogólne traktowanie motocyklistów określeniem jako dawców..
Czego się nie robi dla podtrzymania konwersacji. :mrgreen:
Napisz pismo do Policji z opisem sytuacji i z prośbą, żeby stanęli z fotoradarem. U nas w ten sposób wypchnęli ludzie "debili" na podmiejskie drogi i tam rekordziści się zabijają. Nam to specjalnie już nie przeszkadza.


Obrazek
Pozdrawiam. Sławek Ciok
„poznaj swój kraj, ojczyźnie służ” - Mazowsze jest piękne, otwórz oczy.
Karawanierzy Mazowieccy - sekcja moto

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3732
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: crimson »

Link pożyczony z forum Africi - do posłuchania:


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
Bip
A2
Posty: 178
Rejestracja: 27 paź 2020, 02:50
Lokalizacja: WPI

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Bip »

Iżu pisze:
13 lip 2021, 23:17
Jestem ciekaw co sądzicie o nadchodzących zmianach, w tym podwyższeniu kwot za mandaty itd. ? :shock:

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news- ... rp_state=1
Zmiany na dobre, jest za mało.


DL650XAM0

Robert_L
A2
Posty: 264
Rejestracja: 21 gru 2019, 19:21
Lokalizacja: Bobowa

Re: Niebezpieczne sytuacje, bezpieczeństwo itp.

Post autor: Robert_L »

tak zapytam o ocenę wypadku sprawce.
Wczoraj koło 16 na wąskiej drodze asfaltowej gdzie dwa auta się nie miną na zakręcie uciekającym w prawo ze sporej góry przy słabej widoczności.
Spiąłem się z osobówką. Ja jechałem z góry ona z dołu. Prędkości były nie wielkie. Panowie twierdzą ze ich samochód już się zatrzymał, i raczej tak było. Mi udało się zmienić kierunek z centralnego dzwona na spięcie się na wysokości słupka przednich drzwi samochodu. Nie udało mi się wyhamować byłem w ruchu. Od krawędzi drogi jakieś 60 cm

Ktoś miał taką sytuację jak by ocenił kto zawinił Tak z ciekawości.


DL 650 xt 2016r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”