Zakupilem Dla 1000 z 2003 i mam kilka pytan do kogos kto ma lub sie zna...kilka pytan..

Wszystko co o motocyklach V-strom powiedzieć i wiedzieć można. Pytania, odpowiedzi, dyskusje.
krywit
AM
Posty: 4
Rejestracja: 29 maja 2017, 10:25

Zakupilem Dla 1000 z 2003 i mam kilka pytan do kogos kto ma lub sie zna...kilka pytan..

Post autor: krywit »

Straszne twarde hamulce czy to.normalne czy cos nie gra... lekkie stuki lozyska glowki ramy czy mozna dokrecic czy tylko wymiana..glosna praca pod obciazeniem podczas gwaltownego dodania gazu sprzeglo czy trzeba zawory przeregulowac? Czy zebatka w tylnim kole powinna miec luz przod tyl? Pozdrawian

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
novy
A+B
Posty: 606
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:34
Lokalizacja: Busko

Re: Zakupilem Dla 1000 z 2003 i mam kilka pytan do kogos kto ma lub sie zna...kilka pytan..

Post autor: novy »

Witaj, Co do stuków łożyska to spróbuj dokręcić , jak nic nie zdziałasz to wymiana. Głośna praca to znana bolączka litrów - najprawdopodobniej kosz sprzęgłowy do wymiany/regeneracji. Na tyle przy zębatce masz takie gumki - jak są wyrobione to można je podkleić zwykłą dętką żeby nie kupować nowego zabieraka.
Sprecyzuj jeszcze co rozumiesz przez pojęcie twardych hamulców. Czy twarde bo nie hamują czy nie idzie nacisnąć ?

Ps. Zapraszam do przywitalni


DL650 K5 Blue

krywit
AM
Posty: 4
Rejestracja: 29 maja 2017, 10:25

Re: Zakupilem Dla 1000 z 2003 i mam kilka pytan do kogos kto ma lub sie zna...kilka pytan..

Post autor: krywit »

Hamulce sa ale juz tzw hamowanie palcem prawie nie mozliwe i w nodze i w rece twadro.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka



krywit
AM
Posty: 4
Rejestracja: 29 maja 2017, 10:25

Re: Zakupilem Dla 1000 z 2003 i mam kilka pytan do kogos kto ma lub sie zna...kilka pytan..

Post autor: krywit »

A na wolnych motor chodzi dosc ladnie ew troche nie rowno ale dosc cicho podczas przyspieszania do 4 tys jest halas bardziej z gory niz dolu ale moze masz racje ze kosz sprzeglowy wyjdzie w praniu.

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Benek
A1
Posty: 80
Rejestracja: 19 paź 2016, 11:46
Lokalizacja: Bydoszcz

Re: Zakupilem Dla 1000 z 2003 i mam kilka pytan do kogos kto ma lub sie zna...kilka pytan..

Post autor: Benek »

krywit pisze:Hamulce sa ale juz tzw hamowanie palcem prawie nie mozliwe i w nodze i w rece twadro.
Nie bardzo czaję. Hamuje zero-jedynkowo czyli nie można łagodnie dozować siły hamowania czy może nacisk jednym palcem to za mało żeby zaczął hamować?
W pierwszym przypadku zrób obsługę zacisków i sprawdź jak klocki chodzą w zaciskach.
W drugim przypadku wymień wkłady w pompach hamulcowych, wymień przewody na takie w oplocie bo stare może się pompują i zrób prawidłowe odpowietrzenie układów hamulcowych.



krywit
AM
Posty: 4
Rejestracja: 29 maja 2017, 10:25

Re: Zakupilem Dla 1000 z 2003 i mam kilka pytan do kogos kto ma lub sie zna...kilka pytan..

Post autor: krywit »

Hamuje dobrze klocki grube ale i nozny i reczy hamulec trzeba wlozyc duzo sily by nacisnac. Mialem fazera wczesniej i hamowanie bylo lzejsze albo model tak ma albo cos jest nie tak...mialem tak w aucie jak serwo dmuchalo w zaciski hmm

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka



Adi
A2
Posty: 100
Rejestracja: 01 paź 2016, 19:21
Lokalizacja: Wisła Wielka/Wałbrzych/NL

Re: Zakupilem Dla 1000 z 2003 i mam kilka pytan do kogos kto ma lub sie zna...kilka pytan..

Post autor: Adi »

Zacząłbym od wymiany płynu hamulcowego jeśli kolor nie jest klarowny, później jak się nie poprawi to tak jak pisał Benek przewody itp.


Czarny Dl 650 urodzony w 2004

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle V-strom”