Moto i dron

Wszystko co może świecić, dzwonić, błyskać, wyświetlać itp..
Wszystko przez co przepływa prąd.
Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Moto i dron

Post autor: Centrino »

W godzinę rejestracja, slajdy i test idzie zrobić.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Moto i dron

Post autor: lukas76 »

No to zdane
Ocena: 5.88235%


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moto i dron

Post autor: Lord »

Jak odpowiadałem, to sie nawet zastanawiałem jaki jest próg błędu do nie zdania :) wiem że na pewno ze względu na pośpiech jedno co najmniej odklinałem błędnie, a nie widziałem możliwości powrotu do tego pytania. Może 70% = zdane ? :)


DL650A L8

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Moto i dron

Post autor: lukas76 »

Ja miałem problemy z tymi skrótami, ale porobiłem fotki i można było ściągnąć. Jednak nawet mini 2 potrzebuje licencje bo ma kamerę


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Moto i dron

Post autor: Centrino »

Lord pisze:
04 sty 2021, 11:52
Jak odpowiadałem, to sie nawet zastanawiałem jaki jest próg błędu do nie zdania :) wiem że na pewno ze względu na pośpiech jedno co najmniej odklinałem błędnie, a nie widziałem możliwości powrotu do tego pytania. Może 70% = zdane ? :)
A jak czytałeś?? Przeca było napisane, że 70% trzeba zdać.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moto i dron

Post autor: Lord »

oooo no to nie zarejstrowałem :) ale to było 2 stycznia mogłem niedowidzieć :)


DL650A L8

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Moto i dron

Post autor: Centrino »

Ci z DJI dalej twierdzą, że nie trzeba do mini i mini2 robić testów. Chcą pewnie traktować mini i mini2 jako zabawkę.
Screenshot_20210111-234332_Facebook.jpg
Screenshot_20210111-234332_Facebook.jpg (206.4 KiB) Przejrzano 3115 razy


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Moto i dron

Post autor: QraC »

Żeby było traktowane jako zabawka musi mieć stosowne oznaczenia na produkcie.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Moto i dron

Post autor: lukas76 »

Ale w przepisach wyraźnie napisane że do 250 gr bez kamery, jeżeli z kamerą to musisz mieć uprawnienia. DJI chyba przetłumaczył przepisy przy użyciu google tłumacza :D


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Moto i dron

Post autor: Centrino »

Wszystko możliwe.
Ja tylko wkleiłem przy czym upiera się DJI bo przecież z przepisów wynika co innego.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Moto i dron

Post autor: lukas76 »

Ta tabela to w ogóle jakieś dziwactwo, bo wg niej niej mozesz latać na a1 mavic air ale mavic air 2 już na A2


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Moto i dron

Post autor: QraC »

Zgadza sie:

Waga mavic air - 430 g
Waga mavic air 2 - 570 g

W okresie przejściowym 500g jest wagą rozróżniającą kategorie A1 i A2


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
starcraft
A+B
Posty: 510
Rejestracja: 20 lut 2017, 14:05

Re: Moto i dron

Post autor: starcraft »

A bawi się ktoś w sportowe składaki fpv ?
Teraz z kumplem chcemy zająć sie własnie sportowymi z doczepioną kamerką.
Mavic będzie do krajobrazów a sportowy do dynamicznych ujęć.
Najpierw jednak trzeba polatać na symulatorze kilkaset godzin żeby za często nie zbierać części z ziemi.
Jest dostępny symolator dji https://dji-ars.pl/dji-flight-simulator.html
Potem chcemy nabyć TBS tango 2 bo wg opini użytkowników jest to najlepszy dostępny pod wzgledem ceny, wymiarów i użyteczności.
Oczywiscie jakieś gogle do tego sterowania zanim kupi się drona



yoseph
A1
Posty: 32
Rejestracja: 02 lip 2020, 19:18

Re: Moto i dron

Post autor: yoseph »

Ja się bawię może nie tyle dronami, co wszystkim innym co lata od 20 lat :) z dronami też miałem przygodę ale wolę latające skrzydła, oczywiście też FPV :)
Jak jeszcze nie było przepisów które regulowałyby latanie to zasięgi sięgały 70km, ale wchodziły już kombinacje z częstotliwościami, antenami kierunkowymi, sprawdzanie profilu terenu i strefy frasnela, pogody, wiatru na różnych wysokościach:) Dalekie latanie to stała kalkulacja .
Teraz niestety przepisy są bardzo restrykcyjne. Tak patrząc na ewolucję dronów z boku to najbardziej ucierpieli na tym modelarze.
Ja wróciłem do dawnej formy modeli zdalnie sterowanych, czyli bez kamer. Te modele które mam z FPV to głównie służą do niskiego i szybkiego latania po krzakach :)





Jakbyś miał jakieś pytania to wal śmiało :)

A no i ten.... strzeż się, bo jak Cię wciągnie to hobby droższe od motocykla :D
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Moto i dron

Post autor: Centrino »

No, powiedzmy sobie szczerze, delikatnie mówiąc to już jest level HARD


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Moto i dron

Post autor: lukas76 »

yoseph pisze:
12 sty 2021, 19:36
Ja się bawię może nie tyle dronami, co wszystkim innym co lata od 20 lat :) z dronami też miałem przygodę ale wolę latające skrzydła, oczywiście też FPV :)
Jak jeszcze nie było przepisów które regulowałyby latanie to zasięgi sięgały 70km, ale wchodziły już kombinacje z częstotliwościami, antenami kierunkowymi, sprawdzanie profilu terenu i strefy frasnela, pogody, wiatru na różnych wysokościach:) Dalekie latanie to stała kalkulacja .
Teraz niestety przepisy są bardzo restrykcyjne. Tak patrząc na ewolucję dronów z boku to najbardziej ucierpieli na tym modelarze.
Ja wróciłem do dawnej formy modeli zdalnie sterowanych, czyli bez kamer. Te modele które mam z FPV to głównie służą do niskiego i szybkiego latania po krzakach :)


Jakbyś miał jakieś pytania to wal śmiało :)

A no i ten.... strzeż się, bo jak Cię wciągnie to hobby droższe od motocykla :D
Ile trzeba czasu żeby tak latać?


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

yoseph
A1
Posty: 32
Rejestracja: 02 lip 2020, 19:18

Re: Moto i dron

Post autor: yoseph »

lukas76 pisze:
12 sty 2021, 23:05
Ile trzeba czasu żeby tak latać?
Ciężko powiedzieć, ja to robię 20 lat, 2/3 mojego życia :D ale na pewno nie zajmuje aż tyle, po drodze zajmowałem się różnymi typami modeli takie jak akrobacja, szybowce, helikoptery, jednak wszystko procentuje później.Jak zaczniesz po kolej bez pomijania etapów to myślę że między 3 a 4 sezonem będziesz wymiatał. Mój brat się w to wciągnął i widzę mniej więcej taki postęp. Jeśli na początku ominiesz proste modele takie jak najprostsze szybowce, nie wyrobisz sobie nawyku utrzymania prędkości za wszelką cenę, to potem będą problemy, to tak jakby usiąść od razu na litrowy motocykl. Moc i możliwości przytłoczą Cię zamiast pomóc w rozwoju :)

Wyścigowe drony rządzą się innymi prawami. Nie mają powierzchni aerodynamicznych, całością lotu zawiaduje kontroler lotu, taki Flybywire, trochę jak granie na konsoli :) możesz się nauczyć nimi latać na symulatorze i potem fajnie ogarniać i się rozwijać już w realu. Jednak widzę po ludziach których wciągnąłem że potem samolotami nie dają rady całkowicie. Z drugiej strony daleko mi do nich w lataniu dronami :) Już nawet nie mówię o pieniądzach jakie sie pcha w naprawy tych dronów i wiadrach połamanych śmigieł :)

W Bielsku macie silną kadrę szybowników no i producentów modeli szybowców na skalę światową ;)
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moto i dron

Post autor: Lord »

Fajny rodzaj rozrywki, ale tak jak piszesz wiadro złota do tego potrzebne. Człowiek chciałby to robić wszytko w życiu, tylko wtedy już na nic nie miałby czasu. Więc trzeba wybierać..


DL650A L8

yoseph
A1
Posty: 32
Rejestracja: 02 lip 2020, 19:18

Re: Moto i dron

Post autor: yoseph »

Obecnie już większość sprzętu mam, trochę zmniejszylem wymagania i traktuje to bardziej na luzie, więc nie inwestuje za dużo w to hobby, ale początek może być ciężki. Od 9 lat zacząłem jeździć na motocyklach i do tej pory ciężko mi wybrać co robić kiedy w sobotnie albo niedzielne popołudnie jest piękna pogoda 🙂 nie wiadomo czy uderzać na łąkę na latanie, czy na motocykl 🙂 do latania mam ekipę przynajmniej 8 osób, do jeżdżenia trochę z wyboru żadnej.



Awatar użytkownika
eugenewolfe
AM
Posty: 15
Rejestracja: 03 sty 2021, 22:38

Re: Moto i dron

Post autor: eugenewolfe »

Miałem przez półtora roku Mavic Air'a kupionego właśnie z zamysłem nagrywania ładnych filmików z jazdy. Ma wszelkie umiejętności podążania za obiektem, krążenia wokół niego, widzi przeszkody itd... ALE Zawsze może się zdarzyć nieduża gałązka, słabo widoczny przewód na słupach i dron albo w nie wleci, albo się zatrzyma, zgubi Cię z pola widzenia i lipa.... Po pierwsze - można stracić sprzęt, po drugie spowodować inne straty.
Ostatecznie zostawała więc jazda otwartym polem, z dala od drzew. Dodatkowo od tego roku weszły restrykcyjne zasady latania.
Ostatecznie w rozrachunku zysków i... zysków nieuzyskanych :) postanowiłem sprzedać latadło i odzyskane fundusze zainwestować w moto. Kupiłem kamizelkę powietrzną, lepszy kask, buty i jeszcze coś zostało. Radości było dużo więcej :))

Myślę raczej nad wykorzystaniem kamerki 360 na jakiejś tyczce, takiej, która wycina widok patyka, do którego jest przymocowana. Zamocowana nad moto, może dać bardzo fajne efekty.


Pozdrówki
--
EuGene

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria elektryczne i elektroniczne”