Uwaga przy wymianie wkładu zamka w kufrach

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
haqqax
A2
Posty: 229
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Uwaga przy wymianie wkładu zamka w kufrach

Post autor: haqqax »

Pewnie dla starych wyjadaczy to nie nowina, ale może pomoże komuś kto robi to pierwszy raz.

Postanowiłem dziś wymienić wkład w kuferku Givi, żeby mieć jeden kluczyk. Givi do kuferków reklamową książeczke dołączyło, ale instrukcji o tym jak wymienić wkład do zamka już nie. Ogólnie irytuje mnie to Givi :)

Wszystko szlo dobrze do momentu wyciągania wkładu. Zamknąłem zamek, wyjąłem kluczyk i wtedy wkład wypadł... Jeśli będziesz robił(a) to samo, pamiętaj: nie wyciągaj kluczyka z wkładu!

Posypały mi się jakieś sprężynki, blaszki... Zgodnie z prawem Murphy'ego rozsypał się wkład od podwójnego kompletu, który był mi potrzebny. Chyba z godzinę to składałem. Pozytyw z tego taki, że teraz wiem jak ten zamek jest zbudowany, więc nie żałuję tej przygody. Jednak 100% pewności, że wszystko dobrze złożyłem, nie mam; żadna blaszka ani spręzynka mi nie została a kuferek testowo zamknąłem z 60 razy i wszystko działa dobrze, więc chyba jest OK.

Ale wolał bym mieć po ludzku napisaną instrukcję do tego i wykrzyknik z ostrzeżeniem...

W ogóle to dużo radości mam z samodzielnego przykręcania rzeczy do motocykla :-) Nigdy mechanika mnie nie interesowała, jakaś zmiana we mnie zachodzi po zakupie motorka :-)


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Uwaga przy wymianie wkładu zamka w kufrach

Post autor: Centrino »

No tak, jak wyciągnąłeś kluczyk to zapadki wyleciały :)
To masz jedno doświadczenie więcej :)
Pamiętaj tylko, że przy każdej wkładce nie wyciąga się kluczyka, chyba że chcesz zmienić kolejność zapadek lub zrobić wkładkę bardziej "uniwersalną"


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Online
Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Uwaga przy wymianie wkładu zamka w kufrach

Post autor: gorghu »

Bo typowy polski facet nie używa instrukcji. On sięga po nią dopiero jak wszystko się zepsuje i nie wiadomo jak to naprawić ;) :D

A tak serio to na YT jest sporo filmików na ten temat, łącznie z tym jak przekonfigurować zamek zmieniając kolejność zapadek.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

haqqax
A2
Posty: 229
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Re: Uwaga przy wymianie wkładu zamka w kufrach

Post autor: haqqax »

Teraz juz to wszystko wiem :-)


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Uwaga przy wymianie wkładu zamka w kufrach

Post autor: prebenny »

Ja bym jeszcze dodał żeby uważać (przynajmniej przy givi alu) przy rozbieraniu zamka jest ślizg kulowy... Ja z kolei tę cholerną kulkę godzinę po podłodze szukałem :)
Ocena: 5.88235%


null

ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”