Strona 1 z 1
ogrzewanie siedzenia - ma sens?
: 13 mar 2020, 22:24
autor: motif
pytanie oczywiście do tych co jeżdżą w zimie też jak ja, mam w samochodzie i średnio używam tego. Żona już bardziej.
Pytam bo w siedzeniach przerabianych przez np gnap jest opcja z podgrzewaniem więc sie zastanowiłem czy warto.
Czy np ciepło przejdzie przez grube spodnie zimowe z termo bielizna? oraz czy nie obciąży to za bardzo akumulatora?

Re: ogrzewanie siedzenia - ma sens?
: 14 mar 2020, 09:44
autor: Struna
Miałem w jednej VTR i nigdy nie użyłem, no ale z racji tego iż to bardziej sport był, to i nie jeździło się w warunkach, które by mogły tego wymagać.
Niemniej sprawdziłem na postoju kiedyś, czy to coś zagrzeje przez skórzane grube spodnie moto i koniec końców dało się poczuć.
Myślę, że w tekstylach szybciej "przeniknie"
W aucie z kolei używam całkiem często i mimo iż to pod skórzaną tapicerką to grzeje zacnie.
@
Grzechu (Kobyłka)z tego co pamiętam zamontował taką matę, więc pewnie będzie w stanie coś więcej powiedzieć.
Ja akurat w drugą stronę często bym poszedł, w chłodzenie a nie grzanie
Stąd mimo modernizacji kanapy u Grześka Gnapa, która oczywiście również design pięknie zmieniła i tak mam na to siatkę 3D zarzuconą właśnie ze względu na cyrkulację powietrza.
W sumie jak Ci zadek marznie na moto, to grzanie się sprawdzi.
Re: ogrzewanie siedzenia - ma sens?
: 14 mar 2020, 14:38
autor: Grzechu (Kobyłka)
@
motif, Kanapa przerabiana u Grześka Gnapa, którego pozdrawiam jeśli to czyta

, jest wygodna i grzeje bardzo dobrze.
Są 2 poziomy grzania a z doświadczenia powiem, że pierwszy wystarczy żeby dupka czuła się bardzo komfortowo. Temp. przelotowe to do ok 4 stC. Spodnie tekstylne plus ocieplacz plus bielizna termiczna i jest OK. Nie parzy.
O akumulator się nie martw. Ja oprócz kanapy włączam też grzane manetki i nie miałem z tym żadnego elektrycznego problemu. Ważne, aby kanapę podłączyć "po stacyjce", jak wszystkie dodatkowe urządzenia.
GORĄCO polecam

Re: ogrzewanie siedzenia - ma sens?
: 14 mar 2020, 17:33
autor: lukas76
Myślę że fajna rzecz to byłaby wentylowana kanapa, jak w niektórych autach siedzenia. Ogrzewanie MZ do niczego
Re: ogrzewanie siedzenia - ma sens?
: 14 mar 2020, 17:52
autor: Struna
Załóż sobie siatkę 3D
Re: ogrzewanie siedzenia - ma sens?
: 14 mar 2020, 17:58
autor: motif
na motocyklu wentylację masz cały czas, wystarczy sie lekko unieść albo chwilowo nogi na kierownice postawić i już.
Re: ogrzewanie siedzenia - ma sens?
: 14 mar 2020, 18:38
autor: Struna
A jednak zamawiałem tą siatkę grupowo dla wielu osób - przypadek?

Re: ogrzewanie siedzenia - ma sens?
: 14 mar 2020, 18:44
autor: lukas76
Struna pisze:A jednak zamawiałem tą siatkę grupowo dla wielu osób - przypadek?

Działa to dobrze? widziałem to kiedyś
Re: ogrzewanie siedzenia - ma sens?
: 14 mar 2020, 19:18
autor: gorghu
Zależy od motocykla i jego zabudowy. Ja np w ST mam założoną ale żeby tak wiało jak to opisują to nie ma takiego efektu. Owszem jakas wentylacja jest ale u mnie jest to minimalnie odczuwalne. Za to w deszczu nie siedze na mokrej kanapie bo woda fajnie przez siatkę spływa

Re: ogrzewanie siedzenia - ma sens?
: 14 mar 2020, 19:53
autor: Smerfciamajda
Jak tam to wygląda na siedzeniu?
Jakaś fotka może?
Re: ogrzewanie siedzenia - ma sens?
: 14 mar 2020, 20:04
autor: Pepo
Jak już to chłodzenie lub wentylacja. Kul nie wolno przegrzewać.
Na V-Stromie jest słaba cyrkulacja w tych rejonach i torba zawsze spocona.
W chłodniejsze dni marznie mi za to kość ogonowa.... tu grzany zic nic nie wniesie.
Re: ogrzewanie siedzenia - ma sens?
: 14 mar 2020, 20:11
autor: motif
Pepo pisze:Jak już to chłodzenie lub wentylacja. Kul nie wolno przegrzewać.
Na V-Stromie jest słaba cyrkulacja w tych rejonach i torba zawsze spocona.
W chłodniejsze dni marznie mi za to kość ogonowa.... tu grzany zic nic nie wniesie.
jakiej firmy torby używasz?
Re: ogrzewanie siedzenia - ma sens?
: 14 mar 2020, 20:25
autor: Old Donkey
motif pisze:Pepo pisze:Kul nie wolno przegrzewać.
Na V-Stromie jest słaba cyrkulacja w tych rejonach i torba zawsze spocona.
jakiej firmy torby używasz?
ja bym stawiał, że firma to "Mama i Tata"

Re: ogrzewanie siedzenia - ma sens?
: 15 mar 2020, 13:57
autor: Struna
lukas76 pisze:
Działa to dobrze? widziałem to kiedyś
Działa no i przy deszczu też plus bo nie siedzisz na mokrym.
Re: ogrzewanie siedzenia - ma sens?
: 16 mar 2020, 08:20
autor: Skwari
podrzuci ktoś linka do strony z tą siatką - jaki rozmiar na kanapę AL650 14`?
Re: ogrzewanie siedzenia - ma sens?
: 16 mar 2020, 21:28
autor: geniusz
Mam w nowym sprzęcie i polecam warto zainwestować.
Re: ogrzewanie siedzenia - ma sens?
: 16 mar 2020, 23:44
autor: Struna
Skwari pisze:podrzuci ktoś linka do strony z tą siatką - jaki rozmiar na kanapę AL650 14`?
No tu jest odrobinę problem ( a przynajmniej jak ja zamawiałem grupowo ) bo jest co najmniej dwa typy wymiarowań.
W jednym XL będzie ok, a w drugim trzeba bodaj 3XL, na szczęście na Ali podają dość dobre wymiary dla każdego rozmiaru, więc miarka w rękę i zmierz kanapę - będziesz wiedział dokładnie czego potrzebujesz.
Re: ogrzewanie siedzenia - ma sens?
: 17 mar 2020, 00:05
autor: gorghu
Dokładnie tak jak @
Struna pisze. Dla ST1200 też ze różne 3 wymiary podawali w zależności od linka. Tak więc najpewniej wg podanych wytycznych z aukcji zmierzyć samemu rozmiarówkę.