Strona 1 z 1
Ochraniacze kolan
: 03 paź 2018, 15:38
autor: pyra
Czy ktoś używa, lub ma doświadczenie z ochraniaczami kolan, innymi niż te wkładane w spodnie? Mam 3 pary i w żadnych nie dają szans w razie w. Na swoim miejscu są tylko gdy siedzę na motocyklu. Mam budżetowy typ
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6799891454 . Ktoś coś doradzi ?
Re: Ochraniacze kolan
: 03 paź 2018, 16:40
autor: Lord
Ja jeżdżę w podobnych jak jest naprawdę gorąco ale tylko ew. do pracy (wiem tutaj tez mogę mieć sytuacje której wolałby nie mieć). Zawsze staram się zakładać spodnie na motto specjalnie kupiłem Breeze Modeki na cieplejsze dni.
Miałem raz nauczkę kiedy jeden raz nie założyłem spodni moto ani ochraniaczy i tego dnia właśnie wylądowałem na kolankach, słabe uczucie.....
Od tego momentu zawsze stawiam bezpieczeństwo nad komfortem termicznym.
Re: Ochraniacze kolan
: 03 paź 2018, 17:43
autor: Struna
pyra pisze:Na swoim miejscu są tylko gdy siedzę na motocyklu.
Masz tam trzy taśmy elastyczne - to jak Ci to nie trzyma ?
Jeśli to Ci nie trzyma, to żadne Ci trzymać nie będą.
Re: Ochraniacze kolan
: 03 paź 2018, 20:35
autor: pyra
nie rozumiemy się
Takie jak w linku dopiero planuję kupić , zamiast tych w spodniach. i zakładać pod spodnie.
Uważam, że w razie ''w" , te w spodniach i tak się przesuną , zresztą są mniejsze. Aktualnie wyciągam ochraniacze ze spodni i wkładam pod opaskę
https://www.decathlon.pl/opaska-na-kola ... 34530.html , choć latem robi się gorąco.
Re: Ochraniacze kolan
: 03 paź 2018, 23:59
autor: Lord
Jak będziesz takie jak w linku zakładał pod spodnie będziesz cuć dyskomfort uciskania na skórze nawet samych opasek. Lepiej jak noga poci się w dzins niż jak zaczyna to pracować razem z potem i ocierać ci skórę.
Re: Ochraniacze kolan
: 04 paź 2018, 07:26
autor: JARON
Aktualnie też używam ochraniaczy zewnętrznych z zawiasem na jeansy. Moim zdaniem takie rozwiązanie w razie W jest bezpieczniejsze dla kolan, a dodatkowo dla piszczela. Poza tym latem jest bezdyskusyjnie wygodniej niż w motocyklowych spodniach. Bo jednak jeansy będą zawsze wygodniejsze i lepiej się układają na tyłku. Jednak jest jeden minus takiej konfiguracji, (jeansy + ochraniacze zewnętrzne). Nie masz wtedy ochraniaczy bioder. Które masz w spodniach motocyklowych. Nie stoi jednak nic na przeszkodzie,żeby zaadaptować takie ochraniacze piankowe do jeansów. Każda krawcowa Ci wszyje takie kieszonki wewnętrzne na biodrach A dodatkowo możesz tam umieścić ochraniacze z górnej półki i będziesz miał tym sposobem gacie które doskonale spełnią swoją funkcję. A i kolejny plus takich spodni to to że o wiele lepiej i wygodniej zakłada się na takie spodnie kolejne spodnie przeciwdeszczowe. Ja osobiście motocyklowe spodnie zakładam jak jest temperatura 15 i mniej. A wtedy i tak mnie wszystko w nich wnerwia. No ale za to jest cieplej. I jeszcze jeden ogromny plus to taki że jak kończysz jazdę na motocyklu i jesteś już na zlocie czy w miejscu zwiedzania to po prostu w 5 sekund je zajmujesz i jesteś wolny jak ptak A nie jak wędkarz w woderach. Przed odjazdem znów w 10 sekund je zakładasz i znów masz doskonałe zabezpieczenie kolan i piszczela .
Re: Ochraniacze kolan
: 04 paź 2018, 11:49
autor: Struna
Ja używam gdy gorąco takie z Adrenaline z zawiasem w kolanie. Trzy sezony już używam i nadal są ok.
Re: RE: Re: Ochraniacze kolan
: 04 paź 2018, 12:33
autor: Pawian
JARON pisze: Poza tym latem jest bezdyskusyjnie wygodniej niż w motocyklowych spodniach.
I tu jest pies pogrzebany.
W przypadku szlifu na przedłużeniu pleców w spodniach motocyklowych poślady chroni kewlar, a w zwykłych dżinsach grubość pośladów decyduje czy obetrzesz kakaowe oko
Tapatalknięte
Re: Ochraniacze kolan
: 04 paź 2018, 20:13
autor: JARON
Jak masz aż takie obawy nie stoi nic na przeszkodzie kupić jeansy z kewlarem nawet za jakieś 300 zł+ i zamienić wewnętrzne piankowe nakolanniki na zewnętrzne z zawiasem. Ja bym tak zrobił.
Re: Ochraniacze kolan
: 14 cze 2019, 23:38
autor: Hetman_Wielki (Kris)
o czym wy ty gadacie co? hhm bez ochrony bioder ? dupska?
mam jeansy i mam ochraniacze wszędzie
https://motobanda.pl/spodnie-trilobite-parado-661 tez na biodrach
kilka dni temu zakupiłem ochranicze na kolana (jeszcze ich nie mam) ,gdyz wiedziałem ze moga sie przydać na zimniejsze dni lub w razie w'
lub na dluzszy wyjazd ktory planuje za miesiac
https://allegro.pl/oferta/redline-outla ... YTEwYjM%3D
sa jeszcze z ocpja SAS-TEC
wiec praktycznie mam spodnie z dobra ochrona jak i nakolanniki zapewniające większe bezpieczeństwo
jeśli chodzi o ta marke to byla chwalona na innych forach i mega polecana