Strona 1 z 6
Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi
: 12 cze 2020, 09:37
autor: kaloryferarz
Właśnie odebrałem z paczkomatu Oukitel WP5. Wodoodporny, pyłoodporny i wstrząsoodporny telefon. Problem tylko jeden: straszna cegła. Zobaczę jak to będzie funkcjonować jak mi przyjdzie uchwyt.
Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi
: 12 cze 2020, 09:44
autor: bojaco
Poka, poka!
Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi
: 12 cze 2020, 09:46
autor: Smerfciamajda
Jaka masa?
Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi
: 12 cze 2020, 10:22
autor: kaloryferarz
Wg. internetów masa własna to 370g. Wleciały już Here i TomTom Go. Muszę dokupić kartę pamięci, bo wbudowanej ma tylko 32gb. Założenie jest takie, że będą na nim tylko nawigacje. Ma potężną baterię (8000 mAh) - pytanie tylko czy potrzebna skoro i tak będzie non stop wpięty w ładowarkę.
Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi
: 12 cze 2020, 10:29
autor: Struna
Może potrafi działać jako power bank, wtedy taka bateria może się przydać.
Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi
: 12 cze 2020, 10:54
autor: kaloryferarz
Napewno już wiem, że muszę kupić jakiś niestandardowy uchwyt do tego telefonu, jest tak na oko 2x grubszy niż zwykły, cywilny telefon. Aplikacje nawi już wrzucone i skonfigurowane. Szybkość działania bez zarzutu choć to jeden z niższych modeli. Kosztował mnie 585zł u polskiego sprzedawcy, na ali chodzą po 430zł. Najdroższy model kosztuje coś koło 2.5 tys zł w Polsce. W poniedziałek planuję jakiegoś tripa na moto, to potestuję. O, i nawet mogę jakoś obsługiwać go w rękawiczkach skórzanych, które mam. Wiadomo, że precyzja kliknięć jest mała, ale da się np. wpisać nazwę miasta w navi.
Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi
: 12 cze 2020, 11:25
autor: bojaco
Może i lepiej, bo w czasie deszczu odłaczysz ładowanie i nie będzie ryzyka zwarcia.
Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi
: 12 cze 2020, 11:52
autor: prebenny
Ja w RAM mouncie miałem CATa s6, który waży 250g i nawet na wielkich dziurach w x gripie siedział pewnie i nie wyleciał.
Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi
: 12 cze 2020, 11:53
autor: kaloryferarz
Z bajerów to posiada kątomierz (czyli ma czujniki połozenia telefonu), kompas (dziwnie działa, przesunięty o 90 stopni) i poziomicę.
Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi
: 12 cze 2020, 11:58
autor: PiotrEm
Testuj póki upały, bo temperatura to jedno z ważniejszych zagrożeń. Mi jakiś samsung przegrzewał się cały, a w larku tylko zasilacz usb.
Jak masz psa, to przywiąż mu do karku, niech polata po okolicy i zapisze ślad, przy okazji sprawdzisz, gdzie na baby lata

Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi
: 12 cze 2020, 12:10
autor: kaloryferarz
Upały... chyba u was

Pod Krakowem 22 stopnie i pochmurno. Przed chwilą kropiło. Nie wiem jak zapisywać ślad trasy. Muszę doczytać.
Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi
: 12 cze 2020, 12:15
autor: Struna
To w danej apce musisz szukać takiej opcji.
Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi
: 12 cze 2020, 12:19
autor: kaloryferarz
Aaa, rozumiem. To poszukam.
Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi
: 12 cze 2020, 12:48
autor: paciks
Np. OSMAnd ma możliwość uruchomienia zapisu trasy z aplikacji. (z F-Droid można ściągnąć OSMAnd+ za darmo)
Jak dana nawigacja nie ma możliwości zapisu trasy to ja używam
GPSLogger albo
Geo Tracker
Do podglądu zapisanej trasy na komputrze możesz użyć:
GPS Visualizer
Sam się zastanawiałem nad tym telefonem bo ma 4GB RAMu i jest w dobrej cenie. Jak go umieścisz na moto to wrzuć foty
Duża bateria może mieć ten plus, że jak będzie bardzo gorąca to nie będziesz musiał telefonu pod ładowaniem trzymać więc powinien się mniej grzać wtedy.
Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi
: 12 cze 2020, 13:05
autor: kaloryferarz
Właśnie wrzuciłem na tel geotrackera bo nie widzę takich opcji ani w TomTom Go ani w Here we go. Google maps ma taką opcję. Dzięki. Wrzucę fotki z zamontowanym już w moto. DHL zeznaje za pomocą jakiejś stronki, że przesyłka z uchwytem do gps/tel z grecji dotrze do mnie w dniu dzisiejszym.
Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi
: 12 cze 2020, 13:06
autor: Struna
Ja do rejestracji używam obecnie Rbiker.
Działa ok, Yamahy apka z deka często mi się gubiła.
Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi
: 12 cze 2020, 13:24
autor: kaloryferarz
Poprawka, tel. wg instrukcji waży 270g, a ważąc na kuchennej wadze - 300g.
Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi
: 12 cze 2020, 14:52
autor: Smerfciamajda
No to już widzę przewagę zestawu TT.
Otwieram paczkę i wszystko mam co potrzebne.
I działa

Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi
: 12 cze 2020, 15:06
autor: motif
No ciekawe co to za telefon pancerny, na amazon dużo skarg na wieszanie się systemu (freezing) plus wolno działa.
Ja chyba suma sumarum wolę dedykowany system, szczególnie do motocykla,
jeszcze w aucie to się można bawić telefonem ale na moto nie bardzo.
Re: Oukitel WP5 - pancerny telefon jako navi
: 12 cze 2020, 16:28
autor: kaloryferarz
@
motif a nie wiem. Ja tego nie mam zamiaru używać jako tel, tylko jako nawigację. Nawet nie kupuję sim do tego. Działa zwyczajnie. Myślę, że gdyby odpalić z 10 aplikacji w tle to klęknie raz dwa.
@
Smerfciamajda co z tego, że działa prosto z pudełka, skoro mapy są strasznie ubogie i żeby coś znaleźć na zadupiu trzeba się posiłkować telefonem?
Taki telefon uważam jako kompromis pomiędzy jakością androidowych map (google, openstreet, herewego), a wygodą użytkowania (dedykowany uchwyt do TT, wygodny interfejs aplikacji TT). Z tego co wyczytałem w necie, to aplikacja na androida TT Go jest identyczna z tą z urządzeń TT.
Dedykowany uchwyt do kierownicy i wodoodporność to zdecydowanie za mało dla mnie za 1750 zł. Oczywiście jeżeli się okaże, że taka hybryda nie działa i się trzeba umęczyć, to kupię TT.
Włączyłem GEOTrackera i objechałem z 10 km testowo. Kurde, wszystko to to liczy, zaawansowane statystyki robi, przebiegi trasy. I jeszcze można po prostu wysłać mailem albo gotowego gpx albo ładnego screenshota. Fajne @
paciks