Wyposażenie V-S 800 na start

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
andrzej2212
AM
Posty: 1
Rejestracja: 02 maja 2024, 19:34

Wyposażenie V-S 800 na start

Post autor: andrzej2212 »

Dzień dobry i dziękuje wszystkim za odzew w przywitalni. Jak już tam napisałem, jestem tuż przed zakupem V-S 800. Nie kupuję wersji DE, bo praktycznie nie zjeżdżam z asfaltu, więc i moje potrzeby nie są wygórowane. Potrzebuję Waszych porad w sprawie „kompletu” do kufra centralnego, czyli mocowanie, płyta, kufer - mały, taki, który zmieści kask. Wiadomo, że dealer chętnie mi to sprzeda jako wyposażenie dodatkowe, ale ceny w Suzuki w mojej ocenie nie odzwierciedlają realnej wartości tych fantów, dlatego szukam czegoś od firm trzecich, co w relacji cena/jakość sprosta oczekiwaniom.
Tak samo z wyposażeniem dodatkowym. Chodzi mi o gmole boczne, Suzuki nazywa to: „Rurowa osłona silnika (94200-25810-000)”, oraz o osłonę silnika od dołu, wg Suzuki: „Osłona silnika (94400-25830-000). Czy są na rynku akcesoria alternatywne dla oryginalnych? Za wszelkie podpowiedzi bardzo z góry dziękuję.



Roxy
A1
Posty: 21
Rejestracja: 08 lut 2024, 23:59
Lokalizacja: Poland

Re: Wyposażenie V-S 800 na start

Post autor: Roxy »

Hej, a dealer nie oferuje Ci akcesoriów po niższej cenie przy zakupie motocykla?
Nie wiem, czy Tobie jest oslona silnika potrzeba jak mówisz, że nie zjeżdżasz z asfaltu, chyba że dla lansu :)
Kufry dużo ludzi montuje Givi i Shad, obie firmy na swoich stronach mają konfiguratory. Wpisz rodzaj motocykla i wybieraj. Sw Motech oczywiście również, ale to cena będzie jak w Suzuki, bo to to samo.
Gmole Heed często są popularne, ale chyba wybierają fabryczne, bo różnicy ceny nie ma wielkiej. Stopkę masz centralną akcesoryjna, to poszukaj jak ten kolega z forum się nazywa już do re robi. Grzane manetki jak nie chcesz zbędnych elementów to najlepiej fabryczne. Jak akcesoryjne to poczytaj jest do woli :)



Awatar użytkownika
PiotrEm
A+B+C
Posty: 1576
Rejestracja: 25 kwie 2020, 23:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wyposażenie V-S 800 na start

Post autor: PiotrEm »

Roxy pisze:
04 maja 2024, 23:31
Grzane manetki jak nie chcesz zbędnych elementów to najlepiej fabryczne.
"zbędnych", dodałbym "szkaradnych".
Grzanetki OEM są od czapy drogie, ale fakt faktem, estetyczne.
Do poczytania: topic5330.html
A w międzyczasie na rynku pojawiły się Oxford Pro, Koso Premium...


Czarny DL650XT M0 na Au-felgach

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1298
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Wyposażenie V-S 800 na start

Post autor: MrWaski »

Koso robi zgrabne bez zbędnych elementów. Mam takie 3 sezon i sprawdzają się. Jeden guzik i zmieniający kolory LED - 5 poziomów grzania.
Załączniki
Koso HG-13.jpg
Koso HG-13.jpg (12.96 KiB) Przejrzano 124 razy


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 543
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Wyposażenie V-S 800 na start

Post autor: Colto »

MrWaski pisze:Koso robi zgrabne bez zbędnych elementów. Mam takie 3 sezon i sprawdzają się. Jeden guzik i zmieniający kolory LED - 5 poziomów grzania.
Czytałem na zagranicznych stronach, że te Koso HG13 mają duże wystające pole, gdzie jest umiejscowiona dioda i przycisk. Powoduje to (podobno), że uwiera/wbija się nieprzerwanie ono podczas jazdy w rękę pomiędzy kciukiem i palcem wskazującym i powoduje spory dyskomfort.

Zastanawiałem się nad Koso przy zakupie nowego motorka, ale wybrałem oryginalne Suzuki, ze względu na napotkane opinie.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka



Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: Wyposażenie V-S 800 na start

Post autor: f_ranek »

Ja mam podobny przełącznik, i nic się nie wbija. Niestety przy jeździe na stojąco czasem można go zahaczyć, i przypadkiem włączyć manetki.


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1298
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Wyposażenie V-S 800 na start

Post autor: MrWaski »

Nic mi się nie wbija.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1316
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Wyposażenie V-S 800 na start

Post autor: biblo »

W swojej Hondzie mam grzanetki z włącznikiem umieszczonym w podobnym miejscu i wg mnie nie jest to dobre rozwiązanie... Jak tylko trzymam manetkę, to jest OK, ale to zgrubienie z włącznikiem przeszkadza podczas "operowania" kciukiem podczas obsługi tych wszystkich guzików :roll:

Tyle, że ja mam normalne kciuki :lol: a nie takie wydłużone od ciągłego stukania w ekran smartfona i może dlatego jest to dla mnie niewygodne rozwiązanie :evil:


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”