IV zlot - Borne Sulinowo 7-9 czerwca 2019 - informacje iv-zlot-forum-borne-informacje-t2128.html ZAPISY ZAKOŃCZONE

Moja Delicja :)

Tu przedstawiamy nasze motocykle
Mihnik
A1

Moja Delicja :)

Postautor: Mihnik » 10 mar 2019, 10:12

Wczoraj zabrałem się za podstawowe sprawy serwisowe :) A więc zrobione zostały:

Wymiana oleju 10W40 + filtr HF-138
Wymiana filtra powietrza HFA3611
Wymiana świec - kupiłe nowe, jednak po wykręceniu "starych" świec okazały się w stanie idealnym (poprzedni właściciel chyba zapomniał mi o tym wspomnieć) więc zostawiłem je, a irydówki na razie będę woził jako ewentualny zapas.
Wymiana klamek na łamane akcesoryjne
Obrazek
jednak klamka sprzęgła, jak wielu ludzi już tu mówiło musi zostać delikatnie przerobiona, bo przy ustawieniach poniżej 3 sprzęgło nie łapie. Dodatkowo korzystając z rady kolegów z forum, przy pomocy imadła i szlifierki poprawiłem gniazdo śruby, tak aby spokojnie można było śrubokrętem wykręcać :)
Wymiana płynu w chłodnicy na Obrazek.
W planach była też wymiana oleju w lagach, niestety nie przygotowałem się i nie porafiłem odkręcić przedniego koła, nie posiadałem odpowiedniego imbusa, chyba 17?
Podczas zabawy ze wszystkim pojawił się dodatkowy problem, a mianowicie zgasły mi światła mijania i drogowe, jak się okazało winna jest żółta kostka elektryczna, która była mocno zaśniedziała. Po oczyszczeniu światła wróciły, jednak po oględzinach stwierdziłem, że przy następnym rozbieraniu prawdopodobnie ją wymienią (jeśli znajdę pasującą) lub zrobię tzw. bajpasa, żeby pozbyć się ewentualnych późniejszych problemów. Co sądzicie?

I tak zakończył się pierwszy mały serwis mojej Delicji :)
1.Honda CBR 125 - 2006r
2.Suzuki DL 1000 - 2002r :)

polokokt
A2
Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Moja Delicja :)

Postautor: polokokt » 10 mar 2019, 18:36

Co to za klamki ? Jakiś link do sklepu/aukcji ?

Awatar użytkownika
morhot
A1

Postautor: morhot » 10 mar 2019, 19:26

Pokaż zdjęcia motonga :-)
I proponuję spotkanie DLowych świeżaków w przyszłoą niedzielę, o ile tylko pogoda pozwoli :-)
armatura -> sport -> adventure...
DL1000 '02

Mihnik
A1

Postautor: Mihnik » 10 mar 2019, 19:40

morhot, niestety w przyszły weekend na studiach będę więc nie dam rady :) A poza tym, chyba jednak się wstrzymam z dalszymi wypadami, póki tej szyby nie wymienię bo coraz bardziej daje mi to w kość, zwłaszcza przy tych wiatrach co od kilku dni szaleją
Tak wyglądają te klameczki :)

Obrazek
Obrazek
1.Honda CBR 125 - 2006r
2.Suzuki DL 1000 - 2002r :)

Awatar użytkownika
morhot
A1

Postautor: morhot » 10 mar 2019, 19:50

Bliźniak mojego :-)
Fajna osłona chłodnicy oleju.