wyświetlacz biegów

Czyli o wszystkim co związane jest z elektryką
gabar5
AM

Re: wyświetlacz biegów

Postautor: gabar5 » 02 paź 2018, 14:55

Masz dodaną bibliotekę OneWire.h czy masz nowy program Arduino (świeży) ?

Tags:

reactor
AM

Postautor: reactor » 02 paź 2018, 15:12

Oj i tu już nie umiem odpowiedzieć... ;) Kupiłem nowkę NANO. Przy pomocy MkAVR wgrałem wsad DINO i tak zostało. Mam też Arduino zainstalowane. W narzędziach ustawioną płytkę, procesor i port. Informacje o płytce odczytuje.

Być może nie mam właśnie jakieś dodatkowej biblioteki zainstalowanej...

Awatar użytkownika
kalinago
A2
Otrzymał podziękowań: 6 razy

Postautor: kalinago » 03 paź 2018, 11:38

Jak dopiero zaczynasz i chciałbyś to kontynuować, to IMO daj sobie spokój z językiem arduino i zacznij od razu z językiem C, tak jak Dino.
U niego od razu i z daleka widać dobrą szkołę Kardasia ;)
I ty będziesz mógł z tego korzystać, bo wszystko jest w necie.
Natomiast moduły Arduino są jak najbardziej OK i warto z nich korzystać.
Docelowo pozwoli ci to w przyszłości na korzystanie z wielu innych dostępnych modułów mikroprocesorowych a nie tylko Arduino.

reactor
AM

Postautor: reactor » 03 paź 2018, 17:56

kalinago zapewne masz rację, ale ja nie mam zbytnio wiele czasu w życiu by studiować całe C do kilku projektów, ktore raz czy dwa w głowie mi się pojawią w ciągu roku. Arduino mi się spodobało właśnie ze względu na swoją prostotę (tak mi się wydaje) i moduły oraz gotowe projekty ja ten tutaj. Chciałbym jednak umieć podstawy aby nie mieć takich problemów jak teraz i umiał coś sam wyedytować, czy tez za pomocą internetu stworzyć jakiś prosty program na swoje potrzeby. Umieć w części podstawowej to wszystko wykorzystać, a jak coś będzie trudniejszego to z pomocą internetu poradzić sobie z problemem ;) Na start mam książeczkę (nie wiem czy dobrą) Simona Monka "Arduino dla początkujacych - Podstawy i szkice" i tam też akurat jest co nieco w języku C.

Phantom
AM

Postautor: Phantom » 06 sty 2019, 13:21

Witam
Przejrzałem szybko temat i mam pytanie bo nie miałem nigdy styczności z ARDUINO:
do czego potrzebny jest programator skoro NANO ma port USB, nie jest on do programowania?
Chodzi mi o projekt od DINO.

Awatar użytkownika
DINO
A
Otrzymał podziękowań: 5 razy
Kontakt:

Postautor: DINO » 06 sty 2019, 13:30

do tego aby wgrać oprogramowanie
DL 650 AK7 moja Piękna Suzi :D
pomoc w okolicach 75-506 (Koszalin)

Wróć do „Warsztat elektryczny”