Wideorejestrator motocyklowy

Wszystko co może świecić, dzwonić, błyskać, wyświetlać itp..
Wszystko przez co przepływa prąd.
Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1323
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Wideorejestrator motocyklowy

Post autor: Oskar »

https://allegro.pl/oferta/wideorejestra ... 7855402082
Witam koledzy od paru dni oglądam wideorejetratory samochodowe a wpadło mi w oko nowość od milanda.calkiem niezly rejestrator jazdy dedykowany dla motocyklistów.
I zamierzam to nabyć po ostatnim wypadku motocyklowymz Panem w kapeluszu .
można by szybko zweryfikować czyja wina.
I Tu pytanko może jakis tutaj sędzia jeździ na motocyklu jak do końca jest z tym nagrywaniem możemy to jako dowód w sądzie przedstawić,czy może pan automaty do lodów przy drodze z Ukrainy sobie nagrywać.
Sprzęt wygląda całkiem porządnie mam kamerkę na kasku Mimo mive m 350 ale tak sobie raczej niepolecalbym w ścigaczu opisana jako świetny wideorejestrator i kamerka ,
gadżet i krótko bateria trzyma.
A tą na gmol zamontować podpiac jak kto chcę i może Cię od wielu kłopotów uratować a i nagrać filmik jak na ytube filmy z Rosji. Z wypadkami.
Co o takim gadżecie sądzicie też można coś nagrywać z naszych wojaży
kolega niedawno pokazywał film z kamerki kierownicy
Też tak sobie to wyglądało to i z gmola można coś nagrać tyle że tutaj w pętli ,ale...ciekawo czy są nagrania na ytube z tego wideorejestratora.
Każda sugestia warta na wagę dobrego bimberku.z ukłonami dla plecaczkow oskar


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1066
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Wideorejestrator motocyklowy

Post autor: skibol83 »

Ja od kilku lat mam kamerke w cieżarówce i juz 3 razy nagranie uratowalo mi du..... przed mandarem:D
W Polsce nie ma problemu z nagrywaniem, chodź to całe RODO może trochę namieszać, ochrona danych itd. Nie spotkałem się żeby ktoś miał w kraju problemy z tym, na pewno nie można używać kamerki a austri i szwajcari.... ale miałem kontrole i nikt się słowem nie odezwał, reszta Europy jakos do tego luźno podchodzi, właśnie raz w Niemczech i we Włoszech podparlem sie nagraniem z kamerki i racja byla po mojej stronie. Miałem przypadek że nagranie z mojej kamerki było ułatwieniem ustalenia przebiegu i sprawcy wypadku u naszych zachodnich sasiadów, policjant grzecznie przyszedł i zapytał czy może mam nagrane cale zdarzenie itp. Tak ze ja mam, używam i będę używał.


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2456
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Wideorejestrator motocyklowy

Post autor: Smerfciamajda »

Jeździłem z kamerką i problemy sa dwa:
1. Montaż na motocyklu to wibracje, większe lub mniejsze ale zawsze gdzieś są. Zawsze w jakimś zakresie obrotów drży i taki filmik to delikatnie mówiąc kapa.

2. Kamera na kasku super sie nagrywa, ale nie ma jak jej zasilić permanentnie, do tego zwieksza się masa kasku i dochodzi zagrożenie podczas wypadku - wystajaca część kasku.

Może dalo by rady w jakimś R4 czy B6 jak Goldwing ale na naszych twinach montaż na motocyklu jest słaby.

Ale przydało by się, nie powiem.
W samochodzie mam od 3 lat.
Cuda Pany, cuda sie dzieją....



Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4510
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Wideorejestrator motocyklowy

Post autor: Centrino »

Z tego co Wiem to @Pyxis ma/miał wideorejestrator zamontowany. I chyba w miarę to działało.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1323
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Wideorejestrator motocyklowy

Post autor: Oskar »

Skibol jaką masz kamerkę w swoim tzwn.tirze


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1066
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Wideorejestrator motocyklowy

Post autor: skibol83 »

Mio 731, zalezalo mi na tym zeby byl gps bo zapisuje predkosc i polozenie
Ocena: 5.88235%


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
matt28
A2
Posty: 272
Rejestracja: 27 sie 2018, 21:50

Re: Wideorejestrator motocyklowy

Post autor: matt28 »

Ja mam Ghost X Drift przymocowany do kasku.
Jakość bez zarzutu, bateria starcza na około 6 godzin nagrywania.
Dodatkowo mam power pack w kieszeni kurtki zasilający kamerę długim kablem USB w razie potrzeby.


Old, grumpy man na DL-u 800

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1323
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Wideorejestrator motocyklowy

Post autor: Oskar »

Dziękuję szerokości


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Wideorejestrator motocyklowy

Post autor: motif »

ten midland fajny, może sie skuszę. Mam już midland intercom i jest super to będzie do pary.



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Wideorejestrator motocyklowy

Post autor: gorghu »

Gdybym miał teraz kupować jakąś kamerkę, która miała by robić w 100% tylko za rejestrator to brałbym zestaw z 2 kamerkami (przód i tył). Montujesz to na stałe, podpinasz pod zasilanie, moduł sterujący pod siedzenie (albo gdzie tam chcesz jak chcesz widzieć ekran). I się nagrywa cały czas przód i tył podczas jazdy.
mniej więcej coś takiego (to tylko przykład a nie konkretny polecany model):
https://allegro.pl/oferta/rejestrator-m ... 8408975097
Ocena: 5.88235%


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
skibol83
A+B+C
Posty: 1066
Rejestracja: 04 gru 2019, 18:59
Lokalizacja: Kolbuszowa k. Rzeszowa

Re: Wideorejestrator motocyklowy

Post autor: skibol83 »

Ciekawy pomysl z tymi kamerkami, cos zawsze innego a niz te na kasku, chodz tak do konca nie byl bym do tego tak przekonany, chodzi o jakosc obrazu wynikajaca z drgan, na pewno jest to pardziej przenoszone na moto niz na kask.... no chyba ze kamerka ma wysokiej jakosci stabilizacje :?


DL650 AL2 ----> DL1000

Lepiej mieć brzuch od piwa niż garba od roboty

Awatar użytkownika
vaaks
A2
Posty: 131
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:06
Lokalizacja: Miasto parowozów

Re: Wideorejestrator motocyklowy

Post autor: vaaks »

Ja zamontowałem taki mały rejestratorek dający bardzo dobry obraz pod reflektorem. Fakt, gorzej podczas deszczu, bo nie jest wodoszczelny, ale ja do tej pory spisywał sie nawet podczas opadów. Co do drżenia obrazu, to nie ma , az tak wielkich drgań, obraz lekko pływa.
Obrazek


Wiek to tylko cyfra.
Były: Java 250(353) >>>Drag Star 650>>>Drag Star 1100>>>Honda Varadero1000>>>DL650AL4>>>Jest DL650AL7

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4510
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Wideorejestrator motocyklowy

Post autor: Centrino »

@vaaks - a byłbyś w stanie zapodać jakąś próbkę, choć minutkę nagrania??


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Voyager
A+B
Posty: 518
Rejestracja: 13 lis 2018, 11:57
Lokalizacja: Polska południowa

Re: Wideorejestrator motocyklowy

Post autor: Voyager »

Specjalnie z dedykacją dla Oskara. Uwaga, będzie długie!

1. Na YT są filmy nagrane tą kamerką. Zarówno z testów jak i prezentacji przez lokalnego dystrybutora Midlanda:




2. Co do legalności w Polsce kamerek nagrywających jazdę w samochodzie i motocyklu.
W Polsce jest jeden z najbardziej skomplikowanych systemów prawnych. Część spraw jest przeregulowanych (zbyt wiele przepisów), prawo zmienia się zbyt często, jest zbyt skomplikowane, a część istotnych kwestii jest zupełnie przez ustawodawcę olanych, mimo pilnej potrzeby uregulowania. To ostatnie dotyczy między innymi kwestii hulajnóg i... monitoringu przestrzeni publicznej. Nie ma żadnych przepisów regulujących nagrywanie obrazu i dźwięku, w tym dotyczących monitoringu przestrzeni publicznej. W Polsce każdy może nagrywać video i robić zdjęcia innym osobom. Nie jest to karalne.
Natomiast zabronione jest rozpowszechnianie wizerunku osoby. Wizerunek osoby innej niż osoba publiczna jest bowiem chroniony przed rozpowszechnianiem. Rozpowszechnianie wizerunku jest zabronione, ale nie jest przestępstwem lub wykroczeniem. Więc poszkodowany sam musi wnieść cywilną sprawę do sądu, uzyskać wyrok i go wyegzekwować. Stąd też część osób się tym nie przejmuje i wizerunki innych osób publikuje. Zasada ochrony wizerunku osoby nie obowiązuje, jeżeli np. filmujemy tłum ludzi czy większe ich zgromadzenie bez zbliżeń na twarz, np. ludzi na chodniku jak jedziemy.
Uwaga! Osoba publiczna to nie to samo co funkcjonariusz publiczny. Czyli wizerunek policjanta, funkcjonariusza SG, ITD, który nie jest osobą publiczną (np. komendantem) też nie może być rozpowszechniany. Policjanci już o tym wiedzą, i jeżeli ktoś opublikuje filmik z policjantem bez jego zgody, coraz częściej wygrywają przed sądami odszkodowania w kwocie ok. 1000 zł od tego, kto to opublikował.
Czyli w Polsce wolno w samochodzie instalować kamerki, nagrywać wszystko w przestrzeni publicznej, nawet rozmowy z innymi uczestnikami ruchu drogowego, robić im zdjęcia. Nie wolno tylko rozpowszechniać wizerunku tych osób, czyli np. upubliczniać filmów na YT. Prawidłowe miejsce i sposób mocowania kamerki np. na przedniej szybie i ocena tego przez policjantów to osobne zagadnienie.

3. Wykorzystanie nagrania z kamerki jako dowodu w sądzie i przez policję.
Między innymi w Stanach Zjednoczonych i Zjednoczonym Królestwie obowiązuje zasada niekorzystania z owoców zatrutego drzewa. W znacznym uproszczeniu: wszystkie dowody w postępowaniu karnym i cywilnym muszą być zdobyte legalnie i zgodnie z procedurą. W przeciwnym wypadku nie mogą być dopuszczone w procesie jako dowody. Podobne pomysły były również w Polsce, nawet w 2013 roku zaczął w polskim prawie karnym obowiązywać zakaz przeprowadzenia dowodu uzyskanego w drodze przestępstwa. Oczywiście taki przepis po zmianie władzy się nie ostał, i teraz strony postępowania mogą wykorzystywać wszystkie dowody, nawet te zdobyte niezgodnie z prawe. To nie tylko przeciwko nam, albowiem i my przed sądem nie musimy przejmować się np. legalnością naszego dowodu w postaci np. nagrania czy drogi jego pozyskania.
Tak więc w Polsce nagranie z kamerki samochodowej czy motocyklowej jest doskonałym, bardzo często rozstrzygającym dowodem w sądzie czy przed policją. Uczestnicy zdarzeń drogowych kłamią w żywe oczy, oszukują, nie cofają się nawet przed przedstawianiem świadków z fałszywymi zeznaniami.

4. Temat kamerek w samochodach i motocyklach komplikuje się za granicą.
W Niemczech generalnie obowiązuje zakaz używania kamerek w samochodach i motocyklach. Sądy niższych instancji i policja niemiecka odrzucały taki dowód i karały za posiadanie i używanie kamerek. ALE! W 2018 roku w precedensowej sprawie uznał nagranie z kamerki samochodowej za dowód i w konsekwencji zmienia się niemieckie orzecznictwo w sądach niższej instancji. Mamy więc dziwną sytuację, że nagrywanie jest zabronione, ale jak się już nagra (zapewne przez przypadek) to może to być dowodem co do przebiegu zdarzenia. Aktualnie w Niemczech zwiększa się sprzedaż kamerek samochodowych. Przypadek? Nie sądzę!
Najgorzej jest w Austrii. Są przepisy co do nagrywania w przestrzeni publicznej. Może to robić tylko państwo. Nie wolno więc stosować kamerek w samochodach i motocyklach. Jest to bardzo mocno przestrzegane, można za to zarobić grzywnę do 10 lub 25 tys. euro. Uwaga! Wyjątkiem jest rejestrowanie do celów osobistych w związku z uprawianiem turystyki. W konsekwencji jeżeli mamy nagranie w pętli, czyli wszystko bez przerwy to zapłacimy. Jeśli zaś mamy na kamerce fragmenty trasy to tłumaczymy się, że to tylko dla celów turystycznych, prywatnych. Generalnie lepiej nie nagrywać. Nagranie nie będzie mogło być dowodem w sądzie i przed policją (ale mają sporo swoich monitoringów i nagrania z nich wykorzystują). Podobnie jest w Luksemburgu.
W Szwajcarii obostrzeń jest tyle, że w zasadzie nie da się nagrywać.
W: Słowacji, Francji, Norwegii ograniczenia dotyczą miejsca montażu. Nie mogą ograniczać widoczności kierowcy.
Na Węgrzech można nagrywać, ale materiał można przechowywać tylko do 5 dni.
Za to na wschodzie od nas to już ważniejsza jest praktyka. Zdecydowanie odradzam korzystanie z kamer na przejściach granicznych. Część policjantów podczas kontroli też zażąda wyłączenia kamerki. Chociaż czasami tak się nie stanie, a nawet będą "występy" i "misiaczki".
Czyli wyjeżdżając za granicę trzeba temat ogarnąć z uwzględnieniem specyfiki poszczególnych krajów.

5. Monitoring i RODO.
Temat RODO to jeden z największych sukcesów polskich prawników, którym otwarcie korporacji w Polsce zdecydowanie ograniczyło zarobki. Część prawników twierdzi, że RODO spadło im z nieba. Poza tym to podręcznikowy przykład nadzwyczaj udanej kampanii reklamowej środowiska, które ustawowo nie może reklamować swoich usług. Jednym słowem wywołano histerię, która nie ma wiele wspólnego z Rozporządzeniem Rady. Wystarczy przeczytać to Rozporządzenie, by wiedzieć, jak to jest w Polsce nadużywane. RODO nie ma nic wspólnego z typową rejestracją video, a co do monitoringu, to tylko przy bardzo daleko idącej nadinterpretacji. Chociaż pewnie to też dla tego, że w Polsce po prostu brakuje przepisów co do monitoringu.
Czyli RODO nie ma nic wspólnego z Twoją kamerką w samochodzie, motocyklu czy na kasku.

6. Jakość obrazu tego Midlanda.
Obejrzałem nagrania z tego Midlanda dostępne na YT. W mojej ocenie spokojnie może być zapisany obraz dowodem dla sądu czy policji. Ale myślę, że jest mnóstwo kamer dających z moto dużo lepsze filmy. Również na tym forum. Przy okazji podziękowania dla forumowych filmowców.
Czyli kamera Midland jako motocyklowy rejestrator video jak najbardziej. Jako kamerka do filmów to... nie wiem.

PS. Sorki Oskar. Nie jestem sędzią.
Ostatnio zmieniony 31 sty 2020, 15:17 przez Voyager, łącznie zmieniany 1 raz.
Ocena: 41.17647%


Romet Kadet -> Romet Ogar 200 -> Junak 901 -> Honda Varadero 125 -> Suzuki V-Strom DL650XT L8 -> Suzuki V-Strom DL650XT M0

Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3749
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Wideorejestrator motocyklowy

Post autor: crimson »

No @Voyager ładnie to wszystko opisałeś.


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Awatar użytkownika
polokokt
A
Posty: 300
Rejestracja: 09 lis 2017, 23:00
Lokalizacja: Legionowo

Re: Wideorejestrator motocyklowy

Post autor: polokokt »

W jednym z vlogów Fabiq'a na YouTube jest nawet taki fragment z wyprawy do Austrii na kilka dni. I już w pierwszym dniu na podwórku wynajmowanej kwatery, zjawia się Policja, powiadomiona przez kogoś z okolicznych miejszkańców że jakiś gość jeździ z kamerą na kasku. Tam się chyba obyło bez niczego bo dalej nagrywali :) Ale nawet zwykli ludzie są na tym punkcie widać uczuleni (chyba że to była specyfika tej lokalnej wioski.



Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1323
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Wideorejestrator motocyklowy

Post autor: Oskar »

Dzięki Voyager kumaty jesteś chłop .
Mi ten rejestrator jest tylko potrzebny dla siebie bez rozpowszechniania tego gdzie kolwiek po wypadku który miałem trochę punkt widzenia się zmienia i ciągalem się pół roku po sądach żeby udowodnić że nie jestem Wielbładem.
Nagranie by wszystko wyjaśniło po pierwszej rozprawie.
Ale kolega który zaproponował z tyłu i przodu nagrywanie to nie jest głupie kiedyś kumplowi wjechał w tyłek na swiatlach samochodem i właśnie tak jak Voyager pisał zaczęło się że świateł stop niebyło itd.a koles chodził w kołnierzu ortopedycznym pół roku.
Polak tak będzie się tłumaczył i przedłużał żeby odwlec sprawę i uniknąć kary że motocykl spadł mu z nieba panie władzo.
Jechałem z 4 lata temu moja Meganka do rodzinki na wiochę pod Łapami na podwójnej ciągłej wyprzedziłem pierdołe który jechał 40na godzi.
Po 2 gdzieś miesiącach przychodzi wezwanie z psiarni oco kaman nic przez tel zapraszam na postarunek.
Zajeżdżam kolega z wojska część .
Co się stało pokazuje nagranie w kom. A jak wszystko nagrane kolezka normalny człowiek pouczenie.
Ty to można tak
Mówi Jarek ja od tego debila który Cię nagrał mam miesięcznie 100 filmików nie może dzięki Bogu prędkości nagrywać.Jezdzi debil w dzień nagrywa a wieczorem na skrzynkę policji wysyła.
Do czego to prowadzi.......już przerabialiśmy te doniesienia 30lat temu
Rozumiem sytuację potrącenia chamstwo na drodze .
Ale Voyager mnie wyprzedził na podwójnej ciągłej ze
swoim przepięknym plecaczkiem motocyklem i ja nagrałem to i do policji mam donosić ludzie do czego to doprowadzi .
Po każdym powrocie do domu wyjmujemy kamerkę żonka tam chyba z 6 dzisiaj mam donoś
Pokazywał mi jeszcze z 5 filmików Motocyklistów jak nagrali z samochodu i donoszą na nich
sprawdzałem czy niema mnie nie było puki co.
Rozumiem zderzenie niejasna sytuacja.
Jest nagranie oglądamy .
ale policja jest od nagrywania karania a nie zwykły obywatel
Ale Polska to fajny kraj tyle że kij ma dwa końce
Nosił Wilk razy kilka i ponieśli wilka.
Tylko policja może każde takie nagranie wykorzystywać ,prawnie rozumiem zagraża to innym użytkownikom doszło by do wypadku ale ktoś przed tobą specjalnie kombinuje żebyś go wyprzedził nagralem mam Ciebie. Bo mu się tablica rejestracyjna niepodobna lub szalik Jagieloni
Spójrzcie na kierowców tzw Tira kolega opowiadał żeby nie kamerka miał by przesrane gość go wyprzedził i po hamulcach zatrzymaj 40 ton wjechał mu w d....e
Kamerka dużo problemów mu zaoszczędziła
Montuję tylko przemyśle która


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1323
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Wideorejestrator motocyklowy

Post autor: Oskar »

Dopiero filmiki pobejrzalem od Voyagera bo mi klijeta przylazl do firmy i konwersację pisemną przerwał.
Dupy to nieurywa Garmin to to niejest ,
Ale robotę swoją robi .


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
Voyager
A+B
Posty: 518
Rejestracja: 13 lis 2018, 11:57
Lokalizacja: Polska południowa

Re: Wideorejestrator motocyklowy

Post autor: Voyager »

Oskar pisze:Dopiero filmiki pobejrzalem od Voyagera bo mi klijeta przylazl do firmy i konwersację pisemną przerwał.
Dupy to nieurywa Garmin to to niejest ,
Ale robotę swoją robi .
Tak. Takie mam wrażenie. Midland to narzędzie jako typowy videorejestrator motocyklowy, a nie jako kamerka sportowa. Dzięki okrągłemu kształtowi łatwo zamontować w dyskretnym miejscu i zapomnieć. Do użycia w razie godziny W.
Co do tych informatorów przysyłających dziesiątki filmików policji: Pan Bóg dał powołanie a zapomniał o zdolnościach. I później mamy takich ormowców.
Nie odnoszę tego do osób, które nagrały coś drastycznego i przesyłają taką bardzo niebezpieczną sytuację organom.


Romet Kadet -> Romet Ogar 200 -> Junak 901 -> Honda Varadero 125 -> Suzuki V-Strom DL650XT L8 -> Suzuki V-Strom DL650XT M0

Awatar użytkownika
vaaks
A2
Posty: 131
Rejestracja: 26 lut 2019, 09:06
Lokalizacja: Miasto parowozów

Re: Wideorejestrator motocyklowy

Post autor: vaaks »

Centrino pisze:@Vaaks - a byłbyś w stanie zapodać jakąś próbkę, choć minutkę nagrania??
Niestety, nie magazynuję nagrań i po sezonie sformatowałem kartę, ale chętnie coś podrzucę jak ruszę wiosną.
A tak na marginesie polecam odpowiednią kartę do wideorejestratorów, przeznaczoną do wielokrotnego nagrywania jako, że rejestrujemy w pętli.
ADATA Premier Pro micro SDHC UHS-I U3 Class 10


Wiek to tylko cyfra.
Były: Java 250(353) >>>Drag Star 650>>>Drag Star 1100>>>Honda Varadero1000>>>DL650AL4>>>Jest DL650AL7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Akcesoria elektryczne i elektroniczne”