Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Wszystko co o motocyklach V-strom powiedzieć i wiedzieć można. Pytania, odpowiedzi, dyskusje.
Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3746
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: crimson »

OK, to być może źle zinterpretowałem opis z instrukcji - i dlatego postałem z pół h przy rondzie, czekając na paliwo:) Dzięki Pyxis, za rozjaśnienie - wniosek z tego, ze nie ma takiego symbolu jak pusty prostokącik, a instrukcja ma taki narysowany, by odwzorować miganie tegoż :)


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Tags:

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3075
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: staszek_s »

U mnie miga ostatnia kratka, i jeszcze jest w baku paliwo - jak testowałem na stacji to chyba tak by wychodziło (te 2,5 litra) ale staram się do tego nie dopuszczać żeby mrugało :)


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

darekkaw
A2
Posty: 108
Rejestracja: 04 paź 2016, 16:20
Lokalizacja: Chełm
Kontakt:

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: darekkaw »

Ech ale temat poruszacie aż się wzruszyłem. W zeszłym roku wracając z 2 tygodniowej wycieczki po Norwegii lecę sobie A1 i widzę znak Toruń rezerwa już mruga dobre 50 km wiec myślę, strzelę fotę z Kopernikiem zjem loda zatankuję bo oczywiście będzie taniej w mieście i lecę dalej. Wszystko było jak zaplanowałem oprócz tego ostatniego bo moto już nie odpaliło. Wiec posilony i wypoczęty wbijam w nawigację stacje paliw, ech życie prawie 2 kilosy z buta w pełnym słońcu. Też mi oszczędność. Od tamtej pory już nie czekam aż zacznie mrugać. Sory trochę się rozpisałem nie na temat


Darek
DL 650 A1
DE 800
tel.501256082

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1240
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: SimOn! »

Ten wskaźnik to jest taki "dokładny", że ja ostatnio z mrugającym zrobiłem 35 km i potem wlałem 18,5 litra :lol:
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2018, 17:30 przez SimOn!, łącznie zmieniany 1 raz.


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5214
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: Struna »

Nie no, chyba jest tak, że najpierw jest "pierwsza" rezerwa ( ostatni kwadracik mruga, ale jest wypełniony ) a później druga - wtedy mruga tylko obrys ostatniego kwadracika.

Mnie się już zdarzyło nie raz tą drugą rezerwę zobaczyć - ale to generalnie jest już mega warning i trzeba jak najszybciej coś dolać.
Postawienie moto na kosie może już powodować problem z pracą silnika i zgaśnięcie.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1240
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: SimOn! »

Struna pisze:Nie no, chyba jest tak, że najpierw jest "pierwsza" rezerwa ( ostatni kwadracik mruga, ale jest wypełniony ) a później druga - wtedy mruga tylko obrys ostatniego kwadracika.

Mnie się już zdarzyło nie raz tą drugą rezerwę zobaczyć - ale to generalnie jest już mega warning i trzeba jak najszybciej coś dolać.
Postawienie moto na kosie może już powodować problem z pracą silnika i zgaśnięcie.
Nie, najpierw mruga dystrybutorek, a potem mruga cały kwadracik a rameczka jest na stałe czerwona namalowana na zegarach. :)


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5214
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: Struna »

może tak być - jakoś niespecjalnie na to zwracam uwagę, generalnie ta "druga" rezerwa to już jest red-alert :)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: RE: Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: rasik »

VALDI62 pisze:
pyra pisze:Bo tyle ma tam wejść, sprawdź w domu, wyłudziłeś 1,5 l paliwa Obrazek
Sprawdzę, bo mnie teraz zastanowiłeś. Wiem że 10 litrów to nie jest pod korek, ale ja nie nalałem pod korek, do pełna brakowało i to sporo :shock: .
Jutro sprawdzę tankując paliwo do nagrzewnicy, zatankuję zgodnie ze wskazaniem dystrybutora 10 ltr, i sprawdzę ile jest w kanistrze ?.
Rozmawialem ostatnio z kolegą otóż 10l nie kest rowne 10l gdyz wszystko zależy od temp paliwka opowiadał mi ile stacja tuz przy rafinerio tracila na cieplym paliwie na skutek rozszezalnosci cieplnej. hmm na malych ilosciach nie powinno to moec wplywu ale przypadek jednak ciekawy pozatym na bance powinna być kreska oznaczajaca owe 10l.



Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2214
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: RE: Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: Antyks »

rasik pisze:Rozmawialem ostatnio z kolegą otóż 10l nie kest rowne 10l gdyz wszystko zależy od temp paliwka opowiadał mi ile stacja tuz przy rafinerio tracila na cieplym paliwie na skutek rozszezalnosci cieplnej. hmm na malych ilosciach nie powinno to moec wplywu ale przypadek jednak ciekawy pozatym na bance powinna być kreska oznaczajaca owe 10l.
Taaaak.. rozszerzalność cieplna .. ważna sprawa.
Ale dla właścicieli rafinerii i ew. stacji benzynowych :)Dlatego kupuje się hurtowo paliwo objętościowo uśrednione do 15 st. C.
Ludziska - orientacyjnie benzyna zmienia swoją objętość w granicach 0,70 - 0,76% na każde 10 st. C.
Więc jak zatankujecie 20 L benzyny w temp. 10 st. a potem nagrzeje się Wam w baku do 40 st.C - czyli o 30 st. więcej - to jego objętość wzrośnie.. 0,4 L. Ale nadal będzie to ta sama ilość paliwa ( kalorycznie..) .
Nie wiem jak Wasze przyrządy - ale mój pokazywacz orientacyjnej ilości paliwa w baku, ani takiej dokładności - ani 4 x większej nie zauważa :)


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
Gabinet Dietetyczny
Przedstawiciel Thermomix

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2316
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: Pyxis »

Sprawdz rachunki, bo 0,4 litra wydaje mi sie "na oko" zbyt duza wartoscia dla procentowego wzrostu objetosci ktory podales. :-)


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2214
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: Antyks »

Na moje oko: nie.
1% z 20l to 0.2l
30st. Różnicy to 3 x 0.7% =2.1%
0.2l*2.1%= ok.0.42l
Ale moje oko jest jeszcze zaspane :)


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
Gabinet Dietetyczny
Przedstawiciel Thermomix

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4510
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: Centrino »

A mnie uczyli, że 10l to 10l. Nie może być 10l w formie np 8l.

A rozszerzalność to już inna sprawa, która w przypadku naszego zbiornika jak wykazał @Antyks ma znikome znaczenie.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2214
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: Antyks »

Bo zawsze 10 L to 10 L.
Ale gęstość się zmienia - w miarę zmiany objętości - a ta zmienia się w przypadku zmiany temperatury.
I tak np. o ile pamiętam - woda, przy temperaturze ok. 4 st.C - 1 L waży 1 kg. to przy temperaturze 90 st.C - 1 L wazy już tylko 0,96 Kg :)
Masa się nie zmienia - bo nie może. Kilo stali i kilo pierza - to ten sam kilogram. Waży tyle samo - ale objętość ma dużo inną :)
A jak ktoś ma wątpliwości - niech pomyśli jak działa termometr rtęciowy lub alkoholowy. :)


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
Gabinet Dietetyczny
Przedstawiciel Thermomix

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3075
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: staszek_s »

Co nie zmienia faktu, że benzyna zmienia swoją objętość często także zależnie od dystrybutora, z którego się ją leje ...


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2118
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: JARON »

Czyli jak następnym razem podjadę na stację zatankować,to będę zawsze mówił. Poproszę do pełna,ale tak na gęsto ... :lol:


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2316
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: Pyxis »

Antyks pisze:Na moje oko: nie.
1% z 20l to 0.2l
30st. Różnicy to 3 x 0.7% =2.1%
0.2l*2.1%= ok.0.42l
Ale moje oko jest jeszcze zaspane :)

Moje najwodoczniej JUZ bylo zaspane. :-)
20l benzyny podgrzane o 30K zwiekszy objetosc o 0,57 litra - dla wspolczynnika av(20*C)=0,00095/K


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2316
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: Pyxis »

Centrino pisze:A mnie uczyli, że 10l to 10l. Nie może być 10l w formie np 8l.
Objetosc to objetosc, a stezenie molowe to zupelnie inna sprawa. Ilosc materi w danej objetosci zalezy od jej sredniej gestosci (ktora najczesciej zmienia sie w funkcji temperatury). W zyciu codziennym z praktycznych powodow uzywamy uproszczen kupujac 20 l benzyny a nie odpowiadajaca temu ilosc moli (przeliczona na ilosc czasteczek paliwa). :-)


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4510
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: Centrino »

Pyxis pisze:
Centrino pisze:A mnie uczyli, że 10l to 10l. Nie może być 10l w formie np 8l.
Objetosc to objetosc, a stezenie molowe to zupelnie inna sprawa. Ilosc materi w danej objetosci zalezy od jej sredniej gestosci (ktora najczesciej zmienia sie w funkcji temperatury). W zyciu codziennym z praktycznych powodow uzywamy uproszczen kupujac 20 l benzyny a nie odpowiadajaca temu ilosc moli (przeliczona na ilosc czasteczek paliwa). :-)

Spoko, Chemie też na studiach miałem.

Ale nie zmienia to faktu, że jak kupiłem 10l to mam 10l ;)
Nie zakładam zmian temperaturowych na poziomie 35 stopni :)


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

VALDI62
A1
Posty: 81
Rejestracja: 13 gru 2017, 21:49
Lokalizacja: Żory

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: VALDI62 »

Ło....., ale dyskusje wywołałem tym incydentem.
Gdyby to była zima to można by było o tym pisać z nudów, ale w taka pogodę nie szkoda Wam czasu ?.
Co do samego tankowania, to dla mnie było dziwne, że do zakupionego 10 litrowego kanistra wlałem 11,5 litra i jeszcze było miejsce.
To nie był zatankowany kanister pod czubek wlewu, tylko właśnie gdzieś na wysokość gdzie powinna znajdować się kreska poziomu pojemności kanistra.
Sam kanister to nie była puszka po farbie z Chińskiej wtryskarki, tylko atestowany specjalnie do paliwa kanister, więc coś tam nie grało, zresztą sprzedawca nie bardzo chciał abym wzywał Policje i szybko odpuścił z tonu i policzył za 10 litrów.


JAWA 350, BURGMAN 400, HONDA DN01

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5214
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Wskaznik poziomu paliwa - ile.

Post autor: Struna »

czyli doskonale wiedział, że tnie na dystrybutorze i nie chciał mieć problemów - jak byś mocniej cisnął, to pewnie byś te 10l za free dostał, żeby nie robić smrodu :)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle V-strom”