Wykaz śrub

Wszystko co o motocyklach V-strom powiedzieć i wiedzieć można. Pytania, odpowiedzi, dyskusje.
mily
A1
Posty: 32
Rejestracja: 02 cze 2019, 10:24

Wykaz śrub

Post autor: mily »

Witam,

Czy ma ktoś może wykaz części a dokładniej śrub stosowanych w DL650 K5? Mam serwice manuala ale tam słowem nie ma opisane gdzie jaka śruba powinna być. Nawet jeżeli nie ma nikt jakiegoś PDF to może wie gdzie szukać takich informacji?


Motorynka :) -> VFR800 -> YBR250 -> TDM900 -> DL650

Awatar użytkownika
Tomek 69
A+B
Posty: 547
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wykaz śrub

Post autor: Tomek 69 »

Może się przyda katalog wszystkich części ze schematami gdzie co przychodzi u mnie strona się tłumaczy na polski https://www.cmsnl.com/suzuki-dl650-vstr ... iuNGWndg0O
Ocena: 5.88235%


Romet, Ogar, CZ 175, Suzuki Bandit 400 i obecnie od maja 2018 V-strom Dl 650 k 5 czarny

pablozpolska
A2
Posty: 152
Rejestracja: 16 maja 2019, 14:22

Re: Wykaz śrub

Post autor: pablozpolska »

Wybaczcie, ja troche inaczej w temacie. Chcialem wymienić na nowe wszystkie śruby mocujące plastiki. Gdzie moge zakupić, prosze o pomoc, z góry uprzejmie dziekuje.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk



Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Wykaz śrub

Post autor: Maarcel »



Suzuki DL 650 V-Strom 2012

jacek.m
A2
Posty: 246
Rejestracja: 06 maja 2019, 21:35
Lokalizacja: Siecino k.Złocienica

Re: Wykaz śrub

Post autor: jacek.m »

Też szukałem zestaw śrub do mojego DL 1000 z 2003 roku i serwis suzuki powiedział mi żeby wypisać śruby które są mi potrzebne to je zamówią ale nie jest to tanie . Bo jak dokupywałem śruby do owiewki to za jedną płaciłem 15 złotych



pablozpolska
A2
Posty: 152
Rejestracja: 16 maja 2019, 14:22

Re: Wykaz śrub

Post autor: pablozpolska »

Ja wlasnie ze tak sie wyraze, doczytslem sie w powyzszym linku...i sa :) jestem juz stary i glupi

Sent from my SM-G960F using Tapatalk



pablozpolska
A2
Posty: 152
Rejestracja: 16 maja 2019, 14:22

Re: Wykaz śrub

Post autor: pablozpolska »

https://www.cmsnl.com/suzuki-dl650-vstr ... i2tHcbp2dM

Sent from my SM-G960F using Tapatalk



mily
A1
Posty: 32
Rejestracja: 02 cze 2019, 10:24

Re: Wykaz śrub

Post autor: mily »

O kurcze ratujecie mnie bardzo. Moje Suzi wygląd tak i połowa śrub nie jest tam gdzie powinna być, z taką stroną doprowadzę ją do kultury.
Załączniki
suzi.jpg


Motorynka :) -> VFR800 -> YBR250 -> TDM900 -> DL650

Awatar użytkownika
Tomek 69
A+B
Posty: 547
Rejestracja: 09 maja 2019, 21:52
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Wykaz śrub

Post autor: Tomek 69 »

Kto pyta nie błądzi, po to jest forum by sobie wzajemnie pomagać. Będzie ok wstaw zdjęcie moto po zamontowaniu wszystkich elementów. LWG


Romet, Ogar, CZ 175, Suzuki Bandit 400 i obecnie od maja 2018 V-strom Dl 650 k 5 czarny

mily
A1
Posty: 32
Rejestracja: 02 cze 2019, 10:24

Re: Wykaz śrub

Post autor: mily »

No jestem w lekkim szoku. Szukam tych śrub i o ile śruby imbusowe są dostępne w normalnych kwotach to te imbusowe z odlewem tulejek są nie do dostania, a jeżeli już to w kwotach 20-40zł za jedną z czasem oczekiwania kilku tygodni.
Może ktoś już kupował gdzie takie śruby w normalnych cenach?


Motorynka :) -> VFR800 -> YBR250 -> TDM900 -> DL650

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 510
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Wykaz śrub

Post autor: Colto »

Nie wiem skąd jesteś, ale w Wawie jest taka firma Asmet - może tam dostaniesz.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

mily
A1
Posty: 32
Rejestracja: 02 cze 2019, 10:24

Re: Wykaz śrub

Post autor: mily »

Z Łodzi.
Znam nazwę, bo próbowałem odszukać w ich asortymencie internetowym takich śrub, mają tez oddział w Łodzi, o tej firmie napisałeś:
http://www.asmet.com.pl/
Jutro się do nich wybiorę, może to tez być zbieżność nazw.


Motorynka :) -> VFR800 -> YBR250 -> TDM900 -> DL650

Awatar użytkownika
Colto
A+B
Posty: 510
Rejestracja: 25 lip 2019, 11:15
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Wykaz śrub

Post autor: Colto »

Tak, to dokładnie ta firma.
Widze, że mają na stronie w swoim wykazie sklep w Łodzi:

Sklepy ASMET - Metalzbyt
Łódź
Łódź, ul. Legionów 118[http://m20]
tel. 42 634-20-89
Godziny otwarcia:
pon-pt: 7.00-16.00

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam,

Mariusz
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Suzuki V-Strom DL1000 AL9 (2019r.)

motokras
A2
Posty: 168
Rejestracja: 10 sty 2017, 09:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Wykaz śrub

Post autor: motokras »

weź pod uwagę że te z dystansem też nie są jednakowe... mają większy lub mniejszy dystans. jak ktoś chce mieć oryginalny wygląd to płacze i płaci...
za mały dystans zgniecie ci plastyki... za duży nie dociśnie tak jak trzeba i będą drżały



mily
A1
Posty: 32
Rejestracja: 02 cze 2019, 10:24

Re: Wykaz śrub

Post autor: mily »

Tak wiem, że one mają rożne dystanse.
Zastanawiam się nad zastosowaniem śrub bez tulejek, ale z zastosowaniem podkładek gumowych lub plastikowych. Wydaje mi się że takie rozwiązanie będzie lepsze, bo te metalowe powycierały lakier z owiewek.


Motorynka :) -> VFR800 -> YBR250 -> TDM900 -> DL650

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Wykaz śrub

Post autor: Maarcel »

mily pisze:Tak wiem, że one mają rożne dystanse.
Zastanawiam się nad zastosowaniem śrub bez tulejek, ale z zastosowaniem podkładek gumowych lub plastikowych. Wydaje mi się że takie rozwiązanie będzie lepsze, bo te metalowe powycierały lakier z owiewek.
Powycierały lakier z owiewek - rozumiem, że można być pedantem, (sam po części od lat walczę ze swoim chorobliwym perfekcjonizmem)
ale czy ten powycierany od śrubek lakier coś Ci robi? Gorzej się prowadzi? Mniej powycierana strona przeważa na bok?

Zrobisz jak uważasz, ale zwykle takie druciarskie rzeźby powodują tylko wzrost kosztów w stosunku do pierwotnego rozwiązania.

Serdeczności
M.


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

mily
A1
Posty: 32
Rejestracja: 02 cze 2019, 10:24

Re: Wykaz śrub

Post autor: mily »

Super odpowiedź, trochę ironiczna, ale brnijmy dalej :)
Jeżeli się wyciera to za chwilę w tym miejscu przetrze plastik (w niektórych miejscach są już braki w plastiku) i nawet tulejki nie pomogą. To jest to co kolega wcześniej napisał, zastosowanie śrub z nieprawidłową wysokością tulejek powoduje że owiewka zamiast być stabilnie przymocowana zaczyna pracować i się wyciera gniazdo mocowania.


Motorynka :) -> VFR800 -> YBR250 -> TDM900 -> DL650

Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Wykaz śrub

Post autor: Maarcel »

mily pisze:Super odpowiedź, trochę ironiczna, ale brnijmy dalej :)
Jeżeli się wyciera to za chwilę w tym miejscu przetrze plastik (w niektórych miejscach są już braki w plastiku) i nawet tulejki nie pomogą. To jest to co kolega wcześniej napisał, zastosowanie śrub z nieprawidłową wysokością tulejek powoduje że owiewka zamiast być stabilnie przymocowana zaczyna pracować i się wyciera gniazdo mocowania.
Czy mi się wydaje, czy właśnie potwierdziłeś, że wraz z Motokras, zachęcamy Cię do "lepszego" rozwiązania? ;)

Osobiście unikam rzeźby jeśli mogę - właśnie ściągam oryginalne handguardy pod kątem montażu Barkbusters i również stanąłem przed koniecznością zamówienia oryginalnych śrub do klamki sprzęgła, hamulca, nakrętek i osłony sprzęgła. Też jest mi smutno z powodu ich cen i kosztów które dodatkowo musiałem ponieść, natomiast uważam, że jeśli coś robić to albo porządnie, albo wcale.

Powodzenia


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

motokras
A2
Posty: 168
Rejestracja: 10 sty 2017, 09:18
Lokalizacja: Białystok

Re: Wykaz śrub

Post autor: motokras »

przy zastosowaniu oryginalnych śrub nie spotkałem się jeszcze z wytartymi plastikami...



mily
A1
Posty: 32
Rejestracja: 02 cze 2019, 10:24

Re: Wykaz śrub

Post autor: mily »

Cieszę się że jesteśmy podobnego zdania :)
Nie wiem co jest powodem wycierania, albo jest zła śruba założona (ze zbyt krótką tulejką), albo metalowa tulejka + plastikowa owiewka nie idą w parze, więc szukam rozwiązania.
Ignorowanie wycierania owiewki nie jest kwestią pedantycznego podejścia tylko konsekwencji wycierania.


Motorynka :) -> VFR800 -> YBR250 -> TDM900 -> DL650

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle V-strom”