Wymiana oleju

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Andrzej wojtyniak
AM
Posty: 1
Rejestracja: 22 lip 2019, 20:13

Wymiana oleju

Post autor: Andrzej wojtyniak »

Witam jestm tutaj nowy i mam pytanie bo Troche może panikuje kupiłem v stroma 650 2019 i po pierwszym 1000km wymieniłem olej w sklepie powiedzieli że motul 10w40 tylko że on jest czerwony a miałem olej jakiś jasny i wydawało mi się że po zmianie miałem dwa razy dziwny dźwięk w silniku i teraz boję się trochę jeździć a naczytałem się że niektórzy mieli problemy właśnie z olejami i tez mieli dziweki albo nie zapięty 6 bieg może ktoś wie jaki olej poleca suzuki do v stroma



Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymiana oleju

Post autor: Maarcel »

U mnie ASO wlewało Shell Advance Ultra 4T 10w-40. Taki sam wlewam też i ja.
Przepraszam, a to Ty przegląd 1000 km sam sobie robiłeś? ;)

A tutaj masz trochę kropek i przecinków. Gdy je umieścić pomiędzy wyrazami, łatwiej odczytać sens wypowiedzi :)
..... ,,,,, ..... ,,,,,

Pozdrawiam


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Awatar użytkownika
raduch85
A+B
Posty: 686
Rejestracja: 21 mar 2018, 11:17
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Wymiana oleju

Post autor: raduch85 »

Możesz też zalać markowy wyrobem Suzuki wlewanym od tego roku czyli Ecstar r9000

Yamaha xj600-->yamaha fzs 600-->DL 1000 xt 2018


Yamaha Diversion 600--> Yamaha FZS600 --> V-Strom 1000XT AL8

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Wymiana oleju

Post autor: JARON »

Temat oleju do Vstroma to temat rzeka. Poczytaj inne wątki bo tego jest już sporo. Każdy chwali coś innego. Trzeba próbować,coś dopasować do swojej maszyny i swojego stylu jazdy. Obecny olej Ci nie zaszkodzi,ale już wiesz ,że niekoniecznie jest najlepszy do Twoich preferencji. Ja polecam Motul 5100 jeśli jeździsz spokojnie. Jak kręcisz moto na wyższych obrotach i jeździsz dynamicznie to Motul 7100. U mnie Shel się nie sprawdzał.


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Kierownik
AM
Posty: 15
Rejestracja: 09 wrz 2019, 10:21

Re: Wymiana oleju

Post autor: Kierownik »

Szybkie pytanko do doświadczonych forumowiczów, mianowicie - przy 1000km przebiegu zmieniłem olej z uwagi na pierwszy przegląd moto, obecnie mam 7700 km i wstawiam maszynę do serwisu z uwagi na akcję serwisową wymiany uszczelniacza pompy paliwa/baku, coś takiego :) Pomyślałem że przy okazji mógłbym zmienić olej i mieć już spokój na wiosnę, pytanie czy to ma sens, czy też, olej lepiej zmienić po zimowaniu moto, wiem że są też i tacy co zmieniają na zimę i na lato...:) Jakie macie w tym temacie doświadczenie ??



Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymiana oleju

Post autor: Maarcel »

większość wymienia po prostu po 6 kkm - ewentualnie +/-1-2 kkm zależnie od tego jak wypadnie w związku z wyjazdami/podróżami :)
ostatnio miałem wymianę po 5 kkm przed długim wyjazdem, a potem po 7 kkm ;)


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Wymiana oleju

Post autor: pyra »

W ASO, oprócz przebiegu liczy się też czas - 12 miesięcy.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Kierownik
AM
Posty: 15
Rejestracja: 09 wrz 2019, 10:21

Re: Wymiana oleju

Post autor: Kierownik »

Serwis przy przebiegu 1100km był robiony raptem wna końcu maja tego roku wiec temat starzenia się oleju pomijam , pytanie czy zmienić teraz czy lepiej na wiosnę... ?



Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymiana oleju

Post autor: Maarcel »

Kierownik pisze:Serwis przy przebiegu 1100km był robiony raptem wna końcu maja tego roku wiec temat starzenia się oleju pomijam , pytanie czy zmienić teraz czy lepiej na wiosnę... ?
a ile przejedziesz do końca sezonu? :)
sam sobie odpowiedz... jesli niewiele, to dociągnij na tym co jest i zmień przed zimą :) tzn. ja bym tak zrobił :)


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

Kierownik
AM
Posty: 15
Rejestracja: 09 wrz 2019, 10:21

Re: Wymiana oleju

Post autor: Kierownik »

Myślę że strzelę jeszcze jakieś 1,5-2 tys. Jest jakaś większa różnica dla moto czy wymienię na koniec sezonu czy zaczekam do wiosny i wtedy zaleje nowy olej ?? Z góry dziękuje za dobrą podpowiedź.



Awatar użytkownika
Maarcel
A+B
Posty: 915
Rejestracja: 14 cze 2018, 23:02
Lokalizacja: Łódź

Re: Wymiana oleju

Post autor: Maarcel »

Kierownik pisze:Myślę że strzelę jeszcze jakieś 1,5-2 tys. Jest jakaś większa różnica dla moto czy wymienię na koniec sezonu czy zaczekam do wiosny i wtedy zaleje nowy olej ?? Z góry dziękuje za dobrą podpowiedź.
teorii są setki - większość z nich znajdziesz w internetach :D moje zdanie zostało wyrażone wyżej ;)
poza tym to tylko motocykl, a nie prom kosmiczny ;)


Suzuki DL 650 V-Strom 2012

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”