Wymiana szyby

Wszystko co o motocyklach V-strom powiedzieć i wiedzieć można. Pytania, odpowiedzi, dyskusje.
Bogdan
AM
Posty: 5
Rejestracja: 18 cze 2018, 17:30

Wymiana szyby

Post autor: Bogdan »

Witam wszystkich, od dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem białej suzi II- czyli model z lat 2012-2016. Wracając na niej do domu na autostradzie wydawało mi się jakby szyba (standardowa- ustawiona w najwyższym położeniu) nie wystarczająco chroniła, ale o dziwo nie od góry- raczej "po bokach".
Pytanie czy warto inwestować w GIVI AF3101? Czy ktoś z już wymieniał i może podzielić się odczuciami? :roll:



Awatar użytkownika
Pepo
A
Posty: 324
Rejestracja: 07 lut 2017, 21:30

Re: Wymiana szyby

Post autor: Pepo »

Bogdan, nie jeżdżę takim młodym egzemplarzem ja Ty. Nie piszesz ile na tej autostradzie jechałeś i czułeś dyskomfort.
Sorry że to napiszę ale jeśli spodziewałeś się że przy prędkości 160 km/h nie będziesz miał podmuchów powietrza z boku jadąc za jakimkolwiek samochodem (nie mówię o ciężarówce) i w ogóle nie będzie czuć działania pędu powietrza to dziwne. Mnie i innym w turbulencjach bocznych pomogła zmiana lusterek na Kawasaki. Temat znany na forum.


Kawasaki KLV1000. Po to właśnie moto. 8-)

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana szyby

Post autor: prebenny »

Odpowiadając na pytanie - Tak oryginalna szyba jest do dupy. Tak Airflow jest zdecydowanie lepszy :)
Ocena: 5.88235%


null

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Wymiana szyby

Post autor: Iżu »

Bogdan, Suzuki V-Strom DL-650 tak już ma że kiepsko się nim jeździ autostradami, oryginalna szyba kiepsko chroni, motocykl wężykuje jak grzechotnik na pustyni i szumi też w kasku, mam także oryginalną szybę i faktycznie słabo ona chroni, na szumy jest sposób - zatyczki - "Alpine Motor Safe", szyba Air-Flow poprawia sytuację ale wężykowanie pozostaje :ugeek:
Ocena: 5.88235%


Iżu

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana szyby

Post autor: prebenny »

Iżu nie wiem jakimi prędkościami jeździsz ale przy 150-160 wężykowania nie zauważyłem :P


null

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Wymiana szyby

Post autor: QraC »

Ja również nie zauważyłem...


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
egojack1
A1
Posty: 71
Rejestracja: 16 cze 2018, 20:17
Lokalizacja: Radomsko

Re: Wymiana szyby

Post autor: egojack1 »

Czy poprawa w odchylaniu strugi powietrza przy zamontowaniu deflektora np takiego jest odczuwalna ?
http://allegro.pl/deflektor-szyba-owiew ... 91814.html


Ogar 200, Jawa 353, CZ350, Jawa 350TS, Suzuki V-Strom DL650 AL2 YUK

Bogdan
AM
Posty: 5
Rejestracja: 18 cze 2018, 17:30

Re: Wymiana szyby

Post autor: Bogdan »

Pepo pisze:Bogdan, nie jeżdżę takim młodym egzemplarzem ja Ty. Nie piszesz ile na tej autostradzie jechałeś i czułeś dyskomfort.
Sorry że to napiszę ale jeśli spodziewałeś się że przy prędkości 160 km/h nie będziesz miał podmuchów powietrza z boku jadąc za jakimkolwiek samochodem (nie mówię o ciężarówce) i w ogóle nie będzie czuć działania pędu powietrza to dziwne. Mnie i innym w turbulencjach bocznych pomogła zmiana lusterek na Kawasaki. Temat znany na forum.
Tak jakoś mi się udało nabyć po liftowy egzemplarz ;) . Nie, aż takiej prędkości nie rozwijałem- jestem początkujący i mam respekt ;) :D . Prędkość oscylowała pomiędzy 100 a 130. Wcześniej trochę jeździłem małym wiaderkiem i tam problemem była krótka standardowa szyba, ale nie wiało "bokami". A tu ewidentnie wiatr "w ramiona"- ale nie w szyję :o .



Awatar użytkownika
kitza
A2
Posty: 266
Rejestracja: 30 wrz 2016, 21:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Wymiana szyby

Post autor: kitza »

prebenny pisze:Iżu nie wiem jakimi prędkościami jeździsz ale przy 150-160 wężykowania nie zauważyłem :P
QraC pisze:Ja również nie zauważyłem...
Że się tak wtrącę z pytaniem.
Czy mówimy o jeździe z kufrem centralnym czy bez?
Pytam, ponieważ w sobotę miałem okazję lecieć z taką prędkością i za każdym razem przy zbliżaniu się do prędkości 160 km/h motocykl zaczynał delikatnie wężykować. Podejrzewam o to kufer centralny ale nie miałem jak zostawić go na chwilę i sprawdzić jak będzie wyglądała sytuacja bez.


Romet Komar -> Suzuki GSF 600 Bandit -> Suzuki V-Strom 1000

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Wymiana szyby

Post autor: prebenny »

Nie zdarzyło mi się jeszcze jechać bez kufra centralnego ;) Pytanie może faktycznie jaki kufer masz. Ja mam K-Maxa, który jest dość spory ale jednak kształt opływowy a nie alu kwadrat.


null

Awatar użytkownika
kitza
A2
Posty: 266
Rejestracja: 30 wrz 2016, 21:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Wymiana szyby

Post autor: kitza »

Givi Maxia 3, który zasłaniam prawie całkowicie szerokością swoich pleców :)


Romet Komar -> Suzuki GSF 600 Bandit -> Suzuki V-Strom 1000

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Wymiana szyby

Post autor: QraC »

Chyba nigdy nie jechałem bez kufra centralnego. Mam Alu 37L Sw-Motech. Przy żadnej prędkości nie stwierdziłem wężykowania.

Z kuframi bocznymi (i dodatkowymi torbami na te kufry) też zdarzało mi się jechać około 160, czy nawet pod 170... Objawów wężykowania - brak.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Wymiana szyby

Post autor: gorghu »

Ja u siebie też nie zauważyłem efektu wężykowania. Zarówno z kuframi jak i bez. Z centralnym jeżdżę zawsze.
Ale z tym wężykowaniem to chyba zboczyliśmy trochę z tematu. ;)

A co do szyby. Mam oryginał z deflektorem. Oprócz tego zainstalowana jest na regulatorze wysokości typu Madstad. I faktycznie. Mocno wieje w ramiona. Natomiast głowa i tułów - cisza i spokój (chyba że obniżę i pochylę szybę na maxa ;) ). Myślę, że gdyby ta oryginalna szyba była wygięta na bokach minimalnie na zewnątrz, to kierowałaby pęd powietrza trochę bardziej poza obrys kierowcy, przez co by tak nie wiało w ramiona.
Ocena: 5.88235%


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Bogdan
AM
Posty: 5
Rejestracja: 18 cze 2018, 17:30

Re: Wymiana szyby

Post autor: Bogdan »

gorghu pisze:Ja u siebie też nie zauważyłem efektu wężykowania. Zarówno z kuframi jak i bez. Z centralnym jeżdżę zawsze.
Ale z tym wężykowaniem to chyba zboczyliśmy trochę z tematu. ;)

A co do szyby. Mam oryginał z deflektorem. Oprócz tego zainstalowana jest na regulatorze wysokości typu Madstad. I faktycznie. Mocno wieje w ramiona. Natomiast głowa i tułów - cisza i spokój (chyba że obniżę i pochylę szybę na maxa ;) ). Myślę, że gdyby ta oryginalna szyba była wygięta na bokach minimalnie na zewnątrz, to kierowałaby pęd powietrza trochę bardziej poza obrys kierowcy, przez co by tak nie wiało w ramiona.
Wymieniłem na Givi air flo. Ciężko dokładnie powiedzieć jaki efekt gdyż mocne wiały wiatry :(. Jednak odnoszę wrażenie, że jest dużo, dużo lepiej :D .
No i na wyglądzie Suzia zyskała : ;) .



Awatar użytkownika
kisman
A1
Posty: 22
Rejestracja: 20 lut 2018, 00:49

Re: Wymiana szyby

Post autor: kisman »

Ja również wymieniłem standardową szybę na GIVI AF3101. W oryginale przy moim wzroście 195cm i predkosci 70+ szlyszalem bardziej świst wiatru niź silnik. Bardzo mnie to denerwowało. Nie jeżdżę szybko, srednio 60-80 (max 110-120 i to raczej predkosci chwilowe). Poprawa jest bardzo odczuwalna i na pewno do oryginału bym nie wrócił. Do innych szyb nie mam porównania.
Ocena: 5.88235%


Obrazek

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wymiana szyby

Post autor: Lord »

Iżu pisze:Bogdan, Suzuki V-Strom DL-650 tak już ma że kiepsko się nim jeździ autostradami, oryginalna szyba kiepsko chroni, motocykl wężykuje jak grzechotnik na pustyni i szumi też w kasku, mam także oryginalną szybę i faktycznie słabo ona chroni, na szumy jest sposób - zatyczki - "Alpine Motor Safe", szyba Air-Flow poprawia sytuację ale wężykowanie pozostaje :ugeek:
Obecnie mam Deflektor przelożony z poprzedniego moto (Darkojak). Szału nie ma, jest lepiej ale zastanawiam sie nad Air-Flow, pytanie czy warto i czy to znaczaco zmieni sytuacje (DL 650 2018)?
Ostatnio zmieniony 27 sie 2018, 21:37 przez Lord, łącznie zmieniany 1 raz.


DL650A L8

Awatar użytkownika
raduch85
A+B
Posty: 686
Rejestracja: 21 mar 2018, 11:17
Lokalizacja: Oleśnica

Re: Wymiana szyby

Post autor: raduch85 »

Powiem Ci, że mi pomogło przy litrze. choć jestem mniejszy bo 173 ale i szyba nisko ustawiona. Ogólnie na plus co do oryginału. Można na spokojnie jeździć z otwartym wizjerem lub przylbica


Yamaha Diversion 600--> Yamaha FZS600 --> V-Strom 1000XT AL8

Suszny
A
Posty: 345
Rejestracja: 13 paź 2016, 15:44

Re: Wymiana szyby

Post autor: Suszny »

Wężykowanie może byś spowodowane luzem na wahaczu. Na pewno nie jest to normalne. Sprawdź swój motocykl, bo coś jest nie tak.


V-strom 650 K5

scyzor_2007
A+B
Posty: 802
Rejestracja: 08 sty 2017, 16:50

Re: Wymiana szyby

Post autor: scyzor_2007 »

Miałem deflektor Dakcojaka regulowany w dwoch płaszczyznach było ok , spisywał sie super



Awatar użytkownika
kitza
A2
Posty: 266
Rejestracja: 30 wrz 2016, 21:16
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Wymiana szyby

Post autor: kitza »

raduch85 pisze: Można na spokojnie jeździć z otwartym wizjerem lub przylbica
Co jakiś czas, przy okazji wypowiedzi na temat Givi AirFlow pada stwierdzenie, że z tą szybą niektórzy jeżdżą przy znacznych prędkościach z otwartym wizjerem lub podniesioną szczęką, w zależności od rodzaju kasku.
Czy w przypadku tej szyby struga powietrza jest tak kształtowana, że wszelkiej maści robactwo zamiast trafić nas w twarz odbija się od tej strugi i omija kask?
Nie mam możliwości zamontowania tej szyby, mam turystyczną z deflektorem i pomimo tego, że do ok. 120 km/h mogę jechać z podniesioną szczęką czy wizjerem, przyznam, że mam obawy związane właśnie z możliwością oberwania jakimś owadem.


Romet Komar -> Suzuki GSF 600 Bandit -> Suzuki V-Strom 1000

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle V-strom”