Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Miejsce do pogaduszek i dzielenia się doświadczeniem o motocyklach innych niż V-Strom.
Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: motif »

Iżu pisze: Złego słowa nie powiem o silniku CP2, to zdecydowanie bardziej dojrzała konstrukcja i przede wszystkim nowsza w stosunku do DL-650, motor pięknie ciągnie od dołu do samej góry, do tego z fabrycznym tłumikiem T7 pięknie brzmi nie męcząc użytkownika nadmiernym hałasem.
to akurat jest wadą cp2, myślę że większość już się przekonała że co nowsze w motoryzacji to od dobrych kilku lat zwykle jest gorsze.
osobiście wołałbym jeden silnik dl-650 niż dwa cp2 8-)



Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: motif »

Zebralem się dziś w końcu bo pogoda przednia i pojeździłem prawie 2 godziny nową T700, głównie szutrowe drogi i wertepy.
Nie bawiłem się zawieszeniem ale to co było ustawione było całkiem sztywne, wręcz za bardzo, jadąc powoli na małych dziurach odbijało bardzo ale jak się dodało gazu to wybierało OK. Osłona przed wiatrem na mój wzrost 185 cm zerowa, gorsza niż w xt660z, klamka sprzęgła dość sztywna, skrzynia, biegi OK. Pozycja na stojąco znajoma ze starej tenery, bardzo dobra. Siedzenie nie takie złe na jakie wygląda, jednak na pewno gorsze niż w xt660z.

Silnik najbardziej mnie zaskoczył bo bierze faktycznie w całym zakresie ładnie, wolno na jedynce, dwójce można go wlec bez gazu. Nie ma tego zrywania, szarpania jak w xteku przy schodzeniu z gazu. Mocy w pierony, wyprzedanie nie problem. Porównując wagę do xt660z niby to samo a wydaje się o niebo lżejsza. Jak ją wyciągałem z trawy za pasek w siedzeniu to prawie jak crossówka :)

Nie podoba mi się natomiast mocowanie podnóżków do rury zawieszenia do której jest podczepiona osłona silnika. Dość cienka nawiasem mówiąc, plastikowa w xteku była lepsza. Jak przywalisz osłoną o większy kamor, duża szansa że mocowanie aluminiowe podnóżka się złamie.
To chyba największy minus dla mnie w tym moto poza kołami dętkowymi i małym bakiem. Zegary słabo czytelne w słońcu i bardzo drgają na wybojach, wróże że się oberwą po jakimś czasie.

Generalnie pozytywne wrażenie odniosłem, a dźwięk z wydechu jest rewelacyjny :)
Powiedzmy tak, na pewno jest lepiej biz wskazywałyby specyfikacje.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ocena: 5.88235%



darek70
A1
Posty: 25
Rejestracja: 09 lip 2019, 17:40

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: darek70 »

No widzisz :)



merc
A
Posty: 418
Rejestracja: 05 paź 2016, 21:24

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: merc »

Motif
I po co było tyle pisać złego o T7?


DL 650 XT 2016 i honda CB 1300 2013

darek70
A1
Posty: 25
Rejestracja: 09 lip 2019, 17:40

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: darek70 »

Już pewnie myśli nad kupnem :lol:



Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: motif »

merc pisze:Motif
I po co było tyle pisać złego o T7?
no to co "złe" napisałem wciąż zostaje jak za mały bak, dętkowe opony, siedzenie za wąskie na dalsze wyprawy, nie sprawdzony silnik na długich dystansach, trzęsący się wyświetlacz itp 8-) natomiast jeździło się fajnie. prawie jak na mojej starej tenerce. Ciekawy jestem o ile się da zmiękczyć zawieszenie bo to co było ustawione zdecydowanie za twarde do jazdy na co dzień.



Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: motif »

No i mamy pierwszy przypadek złamania mocowania podnóżka po "powieszeniu" się na większym kamieniu,
na advrider wzmianka: https://advrider.com/f/threads/yamaha-t ... 3/page-634

Obrazek



Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: Iżu »

Zapraszam na filmik z jazdy testowej nową Yamahą Tenere 700 :)



Pozdrówko 8-)


Iżu

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: motif »




Awatar użytkownika
polokokt
A
Posty: 300
Rejestracja: 09 lis 2017, 23:00
Lokalizacja: Legionowo

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: polokokt »

Znaczy z tego co czytam i co wrzócał też mój pobliski dealer Yamahy na swoj FB, to akcja dotyczy modeli z roczników poprzednich niż 2019. Głównie właśnie Sporty i skutery. Cytat z tej stronki:

"Premiowane są wszystkie dostępne w polskich salonach egzemplarze pochodzące z rocznika modelowego starszego niż 2019."



Awatar użytkownika
Dave Moto
AM
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2019, 08:48
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: Dave Moto »

Witam wszystkich.
Jestem tutaj nowy. Co powiecie o wydechach Dominator? Zastanawiam się nad zakupem Tenery 700 oraz dokupieniem komina Dominator.


Tu film jaki znalazłem Yamahy na wydechu Dominatora.

Dziękuję za odpowiedź


V-Strom 1000

darek70
A1
Posty: 25
Rejestracja: 09 lip 2019, 17:40

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: darek70 »

Najpierw kup Tereskę a potem się zastanawiaj nad wydechem. Oryginał też brzmi fajnie no i ma homologację.



Krzysiek1
AM
Posty: 5
Rejestracja: 12 lis 2019, 22:13

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: Krzysiek1 »

Ciekawy wybór dla kogoś kto prócz turystyki (mam tu na myśli tą krajową) lubi się czasem trochę pobawić po szutrach i w lekkim terenie. Prędkości autostradowe bez problemu do osiągnięcia, ciekawe jak z wygodą pasażera (testował ktoś akcesoryjną kanapę dla pasażera?). Tylko ta cena za wysoka, przygotowany na dalsze wypady + kanapa dla pasażera to 45k minimum trzeba szykować, w porównaniu do V stroma 650 za niewiele ponad po 30 tyś wychodzi mało opłacalnie.



darek70
A1
Posty: 25
Rejestracja: 09 lip 2019, 17:40

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: darek70 »

Czemu masz na myśli turystykę krajową? Dalej się nie ruszasz czy Tenerka nie da rady?



Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: motif »

Dave Moto pisze:Witam wszystkich.
Jestem tutaj nowy. Co powiecie o wydechach Dominator? Zastanawiam się nad zakupem Tenery 700 oraz dokupieniem komina Dominator.
ło jezu, a jechałeś tenerka przynajmniej i słychałeś jej ? Fabryczny wydech jest REWELACYJNY i według mnie głupota jest go zmieniać,
w szczegółności na takie domowej roboty, niskiej jakości puszki krajowe jak Dominator czy Huzar.
Co to za mania ze zmienianiem wydechu ostatnio...zamiast tracąc kase na wydech wydaj ja na lekcje na torze np.



Awatar użytkownika
Dave Moto
AM
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2019, 08:48
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: Dave Moto »

Witam,
Dziękuję za odpowiedź.
Jeżeli chodzi o dźwięk oryginalnej terernki to tak słyszałem i jeździłem. Motocykl jest bardzo przyjemny, ale dźwięk już nie nie. Jestem zwolennikiem zmian układów wydechowych, bo dają większą przyjemność z jazdy oraz w moim mniemaniu bezpieczeństwo na drodze (nie mówię tu głośności natężenia 100 dB tylko akceptowalnej).


V-Strom 1000

haqqax
A2
Posty: 229
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: haqqax »

Fajne review tego motocykla:


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: Struna »

Świetny filmik, no i mega fajny klucz do kół tam przy okazji pokazali.
Jeden klucz do wszystkich śrub kół w moto - świetna sprawa.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Nuri
A1
Posty: 23
Rejestracja: 20 kwie 2019, 11:22

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: Nuri »

Filmik faktycznie fajny, ale autor to niepoprawny optymista. Bak 16 litrów a on, że - long fuel range... :twisted: :mrgreen:



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: Struna »

Może w porównaniu do stricte dirt-bike to jest jakiś long range :)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle niesłuszne (czyli nie V-strom)”