Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Miejsce do pogaduszek i dzielenia się doświadczeniem o motocyklach innych niż V-Strom.
Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: motif »

Nuri pisze:Filmik faktycznie fajny, ale autor to niepoprawny optymista. Bak 16 litrów a on, że - long fuel range... :twisted: :mrgreen:
tak, ten autor z Australii jest znany z tego że nie krytykuje motocykli które dostaje za darmo do testów, wszystko zawsze w superlatywach...



Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: gorghu »

bo założenie Yamahy i ich badania spalania wykazały że silnik nie pali więcej niż 5l/100km i w związku z tym bak 16 litrów wystarcza na 300 km+.
Oprócz tego w terenie każdy kilogram mniej to lepiej, łatwiej dźwignąć moto - co nie @Struna ;) :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: Struna »

No ba - weź zatankuj DL-a pod korek i podnieś jak się obali ;)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: motif »

Struna pisze:No ba - weź zatankuj DL-a pod korek i podnieś jak się obali ;)

to co ma powiedzieć właściciel R1250GS Adventure z 30 litrami na pokładzie...



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: Struna »

Nic - on ma łatwiej, bo się na cyckach oprze, więc nie musi dźwigać z gleby :)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: motif »

Struna pisze:Nic - on ma łatwiej, bo się na cyckach oprze, więc nie musi dźwigać z gleby :)
czyli cycki jednak wszędzie się przydają...
:mrgreen:
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: Struna »

dobre cycki nie są złe :)


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

haqqax
A2
Posty: 229
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: haqqax »

Struna pisze:Jeden klucz do wszystkich śrub kół w moto - świetna sprawa.
Ten kluczyk też zrobił na mnie wrażenie. Nie wiem czy rozmiary śrub w tenerce i VStromie się różnią, ale nawet jeśli kluczyk nie pasuje do VStroma, to może ktoś skopiuje pomysł.

Obczajałem na Aliexpressie łyżki do opon które z drugiej strony miały klucz oczkowy i kilka adapterów do tego klucza zmniejszających rozmiar. Z jakimś dodatowym gadżetem (dodatkowa przejsciówka plus imbus) to funkcjonalnie może wyjść podobnie.

Tyle, że mi się już spodobały takie powyginane łyżki jakie widziałem w warsztacie, bo ułatwiają pracę i chyba jednak takie bym wolał.


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

michau
A2
Posty: 201
Rejestracja: 17 lut 2020, 22:10

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: michau »

Spodobało mi się porównanie tenery 700 i KTM 790 po rajdzie enduro rally 2019 wg chłopaków ze Świata Motocykli
Jeśli ktoś nie widział to tu od 7 minuty.



Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: Oskar »

Siema
Moje doświadczenie po przejechaniu 200 km lekko ponad Yamahą T 700 dzisiaj. (wiało jak w kieleckim). Udało mi się wyrwać ja na dłużej niż pół Godziny ...co można napisać po pół godzinnej jeździe...coś tam można mi 5 godzin za mało połowa po szutrach .
Nieporownuje do swojego motocykla że lepsza w tym i i w tym kontekście lub hamuje lepiej od mojego bo to są dwa odmienne motocykle żeby je poruwnywac.




Ale jak to pisał klasyk z tego forum jest to moja subiektywna ocena i niemuszisz się z nią zgadzać piona...
Do rzeczy.

Wygląd zecz gustu mi się Bardzo podoba te światła ( LED ) majstersztyk dorzucić halogeny tylko Yamaha coś takiego wymyśliła tak jak motocykl z dwoma kołami z przodu.
Co oni biorą. Ale to Włosi ja kreślili. Czy Francuzi ?
Hamulce reeeeewewlacja. I Tyle .
Silnik nie no wchodzi w obroty jak dodasz manetka i te brzmienie tlumika tutaj nic nietrzeba poprawiać .rewelacja.
Jechałem oczywiście autostrada niemiecka w przedziale 150. 180 z 10 mi daje radę tak gaz na ful
Ale poco. I tak od 1 lipca po 140 latamy
zabiorą lejce .. i ..
a jazda 140 bez problemu mówisz masz .
Wiało ale dałem rady

Nie jest to motocykl 260 kilogramów mniej Cię będzie bujało.
jak na tą wagę jest ok.
Ale że nikt z was niezauwazył. Jednej podstawowej wady tego motocykla to mnie trochę dziwi ...
Koledzy te opony to jakaś poraszka. Chyba księgowy tutaj wszedł. będzie taniej.
Za coś takiego Yamaha powinna kopa. W dupę dostać na nich się nieda po asfalcie jechać. Zaraz napiszcie że to motocykl nie do czarnego..
Ok do szutrow trzeba też dojechać niewszyscy jak @motif mieszkają przy rzece. Żart .hihi

Na tych oponach cały czas podskakuje jak kangur uciekający z pod TIRa drży przekłada się to na kierownicę prawa ręka mi zdretwiała co 10 km. Palcami ruszam kuźwa co to jest..
tak do 120 potem już lepiej ją niemoglem fajki wyciągnąć tak mi się ręce trzęsły kur.....a oco chodzi z salonu tylnymi drzwiami tu proszę na szutry. A Pan ma do domu 300 km autostrada niech Pan weźmie busa zapakujemy do środka bo po autostradzie będzie ciężko z salonu Rzeszów dojechać do Białegostoku to tylko do piachu proszę uważać... Yamaha co Ty robisz Opony. Yamaha robisz motocykle na trzech kółkach a nieumiesz opon dobrać..
Opony na szuter tak. Dają radę ale znam lepsze...
piasek mogą być tylko nie na czarne Do Romuni po szutrach niedojdę .( W sumie po dwóch tygodniach dojadę)
Ciekawo na mokrym co by się działo strach pomyśleć psuje to i zniechęca chęć kupienia motocykla pojeździe testowej tej motorynki co w 100 % zgodził się kumpel z Yamahy dzisiaj .
Siedzenie zależy jeszcze od czterech liter jakie kto ma. ale jest lepsze niż wygląda po 200 km było ok można zawsze zmienić lub kupić w salonie inne i mniejsze .
I jest od cholery firm co Zrobią jak ta lala ..
Dalej
178 180 wzrost zmieniamy kości przy amorku idzie 2 cm niżej szyba puig lub Givi zaczynasz słyszeć co kumplem mówi do Ciebie i szakire już słysze jak śpiewa
Szybka orginalna jest do 160 wzrostu lub tylko do jazdy po lesie
Handbary do wymiany na Tauratecha lub inne te udają takowe.
Lagi reeeeewewlacja ogulnie jest taki zbity nic tu się nietrzesie nic niedrzy masywnie to wygląda zawieszenie podemnie super ale każdy ustawia pod siebie wagę ja ma 80 kilo nic bym nie zmieniał. No może bym usztywnił przud bardziej na twardziejszy..tu każdy powinien pod Siebie to zrobić ..moim zdaniem
Bak 16 litrów niejest tragicznie ale i 19 gdyby było było by rewelacja średnio palił mi 5.2 tylko jak zapier.....sz do 7 doszło. 300 spokojnie można zrobić. Nieprzyczepiajmy. Się chyba że jedziesz do Magadanu. Ftedy...zbiorniczek...
Skrzynia. Nie koledzy. Wszystko wchodzi i wychodzi tak jak powinno jak kierownik ma predyspozycje i umiejętności bujania lewą nogą to że na chwilę niewiedziesz na ekranie jaki mam bieg i muszę na sprzęgło nacisnąć dwa razy gdzieś otym czytałem że to wada.. Stary kiedyś niebyło wyświetlaczy biegów i wiedziałem na jaki zbiłem albo się tego nauczysz albo nie
wyświetlacz jest przydatny ale to stopa przezuca biegi i skordynoj to tak z głową że nietrzeba odrywać oczu na wskaźnik biegów od drogi..
Skrżynia Super
Nie jest to napewno motocykl do jazdy z plecaczkiem chyba że spotkamy w kszaczorach automat do lodów i ja podwieziemy z kilometr w większe krzaczory.
Cały wygląd jest rewelacyjny a wsrodku prostota niema tu żadnej traakcji sprzęgło mechaniczne tylko ABS wylaczalny ramę każdy kowal Ci pospawa w Irkucku .
43 k czy dużo nierozpisuje sie jednemu dużo drugiemu nie syty głodnego niezrozumie.

Tylko jest jedno ale za 44 k chyba globalny kupił v stroma tysiaka i tu nasuwa się pytanie co byś wybrał .
Tyle że to dwa odmienne motocykle i w tej klasie niema teraz konkurencji 790 KTM. ....i tu wolę Yamahę. KTM ponad 50
Koła trochę nietypowo z tyłu osiemnastki o ile pamiętam z przodu 21. Osoby z 190 wz będą się czuły rewelacyjnie
Skręt i tu z kolegą niezgodze się który powyżej pisał że jest Bardzo dobry nie nie słaby jak dzisiaj w lesie skończyła mi się drogą machałem aż musiałem zejść z motorynki żeby zawrucic
poraz pierwszy odniose się do mojej Yamahy jest o 30 pr mniejszy ale i koło większe..

Chyba wsio.
Motocykle schodzą jak Świerże bułeczki zabicie ceny niema szans
Przez dwa miesiace fabryka we Włoszech nieprdukowala żadnego modelu
zapytałem kolegę jeśli się zdecyduje kiedy mi biały załatwisz
Może na koniec sezonu....

Czy kupię. Tak na sto procent. Biorę. Tyle że jest duże pole do przerobienia tego motocykla pod siebie
Na moje oko tak z 8 tysia trzeba będzie wsadzić jest ponad 50 tylko niepiszczie że można kupic to i tamto...
Ja chcę. Ten motocykl i tyle
Ten motocykl spełnia moje oczekiwania i da mi mam nadzieję wiele radości co większa Yamaha która uważam za najlepszy motocykl... turystyczny na ziemi .
Tylko ja mam już mniej sił a jej nic nieubywa ...
Zauważyłem też czego nikt z was nienapisal jak przedzierałem się między samochodami to że jest rewelacyjnie i zwinnie. Ok ale ona delikatnie szarpie zwalniając i znowu dodając gazu stara Yamaha też tak to ma
Chyba jeśli się mylę @motif popraw mnie można było załatwić zmieniając zębatkę ..
Ale to rzędówka tyle że gdzieś czytałem że zmieniali wykorbienie jak w większej Yamaszce i tutaj mogę się mylić..
I tak na marginesie.
Jakie opony szanowne grono by widziało w tym modelu
Pozdrawiam. Piona
Ocena: 23.52941%


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: Oskar »

IMG_20200516_094104348_HDR_resize_47.jpg
IMG_20200516_094104348_HDR_resize_47.jpg
IMG_20200516_094104348_HDR_resize_47.jpg
IMG_20200516_094110604_HDR_resize_41.jpg
IMG_20200516_135317872_HDR_resize_62.jpg
IMG_20200516_135317872_HDR_resize_62.jpg
Załączniki
IMG_20200516_094129416_HDR_resize_8.jpg
IMG_20200516_094139450_HDR_resize_1.jpg
IMG_20200516_094159123_HDR_resize_33.jpg
Ocena: 11.76471%


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Gaspar75
A+B
Posty: 612
Rejestracja: 04 lut 2019, 18:39

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: Gaspar75 »

Jarku czyli jednak.... :D :D


Suzuki DL 650 AK8 --> Dl 1000 AL8--> 1050

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: Oskar »

Tak na straosc zmienia się koncepcja podruzowania a ten motocykl poprostu pojedzie wszędzie tam gdzie oczy patrzą i przejedzie po kładce na rzece dając wiele radości a jak trzeba zawiezie i na koniec świata może będzie uniwersalnym motorynka okaże się .
Trochę mi się znudziło nawijanie setek kilometrów po czarnym ale tego nienuguje .
Sety też będzie trzeba zmienić zapomniałem. Jest potencjał do zmian lubię takie wyzwania a fajnie w rzyciu coś zmienic
Tylko że w Polsce niema żadnej Sztuki białej jest jedną w Rzeszowie ale zaliczkiwana
Ocena: 5.88235%


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

Gaspar75
A+B
Posty: 612
Rejestracja: 04 lut 2019, 18:39

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: Gaspar75 »

I o to właśnie chodzi!
Ta testówka też ma ładne malowanie.


Suzuki DL 650 AK8 --> Dl 1000 AL8--> 1050

Awatar użytkownika
bojaco
A+B+C
Posty: 1313
Rejestracja: 01 maja 2018, 21:44
Lokalizacja: Reksio, Bolek i Lolek...

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: bojaco »

Tego nie przewidziałem.


DL650 2013 -> DL1000 2016 -> R1200GS Adv 2016 czyli Mniejszość Niemiecka :shock:

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: motif »

niestety jakość yamaha to to już historia, raptem 10k km i już wychodzą niedociągnięcia...
zepsuta lampa, której się nie da rozebrać, rdza, pęknięcia plastików, bardzo słabe mocowanie tłumika, itp







p.s.
ten dyndający wyświetlacz też wcześniej czy później się urwie :roll:
Miałem zamiar tę nową tenerke kupić wymieniając moja starą xt660z ale już mi przeszło.
Ocena: 5.88235%



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: Lord »

Trzeba pamiętać że kupując moto masz gwarancję, więc będzie pole do popisu. Ja wiem że nic tak nie psuje zabawy jak te wszystkie elementy które z zaskoczenia powinny być dobrej jakości a nie są. Swoja droga obecnie Suzuki tez ma swoje z uszami :) Takie czasy.

Ale patrząc na jego Barkbustery to raczej nie oszczędzał tego motka w terenie wiec tez przyczynił się znacząco do usterek :)


DL650A L8

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: motif »

Lord pisze:Trzeba pamiętać że kupując moto masz gwarancję, więc będzie pole do popisu. Ja wiem że nic tak nie psuje zabawy jak te wszystkie elementy które z zaskoczenia powinny być dobrej jakości a nie są. Swoja droga obecnie Suzuki tez ma swoje z uszami :) Takie czasy.

Ale patrząc na jego Barkbustery to raczej nie oszczędzał tego motka w terenie wiec tez przyczynił się znacząco do usterek :)

no tak, ale to moto jest reklamowane jako moto do przygody w każdym terenie, na dalekie wyprawy itp
Co z gwarancji jak np lampa padnie w Mongolii czy Afryce i jest nienaprawialna? zostajesz dosłownie w czarnej dupie ;)

Dlatego wolę standardowe lampy główne, żarówke H4 czy H7 znajdziesz na całym świecie za grosze i wymienisz w 5 minut.
Nie wspominając już o lepszej barwie światła i dalszym zasięgu oświetlenia.



Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4396
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: lukas76 »

Jeśli chodzi o jakość to z roku na rok gorzej, niestety :(


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
Oskar
A+B+C
Posty: 1299
Rejestracja: 23 wrz 2019, 20:22

Re: Yamaha Tenere 700 ( T7 )

Post autor: Oskar »

@motif umiesz zasiać ziarenko niepewności...
Możecie się zemną niezgodzic. Ale coś jest na rzeczy że te motocykle każdej maści coraz bardziej schodzą pod względem jakości na psy .
Ciekawo czy jest coś na rzeczy bo sie pomyliłem wyżej europejską wersja produkowana jest we Francji
Amerykańska w Japonii..
Ta lampa motifi i lekko przyrdzewiale tarczek szpry. Większość Motif tak ma.
Ale tłumik ocierający się o ten widelec. To już przegięcie... Zgadzam się z Tobą. Tak naprawdę prawdziwy test po 50 tysia powinno się robić ...
I tu stary masz rację podjadę w poniedziałek i się temu przyjze..
Słuchaj może amor na ful do dołu kierownik kordupel kości niskie i 100 kilo. I ociera
bo to już akcja serwisowa powinna być tak jak z lampą

Ale chłopaki z innej pąki. Jest brak w tym przedziale cenowym 38 k 45 k takich endurowo podruzniczych motocykli..
Chcem kupić t 7. I wszędzie słyszę może za dwa miesiące zadzwoni Pan mamy już 3 zaliczkowane i czekają dzwoniłem do dwóch salonów w Polsce Wczoraj.


Lepszy głupiec wędrujący po świecie niż mędrzec siedzący w domu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle niesłuszne (czyli nie V-strom)”