Zabezpieczenia antykradzieżowe - jakie użytkujecie i polecacie ?

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Zabezpieczenia antykradzieżowe - jakie użytkujecie i polecacie ?

Post autor: Iżu »

Rozpoczynam nowy wątek w temacie zabezpieczeń antykradzieżowych, piszcie czego używacie i jak zabezpieczacie swoje sprzęty, poza AC oczywiście ;)

Podoba mi się disclock- Abus Granit Detecto X Plus 8077, sporo kosztuje ale też wygląda na bardziej solidny od zwykłych urządzeń tego typu, na plus rozmiar, materiał, jakość wykonania i doskonały zamek nie dający się wytrychom, oraz alarm czy dioda informująca o stanie alarmu/baterii, która też działa odstraszająco.
Urządzenie bardzo szybko się zakłada i ściąga, pasuje do tarcz na przednie koło małej i dużej Suzi.



Tego Abusa można jeszcze połączyć z dedykowanym łańcuchem:



Do zabezpieczenia motocykla można również stosować wysokiej jakości U-locka także firmy Abus, np. model: Granit X Plus 540



Ten U-lock jest praktycznie nie do przecięcia nożycami ręcznymi, nie da się także sforsować wytrychem zamka, a jest on na tyle szeroki i wystarczająco długi, iż bez problemu zapniemy nim DL-650 za przednie koło wraz z oponą, lub za element felgi, a także lagę do np. jakiegoś znaku drogowego czy ogrodzenia.
Tak więc to zabezpieczenie można używać zarówno do roweru, jak i do motocykla, U-lock mieści się w schowku pod siedzeniem.

W dobie coraz bardziej powszechnego monitoringu warto parkować motocykl w miejscach gdzie są kamery (efekt odstraszający), a jeśli już ich nie ma to sprzęt można pozostawić w ten sposób i w takim miejscu, by maksymalnie utrudnić ewentualnym złodziejom podjazd vanem, podniesienie motocykla i przeniesienie go.
Pamiętajmy że złodzieje szukają okazji, więc każdy rodzaj nawet najprostszego zabezpieczenia może ich zniechęcić, bo kolejne minuty potrzebne na odblokowanie motocykla, to dla nich zwiększone ryzyko złapania.
Niestety w niektórych państwach takich jak Brazylia motocykle bardzo często są kradzione podczas napadów, wtedy na drugim sprzęcie jedzie dwóch bandytów, a jeden z nich celuje do motocyklisty z pistoletu jak na tym filmie, widać tu także szlifierkę akumulatorową i to co robi z disc-lockiem:



Zawsze też powtarzam kolegom, by podczas prac w garażu z motocyklem zamykać drzwi, tak by przypadkowe osoby nie widziały co tam mamy i jak to zabezpieczamy.

Pozdrowienia


Iżu

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe - jakie użytkujecie i polecacie ?

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

Mam ten zestaw. Alarm bardzo czuły na ruch, a sygnał bardzo głośno wyje. Faktycznie w testach jest oceniany na najwyższych miejscach. Blokada na tarczę pancerna :), pomysł z wpinanym łańcuchem doskonały. Można przypiąć się do czegoś lub spiąć 2 motki, a alarm i tak zawsze zadziała. Jedyny minus łańcucha to jego waga. Trudno wozić ze sobą dodatkowe ok. 4 kg... No ale ta wada jest jego zaletą.


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

Awatar użytkownika
Seba
A
Posty: 425
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:48
Lokalizacja: Opole

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe - jakie użytkujecie i polecacie ?

Post autor: Seba »

Posiadam Abus Granit Detecto X Plus 8077 solidny kawałek blokady, myślałem także nad ofertą "Konsalnet bezpieczny motocykl" poczekam jednak może rynek takiego monitorowania będzie się rozwijał i będzie bardziej przyjazny kieszeni, rozważam jeszcze wożenie dmuchanego dobermana i stawiania go obok moto :P



Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe - jakie użytkujecie i polecacie ?

Post autor: QraC »

Gdzieś w teście w którymś "motocyklu" ten Abus 8077 zajął pierwsze miejsce w teście. Jedyna wada - cena.


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe - jakie użytkujecie i polecacie ?

Post autor: Iżu »

QraC pisze:Gdzieś w teście w którymś "motocyklu" ten Abus 8077 zajął pierwsze miejsce w teście. Jedyna wada - cena.
Tu jest ten artykuł:

http://www.motocykl-online.pl/testy/Tes ... ny,10437,2

Pozdrówko


Iżu

grzechuc
A1
Posty: 33
Rejestracja: 14 sty 2017, 07:05

Re: RE: Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe - jakie użytkujecie i polecacie ?

Post autor: grzechuc »

Seba pisze:Posiadam Abus Granit Detecto X Plus 8077 solidny kawałek blokady, myślałem także nad ofertą "Konsalnet bezpieczny motocykl" poczekam jednak może rynek takiego monitorowania będzie się rozwijał i będzie bardziej przyjazny kieszeni, rozważam jeszcze wożenie dmuchanego dobermana i stawiania go obok moto :P
Polecam Konsalnet. Mam okazję testować i jestem mega zadowolony. Nie tyle co p.kradzieżowo, bo sygnał można zagłuszyć (za dopłatą mają radiowe, tego już tak nie zagłuszysz) co dla bezpieczeństwa. W razie wypadku czujnik sygnalizuje zdarzenie do Centrum, a to wysyła na podaną lokalizację służby ratunkowe Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dodatkowo jak się udostępni żonie hasło, to ta może na bieżąco śledzić naszą pozycję, trasę itd (broń obusieczna) Obrazek



Awatar użytkownika
Seba
A
Posty: 425
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:48
Lokalizacja: Opole

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe - jakie użytkujecie i polecacie ?

Post autor: Seba »

grzechuc możesz co bardziej szczegółowo napisać,często sam gdzieś jadę i takie powiadomienie by mnie interesowało. Jak to jest z tą grupą interwencyjną, czy trzeba dopłacać, czy jest powiedzmy raz jadą za darmo później dodatkowo płacisz. Można śledzić trasę podróży, ale czy jest np. możliwość zapisania tej trasy w postaci pliku.



grzechuc
A1
Posty: 33
Rejestracja: 14 sty 2017, 07:05

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe - jakie użytkujecie i polecacie ?

Post autor: grzechuc »

Jak dla mnie wygląda to nieźle.

Nie mogę teraz odnaleźć zasad płatności grup interwencyjnych. Na pewno jeżeli jest to nieuzasadnione, z winy użytkownika, to jest to dodatkowo płatne.
Dlatego jest jasno powiedziane, że przy serwisie motocykla, jazda torowa, przeprawa promowa, transport motocykla na lawecie, czy przy chęci rozłączenia akumulatora, żeby do nich zadzwonić i powiadomić.

Przy uruchomieniu alarmu, Stacja Monitorowania dzwoni najpierw do właściciela (upoważnionej osoby) i pyta czy alarm jest prawdziwy. Jeżeli się okaże, że jest prawdziwy, dopiero wtedy wysyłają. Jeżeli nie odbierze się telefonu lub źle poda wcześniej ustalone hasło- też wyślą.

Urządzenie także wykrywa zanik napięcia zasilania, wiec alarmuje o złym stanie akumulatora. Instalując urządzenie bardzo zwracają uwagę na to, doładowywać aku, gdy moto stoi.

Jest dostępna aplikacja na telefon, strona internetowa- tam można zobaczyć wiele informacji. Prędkość, trasę, postoje, przyspieszenia, hamowania itd jak na załączonych zdjęciach. Jest też bardziej rozbudowany program komputerowy, który ma wiele wiele innych opcji, ale nie przejrzałem ich dokładnie (rzadko korzystam w domu z komputera), dlatego nie odpowiem Ci czy jest możliwość zapisania trasy w pliku. Przepraszam :oops: .

Żona... jest jeszcze temat żony. Udostępniłem żonie hasło i login, więc na żywo może podglądać trasę jak jadę i gdzie jestem (gdzie byłem). Ponad to, ustawiłem alarmy: Gdy jestem 2km od domu, żonie przychodzi mail (może być sms, zależy od umowy), żeby wstawiła wodę na herbatę. Gdy dojeżdżam do pracy, to otrzymuje wiadomość, że już jestem na miejscu. W tym miejscu mogą być podśmiechujki, że żona zdąży wyprosić gościa z domu, bo "stary wraca" :twisted: .

Jeżeli ktoś wyjeżdża za granice i ulegnie niemiłej sytuacji, to sygnał zostanie wysłany w Europejskim standardzie eCall, który zawiadamia miejscowe służby ratunkowe.

Sprawa takich programów jest rozwojowa. Należy obserwować czy inne firmy też pójdą w tym kierunku.

P.S. Nie jestem przedstawicielem tej firmy. Nikt z mojej rodziny w niej nie pracuje. Nie mam korzyści z "reklamy". Opisuję co mam i widzę
P.S.1. Kurczę! jakie wielkie zdjęcia wstawiło!! :shock: :oops:
Załączniki
KON1.png
Screenshot_20170425-093611.png
Screenshot_20170425-093553.png
Screenshot_20170425-093518.png
Screenshot_20170425-093353.png
Screenshot_20170425-093339.png



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe - jakie użytkujecie i polecacie ?

Post autor: staszek_s »

Wygląda fajniście ale jakie są koszty, orientujesz się?


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

grzechuc
A1
Posty: 33
Rejestracja: 14 sty 2017, 07:05

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe - jakie użytkujecie i polecacie ?

Post autor: grzechuc »

Z tego co się orientuję, to trzeba się skontaktować i rozmawiać z przedstawicielami. Ja skorzystałem z promocji, dzięki jednemu stowarzyszeniu

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
Janusz W
A
Posty: 459
Rejestracja: 11 paź 2016, 14:23
Lokalizacja: Rawa
Kontakt:

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe - jakie użytkujecie i polecacie ?

Post autor: Janusz W »

Na ich stronie pod hasłem Bezpieczny Motocykl jest podana cena ale najlepiej konsultacja z przedstawicielem , właśnie czekam na kontakt .



Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe - jakie użytkujecie i polecacie ?

Post autor: prebenny »

A z ciekawości gdzie widzisz cenę? Bo ja tam widzę tylko cenę za dodatkową ładowarkę i przewód do niej.


null

czekol
A2
Posty: 139
Rejestracja: 05 paź 2016, 23:15
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe - jakie użytkujecie i polecacie ?

Post autor: czekol »

Na czacie na stronie zapytalem o cenę usługi to chcieli od razu dane kontaktowe.
Odpisałem, że sie tylko orientacyjnie pytam, ale nie podali ceny tylko ponowili prośbe o kontakt w celu przygotowania ofery...
podziekowałem grzecznie i sie odddaliłem... :)



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe - jakie użytkujecie i polecacie ?

Post autor: staszek_s »

Dzwoniłem, mają się odezwać, to napiszę ile sobie śpiewają. Raczej spodziewam się ceny zaporowej..


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
stasiek
A+B
Posty: 500
Rejestracja: 22 wrz 2016, 10:21

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe - jakie użytkujecie i polecacie ?

Post autor: stasiek »

Powiem Ci grzechuc że "jezdzisz jak wariat" - takie samolotowe przeciążenia. No wiesz co?!
;)



Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe - jakie użytkujecie i polecacie ?

Post autor: prebenny »

Tak mówiąc szczerze to najbardziej z tego wszystkiego mnie przekonuje 'powiadomienie w razie wypadku', bo jak na lawetę motor załadują to pewnie i tak zagłuszą GPSa także.


null

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe - jakie użytkujecie i polecacie ?

Post autor: staszek_s »

stasiek pisze:Powiem Ci grzechuc że "jezdzisz jak wariat" - takie samolotowe przeciążenia. No wiesz co?!
;)
mówią, że mały DL ciężko idzie na koło a tu proszę ;)


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Janusz W
A
Posty: 459
Rejestracja: 11 paź 2016, 14:23
Lokalizacja: Rawa
Kontakt:

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe - jakie użytkujecie i polecacie ?

Post autor: Janusz W »

Panowie sprawa wygląda tak :
- montaż i koszt urządzenia 500zł netto dojadą na miejsce ( motocykl )
- 8 miesięcy po 45 zł + Vat
- 4 miesiące po 10 zł + Vat
Abonament może być na 12 lub 36 miesięcy , tak to zrozumiałem . Abonament na rok bo urządzenie działa na kartę .



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe - jakie użytkujecie i polecacie ?

Post autor: staszek_s »

Dość drogo, nawet na firmę to wychodzi na czysto jakieś 350 zł rocznie + ten koszt instalacji... Nie wiesz czy zasięg jest na Europę w tej cenie czy PL tylko?


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Janusz W
A
Posty: 459
Rejestracja: 11 paź 2016, 14:23
Lokalizacja: Rawa
Kontakt:

Re: Zabezpieczenia antykradzieżowe - jakie użytkujecie i polecacie ?

Post autor: Janusz W »

Na terenie Polski , wystarczy zostawić nr. tel. oni się skontaktują , miła pani udzieli Ci wyczerpującej odpowiedzi co Cię interesuje .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne dla motocyklisty”