Zabezpieczenie antykradzieżowe

Wszystko o bagażu i wszelkich udogodnieniach dla turystyki.
Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: staszek_s »

Nadajnik radiowy to chyba w sensie alarmu na pilocie, który się ma w kieszeni. Jak motor się znajdzie w busie i zniknie to bez pozycji GPS taki sygnał nic nie da, bo go nie zlokalizujesz. Na ostatnim szkoleniu z Motopomocnymi w Częstochowie mieliśmy 50% rabat na roczny abonament, z tym nie wychodzi to tak źle ale jakoś przegapiłem. Nie chciałem też kolejnej skrzyneczki (po alarmie, który pewno prędzej czy później wywalę), która mi ssie akumulator.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

sowator
A2
Posty: 140
Rejestracja: 12 paź 2016, 13:26

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: sowator »

Nie, radiowy to radiowy. Zupelnie osobna rzecz od GPS. Caly czas jest nie aktywny w momencie kradzieży jak zglosisz oni go wzbudzają i lokalizują. Sa w stanie bardzo szybko zlokalizować nawet w blaszanych kontenerach czy garażach podziemnych i przy włączonych zaklocaczach sygnału. Bardzo dobra opcja również do drogich samochodów. Radiowke ma również Gannet czy jakos tak, w sumie to oni są dostarczycielami technologii. Jest jeden minus taki, że radiowka działa tylko na terenie Polski bo maja nadane specjalne pasmo, wiec max 50-100km od granicy. Nie namawiam, tylko informuję. Kto chętny to już poszuka info w necie tak jak i ja szukałem ;)


Jak człowiek ma być spokojny, jeżeli mózg składa się z samych komórek nerwowych :roll:

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: staszek_s »

No to ciekawostka, trzeba będzie poczytać. Dla mnie najciekawsza jest opcja wezwania pomocy po wypadku. Dajmy na to jedziesz sam, boczną dróżką, wyskakuje sarna i za chwilę leżysz w rowie nieprzytomny. To czarny sen motocyklisty, można długo czekać aż ktoś będzie przejeżdżał i się zatrzyma a tak pomoc jest ponoć szybko.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

sowator
A2
Posty: 140
Rejestracja: 12 paź 2016, 13:26

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: sowator »

GPS "BM" ma bardzo czułe czujniki, zapewne żyroskopowe. W Czarnogórze-Kotorze zaliczyłem parkngówe, przeważyły mnie bagaże przy zawracaniu na pochyłej jezdni :evil: (przytrzymałem przedni hamulec a omsknęła mi się ręka i za szybko puściłem sprzęgło i moto zrobiło żabkę :oops: i nie dałem rady go utrzymać) położyłem moto na boku. od razu zaczął wyć alarm. Nie czekałem na telefon z bazy tylko wyłączyłem i włączyłem zapłon. Nie pamiętam czy wył aż go nie podniosłem czy dopiero wtedy przekręciłem :roll: w każdym bądź razie szybko go podniosłem zanim kilku gości co stali w korku podbiegło :oops: alert był od razu widziany w aplikacji bo za jakiś czas brat dzwonił co się stało, bo dałem mu dane do logowania i mógł podglądać gdzie w danej chwili jestem :shock: nie namawiam, każdy wie czego mu potrzeba, żeby nie było że reklama, tylko opinia użytkownika :lol:
Ocena: 5.88235%


Jak człowiek ma być spokojny, jeżeli mózg składa się z samych komórek nerwowych :roll:

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: rasik »

pojawila sie nowa opcja oferowana przez lojack dostępna na stronie ikol.pl

niestety jak dostalem po wejściu w zeszlym tygodniu komunikat w stylu "hacked by" to szybko wyszedlem.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: rasik »

jest jeszcze cacko z us za 200 USD https://monimoto.com ma wlasne baterie jest w miare male no i mozna do niego nasza karte sim włożyć

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

sowator
A2
Posty: 140
Rejestracja: 12 paź 2016, 13:26

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: sowator »

Ale na starcie podchodzą z zagłuszaczami sygnału i pakują na busa najczęściej ekranowanego. Jak dla mnie to pierwsze miejsce AC a drugie radiówka (dopóki jej nie zlokalizują). Jakby AC było tańsze, więcej osób by płaciło za nie to i większy dochód dla ubezpieczyciela i więcej środków na wypłatę ewentualnych odszkodowań...


Jak człowiek ma być spokojny, jeżeli mózg składa się z samych komórek nerwowych :roll:

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: RE: Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: rasik »

sowator pisze:Ale na starcie podchodzą z zagłuszaczami sygnału i pakują na busa najczęściej ekranowanego. Jak dla mnie to pierwsze miejsce AC a drugie radiówka (dopóki jej nie zlokalizują). Jakby AC było tańsze, więcej osób by płaciło za nie to i większy dochód dla ubezpieczyciela i więcej środków na wypłatę ewentualnych odszkodowań...
opcja gps i sim tez moze byc rozwiązaniem nawet jak zaglusza gps to sim wyśle info o probie ruszenia moto na podstawie zyro kompasu o ile urzadzenie taki posiada.

nie oszukujmy sie na kazde zabezpieczenie znajdzie się antyzabezpieczenie...

obysmy nie musieli ich używać
lewa


Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

sowator
A2
Posty: 140
Rejestracja: 12 paź 2016, 13:26

Re: RE: Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: sowator »

rasik pisze:obysmy nie musieli ich używać
Oby...bo nic tak nie wqrwi@, że Ty pracujesz dbasz i masz a ktoś czyha na lekki zarobek i chce podpi@rd*l*ć Twoja włsność :evil:


Jak człowiek ma być spokojny, jeżeli mózg składa się z samych komórek nerwowych :roll:

rasik
A+B
Posty: 905
Rejestracja: 01 maja 2017, 08:57

Re: RE: Re: RE: Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: rasik »

sowator pisze:
rasik pisze:obysmy nie musieli ich używać
Oby...bo nic tak nie wqrwi@, że Ty pracujesz dbasz i masz a ktoś czyha na lekki zarobek i chce podpi@rd*l*ć Twoja włsność :evil:
bez kozyry w takim przypadku bym wprowadził prawo szariatu i raczki upindolil..

a w ramach dochodzenia akumulator na przyrodzenie bym dopuścił...

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam
RASIK

mój AL3 > LINK :)
mój skradziony DL -> LINK :)

Awatar użytkownika
Pawian
A+B
Posty: 794
Rejestracja: 07 sie 2018, 00:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: Pawian »

W przypadku metody na busa niestety używają np. koca azbestowego albo wystarczy zwykła folia aluminiowa i żaden sygnał telefonii komórkowej ani GPS przez nie nie przejdzie ...
Smutne, ale chyba tylko AC a później wszystko co może wydłużyć czas kradzieży i narazi złodzieja na zainteresowanie innych (łańcuchy, kotwy, blokady), bo finalnie i tak się da wszystko ukraść.


Honda Varadero XL 125 >> V-Strom 650 AL2 Rudy :)

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: staszek_s »

Ew błoto w sprayu, żeby moto wyglądało nieciekawie ;)


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka, Bagaż”