Zabezpieczenie antykradzieżowe

Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2462
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: Smerfciamajda »

Utrudniaj kradzież.

Blokada na tarcze ABUS to dobre rozwiązanie, tez stosuję.

Przy mechanicznych blokadach ważne aby nie był to chinol za 10zl tylko coś markowego z atestem. To gwarantuje ze stal będzie ze stali a zamka nie otworzysz spinaczem.

Druga sprawa to im bardziej zwarta budowa i mniej możliwości (trudniej) podejść ze wszelkimi obcinakami, piłą czy szlifierką, tym trudniej taka blokadę usunąć.
Dlatego ja unikam łańcuchów, bo katownie odciąć, kwestia narzędzia.
Ocena: 5.88235%



scyzor_2007
A+B
Posty: 802
Rejestracja: 08 sty 2017, 16:50

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: scyzor_2007 »

Mam ABUS 8077 z alarmem , oby nie załączył sie w nocy :D
Ocena: 11.76471%



markali
A2
Posty: 234
Rejestracja: 20 lis 2021, 13:56
Lokalizacja: opolskie

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: markali »

Magdalena pisze:
11 sty 2023, 13:15
Dzięki za ciekawe i wyczerpujące odp..... Coś na pewno wybiorę.bo jak to się mówi .
Okazja czyni złodzieja :evil:
Jeśli chcesz coś z Kryptonite to chyba najlepsze w ich rankingu czyli 10/10 to seria New York.
Dobre ale drogie. 400-500zł.

Konfigurator zabezpieczeń Kryptonite dla motocykli:
https://www.kryptonitelock.com/en/how-t ... urity.html
Ocena: 5.88235%


DL650XAL7

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5222
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: Struna »

markali pisze:
11 sty 2023, 00:01
wspomniał że w dużych miastach ludzie w zasadzie nie reagują na alarmy to jednak trochę się nie zgodzę.
Ja to osobiście miałem okazję zweryfikować - zostawiłem moto w parkingu podziemnym, miałem wtedy jeszcze włączoną auto-aktywację alarmu ( nie - nie zakładałem alarmu, kupiłem już moto z nim ) po ilustam minutach od wyłączenia zapłonu.
Polazłem do sklepu, alarm zdążył się automatycznie uzbroić. Próby rozbrojenia ( taki token przykładany w miejsce "odbiornika" ) jednak zupełnie nie chciały się powieść, moto wyło a ja ryłem w plastikach żeby się dorwać do tego "czujnika" .

Obok przechodziło sporo ludzi i nikt, zupełnie nikt nawet nie zapytał czy to aby moje, co ja robię itd.

Pierdzieliłem sie z tym wyjcem z 10 minut, obok przeszło w tym czasie na spokojnie ze 30 osób i ZERO REAKCJI.

Koniec końców udało mi się zdjąć plastikową pokrywę pod którą była czujka i udało się alarm rozbroić - do dzisiaj mnie nurtuje co by było, gdyby jednak się nie udało... Laweta ?

Po tym incydencie szybko odnalazłem instrukcję kodowania tegoż alarmu i wyłączyłem czym prędzej tą auto-aktywację po wyłączeniu zapłonu.
To było jakieś 4 lata temu i od tamtej pory może ze dwa razy celowo aktywowałem alarm w Karpaczu - mieście owianym złą sławą w kwestii jumania motków ;)
Ocena: 5.88235%


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

markali
A2
Posty: 234
Rejestracja: 20 lis 2021, 13:56
Lokalizacja: opolskie

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: markali »

Dlatego napisałem "trochę". Oczywiście że są takie przypadki że "nie" ale ludzie też czasami dzwonią i warto mieć takie zabezpieczenie. Ty trafiłeś na olewatorów. Ja trafiałem też na dzwoniących. Smutne że takich "niedzwoniących" jest dużo a jeśli zadzwonią to dlatego że im głośno. No bo jak? "Donosić?"
Ale zmienia się to powoli na lepsze.
Zapewnież z uwagi na takich olewatorów na stronie Kryptonite konfigurator zabezpieczeń podaje najlepsze zabezpieczenia na aglomeracje.
Ocena: 5.88235%


DL650XAL7

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5222
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: Struna »

Ja mimo wszyst6ko nie zdemontowałem tego alarmu - używam bardzo rzadko, ale czasem jednak używam.
Ocena: 5.88235%


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1201
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: f_ranek »

Ja kiedyś coś zacząłem na osiedlu pod blokiem rozkręcać przy moto. Podszedł gościu - że co to ja tu robię. Poszedł, jak mu pokazałem kluczyki przekręcone w stacyjce.
Ocena: 5.88235%


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: MrWaski »

Jak się we własnym motorze alarm przez pomyłkę włączy, to można przy okazji po ryju dostać... :D


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

markali
A2
Posty: 234
Rejestracja: 20 lis 2021, 13:56
Lokalizacja: opolskie

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: markali »


Na kanale tego gościa można zobaczyć co warte są "bardzo dobre" zabezpieczenia. Dlatego zawsze podkreślam: dźwięk i zasięg wzrokowy.
Jeszcze inne zabezpieczenie z max-em.


DL650XAL7

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: pyra »

Tia ,leży gościu przy motorze i bawi się w delikatne otwarcie🤣


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

markali
A2
Posty: 234
Rejestracja: 20 lis 2021, 13:56
Lokalizacja: opolskie

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: markali »

pyra pisze:
17 sty 2023, 19:44
Tia ,leży gościu przy motorze i bawi się w delikatne otwarcie🤣
A dlaczego nie? Np. w garażu gdzie sobie schowałeś motocykl żeby nikt nie ukradł, czy w domu czy garażu hotelowym... O naiwni.... Złodziejska bezczelność nie zna granic.
Ja tam nie będę nikogo wyśmiewał. Każdy ma swoje podejście do tematu i trzeba uszanować.


DL650XAL7

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: pyra »

Przecież zawoła kolegę lub dwóch i po 10 sekundach ma moto w busie. Są proste i skuteczne metody stosowane przez profesjonalistów. Blokady i nie tylko są na okazjonalnych amatorów.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Pablitto
AM
Posty: 5
Rejestracja: 23 lis 2023, 00:47

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: Pablitto »

Zapytanko. Moto będę stawiał przed domem w ogrodzie, muszę zbudować mu jakieś pudło na ten cel. Planuję jakąś kotwe dać wkręcaną w glebę, lub coś w płyty betonowe, zależy gdzie uda mi się go stawiać pod domem. Do tego łańcuch, spięty litelock x1, i jakis prosty disc lock z alarmem . Łańcuch powyżej 11 mm to musieli by młotem pod oknami walić lub ciąć szlifierką , a to za dużo hałasu. Za to bardziej mnie interesuje zabezpieczenie będąc w trasie. 5kg łańcucha nie chce mi się wozić, wiec u-lock i na drugie koło disc lock. Znalazłem małe sprawne disclocki bez alarmu, jak i te z alarmem. Pytanko - czy warto pakować się w " wyjca"? Ma to raczej odstraszyc amatora, bo jak beda chcieli to i tak na wana zapakują ( czas ciecia łańcuchów to max 8s przy naprawde grubych, więc jak ktoś chce buchnąć, to to zrobi).
U mnie dzielnica akurat spokojna, ale rzut beretem w Edynburgu ponoć kradną na potęgę.. A policja ma to w D,,, W razie co jest ubezpieczenie, ale po co za rok placic dużo więcej..



Robert.BB
A1
Posty: 24
Rejestracja: 22 lis 2022, 21:21

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: Robert.BB »

Na zimę ściągnij przednie koło i łancuch na tylne i mało który złodziej będzie się tym interesował nawet jak przyjedzie busem łatwo nie załaduje



Awatar użytkownika
f_ranek
A+B+C
Posty: 1201
Rejestracja: 10 cze 2021, 23:39
Lokalizacja: SK
Kontakt:

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: f_ranek »

Wyjca psika się pianką montażową. Może jakiś tracker GPS, chociaż sygnał GPS da się zagłuszyć. Ogólnie, to chyba im więcej, tym lepiej.


Bogusław • Honda Varadero XL125V 2003 -> DL650XT 2021

Zapytałem jak mam lecieć, hej powiedziały wyżej, hej powiedziały śmielej

markali
A2
Posty: 234
Rejestracja: 20 lis 2021, 13:56
Lokalizacja: opolskie

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: markali »

Wyjec to bardzo dobra opcja! Ale musi być schowany! Niekoniecznie musi być częścią blokady.


DL650XAL7

Awatar użytkownika
MrWaski
A+B+C
Posty: 1265
Rejestracja: 01 wrz 2020, 20:12
Lokalizacja: Słocina

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: MrWaski »

Stosować kilka zabezpieczeń.
Ukryty NotiOne GPS Pro. Jak to nie będą fachowcy z zagłuszaczami, to po ruszeniu motocykla wysyła alarm na telefon i dodatkowo śledzi po GPS gdzie się przemieszcza. Ma swoje niezależne zasilanie. Gdy stoi nieruszany, to też co ustawiony czas wysyła położenie. Ma wbudowaną kartę SIM z wieczystym roamingiem na całą Europę i parę krajów świata. Kilka dziupli już tak namierzyli.
Cała obsługa tego wynalazku, to naładować via USB raz na kilka tygodni.

Dodatkowo masz mapki i szczegółowe dane jazdy i postoju z każdej podróży (czas, dystans, prędkość, maks. prędkość).
.
Screenshot_20230915_140109_notiOne.jpg
Screenshot_20230915_140109_notiOne.jpg (270.15 KiB) Przejrzano 304 razy
Ostatnio zmieniony 04 gru 2023, 16:35 przez MrWaski, łącznie zmieniany 1 raz.


Romet R125 vel Debeściak
Suzuki DL650 XAM2 vel Ziutek

Online
Awatar użytkownika
crimson
A+B+C+D+E+T
Posty: 3751
Rejestracja: 27 wrz 2017, 14:19
Lokalizacja: Kraków i okolice

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: crimson »

MrWaski pisze:
03 gru 2023, 18:03

Ukryty NotiOne Pro.
A ile takie coś kosztuje?


DL 650 AL6 --> CRF 1100 ATAS

Pablitto
AM
Posty: 5
Rejestracja: 23 lis 2023, 00:47

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: Pablitto »

crimson pisze:
03 gru 2023, 19:58
MrWaski pisze:
03 gru 2023, 18:03

Ukryty NotiOne Pro.
A ile takie coś kosztuje?
https://notione.com/en/shop/notione-go-locator 27 euro/mc
Ale to chyba jakas inna wersja, to jest zasilane bateria. Najtansza opcja na ich stronie
Ocena: 5.88235%



markali
A2
Posty: 234
Rejestracja: 20 lis 2021, 13:56
Lokalizacja: opolskie

Re: Zabezpieczenie antykradzieżowe

Post autor: markali »



DL650XAL7

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne do Vstrom-a”