Zakup nowego motocykla

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: staszek_s »

Nieźle Ci się stopka wydłużyła ;) Gratulacje! Pochwal się jak już dojdzie...


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Tags:

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2316
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: Pyxis »

JARON pisze:Właściwie to pochwalę się tutaj. Właśnie stałem się posiadaczem Vstroma 1000 ABS :D
Taki to pozyje!
A ja sie pipie w szczype czy kupic drozsze lachy letnie na moto placac 400 zl wiecej. Koowa pozycze, a kupie lepsze! ;-)


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2215
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: Antyks »

Pix.. nie szczyp się. Dopuki chwiówki dajo to się bierze :)


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
Gabinet Dietetyczny
Przedstawiciel Thermomix

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2316
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: Pyxis »

W sumie to z tysiaka na lampkach przyoszczedzilem, ponad 500 zl na klamkach... jak by to kreatywnie zaksiegowac jako "przychody", to ciuchy beda prawie jak za darmo. :-)
Pisze maila, zeby buty dolozyli do zamowienia.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Awatar użytkownika
lawka
A1
Posty: 47
Rejestracja: 13 paź 2016, 18:18
Lokalizacja: Tychy

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: lawka »

Hejka
Na razie wstrzymuję się z zakupem. Najpierw muszę sprzedać mojego DLka a dopiero potem będę myślał nad nowym.
Poza tym w Suzuki Piaseczno wycenili mi na 55k (teraz pewnie byloby 52k), w Dos Toros w Tychach drogo bylo.
Zobaczę jakie ceny tego nowego 1000 będą.

pozdr
lawka


KTM 1290 Super Adventure S
Buying accessory exhaust and using it with dB killer is like going to the whorehouse for a hug :D

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2119
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: JARON »

Przy okazji załatwiania formalności, dowiedziałem się oczywiście nieoficjalnie ale z oficjalnego pisma do salonu, że nowy tysiąc zależnie od wersji będzie kosztował 49900 i 52900


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
bzyku
A+B
Posty: 717
Rejestracja: 29 wrz 2016, 13:04
Lokalizacja: Stalowa Wola i okolice

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: bzyku »

Takich cen można było się spodziewać, choć myślałem że wersja ADV będzie tańsza. Obstawialem 51k


Marcin
V-strom 1000 L6 YVB PINGWIN

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2119
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: JARON »

Dowiedziałem się też w luźnej rozmowie, Ze prawdopodobnie będzie można zakupić szprychowe koła i z modelu obecnego zrobić ADV za jedyne 3 tyś ;)


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Mati!
A
Posty: 448
Rejestracja: 02 paź 2016, 15:39
Lokalizacja: Olkusz

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: Mati! »

Haha jedyne :-D
A tak w ogole to gratki Jaron :-) Ciezkiego sprzedales? :-D


DL650K7 -> Hayabusa K6 ->DL650AM2

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2255
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: Iżu »

Witam, mam pytanko w związku z zakupem małej Suzi, czy warto dopłacić do wersji XT?
Poza dziobem ma ona szprychowane koła, które lepiej amortyzują nierówności podczas wolnej jazdy, ale zastanawiam się jak wygląda ich trwałość - czy nie wyrabiają się ranty aluminiowej felgi od stalowych nypli, oraz czy takie koła wymagają okresowego centrowania, jeśli tak to po jakim mniej więcej przebiegu?
Czy ktoś z kolegów jeżdżących 650-tką po lekkim terenie i szutrach miał problem z pękniętą standardową aluminiową felgą?


Iżu

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1278
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: biblo »

Iżu pisze:Witam, mam pytanko w związku z zakupem małej Suzi, czy warto dopłacić do wersji XT?
Poza dziobem ma ona szprychowane koła, które lepiej amortyzują nierówności podczas wolnej jazdy, ale zastanawiam się jak wygląda ich trwałość - czy nie wyrabiają się ranty aluminiowej felgi od stalowych nypli, oraz czy takie koła wymagają okresowego centrowania, jeśli tak to po jakim mniej więcej przebiegu?
Czy ktoś z kolegów jeżdżących 650-tką po lekkim terenie i szutrach miał problem z pękniętą standardową aluminiową felgą?
Te szprychowe felgi, to moim zdaniem pic na wodę i sposób producenta na zarabianie dodatkowej kasy... Mam takie w swoim Tigerze.
Jestem przekonany, że nie odczujesz lepszej amortyzacji, a w zamian czeka Cię dodatkowa zabawa - trzeba je regularnie sprawdzać (ta czynność wchodzi chyba nawet w zakres przeglądów), a ewentualne centrowanie kosztuje parę złotych i jest kłopotliwe, bo dobrych fachowców w tej materii jest niewielu... Ja musiałem swoje koło wysyłać do Bielska.

Jestem od lat na forach V-Stromowych i coś mi się kołacze jeden(!) przypadek uszkodzenia felgi aluminiowej, ale z jakiego powodu nie pamiętam...

Swoją drogą, to konstrukcja kół szprychowych w wersji XT (z wewnętrznym kołnierzem, do którego dochodzą szprychy) to kiepskie rozwiązanie! W przypadku najechania na duży kamień, krawężnik, itp. łatwo wygiąć bok felgi. A dodatkowo centrowanie koła też jest trudniejsze. W GS-ie lub Multistradzie szprychy wchodzą w felgę na końcu jej krawędzi, dzięki czemu konstrukcja koła jest sztywniejsza.

Tak to wygląda w GS-ie i Multistradzie:

Obrazek

a tak w V-Stromie i niestety też moim Tigerze...

Obrazek

Tutaj masz ciekawy artykuł na temat XT-ka http://www.motocyklicznie.pl/testy/suzu ... celifting/


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2255
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: Iżu »

Dziękuję serdecznie za te informacje, czyli lepiej kupić zwykłą wersję.
Przymierzam się do nowego motocykla, miałem czekać na "cyklopa", czyli V-Stroma 650 2017, ale chyba się skuszę na model 2016, ze względu na świetną promocję cenową (29'500) :roll:
Bo czy jest sens wydawać 5'500 zł. więcej za kontrolę trakcji, inny kształt felg, deski, zegarów kaczy dziobek, tylną lampę LED i nowy tłumik?

Z nieoficjalnych źródeł wiem iż nowy model 650 w zwykłej wersji ma kosztować około 35'500 zł. a XT 37'500 zł. z tym że XT ma mieć już fabrycznie zamontowane: osłony manetek, silnika i gniazdo zapalniczki.
W nowym modelu zastosowano bardzo ładny i czytelny wyświetlacz z obrotomierzem :)

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 12 lis 2016, 13:15 przez Iżu, łącznie zmieniany 1 raz.


Iżu

Online
Awatar użytkownika
biblo
A+B+C
Posty: 1278
Rejestracja: 27 wrz 2016, 22:50
Lokalizacja: W-wa

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: biblo »

Iżu pisze:Dziękuję serdecznie za te informacje, czyli lepiej kupić zwykłą wersję.
Przymierzam się do nowego motocykla, miałem czekać na "cyklopa", czyli V-Stroma 650 2017, ale chyba się skuszę na model 2016, ze względu na świetną promocję cenową (29'500) :roll:
Bo czy jest sens wydawać 5'500 zł. więcej za kontrolę trakcji, inny kształt felg, deski, zegarów kaczy dziobek, tylną lampę LED i nowy tłumik?
Zawsze będzie nowszy, ciekawszy, inny, itd. :) Ale w którymś momencie trzeba podjąć decyzję. Motocykle najtańsze są zawsze po sezonie, a najdroższe wiosną. A na nowe modele mają z reguły trochę zawyżone ceny, bo jest grupa klientów, która lubi wszelkie nowinki i jest gotowa za to zapłacić. Dopiero po jakimś czasie (wg mnie w kolejnym roku) cena zostaje urealniona.
Iżu pisze: Z nieoficjalnych źródeł wiem iż nowy model 650 w zwykłej wersji ma kosztować około 25'500 zł. a XT 27'500 zł. z tym że XT ma mieć już fabrycznie zamontowane: osłony manetek, silnika i gniazdo zapalniczki.
25,5 za zwykły model i 27,5 za XT? Nie pomyliłeś się?!? Czy nie chodziło Ci o 35,5 i 37,5 tysiąca??


Pozdrawiam,
Jacek

______________________________________________
|Sportster IRON 883™|DL650AK8|Triumph Tiger Explorer XC + Honda Forza 350|

Forum powinno być jak Media Markt...

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2255
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: Iżu »

Sorki, ceny to odpowiednio: 35500 i 37500, myślałem o obecnej promocji i stąd ta dwójka na początku :mrgreen:
Zaraz poprawię błąd, a wracając do tematu to masz zapewne rację, zawsze ceny moto są niższe pod koniec roku, choć ewenementem jest Honda, dealer chlubi się dużą ilością sprzedanych modeli motocykli i skuterów (NC750X DCT, PCX), dlatego cen nie obniżyli.
Spory rabat cenowy na V-Stroma wynika właśnie z wprowadzenia do sprzedaży nowego modelu i dużej ilości maszyn w magazynie, dlatego chyba warto skorzystać :D
W nowych modelach motocykli na ogół drogie są także dodatki, pewnie fabryczny zestaw kufrów tani nie będzie.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 12 lis 2016, 15:46 przez Iżu, łącznie zmieniany 1 raz.


Iżu

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: staszek_s »

Moim zdaniem trakcja w małym DL'u jest raczej mało sensowna, chyba, że na jakimś szutrze się przydaje, nie znam się. Jak bym miał dać 35 tys zł z małego po lifcie to może bym się zastanowił nad litrem 2016 za 42 tys, ten też ma kontrolę trakcji :)


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2255
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: Iżu »

Zgadzam się, duża Suzi w cenie 42000 zł. to fajna propozycja, ale to jednak sporo kasy.
Jeździłem testowym motocyklem i jak dla mnie moc 650-tki jest wystarczająca (z plecaczkiem jeździł nie będę) 8-)
Jedno co mi się nie do końca podoba w tym motocyklu, to hamulce ze słabo wyczuwalnym dozowaniem, trochę się dziwię że w modelu na rok 2017 nie zmieniono zacisków i przewodów na lepsze.
Dla porównania, w nowej Hondzie NC750X z przodu jest tylko jedna tarcza, mimo to sprzęt hamuje znacznie lepiej od Suzuki V-Strom 650.


Iżu

Online
Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: staszek_s »

Zgadzam się, na jedną osobę mocy w małym starcza w zupełności a kultura pracy jakby lepsza. Hamulce jakie są takie są, dopóki się nie przejechałem dużym to myślałem ze dobre... Ale tragedii chyba nie ma, w takiej Virago z 1994 roku były dużo gorsze :)


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2255
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: Iżu »

Jeszcze w temacie nowego modelu na rok 2017.. zastanawiam się dlaczego Suzuki z takim uporem nie chce projektować reflektorów typu LED do większości swoich motocykli, tak jak robi to Honda ?
U nich nawet najtańszy model (np. CB500X) ma reflektor w tej technologii, nie mówiąc już o skuterach, w tym najtańszym PCX.
Czytałem że nowy Suzuki Burgman 400 na sezon 2017 dostał w końcu pełne oświetlenie LED i jest to na pewno krok naprzód, bo ta technologia jest już dopracowana, a diody jak wiadomo pobierają znacznie mniej prądu dając więcej światła niż tradycyjne żarówki halogenowe, co przekłada się na mniejsze zużycie prądu, oszczędność paliwa i większą trwałość, dlaczego nowe DL-e tego nie mają ?


Iżu

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2255
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: Iżu »

Obrazek

Strumień świetlny z reflektora LED Hondy CB500X, takie światło jest nie tylko bardziej jasne, ale też lepiej zwraca uwagę innych kierujących pojazdami.


Iżu

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2316
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: Pyxis »

A jaka nowosc by zaproponowali na rok 2018? :-)
Tak beda to lampy LED. Nie trzeba bedzie schodzic z ceny.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”