Zakup nowego motocykla

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: JARON »

Mati! pisze:Haha jedyne :-D
A tak w ogole to gratki Jaron :-) Ciezkiego sprzedales? :-D
Nadal stoi i czeka na nowego właściciela. Może na wiosnę ktoś się zdecyduje,ale wtedy będzie drożej ;)


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Tags:

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: Iżu »

Zawsze będzie nowszy, ciekawszy, inny, itd. :) Ale w którymś momencie trzeba podjąć decyzję. Motocykle najtańsze są zawsze po sezonie, a najdroższe wiosną. A na nowe modele mają z reguły trochę zawyżone ceny, bo jest grupa klientów, która lubi wszelkie nowinki i jest gotowa za to zapłacić. Dopiero po jakimś czasie (wg mnie w kolejnym roku) cena zostaje urealniona.

Racja, dlatego decyzja podjęta - za kilka dni odbieram z salonu 650-kę w zwykłej wersji, cena (29500) i ilość gratisów była zbyt kusząca, by się jej oprzeć :D
Nowy model 2017 może kosztować (w wersji podstawowej) nawet 36000, także ze względu na cenę Euro.

Pozdrowienia


Iżu

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: JARON »

Dokładnie dlatego właśnie zdecydowałem się skorzystać z obecnej promocji. Poza tym nowe modele podobno będą zdławione, bo w ten sposób najtaniej się zmniejsza emisję spalin.


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: Iżu »

JARON pisze:Dokładnie dlatego właśnie zdecydowałem się skorzystać z obecnej promocji. Poza tym nowe modele podobno będą zdławione, bo w ten sposób najtaniej się zmniejsza emisję spalin.
Nowy model to jedna wielka niewiadoma, więcej elektroniki oznacza więcej możliwości awarii.
Rozruch za dotknięciem.. hmm a jak nie odpali to?
Dealerzy obawiają się zbyt wysokiej ceny nowego modelu, a co za tym idzie odpływu klientów do konkurencji.
Dla mnie cena 35'800 zł. to już zbyt dużo w stosunku do tego co zmieniono, a przecież poza drobnymi modyfikacjami silnika, innym tłumikiem, kontrolą trakcji, ładniejszą deską, innym obrotomierzem, felgami i wyglądem przodu motocykla tak na prawdę mamy tą samą konstrukcję.
Zmiany w nowym modelu są bardziej wymuszone przez nowe normy spalania, poza face-liftingiem dużo nie dodano, rozczarowuje zwłaszcza zostawienie tych samych dwutłoczkowych zacisków hamulcowych, czy oświetlenia zwykłymi żarówkami, gdy konkurencja już dawno przeszła na LEDy.
Wydaje się też że jedna lampa mijania w nowym modelu nie będzie tak dobrze oświetlać drogi jak dwie w obecnym, poza tym ujednolicenie designu obu nowych modeli jakoś mi nie leży.
Oczywiście czas i klienci pokażą czy nowe wersje będą tak dobre jak obecne.
Oglądając pierwsze filmiki z prezentacji V-stromów 2017 można było zobaczyć niedokreconą osłonę tłumika, coś co dziennikarze od razu skrytykowali :mrgreen:
Miejmy nadzieję że więcej takich wpadek nie będzie, a riderzy polubią nową buźkę cyklopa ;)


Iżu

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: QraC »

A czy czasami cena 35.800 nie była ceną tegorocznego modelu 650 XT ??


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

sp2off
AM
Posty: 10
Rejestracja: 13 lis 2016, 12:33

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: sp2off »

Dokładnie tak ja za swojego DL 650 XT 2016 dalem 35800 zł ale w tej cenie mogłem dobrac dodatków za 4300 zł , wziąłem centralke, handbary , gmole , kufer centralny z podstawą i kpl strój suzuki ( z którego jestem akurat średnio zasowolony)



Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: QraC »

a kupowałeś na początku roku czy gdzieś później ?


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: Iżu »

QraC pisze:A czy czasami cena 35.800 nie była ceną tegorocznego modelu 650 XT ??
To ma być cena podstawowego modelu z silnikiem 650, wersja XT ma kosztować około 38'000, z tym że będzie już wyposażona w gmole, osłonę silnika, handbary i gniazdko zapalniczki w tej cenie.
Gdybym miał więcej kasy, to kupiłbym obecny model V-Strom 1000,, można go wyrwać za 42'000 zł.

Pozdrówko


Iżu

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: JARON »

Dobrze gadasz Iżu, ja tak właśnie zrobiłem i uważam to za najbardziej rozsądne posunięcie, jeśli chodzi o zakup nowego motocykla w tej cenie. Co prawda, nie wiele mi się udało wyrwać w gratisie. Ale 42tyś za nowego tysiąca to dobra cena. Następny model już za bardzo będzie zapchany elektroniką, no i ta nieszczęsna norma euro 4 :(


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

sp2off
AM
Posty: 10
Rejestracja: 13 lis 2016, 12:33

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: sp2off »

QraC pisze:a kupowałeś na początku roku czy gdzieś później ?
odbierałem na poczatku maja 2016



Awatar użytkownika
bzyku
A+B
Posty: 717
Rejestracja: 29 wrz 2016, 13:04
Lokalizacja: Stalowa Wola i okolice

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: bzyku »

Ja swojego Pingwina kupiłem na początku sierpnia za 42k. W gratisie dostałem breloczek do kluczy i to nie oryginalny Suzuki. :) 15% rabatu na akcesoria i ich montaż gratis. A także zamontowali mi mojego TT 400 za darmo. A nie jeszcze naklejki na bak dodali.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2016, 07:48 przez bzyku, łącznie zmieniany 1 raz.


Marcin
V-strom 1000 L6 YVB PINGWIN

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: JARON »

Ja kupiłem 2 tygodnie temu i dostałem w gratisie breloczek, :D folię ochronną na bak za 1zł i początkowo za darmo blokadę na tarczę hamulcową, o wartości 200zł.(ale tandeta jakaś) Na szczęście nie było problemu przenieść tego upustu na dużo lepszą blokadę tytanową z alarmem i dałem za nią 159zł. No i mam obiecany upust 10% na wszystkie akcesoria jakie zamówię. Montaż jednak płatny normalnie. W sumie niewiele tego :| Ale motocykl jedyny w swoim rodzaju :D


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Vorenus
A1
Posty: 68
Rejestracja: 03 paź 2016, 18:33

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: Vorenus »

JARON pisze:Ja kupiłem 2 tygodnie temu i dostałem w gratisie breloczek, :D folię ochronną na bak za 1zł i początkowo za darmo blokadę na tarczę hamulcową, o wartości 200zł.(ale tandeta jakaś) Na szczęście nie było problemu przenieść tego upustu na dużo lepszą blokadę tytanową z alarmem i dałem za nią 159zł. No i mam obiecany upust 10% na wszystkie akcesoria jakie zamówię. Montaż jednak płatny normalnie. W sumie niewiele tego :| Ale motocykl jedyny w swoim rodzaju :D
Ja we wrześniu zapłaciłem bardzo podobną cenę. Generalnie moto było trochę droższe, ale dostałem full dodatków. Tak z Ciekawości, masz alarm? Mnie ubezpieczyciel kazał założyć (ubezpieczenie pakietowa w Allianz).



Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: JARON »

Nie brałem alarmu choć był za darmo ;) ale tylko w opcji jak wykupię pakiet ubezpieczeniowy za 2100zł i dopłacę jedyne 400-500zł za montaż :lol: Więc sobie odpuściłem bo miałem go rejestrować w przyszłym roku. Ale się złożyło inaczej i już pośmigałem :lol: Teraz skupuję wyposażenie. Jak na razie mam handbary :D


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: Iżu »

JARON pisze:Nie brałem alarmu choć był za darmo ;)
Alarm może zapobiec dewastacji motocykla, ale czy zapobiegnie kradzieży ? wątpię.
Złodzieje chcąc ukraść motocykl przeważnie podjeżdżają większym samochodem i w kilku wciągają go do środka (trwa to kilkanaście sekund), więc chyba bardziej skuteczny będzie solidny U-lock lub gruby łańcuch zapięty do ramy lub tylnego koła, można także zamontować w ukrytym miejscu lokalizator GPS, ale chyba najspokojniej będziemy się czuć mając ubezpieczenie AC, choć coroczny wydatek kilkunastu stówek na pełne ubezpieczenie może być bolesny.. :cry:


Iżu

Awatar użytkownika
JARON
A+B+C+D
Posty: 2116
Rejestracja: 04 paź 2016, 14:51
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: JARON »

A właśnie! jaki to lokalizator GPS byłby dobry? Swego czasu szukałem czegoś takiego, ale na pierwszym forum nikt nic konkretnego nie polecał.


Ogar205>CZ175>MZ250Jaskółka z koszem>Junak M10>MZ ETZ250>IntruderVL800>IntruderC1500>Vstrom1000 2016>BENELLI IMPERIALE 400
Wszyscy mamy dwa życia. To drugie zaczyna się w chwili,gdy zdamy sobie sprawę,że mamy tylko jedno.

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: Iżu »

JARON pisze:A właśnie! jaki to lokalizator GPS byłby dobry? Swego czasu szukałem czegoś takiego, ale na pierwszym forum nikt nic konkretnego nie polecał.
Skoro w cenie 350 zł. można nabyć taki ukryty w ramie lokalizator do roweru, to zapewne do motocykli jest większy wybór tego typu sprzętu.
GPS jest fajnym pomysłem, bo mamy na bieżąco podgląd czy nasze moto jest tam, gdzie go zostawiliśmy.
Może taki by się sprawdził ?

http://www.elmic.pl/elektronika/lokalizatory-gps/gt100/

Pozdrówko


Iżu

Awatar użytkownika
QraC
A+B+C
Posty: 1812
Rejestracja: 29 wrz 2016, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: QraC »

Hmm... Pewnie nie zaszkodzi mieć ale na pewno normalni (nie przypadkowi) amatorzy cudzej własności na pewno mają coś podobnego w zasięgu

http://allegro.pl/zagluszarka-zagluszac ... 58319.html

albo wersję hard

http://allegro.pl/zagluszacz-zagluszark ... 10120.html


Kawasaki ER5 -->> Suzuki GSF 600 Bandit -->>Suzuki V-Strom 650 XT -->> Suzuki V-Strom 1000 -->> BMW R1250GS Adventure


Ride Through Life

Awatar użytkownika
Antyks
Administrator
Posty: 2211
Rejestracja: 22 wrz 2016, 18:18
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Kontakt:

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: Antyks »

Czyli tylko bomba w baku odpalana zdalnie :)
Czekasz aż zaczną rozmontowywać lub wyjmą z auta. Dzwonisz pod wskazany numer uruchamiasz zapalnik i .. czytasz wiadomości gdzie w jakim warsztacie poleciały ściany i sufit :)


Jerzy
Motoambulans DL 650 AK9
https://dlmoto.pl/ Sklep dla motocyklistów
https://rodzinagotuje.pl Przedstawiciel Thermomix

Awatar użytkownika
Vorenus
A1
Posty: 68
Rejestracja: 03 paź 2016, 18:33

Re: Zakup nowego motocykla

Post autor: Vorenus »

Ja też bym chętnie nie brał alarmu, rozładowuje akumulator i jak coś się spierniczy to może być przyczyną nieodpalenia motocykla daaaaleko od domu (odcięcie zapłonu). Ze względu na ubezpieczenie jednak wziąłem.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”