zakuwarka

Awatar użytkownika
griba
A1
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2017, 16:51
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: zakuwarka

Post autor: griba »

Trochę "odgrzeję" stary temat.

Mogę potwierdzić, że urządzenie do zakuwania łańcucha tego typu, które zakupił Psikor to totalny szajs. Co ciekawe 75 zł to cena minimalna, te same zestawy widziałem też przynajmniej dwukrotnie droższe. Tzn. tak samo wyglądały na zdjęciach. ;)

To jasne, że nie można oczekiwać cudów w tej cenie. W moim egzemplarzu gwint był dobry, ale nie pasowały do siebie poszczególne części! Zakuwki nie można było włożyć w imadełko. Do tego jeszcze iglica do rozkuwania była skrzywiona. Mógłbym to przerobić, żeby zadziałało (może jeden lub dwa razy udałoby się użyć), ale nie o to chodzi.

Ze zwrotem na szczęście nie było problemów, ale ja kupowałem w dużym sklepie internetowym.

BTW - Pewnie i tak w końcu użyję punktaka, ale ciekawi mnie, czy ktoś miał do czynienia z takim urządzeniem - Zakuwarka do łańcucha motocyklowego ROTHEWALD z nitownicą?
Ostatnio zmieniony 15 sty 2017, 21:33 przez griba, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam,
Griba
Obrazek   motoSTFORKY   
motocyklowe podróże małe i duże

Tags:

Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: zakuwarka

Post autor: Centrino »

Może i fajne tylko jaki sens prywatny użytkownik ma w zakupie takiego sprzętu?? Żeby sobie raz na 2-3 sezony łańcuch zakuć?? No ekonomicznie nie uzasadnione.
Natomiast nie jest też uzasadnione produkowanie badziewia (tu nie ma co na sprzedawcy kotów wieszać bo zwyczajnie może nie zadać sobie sprawy jaki szajs sprzedaje) i powinno się takich producentów gnębić. Niestety żadnej kontroli nad takimi producentami nie ma a praktycznie każde uszkodzenie można zwalić na uszkodzenie mechaniczne.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
kalinago
A2
Posty: 124
Rejestracja: 21 lis 2016, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: zakuwarka

Post autor: kalinago »

W tej cenie to chyba rzeczywiście nie warto.
Poza tym zawiera ona dużo gadżetów do rozkuwania, które kosztują a IMO są zupełnie zbędne. I tak łańcuch jest do wywalenia, więc szlifierka z tarczą do cięcia załatwia to w parę sekund.
Najlepiej byłoby zakupić tylko imadełko ze sworzniem do zakuwania.
Sam jestem na etapie zakupu, bo na wiosnę czeka mnie wymiana łańcucha, ale te dwie opinie mnie zniechęciły.
Jak się już człowiek za to weźmie samemu, to chce zrobić do końca a nie spinać łańcuch i szukać jakiegoś mechanika.
Może ktoś ma jakiś fajny przyrząd do polecenia, co "nie rujnuje a zakuje" ;)



Awatar użytkownika
novy
A+B
Posty: 606
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:34
Lokalizacja: Busko

Re: zakuwarka

Post autor: novy »

Punktak i młotek


DL650 K5 Blue

psikor
AM
Posty: 7
Rejestracja: 19 paź 2016, 10:46

Re: zakuwarka

Post autor: psikor »

novy pisze:Punktak i młotek Obrazek
Na to wychodzi. Miejscowy mistrz, który mi to ostatecznie zakuł posłużył się właśnie takimi narzędziami ;-) (chyba o tym pisałem)
Dodał przy tym, że testował różne zakuwarki, ale ostatecznie doszedł do wniosku, że te poniżej kilku tysięcy są do niczego...



Awatar użytkownika
kalinago
A2
Posty: 124
Rejestracja: 21 lis 2016, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: zakuwarka

Post autor: kalinago »

Niestety zwykły punktak nie ma końcówki dostosowanej do wymiarów i kształtu gniazda na sworzniu, więc bym nie zaryzykował, nawet gdyby mi to proponował tzw. fachowiec.
Tak więc odpowiedni do rozmiaru łańcucha trzpień zakuwający jest IMO konieczny.
Na jakimś filmiku widziałem, że warto zmierzyć wielkość spęczenia po zakuciu, które - jeśli dobrze pamiętam, - ma być 0,5 mm ponad średnicę nominalną sworznia.
Ale tego trzeba by poszukać w jakichś wymaganiach dla łańcuchów DID.



Awatar użytkownika
novy
A+B
Posty: 606
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:34
Lokalizacja: Busko

Re: zakuwarka

Post autor: novy »

Napisałem o tym punktaku i młotku raczej humorystycznie ale ....
Jak byłem jeszcze piękny i młody to we wszystkich sprzętach typu wsk , mzk tak zakuwałem i nic się nigdy nie stało. Wiem, inne siły itd. jednak spotkałem się już kilka razy z opisami że ludzie zakładają tylko spinkę i też nic się nie dzieje, więc może jednak rozbicie punktakiem i dodatkowo założenie spinki ?
Teoretycznie jak ktoś solidnie to zaklepie to nic się nie ma prawa stać.
Poprawcie mnie jeśli się mylę ....


DL650 K5 Blue

Awatar użytkownika
kalinago
A2
Posty: 124
Rejestracja: 21 lis 2016, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: zakuwarka

Post autor: kalinago »

Łącznik na spinkę to coś innego niż łącznik do zakuwania. Spinki nie da się zakuć.



Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: zakuwarka

Post autor: SimOn! »

Ej ale serio szkoda wam (nawet raz na ruski rok) kilkadziesiąt złotych za zakucie łańcucha w warsztacie?
A z drugiej strony, TAK zapinka to nie zło i też dobrze działa :D nie demonizujmy OKI ;)


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
kalinago
A2
Posty: 124
Rejestracja: 21 lis 2016, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: zakuwarka

Post autor: kalinago »

SimOn! pisze:Ej ale serio szkoda wam (nawet raz na ruski rok) kilkadziesiąt złotych za zakucie łańcucha w warsztacie?

Przyjemność ze zrobienia tego samodzielnie: bezcenna ;)
Ocena: 11.76471%



Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4491
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: zakuwarka

Post autor: Centrino »

Ja miałem spinkę w BeeMce wcześniej, zdarzyło się, że spadła (odwrotnie założyłem) ale jakimś cudem, nie wiedząc, że spadła do domku dojechałem.
Trasa była z Mazur na Dolnyśląsk, kiedy spadła?? Nie wiem, w domu zauważyłem.

Spinkę założyłem nową i do końca już była na swoim miejscu.

Natomiast rozpięcie łańcucha jest bardzo groźne. W momencie gdyby doszło do rozpięcia łańcucha to skutki mogły by być dość drastyczne.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

Awatar użytkownika
kisman
A1
Posty: 22
Rejestracja: 20 lut 2018, 00:49

Re: zakuwarka

Post autor: kisman »

Otwórz spór allegro i opis cała sytuację. Najlepiej jak masz przy okazji SMART. Wtedy allegro służy pomocą szybciej, chyba do 48h od rozpoczęcia sporu.


Obrazek

haqqax
A2
Posty: 229
Rejestracja: 05 sie 2019, 17:48

Re: zakuwarka

Post autor: haqqax »

Ja na allegro przestałem kupować poza wyjątkowymi sytuacjami, bo w przypadku reklamacji Allegro w żaden sposób nie pomaga klientowi (u mnie najlepszy przyklad to zakup komputerka pod HTPC - producent na swojej stronie napisał że dobrał komponenty które nie zawsze ze sobą działaja i bez szemrania przyjmował zwroty, ale sprzedawca mi wmawiał, że sprzęt jest na pewno sprawny. Kasę w koncu oddał, ale dopiero gdy go poinformowalem, że kończę z nim rozmowę i przekazuję dokumenty do sądu).

Kupuję zwykle na Aliexpressie - nie jest wcale tanio jeśli coś jest dobrej jakości, ale ich system działa tak, że w przypadku problemów wiem, że dostanę zwrot kasy. Zwykle sprzedawcy sami chcą rozwiązać problem, rzadko się zdarza, że ktoś ściemnia.

Raz miałem przypadek, że przez nieuwagę kupiłem tablet z gwarancją (zwykle nie widze sensu w placeniu za gwarancje), a tablet po roku dostał problemu z ekranem dotykowym. Skorzystanie z gwarancji to byla czysta przyjemnosc - absolutne przeciwienstwo doswiadczen z polskimi sprzedawcami. Napisalem do chińskiej firmy, dostałem instrukcję co mam spakować i gdzie wysłać (kurierem na adres w Polsce - sami to sobie odesłali do Chin z Piaseczna) i za dwa tygodnie dostałem kurierem nowy tablet.

Generalnie wole kupowac w Chinach niz w Polsce - mimo, ze tam nie place mniej, musze czekac na dostawe i czesto trzeba zlozyc deklaracje celna i zaplacic clo. Ale jakosc towaru i obsluga klienta jest lepsza.


Daelim Daystar ==> Suzuki DL650 XAL2018

Awatar użytkownika
Struna
A+B+C+D+E+T
Posty: 5206
Rejestracja: 08 sie 2017, 15:26
Lokalizacja: Skawina/Kraków
Kontakt:

Re: zakuwarka

Post autor: Struna »

Ja tam z Allegro (po tym jak wprowadzili tą opcję otwarcia sporu ) dwa razy kasę odzyskałem.
Mało tego - jednemu kolesiowi Allegro zbanowało konto właśnie w wyniku otwarcia sporu.
Do usera jak maile pisałem to zero odzewu, a przez spór ma dobę na odpowiedź, jak nie to wkracza Allegro i go przymusi.


DL 650 AK7, Honda VTR 1000F, Tekken 125->250, DRZ 400S - http://www.gcstuning.pl

Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: zakuwarka

Post autor: Luchow »

To teraz ja kolejny raz odgrzeję pierwotny temat, czyli: Zakuwarka.

Czy ktoś z Was ma taką, którą faktycznie da się awaryjnie rozkuć i zakuć łańcuch, a przy tym nie będzie to kosztująca fortunę walizka, tylko coś co można wrzucić pod kanapę czy do małego zestawu narzędzi, i mieć ze sobą na wszelki wypadek?


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: zakuwarka

Post autor: Old Donkey »

tak się głośno zastanawiam, jeżeli tylko awaryjnie i pod kanapę to może zamiast zakuwarki wozić tylko takie ogniwo ?
montaż klucz 8 mm i kombinerki

https://www.louis.eu/artikel/enuma-mvxz ... h/60903950



Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: zakuwarka

Post autor: motif »

Jak się kupuje narzędzia to porządne żeby służyły na lata a nie na jeden raz.
Używam takiego zestawu do łańcuchów motion pro i nie mam tego typu problemów.
Co zaoszczędzisz na cenie wyjściowej stracisz na reklamacjach i czasie. Mentalność w PL musi się zmienić trochę,
cena nie jest najważniejsza.



Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: zakuwarka

Post autor: Luchow »

motif, odpuść sobie ten pouczający ton i przeczytaj jeszcze raz o co mi chodzi. Polecasz urządzenie które waży prawie kilogram do wożenia że sobą na co dzień? Do tego nie każdy jest skłonny wydać 400 zł na coś, co ma pełnić funkcję zabezpieczenia na wypadek awarii w trasie, i przy odrobinie szczęścia nie użyję go nigdy, bo nie mam możliwości ani zamiaru sam serwisować motocykla.

@Old Donkey to jest ciekawa rzecz, faktycznie można o tym myśleć. Choć inspiracją do poszukiwania jest problem który miał kolega - na dojeździe na rajd z jego łańcucha zniknęło kilka rolek... W takim przypadku kawałek zapasowego łańcucha i zakuwarka to jednak lepsza opcja.


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

Awatar użytkownika
Old Donkey
A+B+C
Posty: 1825
Rejestracja: 05 maja 2018, 13:53
Lokalizacja: Katowice

Re: zakuwarka

Post autor: Old Donkey »

to może to, w prawym dolnym rogu masz filmik i instrukcje, zabacz bo ja się niewiele znam na zakuwaniu
https://www.afam.com/en/chain-accessori ... ting-tool/
do kupienia np. na ebayu
https://www.ebay.co.uk/itm/AFAM-Easy-Ri ... SwAQ5dfzRI



Awatar użytkownika
Luchow
A+B
Posty: 749
Rejestracja: 30 wrz 2016, 13:22
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: zakuwarka

Post autor: Luchow »

Ja też się nie znam, tyle co raz czy dwa zakuwałem łańcuch w rowerze. Ten Easy Riv 5 to rzeczywiście zgrabne urządzonko, tylko z tego co widzę jest jednofunkcyjne - pozwala łańcuch zakuć, ale najpierw czymś go trzeba rozkuć...


Marcin
DL 650 AL2 Metallic Fox Orange - Chudy Rudy Obecnie zdemotoryzowany

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne do Vstrom-a”