zasilanie dla nawigacji?

Wszystko co o motocyklach V-strom powiedzieć i wiedzieć można. Pytania, odpowiedzi, dyskusje.
Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

zasilanie dla nawigacji?

Post autor: motif »

hej,
chciałem podłączyć tomtoma do nowego 650xt i się zastanawiam skąd nejlepiej wziąść zasilanie.
Słyszalem że jest gdzieś akcesoryjna złączka a może i dwie tylko pytanie gdzie je znaleźć i czy można kupić wtyczkę do nich?
Jeżeli nie to prowadzić koło baku do akumulatora? Nie chciałbym za bardzo "rozbierać" nowego motoctykla.



Awatar użytkownika
kisman
A1
Posty: 22
Rejestracja: 20 lut 2018, 00:49

Re: zasilanie dla nawigacji?

Post autor: kisman »

Można się wpiąć w gniazdo do grzanych manet. Jest pod bakiem. Dostęp nie jest super łatwy więc dobrze mieć wtyk, który nie jest popularny w europie. Są dwa wyjścia na zakupienie.
1. Zamówienie przewodu z ASO do klaksonu (wyczytane z forum) - chyba 59zł :/.
2. Kupno samej wtyczki. Jedyne co ja znalazłem jak szukałem to na OLX ktoś chyba zamówił i sprzedaje:
https://www.olx.pl/oferta/zlacze-wtyczk ... xDdec.html
3. Kupno bezpośrednio z Japonii. Niestety oferta którą ostatnio widziałem wymagała, żeby zamówić chyba za min 10$ (a jedna sztuka kosztowała kolo 1$)
4. To chyba też będzie OK, tylko trzeba kupić cały zestaw, a potrzebna tylko na 2 piny
https://pl.aliexpress.com/item/32737960 ... lsrc=aw.ds

Ja na szczęście zakupiłem moto z tą wtyczką (była użyta do zasilania nawigacji).

Zobacz na ten wątek forum:
grzane-manetki-oxford-t1006.html
Ocena: 5.88235%


Obrazek

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: zasilanie dla nawigacji?

Post autor: motif »

dzieki, a ten przewód do klaksonu ma taka właśnie wtyczkę?
sama wtyczka też by była z olx, super. Z japoni to czekanie długie a ja na sierpień potrzebuje.



Awatar użytkownika
kisman
A1
Posty: 22
Rejestracja: 20 lut 2018, 00:49

Re: zasilanie dla nawigacji?

Post autor: kisman »

Znalazłem na forum taką informację, że ten przewód taką posiada. Sam tego w rękach nie miałem. Kod przewodu: 36852-06G00-000
Najlepiej zadzwonić do ASO i dopytać :)
Ocena: 5.88235%


Obrazek

motokrzys
A1
Posty: 79
Rejestracja: 07 lip 2019, 09:32

Re: zasilanie dla nawigacji?

Post autor: motokrzys »

A może trzeba sprawdzić czy nie ma takiej wtyczki w typowych japońskich samochodach i w sklepie przy aso może coś będą mieli.


DL 1000 (2019)

pyra
A+B
Posty: 735
Rejestracja: 07 lis 2017, 06:43

Re: zasilanie dla nawigacji?

Post autor: pyra »

Podłączyłem pod aku, i tak nigdy nie zostawiam navi na motocyklu.


Szerszeń DL 650A L7 - to już historia

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: zasilanie dla nawigacji?

Post autor: Lord »

motif pisze:hej,
chciałem podłączyć tomtoma do nowego 650xt i się zastanawiam skąd nejlepiej wziąść zasilanie.
Słyszalem że jest gdzieś akcesoryjna złączka a może i dwie tylko pytanie gdzie je znaleźć i czy można kupić wtyczkę do nich?
Jeżeli nie to prowadzić koło baku do akumulatora? Nie chciałbym za bardzo "rozbierać" nowego motoctykla.
Ja zrobiłem sobie trójnik na złaczu od zapalniczki, masz tam łatwe dojście zdejmujesz zegary i jest to prostrze niz pod kostkę grzane manety. Po za tym zawsze moge odpiac jak jade na serwis do ASO żeby sie nie czepiali. Te same złączki co oryginały kupuje na elektrycznym. Mam na tym podłaczone, navi, halogeny i ładowarke pod telefon.
navi.jpg


DL650A L8

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: zasilanie dla nawigacji?

Post autor: motif »

Lord, no też o tym myślałem ale mnie troche straszy sciaganie zegarów w nowym moto.
Co trzeba odkrecić żeby się tam dostać?

a co masz na myśli że złączki jak oryginały są w elektrycznym?



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: zasilanie dla nawigacji?

Post autor: Lord »

A zdejmowanie baku ci nie straszne? :). Jak będziesz chciał wymienic zarówke bedziesz i tak musiał zdjac zegary :) W tej chwili odkrecam to w 10-15 min. Odkrecasz po 2 śruby boczki dzioba pod lampą, dwie na baku trzymające plastik i odpinasz zapinki (wciskając dośrodka) sztuk 6 (albo 8 nie pamietam). Zdejmujesz plastik z Baku i uwazaj aby nie zgubic gumki tej widocznej na dole zdjęcia między dwoma śrubami, zdejmujesz boczki dzioba delikatnie dociskajac do tyłu motocyla, okrecasz dwie sruby gwiazdkowe trzymające jescze licznik. Teraz aby zdjac zegary musisz docisnac je do dołu aby zeszły z zaczepów i ciągniesz do siebie, odpinasz zapalniczkę (to to miejsce gdzie możesz sie wpiać) i kostkę zegarów. Niestety godzina i ustawienia zresetuja sie :)

https://www.suzukipartshouse.com/oempar ... wling-body

https://www.suzukipartshouse.com/oempar ... 50xal7-e03
Ostatnio zmieniony 11 lip 2019, 12:39 przez Lord, łącznie zmieniany 1 raz.
Ocena: 5.88235%


DL650A L8

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: zasilanie dla nawigacji?

Post autor: Lord »



DL650A L8

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: zasilanie dla nawigacji?

Post autor: staszek_s »

Masz jakieś namiary na te złączki?
Ocena: 5.88235%


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: zasilanie dla nawigacji?

Post autor: Lord »

Kupuje na wolumenie w warszawie taki smieszny sklep elektryczny ze wszytkim :) http://www.batpol.info/ ale stron cos im nie chula https://www.google.com/maps/@52.286201, ... 312!8i6656

gdzieś był watek na forum o tych złaczkach


DL650A L8

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3076
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: zasilanie dla nawigacji?

Post autor: staszek_s »

Wygląda mi na coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/kostka-wtyk-z ... 7208656566
Ale trzeba by porównać. Poszukam wątku, ewentualnie byłbyś w stanie kupić i wysłać parę sztuk?
Ocena: 5.88235%


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: zasilanie dla nawigacji?

Post autor: Lord »

Żaden problem jak cena ci bedzie odpowiadac, chyba licza cos 5 pln za meską i żeńska osobno. Te co dałes w linku sa troche inne nie bedą pasaowac do wtyku zapalniczki,

Swoja drogą trzeba byłoby jakąs hurtownie namierzyc byłoby taniej skoro zapotrzebowanie rośnie :)
Ostatnio zmieniony 11 lip 2019, 13:28 przez Lord, łącznie zmieniany 1 raz.
Ocena: 5.88235%


DL650A L8

Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: zasilanie dla nawigacji?

Post autor: motif »

Lord, super, dzięki - widzę że te złączki w nowym v-stromie sa inne niż w starszych modelach, znalazłem pod bakiem z lewej (bez ściagania) właśnie takie białe gniazdo zaślepione więc się mogę tymi złączkami jak podesłałeś przypuszczam wpiąć do niego. A jest jakiś symbol tych złączek żeby miec pewność że zamówieni dobrze?

Obrazek
Ostatnio zmieniony 11 lip 2019, 13:34 przez motif, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: zasilanie dla nawigacji?

Post autor: Lord »

Jak szukasz wolnej to jest pod kanapa po lewej stronie przypieta i zaslepiona do wiązki
1_1.png
1_1.png (19.49 KiB) Przejrzano 6267 razy


DL650A L8

gaily
A1
Posty: 77
Rejestracja: 27 mar 2017, 12:50

Re: zasilanie dla nawigacji?

Post autor: gaily »

Jak robisz w nowym z gniazdem zapalniczki, to ja zasilanie do nawi zrobiłem od tego gniazda, wlutowałem się pod przewód od zapalniczki.



Awatar użytkownika
motif
A+B+C
Posty: 1203
Rejestracja: 05 cze 2019, 14:48
Lokalizacja: Kraków

Re: zasilanie dla nawigacji?

Post autor: motif »

ściągnąłem zaślepke z teh wtyczki po lewej stronie baku, nad klaksonem, dostep bardzo łatwy bez rozbierania niczego.
Teraz tylko wtyczkę mi trza :)



Awatar użytkownika
Lord
A+B+C+D+E
Posty: 3343
Rejestracja: 27 cze 2018, 11:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: zasilanie dla nawigacji?

Post autor: Lord »

gaily pisze:Jak robisz w nowym z gniazdem zapalniczki, to ja zasilanie do nawi zrobiłem od tego gniazda, wlutowałem się pod przewód od zapalniczki.
Spoko ale w ASO mogą się czepiasz że grzebane w instalacji ja zrobiłem cała wiązkę z wolnymi kostkami tak aby podpinać i wypinać jak jadę do ASO


DL650A L8

gaily
A1
Posty: 77
Rejestracja: 27 mar 2017, 12:50

Re: zasilanie dla nawigacji?

Post autor: gaily »

Lord pisze:Spoko ale w ASO mogą się czepiasz że grzebane w instalacji ja zrobiłem cała wiązkę z wolnymi kostkami tak aby podpinać i wypinać jak jadę do ASO
Jestem świeżo po wizycie w ASO - ani słowa nie usłyszałem. ;) Zresztą i tak miesiąc temu gwarancja się skończyła. :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Motocykle V-strom”