zatyczki/stopery do uszu

Awatar użytkownika
Grzechu (Kobyłka)
A+B+C+D
Posty: 2054
Rejestracja: 09 sty 2017, 12:55
Lokalizacja: Opole

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: Grzechu (Kobyłka) »

Trafiłem na taką stronę z testem stoperów :
http://motocyklowylifestyle.pl/test-stoperow-do-uszu/


Honda Transalp 650XL + Suzuki V-Strom DL 1000 ABS 2016
SP6AZE

mrozu
A1
Posty: 36
Rejestracja: 05 paź 2016, 10:49

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: mrozu »

Pyxis pisze:Powazniejsze problemy ze sluchem raczej by sie ujawnily poprzez trudnosci w interakcjach spolecznych, a takowych nie zaobserwowalem.

A probowales jezdzic z zamknieta szybka od kasku? ;)
Nie wiem jakie robisz , najdłuższe przebiegi. Do czasu, kiedy moje wyjzady zamykały się w 2-3 dniach nie widziałem problemu. Ja najwiekszy problem odczułem kiedy pierwszy raz pojechałem na ponad tygodniowy wypad motocyklem. Dzień w dzień 7-9h jazdy. Po powrocie do domu szumiało mi we łbie jeszcze 3dni jak po ostrym koncercie. To mnie przekonało tak naprawdę, że jazda motocyklem wpływa na słuch. Po zakupie stoperów - podobny 9 dniowy wypad był w pełni komfortowy bez zadnych skutków ubocznych. Dla mnie to najlepszy dowód na to, że zatyczki robią dobrą robotę. Żeby nie było - oba porównywane wypady były w tym samym kasku - i 80-90% czasu z zamknietą szybą ;).


Obrazek

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: staszek_s »

Odżałowałem stówę i kupiłem Alpine Motosafe, wykonanie i dopasowanie wygląda bardzo dobrze, zdam relację po pierwszym dalszym wypadzie. Na dojazdy do roboty chyba nie będę zakładał, mam może z 20 minut jazdy dwupasmówką, ale na trochę dalsze dojazdówki powinno się opłacić. Liczę na większy komfort, przy 120-130 km/h dluższa jazda przestaje być przyjemna, hałas zabija radość.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Online
Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: gorghu »

No najgorsze są właśnie te dłuższe przeloty z większymi prędkościami gdzie wiatr niemiłosiernie świszczy wokół kasku. Wcześniej, jeżdżąc wokół komina nie odczuwałem tego tak bardzo i uważałem że nie ma potrzeby "zatykania" uszu bo jednak silnik i seryjny tłumik nie są takie głośne. Ale tak jak pisałem w pierwszym poście taki jeden, godzinny przelot autostradą zmotywował mnie trochę do zainteresowania się tym tematem. No i koniec końców zamówiłem te Alpiny. Na razie przetestowałem je sobie z czystej ciekawości w aucie (dostawczy z budą, więc praktycznie zero wytłumienia i wyciszenia) na autostradzie. Prędkość ok 150 km/h. Praktycznie cały dźwięk z zewnątrz, czyli wiatr, szum od drogi (opon) był niesłyszalny. Silnik i radyjko nieco przytłumione ale słyszalne (radyjko musiało grać ciut głośniej żeby było w pełni wyraźne). Tak więc jestem raczej nastawiony pozytywnie na te stopery. Zobaczymy jak sprawdzą się na moto :)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: Pyxis »

Hmm... moze faktycznie jak by mi porzyszlo jechac 150 km/h przez pol dnia autostrada, to bym czul zmeczenie szumem.
Poki co problemu nie widze i stad moje zaciekawienie. :)


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: prebenny »

Ja powiem szczerze, że zamówiłem te Alpine MotoSafe Tour. Już 2 razy mi się zdarzyło, że dzwoniło mi w uszach podczas/po jeździe a słuch tylko jeden.
Także jak dojdą to powiem jakie są moje odczucia ;)


null

Online
Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: gorghu »

No ja teraz na tym dwutygodniowym wyjeździe potestowałem Alpiny. Poza autostradą ich raczej nie zakładałem, bo raczej nie było jako takiej potrzeby (choć zdarzyło się kilka razy). Za to na autostradowych przelotach sprawdziły się rewelacyjnie. Świetnie wycinają te wyższe dźwięki (głównie świst wiatru). Interkom (muzyczka z mp3'jek) dużo lepiej i wyraźniej słyszalna. Nawet seryjny wydech inaczej brzmiał :D. Generalnie jestem z nich bardzo zadowolony. Jedyny minus to cena. Ale moim zdaniem warto ponieść ten koszt.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: prebenny »

A z ciekawości, którą wersję masz? Tour czy tę do 'ścigania się' (ew czarne czy czerwone ;) )?


null

Online
Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: gorghu »

O. widzę że się pojawiły w sklepach nowe wersje, tańsze z tylko jedną parą filtrów.
Ja kupiłem MotoSafe ALPINE, które w zestawie mają dwie pary filtrów (zielony-słabszy i żółty-mocniejszy). Coś takiego: stopery MotoSafe Alpine. Mam założone te zielone filtry (słabsze) i spokojnie mi wystarczają.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Seba
A
Posty: 425
Rejestracja: 21 wrz 2016, 19:48
Lokalizacja: Opole

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: Seba »

Ja mam czerwone i czarne. Czarne przy moim tłumiku wystarczają, co zauważyłem mam lepszą koncentrację w czasie jazdy jak jest ciszej, na dłuższej trasie, czerwone może dobre by były gdybym jechał długa za jakimś moto z bardzo głośnym tłumikiem, zresztą dedykowane są do jazdy po wyścigowej.



Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: prebenny »

I te czarne właśnie zamówiłem.

Czyli brać czerwone jak Seba za Tobą pojadę :P Generalnie dojdzie mi jeszcze szyba porządniejsza więc tu też jest pole do manewru ale słuch mam tylko jeden więc.


null

Awatar użytkownika
Iżu
A+B+C+D
Posty: 2248
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: Iżu »

gorghu pisze:Przypomniał mi się jeden z moich powrotów gdzie po godzinnej jeździe autostradą (prędkości 130-150 km/h) przez dłuższą chwilę miałem dość mocno przytłumiony słuch od hałasu. No i pomyślałem czy nie warto zaopatrzyć się w jakieś zatyczki do uszu na takie przypadki.
Kolega w małej Suzi ma zamontowaną szybę Givi Airflow i twierdzi że nie ma potrzeby używać zatyczek, bo szyba doskonale zwiększa opływ powietrza nad motocyklistą i nic mu w kasku nie szumi, czy możecie to potwierdzić?
Dla mnie problemem jest wyłącznie szum (jeżdżę na oryginalnym wydechu), a także wibracje kasku podczas jazdy z wyższymi prędkościami.
Niestety długotrwała jazda przy takim halasie może powodować powolną utratę słuchu :|

Pozdrówko


Iżu

Online
Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: gorghu »

@Iżu: Nie wiem jak to wygląda przy Airflow, ale mogę ci powiedzieć jak u mnie. Mam standardową szybę z deflektorem zamontowaną w środkowym położeniu. Przy większych prędkościach (np. autostradowych) jak obniżę głowę te 3-4 cm faktycznie robi się ciszej i spokojniej. Tu więc przydało by mi się ja podnieść maksymalnie do góry i byłby spokój. Problem tylko z tą szybą jest taki że do jej regulacji potrzebny jest śrubokręt i imbus i kilka minut zabawy z rozkręcaniem i skręcaniem. Dlatego też mam ją zainstalowaną w uniwersalnej dla mnie środkowej pozycji i jej nie ruszam. Stąd też inwestycja w stopery, bo jazda w dziwnie pochylonej pozycji na dłuższą metę jest mało komfortowa. A Airflow jest trochę większy i na pewno łatwiejszy w regulacji stąd jestem w stanie w uwierzyć twojemu koledze.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: staszek_s »

Ja mam Kappę Airstream, powietrze dmucha nad kaskiem. Mimo to, uważam że przy prędkościach powyżej 100 km/h zatyczki się przydają, szum i tak jest wyraźny (mam kask szczękowy). Poza tym jak wiatr wieje z boku to już żadna szyba nie pomoże. Koszt jest nie taki znowu wielki, komfort jazdy się poprawia a dla zdrowia też pewno jest jakaś korzyść.


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: Pyxis »

Ja jezdze a AirFlow w kasku szczekowym i .... szumi, kurde bo musi szumiec. To jest motocykl. :)
Mam ustawiona wysokosc tak, ze widze droge ponad szyba i ramiona oraz gorna czesc kasku jest owiewana. Pewnie mogl bym jeszcze za 1-2cm podniesc szybe, ale rzako jezdze powyzej 130km/h, a to wtedy chalas robi sie spory.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

czekol
A2
Posty: 139
Rejestracja: 05 paź 2016, 23:15
Lokalizacja: Nadarzyn

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: czekol »

Zawsze bedzie szumieć. Też mam airflowa i zanabyłem sobie ostanio zatyczki (jeszcze w nich nie jeździłem), bo pod dłuższej trasie troche szumi w głowie...



mrozu
A1
Posty: 36
Rejestracja: 05 paź 2016, 10:49

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: mrozu »

Mam Airflow-a, jest zdecydowanie ciszej niż na stockowej szybie - ale niestety i tak hałasuje. Warto zainwestować.


Obrazek

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: Pyxis »

W ramach testow drgajacych gmoli przejechalem sie dzisiaj i podnioslem szybie tak o 2-3 cm. Mniej wialo po kasku, ale szum i tak byl na takim samym poziomie, bo po ramionach nadal wialo.


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Online
prebenny
A+B+C
Posty: 1633
Rejestracja: 05 lut 2017, 19:58
Lokalizacja: Poznań

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: prebenny »

To po godzinnym dojeździe do pracy z zatyczek jestem zadowolony. Nadal słychać wszystkie szumy ale przestało to być uciążliwe. No i nie dzwoniło mi w uszach ;)


null

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: Pyxis »

Nadal slychac szumy?
To w ktore otwory ciala Ty wcisnales te "korki"?


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne dla motocyklisty”