zatyczki/stopery do uszu

Online
Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

zatyczki/stopery do uszu

Post autor: gorghu »

Przypomniał mi się jeden z moich powrotów gdzie po godzinnej jeździe autostradą (prędkości 130-150 km/h) przez dłuższą chwilę miałem dość mocno przytłumiony słuch od hałasu. No i pomyślałem czy nie warto zaopatrzyć się w jakieś zatyczki do uszu na takie przypadki. Na rynku można znaleźć przeróżne stopery. Od zwykłych jednorazówek za przysłowiową złotówkę do bardziej zaawansowanych, dedykowanych dla motocyklistów (np. Alpine MotoSafe), które ponoć tłumią tylko wybrane dźwięki.

No i pytanie do Was. Czy używacie jakiś? A jeśli tak to jakich i jaka jest wasza opinia o nich.


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

grzechuc
A1
Posty: 33
Rejestracja: 14 sty 2017, 07:05

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: grzechuc »

Ustawiam muzykę w hełmofonie głośniej niż hałas na zewnątrz a tak serio, to jak jechałem 600km i stopery zwykle, jednorazowe były super! Może za chwilę ktoś powie, że się traci uwagę na to co do okoła... Niekoniecznie! Samochodem masz wytłumione odgłosy zewnętrzne, a do tego radio też gra!

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka



beszcz
A1
Posty: 47
Rejestracja: 31 sty 2017, 14:50
Lokalizacja: 3miasto

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: beszcz »

Na dłuższe jazdy autostradą używam gąbkowych zatyczek firmy 3M kupionych w aptece. Chwilę trzeba się przyzwyczaić, że w uchu coś siedzi ale hałas skutecznie skasowany.


Komar2 > Simson S51 > _ > Honda NC700X > DL1000 L6

Awatar użytkownika
griba
A1
Posty: 64
Rejestracja: 08 sty 2017, 16:51
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: griba »

gorghu pisze:No i pytanie do Was. Czy używacie jakiś? A jeśli tak to jakich i jaka jest wasza opinia o nich.
Hej Gorghu,

ja używam wkłądek STOPPER ELA II :arrow: http://www.stanmark.pl/oferta_ela2.html. Bardzo dobre rozwiązanie na długie trasy. Zatyczki są wielokrotnego użytku i wystarczają na długo.

STOPPER ELA też są w porządku, trochę delikatniejsze dla ucha, jednak (subiektywnie) gorzej tłumią hałas i łatwiej je uszkodzić :arrow: http://www.stanmark.pl/oferta_ela.html.

Możesz też spróbować zatyczek woskowych. Są do dostania w każdej aptece. To jednak rozwiązanie jednorazowe. ;)


Pozdrawiam,
Griba
Obrazek   motoSTFORKY   
motocyklowe podróże małe i duże

Awatar użytkownika
Janusz W
A
Posty: 459
Rejestracja: 11 paź 2016, 14:23
Lokalizacja: Rawa
Kontakt:

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: Janusz W »

Ja używam wkładek firmy UVEX Whisper od kilku lat są wielokrotnego użytku i na All...o kosztują ok 5-7zł więc kupuję kilka sztuk dla kolegów i koszt transportu się rozkłada , polecam można je myć i służą długo ;)



Adam B.
AM
Posty: 12
Rejestracja: 25 paź 2016, 22:10

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: Adam B. »

Ja używam ALPINE MOTOSAFE PRO. Nie odcinają od świata zewnętrznego jedynie wygłuszają męczące w czasie długich przelotów dźwięki.
Adam B.


----------
Pozdrawiam
Adam B.

Online
Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3024
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: gorghu »

Adam B. pisze:Ja używam ALPINE MOTOSAFE PRO. Nie odcinają od świata zewnętrznego jedynie wygłuszają męczące w czasie długich przelotów dźwięki.
Adam B.
A używałeś wcześniej innych? Jakieś porównanie. Jestem ich ciekaw ale cena jest mocno zaporowa ;)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

mrozu
A1
Posty: 36
Rejestracja: 05 paź 2016, 10:49

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: mrozu »

Używam Alpine-ów od początku zeszłego sezonu, i jest to najlepiej wydane 100 pln na motocykl. Zatyczki wytłumiają szkodliwe dzwięki - ale pozwalają spokojnie słuchac muzyki w kasku czy prowadzić rozmowę telefoniczną. Wcześniej próbawłem używać zatyczek plastycznych (po 1pln kupowane w aptece) i jakiś stoperów "gumowych" kupionych w supermarkecie budowlany po kilka pln. Nie ma najmniejszego porównania w komforcie jazdy i odbierania otoczenia (a zatem i bezpieczeństwa) w Alpinach , do innych wynalazków. A tak czy inaczej o słuch warto dbać. Alpiny nie są tanie - ale są warte każdego PLN-a.

P.S. Nie handluje Alpine-ami i nie mam nic wspólnego z producentem ;).


Obrazek

Awatar użytkownika
novy
A+B
Posty: 606
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:34
Lokalizacja: Busko

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: novy »

Absolutnie nie podważam jakości tych stoperów (nawet ich na oczy nie widziałem) ale powiedzcie mi co może tyle kosztować w kawałku gumy czy tam czego ? Jak dla mnie to cena jest z kosmosu.

Dodatkowo nie wiem jak wy macie ale ja mam jakieś nadwrażliwe uszy bo wystarczy że mi coś do ucha dotyka i po kilkudziesięciu minutach ból nie do zniesienia. Nawet czapka mnie wk....


DL650 K5 Blue

Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: SimOn! »

mrozu pisze:Używam Alpine-ów od początku zeszłego sezonu, i jest to najlepiej wydane 100 pln na motocykl. Zatyczki wytłumiają szkodliwe dzwięki - ale pozwalają spokojnie słuchac muzyki w kasku czy prowadzić rozmowę telefoniczną. Wcześniej próbawłem używać zatyczek plastycznych (po 1pln kupowane w aptece) i jakiś stoperów "gumowych" kupionych w supermarkecie budowlany po kilka pln. Nie ma najmniejszego porównania w komforcie jazdy i odbierania otoczenia (a zatem i bezpieczeństwa) w Alpinach , do innych wynalazków. A tak czy inaczej o słuch warto dbać. Alpiny nie są tanie - ale są warte każdego PLN-a.
Mogę się pod tym podpisać. Jeździłem wcześniej w piankowych zatyczkach M3, jak dla mnie zbyt mocno odcinały (36dB). Alpine-y dostałem w prezencie :) i bardzo je lubię, mają możliwość regulacji tłumienia (wymienny filtr w zatyczce). Jak je założyłem pierwszy raz to miałem wrażenie, że nic nie tłumią w porównaniu do tych piankowych ale to tylko na początku. Co ciekawe, dźwięk z interkomu słychać w nich świetnie. Cena... tak z kosmosu :roll: :lol:


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

silkuark
AM
Posty: 6
Rejestracja: 10 lut 2017, 23:01

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: silkuark »

Dla zainteresowanych półaktywnymi zatyczkami proponuję rozejrzeć się za czymś takim:

https://sklepkaliber.pl/ochrona-sluchu/ ... ozm-m.html

Cena o połowę niższa od Alpina, a też spełni swoje zadanie np. na autostradzie. Na strzelnicy dają radę to i na moto powinny.



Awatar użytkownika
staszek_s
A+B+C+D+E
Posty: 3065
Rejestracja: 04 paź 2016, 12:32
Lokalizacja: Radlin, Śląsk

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: staszek_s »

Ciekawe rozwiązania, nie miałem pojęcia że coś takiego istnieje, dla mnie stopery to były kulki z wosku :) Próbował ktoś tego pod kaskiem czy nie przeszkadzają?


Yamaha Virago 535 > DL 650 AL5 > DL 1000 L9 > R1200GS

mrozu
A1
Posty: 36
Rejestracja: 05 paź 2016, 10:49

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: mrozu »

novy pisze:Absolutnie nie podważam jakości tych stoperów (nawet ich na oczy nie widziałem) ale powiedzcie mi co może tyle kosztować w kawałku gumy czy tam czego ? Jak dla mnie to cena jest z kosmosu.

Dodatkowo nie wiem jak wy macie ale ja mam jakieś nadwrażliwe uszy bo wystarczy że mi coś do ucha dotyka i po kilkudziesięciu minutach ból nie do zniesienia. Nawet czapka mnie wk....
Mam wrażlwe uszy (może nie aż tak jak Ty - ale większość słuchawek do usznych moge mieć maks 1h - potem odczuwam ból) - strasznie mnie wkurzają zatkane uszy - od razu mi się pocą i wszystko pływa w środku i mnie strasznie wk.... . Alpine-y nie zatykają uszu w pełni i ten efekt nie występuje. Jak jestem w trasie to praktycznie ich nie wyjmuje z uszu nawet przez 8-10h dziennie.

A za co płacisz - napewno nie za same zatyczki - bo koszt ich wytworzenia jest smieszny ( pewnie kilka pln) zresztą dostajesz 3 sztuki - płacisz za know how jaki był potrzebny do ich wykonania. Za badania które goście przeprowadzili - żeby tłumiki tłumiły to co jest nieporzadane - a przepuszczały to co jest wymagane.


Obrazek

Raptor
A
Posty: 320
Rejestracja: 16 paź 2016, 18:26
Lokalizacja: śląskie

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: Raptor »

Czy te Alpiny nie są za długie ? wygląda ze wystają 1cm, jak ktoś ma zaraz głośniki przy uchu, nie będzie problemu?
Doczytałem ,że nie tłumią głosu silnika , wydechu, myślałem o nich bo mam Leovince i w trasie bez dbkilera jest głośno, ale teraz nie wiem?
Jeszcze ta rurka do ich wkładania , jest konieczna?


DL650 AK8

Adam B.
AM
Posty: 12
Rejestracja: 25 paź 2016, 22:10

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: Adam B. »

gorghu pisze:
Adam B. pisze:Ja używam ALPINE MOTOSAFE PRO. Nie odcinają od świata zewnętrznego jedynie wygłuszają męczące w czasie długich przelotów dźwięki.
Adam B.
A używałeś wcześniej innych? Jakieś porównanie. Jestem ich ciekaw ale cena jest mocno zaporowa ;)
NIe używałem nic innego. Zdaję sobie sprawę, żę tanie nie są, ale nie żałuję wydanych na te stopery pieniędzy.
Co do długości... ktoś pytał, można je skracać.
Dlaczego to tyle kosztuje? Pewnie pomysł, technologia itp... Do mnie nie przemawiało wpychanie w uszy kołków, kiedyś coś takiego testowałem przy zupełnie innej okazji niż jazda motocyklem i miałem wrażenie, że słyszę nawet pracę własnego jelita grubego :)


----------
Pozdrawiam
Adam B.

mrozu
A1
Posty: 36
Rejestracja: 05 paź 2016, 10:49

Re: RE: Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: mrozu »

Raptor pisze:Czy te Alpiny nie są za długie ? wygląda ze wystają 1cm, jak ktoś ma zaraz głośniki przy uchu, nie będzie problemu?
Doczytałem ,że nie tłumią głosu silnika , wydechu, myślałem o nich bo mam Leovince i w trasie bez dbkilera jest głośno, ale teraz nie wiem?
Jeszcze ta rurka do ich wkładania , jest konieczna?
Ja spokojnie korzystałem w Nolanie n104, a teraz w Hjc RPHA-ST. W obu z głośnikami i nie było problemu. Rurka się przydaje przy zakładaniu w rękawiczkach, po za tym pozwala dobrze je umiejscowić w kanale ucha.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka


Obrazek

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: Pyxis »

Hm... albo jestem juz gluchy, albo nie jezdze wystarczajaco szybko i dlugo, bo o zatyczkach pomyslalem tylko jeden jedyny raz, jak jechalem kilka minut za gosciem na armaturze z rurami zamiast tlumika.
Naprawde sa potrzebne? Sluch mam chyba wrazliwy, bo nawet na strzelnicy na wolnym powietrzu po godzinie leb mi peka jak zapomne zabrac "korkow". ;)


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

Fryderyk
A1
Posty: 55
Rejestracja: 05 paź 2016, 01:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: Fryderyk »

Cóż, DL nie jest może przesadnie głośny, ale jednak trochę hałasuje, a siedzisz stosunkowo blisko wydechu. Poza tym sam opływ powietrza wokół kasku to też sporo decybeli. Moim zdaniem warto - nawet jak Ci nie przeszkadza (nie odczuwasz dyskomfortu), to jednak uszy dostają popalić. I to mocno.



Awatar użytkownika
SimOn!
A+B+C
Posty: 1227
Rejestracja: 27 wrz 2016, 20:45
Lokalizacja: GD 3Miasto

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: SimOn! »

Fryderyk pisze:Cóż, DL nie jest może przesadnie głośny, ale jednak trochę hałasuje, a siedzisz stosunkowo blisko wydechu. Poza tym sam opływ powietrza wokół kasku to też sporo decybeli. Moim zdaniem warto - nawet jak Ci nie przeszkadza (nie odczuwasz dyskomfortu), to jednak uszy dostają popalić. I to mocno.
Głównym źródłem hałasu jest opływające powietrze a nie wydechy (mowa oczywiście o normalnych a nie spotowych przelotach ;) )
Pyxis pisze:Hm... albo jestem juz gluchy, albo nie jezdze wystarczajaco szybko i dlugo, bo o zatyczkach pomyslalem tylko jeden jedyny raz, jak jechalem kilka minut za gosciem na armaturze z rurami zamiast tlumika.
Naprawde sa potrzebne? Sluch mam chyba wrazliwy, bo nawet na strzelnicy na wolnym powietrzu po godzinie leb mi peka jak zapomne zabrac "korkow". ;)
Jak Ty łazisz strzelać przez godzinę bez korków to już dobrego słuchu nie masz :mrgreen: Albo idź sobie zrób audiometrię to będziesz miał ładny papierek z wykresem :lol:
I znów wyszło, że się Ciebie czepiam :lol:


Zdrówko シモン :mrgreen:
Mniejszość Niemiecko Japońska ;)

Awatar użytkownika
Pyxis
A+B+C+D
Posty: 2314
Rejestracja: 21 wrz 2016, 22:29
Lokalizacja: Strzegom (dolnośląskie)
Kontakt:

Re: zatyczki/stopery do uszu

Post autor: Pyxis »

Powazniejsze problemy ze sluchem raczej by sie ujawnily poprzez trudnosci w interakcjach spolecznych, a takowych nie zaobserwowalem.

A probowales jezdzic z zamknieta szybka od kasku? ;)


( . Y . )
Parafrazujac: Trafiaja sie szaleni motocyklisci, ale nie ma starych szalonych motocyklistow.
Bialy dziobaty DL 650 AL2

ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne dla motocyklisty”