Zgubiona tablica rejestracyjna

Forum na tematy których nie ma w innych częściach forum
Awatar użytkownika
Pawian
A+B
Posty: 795
Rejestracja: 07 sie 2018, 00:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Zgubiona tablica rejestracyjna

Post autor: Pawian »

Bardzo dziękuję za troskę :)

Nie szykuję tu żadnego oszustwa, więc nie widzę jednak potrzeby jej zakrywania :)

Dzisiaj montaż :D


Honda Varadero XL 125 >> V-Strom 650 AL2 Rudy :)

behemoth
A2
Posty: 232
Rejestracja: 11 mar 2020, 22:18

Re: Zgubiona tablica rejestracyjna

Post autor: behemoth »

Nie no, domyślam się, że nie po to wyrabiasz "wtórnik" swoich numerów, żeby jechać na stację i buchnąć 15L paliwa ;).
Siedzieć za to nie pójdziesz, co najwyżej dostaniesz mandat: https://bezprawnik.pl/tablica-rejestracyjna-z-allegro/



Awatar użytkownika
Smerfciamajda
A+B+C+D
Posty: 2446
Rejestracja: 30 paź 2019, 14:39

Re: Zgubiona tablica rejestracyjna

Post autor: Smerfciamajda »

Ale nie rozumiem jednej sprawy - zgłosiłeś utratę oryginalnej tablicy na Policje i zamówiłeś kolekcjonerską o tych samych numerach żeby z nią jeździć?
To nie jest tak że Policja jak Cie zatrzyma i sprawdzi w systemie Twoje dane i wpisze Twoje numery to dostanie info że tablica jest nieważna/zgubiona czy co tam jeszcze?

Przecież to proszenie sie o kłopoty jeśli już zgłosiłeś. Takie kółko bez rozwiązania bo urzędy nie działają.



Awatar użytkownika
Pawian
A+B
Posty: 795
Rejestracja: 07 sie 2018, 00:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Zgubiona tablica rejestracyjna

Post autor: Pawian »

Sporo wody w Wiśle upłynęło, ale napiszę dla potomności ;)

Po zgłoszeniu zagubienia tablicy rejestracyjnej mailowo na Policję otrzymałem odpowiedź, że nie dopatrują się w tym czynu zabronionego i w związku z tym nie podejmują czynności :D

Koniec końców odebrałem z urzędu wtórnik tablicy, ale jeżdżę z zamiennikiem - nie ma czasu przełożyć ;)


Honda Varadero XL 125 >> V-Strom 650 AL2 Rudy :)

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Zgubiona tablica rejestracyjna

Post autor: kaloryferarz »

Nie wiem czy sama tablica czy ten hologram, ale któreś z tych jest oficjalnym dokumentem. Jeżeli trafisz na uważnego policjanta, to Ci wpieprzą podrobienie dokumentów. A za to jest smród z kodeksu karnego jak stąd do władywostoku. Ja bym nie ryzykował.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Online
Awatar użytkownika
lukas76
A+B+C+D+E+T
Posty: 4442
Rejestracja: 10 mar 2019, 21:40
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Zwiesel
Kontakt:

Re: Zgubiona tablica rejestracyjna

Post autor: lukas76 »

A propos tablic, dobrym pomysłem jest wpisanie sobie na odwrocie numeru telefonu, pamiętać żeby z prefiksem jak latamy za granicą ;)
Ocena: 5.88235%


Ponowne przyjęcie do Mniejszości Niemieckiej 🤣
BMWał
[media]https://www.dampfbier.de/[/media]

Awatar użytkownika
gorghu
A+B+C+D+E
Posty: 3042
Rejestracja: 04 paź 2016, 18:10
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Zgubiona tablica rejestracyjna

Post autor: gorghu »

Faktycznie temat odgrzebany ;)

W tamtym roku także zgubiłem tablice. Zorientowałem się gdzieś na trasie a do domu jeszcze z 200 km było. Dojechałem bez tablicy i wieczorkiem telefon na policję że właśnie wróciłem i dopiero zauważyłem brak tablic. Pan powiedział że zagubienia nie trzeba zgłaszać do nich ale w UM gdzie wydali dowód rejestracyjny i tablicę. W UM wypełniasz papiery o wydanie wtórnika tablicy i dodatkowy wniosek gdzie potwierdzasz zagubienie. Po 2 dniach miałem nową tablicę (z tymi samymi numerami) i adnotacją w dowodzie rejestracyjnym o wydaniu wtórnika.
Nową tablicę przewierciłem i zamontowałem na porządnych śrubach z dodatkiem Loctite na narętkach ;)


Grzesiek
DL 650 AK8 Black Mat -->> Super Tenere 1200

Awatar użytkownika
Pawian
A+B
Posty: 795
Rejestracja: 07 sie 2018, 00:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Zgubiona tablica rejestracyjna

Post autor: Pawian »

@kaloryferarz
behemoth pisze:
23 mar 2020, 20:20
Nie no, domyślam się, że nie po to wyrabiasz "wtórnik" swoich numerów, żeby jechać na stację i buchnąć 15L paliwa ;).
Siedzieć za to nie pójdziesz, co najwyżej dostaniesz mandat: https://bezprawnik.pl/tablica-rejestracyjna-z-allegro/
A z powyższego linku:
Sąd Najwyższy odmówił podjęcia takiej uchwały, stwierdzając — w oparciu o liczne orzecznictwo — że tablica rejestracyjna nie jest dokumentem. Dokument musi nosić cechę samoistności, tj. być nośnikiem określonego prawa sam w sobie, a tablica rejestracyjna, oddzielona od pojazdu, jest jedynie ciągiem znaków, toteż dokumentem w świetle art. 115 § 14 k.k. po prostu nie jest. Oznacza to również, że posługiwanie się tablicą rejestracyjną z Allegro nie jest przestępstwem fałszerstwa.
Pewnie kiedyś przełożę :)
Ocena: 5.88235%


Honda Varadero XL 125 >> V-Strom 650 AL2 Rudy :)

kaloryferarz
A+B+C
Posty: 1209
Rejestracja: 03 maja 2020, 21:19
Lokalizacja: okolice Krakowa

Re: Zgubiona tablica rejestracyjna

Post autor: kaloryferarz »

O, nie wiedziałem! Dzięki.


Romet Komar 2350 -> Honda Shadow 500 -> Yamaha XJ6 Diversion -> DL 650 AL9 -> Burgman 400 2010 :)

Awatar użytkownika
morhot
A2
Posty: 235
Rejestracja: 18 lut 2019, 13:12
Lokalizacja: Myślenice

Re: Zgubiona tablica rejestracyjna

Post autor: morhot »

kaloryferarz pisze:
27 mar 2021, 18:56
Nie wiem czy sama tablica czy ten hologram, ale któreś z tych jest oficjalnym dokumentem. Jeżeli trafisz na uważnego policjanta, to Ci wpieprzą podrobienie dokumentów. A za to jest smród z kodeksu karnego jak stąd do władywostoku. Ja bym nie ryzykował.
Dziwnie to jest zrobione, ale sama tablica rejestracyjna nie jest ważną tablicą, dopóki nie ma na niej naklejonego tzw. znaku legalizacyjnego. Tego hologramu właśnie. Druga taka naklejka od pracy jest wklejana w dowód rejestracyjny.
Znam przypadek, że za brak tych właśnie naklejek policja zabrała dowod rejestracyjny.


armatura -> sportowy turystyk -> adventure -> sport + adventure -> adventure :-)
Kawasaki -> Triumph -> Suzuki -> Honda + Triumph -> KTM + Husqvarna

czeslawkal
AM
Posty: 9
Rejestracja: 12 kwie 2021, 08:51

Re: Zgubiona tablica rejestracyjna

Post autor: czeslawkal »

Są szanse na odzyskanie zgubionej tablicy?



Awatar użytkownika
Centrino
Administrator
Posty: 4510
Rejestracja: 30 wrz 2016, 17:55
Lokalizacja: DLU

Re: Zgubiona tablica rejestracyjna

Post autor: Centrino »

czeslawkal pisze:
13 kwie 2021, 12:57
Są szanse na odzyskanie zgubionej tablicy?
Szanse są, nikłe bo nikłe ale są.
Czasami znalazca daje ogłoszenie np na fb albo odsyła do starostwa czy przekazuje milicji.
Przy tych dwóch ostatnich opcjach to sądzę, że przepada bo urzędy u nas mają to gdzieś.


JAWA 350TS -> BMW F650 -> DL650 AK8 -> DL1050XT

Części, akcesoria motocyklowe https://dlmoto.pl/

czeslawkal
AM
Posty: 9
Rejestracja: 12 kwie 2021, 08:51

Re: Zgubiona tablica rejestracyjna

Post autor: czeslawkal »

Dzięki, chyba nie ma na co czekać...



Awatar użytkownika
Pawian
A+B
Posty: 795
Rejestracja: 07 sie 2018, 00:53
Lokalizacja: Kraków

Re: Zgubiona tablica rejestracyjna

Post autor: Pawian »

czeslawkal pisze:
14 kwie 2021, 07:21
Dzięki, chyba nie ma na co czekać...
lukas76 pisze:
27 mar 2021, 19:37
A propos tablic, dobrym pomysłem jest wpisanie sobie na odwrocie numeru telefonu, pamiętać żeby z prefiksem jak latamy za granicą ;)


Honda Varadero XL 125 >> V-Strom 650 AL2 Rudy :)

Awatar użytkownika
jonasz
A1
Posty: 24
Rejestracja: 12 kwie 2021, 12:58
Lokalizacja: 3miasto

Re: Zgubiona tablica rejestracyjna

Post autor: jonasz »

czeslawkal pisze:
13 kwie 2021, 12:57
Są szanse na odzyskanie zgubionej tablicy?
Jak na odwrocie napiszesz nr tel to je zwiększasz.
Generalnie powinno się znalezioną tablicę zanieść na najbliższy komisariat. Oni ustalą właściciela i zwrócą tablice.
a najlepiej dobrze zamocować ;)
Ja w poprzednim miałem na nitach a obecnie na śrubach z nakrętkami samokontrującymi
w puszcze tylko nity bo tam większe prawdopodobieństwo kradzieży.


GS250 -> DL650 -> XT1200ZE

ODPOWIEDZ

Wróć do „Tematy ogólne”